Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum] Galeria aut klubowiczów na forum
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 18:19
[Forum] Galeria aut klubowiczów na forum
Autor Wiadomość
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:06   

Paul napisał/a:

można [...] umożliwć sympatykon umieszczanie fotek [...] na stronie WWW [...] co mogłoby też spopularyzować stronę Klubu


??
postawiles dosyc niejasna dla mnie teze - uzasadnij ja logicznie prosze, bo ja nie znajduje argumentow...

jak zamieszczenie fotek wplywa na popularyzacje strony klubu? chodzi o tych, co juz wrzucili, ze beda na nia czesciej zagladac czy o tych, ktorzy nie znaja strony klubowej, ze dzieki zamieszczonym czyims fotkom ja odnajda w sieci? Czy moze jeszcze jakas inna popularyzacja?

pozdr
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:11   

MaReK napisał/a:
Mnie sie taki amator nie trafil, ktory by mnie prosil o sciagniecie czegos bo nie jest klubowiczem ;)


Mi się czasami trafiają, proszą o ściągnięcie instrukcji ze strony klubowej. Oczywiście argumentem jest to, że to taka mała przysługa i w ich mniemaniu nie warto opłacać składki klubowej tylko po to, żeby ściągnąć 1 plik. Taka argumentacja przemawia do mnie w zdecydowany sposób i przekonuje mnie do tego, że powinienem jednak zignorować taką prośbę lub po prostu przedstawić swoje zdanie na ten temat.
 
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:19   

BTW - tez miewam klientow od instrukcji...

a co do tematu - osobiscie uwazam, ze zamieszczanie zdjec wlasnego auta w galerii sluzy tylko i wylacznie zaspokojeniu wlasnego ego - chec pochwalenia sie, pokazania jaka ma sie fajna fure...
Mnie to nie kreci ale akceptuje taka rzeczywistosc. Jednoczesnie uwazam, ze jesli cos sluzy do zaspokajania wlasnego ego, to powinno sie za to zaplacic - tak jak w zyciu. I dlatego pozostane nieprzekonanym zwolennikiem zamieszczanie w galerii zdjec jedynie przez klubowiczow, i to w wersji no limit (jesli mozna). A jak ktos nie chce placic to niech szpanuje fura w avatarze lub linkami do zdjec w darmowych (z pozoru, bo zyja z reklamy) serwisach do tego przeznaczonych. Howgh :)

pozdro
 
 
ezy 




Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:34   

Irek napisał/a:
Jednoczesnie uwazam, ze jesli cos sluzy do zaspokajania wlasnego ego, to powinno sie za to zaplacic - tak jak w zyciu. I dlatego pozostane nieprzekonanym zwolennikiem zamieszczanie w galerii zdjec jedynie przez klubowiczow

pozdro


I to jest słuszna koncepcja!
Nawet będąc przez rok sympatykiem tak uważałem.
Trochę usztywnienia się -"konserwy" - w tym i podobnych względach myślę że nie zaszkodzi a ustrzeże wizerunek klubu przed utratą tożsamości.
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:38   

No wlasnie...
Tak kiedys zrobilo grono.net.
Mozna bylo umiescic 2, 3 zdjecia a reszte, trzeba bylo kupic.

Piszesz o ego... pokazuje ktos 2 fotki i chcialby jeszcze. No to placi i juz.
Wszystko zamkniete w jednej strefie roverki.pl.
A te platne, zyjace z reklam serwisy to lipa. Jak tylko widze, ze strona otwiera mi sie w bolach, to wylaczam i nie ogladam zdjecia ;)

Prawde mowiac nie chodzi tu o te darmowosc tylko o latwosc w sposobie umieszczania tych fotek. Co z tego, ze jestes klubowiczem, jak musisz przejsc skomplikowana procedure umieszczenia zdjecia w galerii. To oczwyiscie nie jest wina klubu czy ludzi, tylko poprostu taka technike daje nam obecny skrypt. Mozna to zmienic i idac z duchem czasu skonfigruowac skrypt tak, zeby klubowicze mieli x zdjec do wrzucenia a sympatycy (2) zdjecia ;)

Teksty jakie cytowal Emes sa godne pozalowania. Gdyby mi ktos tak napisal, usunalbym go z forum :)

Pozdrawiam,

Ps.
Ja jestem za tym aby umozliwic wrzucanie zdjec wszystkim a nieklubowiczom w ilosci 2 zdjec :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:44   

MaReK napisał/a:
Prawde mowiac nie chodzi tu o te darmowosc tylko o latwosc w sposobie umieszczania tych fotek. Co z tego, ze jestes klubowiczem, jak musisz przejsc skomplikowana procedure umieszczenia zdjecia w galerii.


tutaj w 100% sie zgadzam - sam nie zamieszczam, bo mi sie nie chce ;)
lipa to obecne dodawanie


MaReK napisał/a:
Ja jestem za tym aby umozliwic wrzucanie zdjec wszystkim a nieklubowiczom w ilosci 2 zdjec :)

zeby nie bylo, ze jestem nieelastyczny to moge zaakceptowac koncepcje jednego zdjecia, ktore bedzie mozna latwo przeksztalcic na swoj avatar na forum ;)

pozdr
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:48   

MaReK napisał/a:
Teksty jakie cytowal Emes sa godne pozalowania. Gdyby mi ktos tak napisal, usunalbym go z forum


Jeszcze mi się nie zdarzyło, od kiedy forum działa. Prośby o ściągnięcie instrukcji dostawałem na klubowy adres e-mail. Przy odrobinie czasu, chętnie odpowiadałem, z przedstawieniem swojego, nieco, a nawet kompletnie innego, podejścia do opłacania składki klubowej.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 16:03   

MaReK napisał/a:
jak musisz przejsc skomplikowana procedure umieszczenia zdjecia w galerii.

Co tam jest skomplikowanego z punktu widzenia wrzucającego zdjęcia? :roll:

[ Dodano: Pon Maj 28, 2007 4:04 pm ]
MaReK napisał/a:
Piszesz o ego... pokazuje ktos 2 fotki i chcialby jeszcze. No to placi i juz.

Ktoś chce umieścić w ogóle fotki? Płaci i już...

Taka jest moja koncepcja, a w pozostałych sprawach zgadzam się z Irkiem.

[ Dodano: Pon Maj 28, 2007 4:07 pm ]
Tomi napisał/a:
Może również powinno się udostępnić sympatykom klika pierwszych stron dla zachęty do opłacenie składki?!

Uważam to za chybiony pomysł.

MaReK napisał/a:
Tomi napisał/a:
Poco bardziej promować forum?

Wlasnie po to, zeby przybywalo wiecej osob i to klubowiczow.

Forum jest wystarczająco dobre, aby przybywało użytkowników. Nie wierzę, że ktoś stanie się użytkownikiem forum tylko dlatego, że mu się zaoferuje 2 fotki w galerii forumowej.
Klubowiczów też moim zdaniem w ten sposób nie przybędzie, bo dla osoby, która chce stać się "prawdziwym" klubowiczem (a nie takim, który opłaca składkę tylko dlatego, że chce pobrać 1 plik albo umieścić "n" zdjęć) tego typu fajerwerki tak naprawdę nie są do niczego potrzebne.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 16:08   

piter34 napisał/a:
MaReK napisał/a:
jak musisz przejsc skomplikowana procedure umieszczenia zdjecia w galerii.

Co tam jest skomplikowanego z punktu widzenia wrzucającego zdjęcia? :roll:


technicznie dla wrzucajacych zdjecia to chyba najbardziej skopmplikowane jest dosc rozbudowane a zarazem slabo widoczne drzewo katalogow (slabo sie w nim szuka wlasciwego)

ale tu chyba chodzi takze o to, ze aby stac sie posiadaczem galerii musisz napisac maila do kogos z prosba o zalozenie Twojej galerii, potem czekasz az ktos to przeczyta i zalozy Ci ja, a dopiero potem mozesz wrzucac, pilnujac ograniczen wielkosci pliku, etc.
a przeciez takie rzeczy jak kontrola wielkosci moglby byc automatycznie obslugiwane i korygowane, galeria bylaby zakladana defaultowo dla nowego usera (z limitem) a po zmianie statusu na klubowicza przeksztalcana na no limit...

tak sobie mysle...

pozdr
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 16:11   

piter34 napisał/a:
Co tam jest skomplikowanego z punktu widzenia wrzucającego zdjęcia? :roll:

Chociazby to, ze musi w to zaangazowac Ciebie ;)
Ja zawsze musialem wskazywac drzewo, galaz, korzen i jeszcze jakies, zeby zdjecie trafilo tma gdzie mialo. A sam proces przetwarzania zdjecia od momentu klikniecia :wysllij: trwal wieki :)

piter34 napisał/a:
Ktoś chce umieścić w ogóle fotki? Płaci i już...

No wlasnie... dwie moglby miec w gratisie ;)

piter34 napisał/a:
Taka jest moja koncepcja, a w pozostałych sprawach zgadzam się z Irkiem.
To pozostaly jeszcze jakies ;) ?

[ Dodano: Pon Maj 28, 2007 4:18 pm ]
piter34 napisał/a:
Nie wierzę, że ktoś stanie się użytkownikiem forum tylko dlatego, że mu się zaoferuje 2 fotki w galerii forumowej.
Klubowiczów też moim zdaniem w ten sposób nie przybędzie, bo dla osoby, która chce stać się "prawdziwym" klubowiczem (a nie takim, który opłaca składkę tylko dlatego, że chce pobrać 1 plik albo umieścić "n" zdjęć) tego typu fajerwerki tak naprawdę nie są do niczego potrzebne.

Jedna z wielu rzeczy, ktore sie do tego moga przyczynic :)
To sa "mile dodatki". Ziarnko do ziarnka... ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 16:42   

MaReK napisał/a:
piter34 napisał/a:
Co tam jest skomplikowanego z punktu widzenia wrzucającego zdjęcia? :roll:

Chociazby to, ze musi w to zaangazowac Ciebie

Specjalnie napisałem "z punktu widzenia wrzucającego zdjęcia".
Dla niego tam nie ma nic skomplikowanego, a co się dzieje dalej nie powinno go obchodzić. Fotka musi zostać zaakceptowana i tyle.

MaReK napisał/a:
piter34 napisał/a:
Ktoś chce umieścić w ogóle fotki? Płaci i już...

No wlasnie... dwie moglby miec w gratisie

...ale nie musimy ;-)

MaReK napisał/a:
piter34 napisał/a:
Taka jest moja koncepcja, a w pozostałych sprawach zgadzam się z Irkiem.
To pozostaly jeszcze jakies ;) ?

Nie wiem. Napisałem to asekuracyjnie.

[quote="MaReK"]
piter34 napisał/a:
tego typu fajerwerki tak naprawdę nie są do niczego potrzebne.

Jedna z wielu rzeczy, ktore sie do tego moga przyczynic :)

Mogą, ale nie muszą.
Tak samo mogę powiedzieć, ze chęć wrzucenia przez sympatyka choćby jednego zdjęcia do galerii (w sytuacji, gdy sympatycy nie mogą mieć ani jednego zdjęcia) może (ale nie musi) przyczynić się do tego, że ktoś zostanie klubowiczem.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Valander_wwa 




Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 18:11   

Tomi napisał/a:
Jeśli ma się świadomość, że utrzymanie klubu, strony i domeny kosztuje, a składki roczne są naprawdę bardzo niskie i są jedyną rzeczą, którą świadomi użytkownicy powinni wnosić (nawet w p2p, trzeba coś od siebie dać), to widząc kolejne żądanie własnej galerii przez sympatyka jest jeszcze głupotą... czy już chamstwem?


Dlatego poleciłbym pozostać przy obecnej formie, zamkniętej dla klubowiczów. Na zachęte bym w tym wypadku nie liczył. Galeria zamknięta w obrębie klubowiczów jest równiez sztuką dla sztuki, chyba że będzie wystawiona na zewnątrz i promowana. Zwyczajnie szkoda pracy i poświęconego czasu... a co dodawania zdjęć pozostałbym przy opcji klubowicz=tak, symatyk=nie. Co do technicznej strony ich umieszczania, to już sprawa admina.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 18:44   

Valander_wwa napisał/a:
Zwyczajnie szkoda pracy i poświęconego czasu...

A duzo sie napracowales? :>

Kwestie czasu i pracy pozostawilbym do oceny tym, ktorzy naprawde sie napracowali, czyli piter34, maciej, admini, modowie, wszyscy ktorzy wlozyli w to b. duzy wklad, a miedzy ktorymi (bez urazy) Ciebie nie ma ;)

Poza tym, skoro uwazasz ze galeria ma byc dla klubowiczow a dla szarakow nie, bardzo prosze usun swoja galerie, bo nie wystepujesz jako klubowicz przynajmniej na forum :) (zart)

Pozdrowka,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Valander_wwa 




Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 18:56   

dobra już sie nie wp....

a co do mądrzenia to dobrze wiesz że raz dodanych zdjęć samemu skasować nie można.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 19:08   

oj valdek nie obrazaj sie tylko... zartowalem :)

Ja sie przy niczym nie upieram, zeby nie bylo ze chce przeforsowac swoje racje...
Bron Boze... ja chce zeby wszyscy byli szczesliwi :)

Ale tak jak napisal Tomi... jego zona i on tworzyli ten klub, podobnie jak Irek i wielu innych ... trzeba sie wiec liczyc z ich zdaniem i probowac wyskakiwac przed szereg z kazda nowoscia. Dlatego ten temat, ktory kiedys juz wczesniej poruszalem, a ktory teraz tak mocno sie rozwinal proponuje poddac pod glosowanie :)
Ja mam galerie i na stronie i ukryta tu na forum... ze strony technicznej to zaden klopot :)

Ps.
A co do kasowania... widzisz Piter34? Ktos chce poprawic zdjecie i nie moze :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 21:02   

MaReK napisał/a:
A co do kasowania... widzisz Piter34? Ktos chce poprawic zdjecie i nie moze :)

To już jest sprawa przejścia na nowocześniejszą galerię (forumową?) i nie dotyczy kwestii dostępności galerii dla sympatyków. :cool:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 21:29   

piter34 napisał/a:
To już jest sprawa przejścia na nowocześniejszą galerię (forumową?) i nie dotyczy kwestii dostępności galerii dla sympatyków. :cool:

Wiec jak juz sie na nia przejdzie to ... mozna zastosowac ograniczenia klubowicz/sympatyk (/ max. 2 fotki) :D

Pozdr.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 21:55   

MaReK napisał/a:
piter34 napisał/a:
To już jest sprawa przejścia na nowocześniejszą galerię (forumową?) i nie dotyczy kwestii dostępności galerii dla sympatyków. :cool:

Wiec jak juz sie na nia przejdzie to ... mozna zastosowac ograniczenia klubowicz/sympatyk (/ max. 2 fotki) :


oj widze, ze bedziemy musieli obgadac to w sobotni zlotowy wieczor przy piwku i grillu ;)

pozdr
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 22:15   

Tak wlasnie zrobimy ;)
Jakie piwo bedziemy rozlewac po kuflach? I czy sympatycy bedam mogli miec dwa lub trzy lyki za darmo :)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 23:11   

MaReK napisał/a:
sympatycy bedam mogli miec dwa lub trzy lyki za darmo

Sympatycy (w przeciwieństwie do klubowiczów) wpłacają opłatę zlotową i mają wszystko w takiej ilości jak klubowicze. :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink