Forum Klubu ROVERki.pl :: Ech te trudne nazwiska... ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: thef
Sro Kwi 28, 2010 20:12
Ech te trudne nazwiska... ;)
Autor Wiadomość
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:08   

AndrewS napisał/a:
yyyyy zaraz zaraz, kto komu mial podac reke
A co za różnica ?? :shock:
Też już jakieś polityczne podteksty byś widział w podaniu ręku Ruskiemu ? ;)

Nikt chyba nie spodziewałby się zgody nad zwłokami jego brata, myślałem o przywitaniu się, przyjęciu kondolencji - nazwij to, jak chcesz.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:11   

Pochowek w katedrze na Wawelu to jak wiemy sprawa hierarchow kosciola. Miejsce to nabralo szczegolnego charakteru, ale jak wiadomo nie kazdy nasz krol byl bez skazy. Z marszalkiem Pilsudskim tez wielu sie nie zgadzalo i mialo problem z tym ze jest tam pochowany. Dla mnie to nie ma znaczenia oprocz tego ze przez to nie bede na ich pogrzebie :( Idac tym tropem to nie sadze zebysmy mogli w przyszlosci pochowac tam kogokolwiek bo krola na pewno juz nie bedziemy mieli. Stosunek Kaczynskiego do wlasnego kraju i wartosci jakie mu przyswiecaly na pewno zasluguja na pochowek na Wawelu.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:12   

AndrewS napisał/a:

yyyyy zaraz zaraz, kto komu mial podac reke ?? :shock:


Podać rękę, a nie wyciągnąć jako pierwszy bo jako pierwszy to właśnie Putin wyciągnął (nie wiem czy szczerze to pokaże czas). Osobiście zawsze uważałem Lecha, za tego "normalniejszego". Wracając jeszcze do miejsca pochówku założę się, ze sam Ś.P. prezydent nie chciał by być pochowany na wawelu nie wspominając już o jego zonie, a nawet nie będę zgadywał kto wyszedł z taką inicjatywą...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:15   

Pływak napisał/a:
nawet nie będę zgadywał kto wyszedł z taką inicjatywą...
I nie musisz - i tak wiadomo: towarzystwo Jarosława, on to przyklepał a innym zabrakło odwagi, żeby powiedzieć NIE :( .
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:17   

walkie napisał/a:
Senn napisał/a:
Paul, akurat tutaj nie widze zadnej przesady w zachowaniu Jarosława.


A dziś na mszy - przekazanie znaku pokoju. Siedział obok Wałęsy, nie podał mu ręki... a Wałęsa dłoń do Niego wyciągnął.


Nie widzialem tego, ale przyjmuje za fakt. Cóż, może emocje wciaz silne, w koncu jest durniem dla Wałęsy. Z drugiej strony widziałem obraz ze podawal reke i Tuskowi, Komorowskiemu i wielu innym.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:19   

BTW - sam nigdy bym ię nie spodziewał, że Rosjanie (czyt. rząd) tak potraktują sprawę.
Pierwszy raz, od niepamiętnych czasów, zachowali się wreszcie (rząd) jak ludzie, jak prawdziwi, nie skrzywieni komuną, reżimem itp. Rosjanie - serdeczni, gościnni, mili. Jestem w szoku :] Mam nadzieję, że tak im zostanie :D D
 
 
flapjck1 



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:20   

sprobojcie uciec od polityki i nie ogladajcie tych wszystkich szopek pokazywanych w tivi ku uciesze gawiedzi

"lud pragnie chleba i igrzysk"
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:21   

Paul napisał/a:
myślałem o przywitaniu się, przyjęciu kondolencji - nazwij to, jak chcesz.


w takim razie zle zrozumialem

nie wiem jak bym sie zachowal bedac wkurzony na caly swiat, w szczegolnosci jesli to dotyczyłoby ludzi ktorych nie darzę wielka sympatia :roll:

Pływak napisał/a:
Wracając jeszcze do miejsca pochówku założę się, ze sam Ś.P. prezydent nie chciał by być pochowany na wawelu nie wspominając już o jego zonie


o tym samym sobie pomyslalem
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:22   

Senn napisał/a:
Nie widzialem tego, ale przyjmuje za fakt. Cóż, może emocje wciaz silne, w koncu jest durniem dla Wałęsy.


Nie on, tylko brat. A w takiej chwili, człowiek pogrążony w bólu powinien raczej zapomnieć o waśniach.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:23   

Paul napisał/a:
BTW - sam nigdy bym ię nie spodziewał, że Rosjanie (czyt. rząd) tak potraktują sprawę.
Pierwszy raz, od niepamiętnych czasów, zachowali się wreszcie (rząd) jak ludzie, jak prawdziwi, nie skrzywieni komuną, reżimem itp. Rosjanie - serdeczni, gościnni, mili. Jestem w szoku :] Mam nadzieję, że tak im zostanie :D D


Tez mam taka nadzieje i bardzo bym chcial zeby nie wyszly jakies fakty ktore by obciazlay Rosjan za ta tragedie bo byloby bardzo zle. Gorzej niz bylo. Bardzo bym chcial zeby stosunki sie ocieplily bo jesli tak nie bedzie to smierc tych wszystkich ludzi pojdzie na marne. Przeciez od dawna wiadomo ze Rosjanie jako zwyczajni ludzie sa bardzo przyjazni, goscinni i mili. Tylko ta zasrana polityka rozni nasze narody.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:24   

Zostawcie to, nie po gestach w świetle kamer, nie po gestach pod wpływem emocji powinniśmy oceniać intencje w takim wypadku. Dajmy trochę czasu tym ludziom. Jeśli pokażą, że coś wynieśli z tej tragedii, na pewno to zauważymy. A my? Popracujmy nad sobą.
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:26   

Senn napisał/a:
Tylko ta zasrana polityka rozni nasze narody.
Otóż to :(
Od początku sobie pomyślałem, że jak nie mieli czasu wystudiować postępowania, to po prostu zachowali się normalnie i potem już trochę nijak było "zmienić front" ;p
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:34   

co raz czesciej nieoficjalnie mowi sie o innych mozliwych przyczynach katastrofy :roll:

ale o tym moze pogadamy na zlocie, nie chce miec na karku KGB :-)
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:42   

AndrewS napisał/a:
co raz czesciej nieoficjalnie mowi sie o innych mozliwych przyczynach katastrofy :roll:


Z o. Rydzykiem na czele... Zawsze ludzie w takich wydarzeniach dopatrują się jakiś teorii spiskowych oczywiście nic nie można wykluczyć w 100% ale imo nie ma żadnej sensownej podstawy aby twierdzić, ze nie był to wypadek. Moim zdaniem zgubił ich pośpiech, wylecieli na ostatnią chwilę i koniecznie chcieli zdążyć. Była dwa lotniska zapasowe w Mińsku (tu odpada na pewno nie chcieli być na łasce Łukaszenki) i w Moskwie tu tez odpada bo dojechali by późnym wieczorem. Śmiem twierdzić, że decyzja o lądowaniu nie została podjęta tylko przez pilota, pamiętacie co było jak pilot odmówił prezydentowi lądowania w Gruzji?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:48   

AndrewS napisał/a:
co raz czesciej nieoficjalnie mowi sie o innych mozliwych przyczynach katastrofy :roll:

ale o tym moze pogadamy na zlocie, nie chce miec na karku KGB :-)
Nie dajmy się wplątać i uwierzyć w jakieś teorie spiskowe, zdrowy rozsądek przede wszystkim. Mówiliście wcześniej o manipulacji mediów, a właśnie teorie spiskowe są zazwyczaj zwykła manipulacją.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 23:51   

ee ojca wersji nie znam :-)
chyba ze to ta sama :-)
ja juz bardzo dawno temu slyszalem, ze potrafia szybko i sprawnie zrobic w powietrzu mleko,
a na tym lotnisku podobno testowano takie zabawy
i nie chodzi tu o wywołanie odrazu katastrofy, tylko niewinne spóźnienie ...
,jak pokazala historia roznie to z nimi (z wladzami) jest :roll:

o czym my teraz bedziemy gadac na zlocie :roll:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 01:17   

Niestety musze sie zgodzic z kolegami co do manipulacji mediow. Pojawiaja sie obecnie gadajace glowy co belkocza co jest na fali - Wielki polityk, patriota itp itd... tylko wczesniej te same osoby odbieraly mu to na kazdym kroku o_O Jak mozna liczyc na glupote ludzi i krotka pamiec, ze juz nie pamietaja co mowila dana osoba miesiac wczesniej, czy nawet tydzien?

Osobiscie jestm mocno przeciwny pochowku na Wawelu, bo to wbrew pozorom przyspozy mu wiecej przeciwnikow. Nikt nie powiedzial ze musimy tam kogokolwiek jeszcze pochowac. Jest to miejsce szczegolne i specyficzne. pozostawmy je hstorii...

Moje poglady sie roznily od prezydenta i nie zmieni tego chocby taka katastrofa. Nie zmini to mojej oceny pewnych dzialan, zachowan. Nie bede teraz pisal ze uwazalem, go za wielkiego czlowieka. Oddaje hold glowie panstwa , osobom z rzadu , wojskowym czy po prostu po ludzku, drugiej osobie... niezaleznie od rangi , funkcji, stanowiska. Ale nie chce bysmy robili z siebie po raz kolejny "chrystusa narodow". Bylem wczoraj w nocy pod palacem... z szacunku dla czlowieka nie dla pogladow. Poglady w takiej chwili zostawia sie na boku, jest po prostu dramat ludzki, bez barw klubowych w sejmie.

Wypadki chodza po ludziach, ale nikt nie przewidzial, ze w jednej katastrofie moze zginac tyle waznych w panstwie osob. Ktos kto nie rozumie takich rzeczy, ze takie osoby nie powinny sie znalezc w jednym samolocie, to jest wlasnie potencjalnym czytelnikiem zmanipulowanych wiadomosci z onetu czy wp...

Jedna rzecz ktora mnie najbardziej uderzyla......

Bylem na konferecnji zwiazkowej i szef wyszkolenia zwiazku przerwal ja z informacja o wypadku, wtedy nikt nie wiedizel co sie dzieje, bo telefony wyciszone. Wiec zarzadzono przerwe i wszyscy ruszyli do telewizorow. Ogladalismy informacje dosc pozno bo juz z Komorowskim przemawiajacym ze te informacje sie potwierdzja o katastrofie i ze tyle moze przekazac w danej chwili mediom... dziekuje i odchodi, a w tym czasi ejakas menda dziennikarska rzuca pytanie , a co z terminem wyborow, kiedy beda wybory... jakbym stal obok to chyba bym sie nie umial powstzrymac... rozumiem pogon za informacja, sensacja... ale brak wyczucia, taktu, myslenia i sumienia ludzkiego nie potrafie usprawiedliwic :/ wszyscy czulismy sie przed telewizorem zazenowani tym ostatnim pytaniem, niektorzy nie ukrywali swej irytacji...



Nie wiem co z tego wyniknie dla Polski.. nie chialbym popadac w jakies daleko idace spekulacje, ale pierwsze kondolencje dostalem od kolezanki z Rosji... napisala, ze zwykli ludzie w Moskwie dobrze potrafia zrozumiec tak wielka tragedie , bo oni po ostatnich zamachach w metrze wiedza, co to tragiczna smwerc wielu osob, a u nas to jeszcze osoby z pierwszej lini...

czas pokaze...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 02:06   

maniaq napisał/a:
pierwsze kondolencje dostalem od kolezanki z Rosji...
U mojego syna w firmie skrzynki zapchane mailami z kondolencjami z zagranicy - Rosja, Stany, Niemcy ...
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 08:22   

walkie napisał/a:
Swoją drogą, narzekacie że media tak teraz słodzą parze prezydenckiej

Nic podobnego. Ja narzekam, że media wcześniej na niego pluły. To, że teraz słyszymy prawdę, to dobrze (wreszcie).
walkie napisał/a:
A dziś na mszy - przekazanie znaku pokoju. Siedział obok Wałęsy, nie podał mu ręki... a Wałęsa dłoń do Niego wyciągnął.

walkie, jeśli całe życie ktoś pluje na Twojego bliskiego, obraża i plecie idiotyzmy w mediach, to uważałabyś, że po śmierci Twojego bliskiego, gest wyciągnięcia ręki do Ciebie, jest szczery? Wobec całej goryczy tej sytuacji, byłabyś taka "święta" i powybaczała wszystkim z automatu? To chyba tylko Papież potrafił... Ktoś napisał - nie wiemy co Jarosław teraz czuje, więc nie oceniajmy jego gestów/braku gestów :ok:
gustav.pl napisał/a:
A oprócz tego to co jeszcze zrobił by naród rósł w siłę, a ludziom żyło się dostatniej?

No właśnie, media nie podawały co jeszcze robił, ile np. poprawek wnosił do ustaw-bubli. Jeśli ktoś byłwnikliwy, lub teraz jest ciekawy, to nie tajemnica - w internecie jest dużo informacji o jego prawdziwej działalności. Inni byli-prezydenci pod tym względem się nie umywają.
gustav.pl napisał/a:
I właśnie rozdrapywanie starych ran i pogarszanie i tak niezbyt dobrych stosunków z sąsiadami było głównym zajęciem prezydenta Kaczyńskiego.

Czczenie pamięci ofiar Katynia, które walczyła za nasz kraj, nie uważam za pogarszanie stosunków z sąsiadami. To raczej sąsiad je pogarsza, jeśli próbuje nam to uniemożliwiać.
Paul napisał/a:
Pływak napisał/a:
nawet nie będę zgadywał kto wyszedł z taką inicjatywą...
I nie musisz - i tak wiadomo: towarzystwo Jarosława, on to przyklepał a innym zabrakło odwagi, żeby powiedzieć NIE

No... a masz jakieś informacje lub dowody, że tak było? Tak właśnie robiły media - podawały publicznie, w takiej formie, swoje spekulacje, a ludzie słuchali...
Paul napisał/a:
BTW - sam nigdy bym ię nie spodziewał, że Rosjanie (czyt. rząd) tak potraktują sprawę.
Pierwszy raz, od niepamiętnych czasów, zachowali się wreszcie (rząd) jak ludzie, jak prawdziwi, nie skrzywieni komuną, reżimem itp. Rosjanie - serdeczni, gościnni, mili. Jestem w szoku Mam nadzieję, że tak im zostanie

Wierzysz w to? Historia nie raz pokazywała, że gdy Rosja nazywa nas "przyjaciółmi", to lepiej mieć się na baczności. Nie pamiętasz już w 2005r. blokady granic na nasze mięso? Straszenie odcięciem gazu i innych gestów "przyjaźni" (budowa gazociągu omijającego nasz kraj)? Strasznie szybko jak widać, ludzie zapominają z kim mają do czynienia... I piszę jak Ty - o Kremlu, bo zwykli ludzie to co innego.

Tak samo teraz - czy ktoś poda jasny i logiczny powód, dlaczego nagle Putin zmienił front o 180 stopni, i zgodził się pokazać "Katyń" Wajdy i zgodził się na przyjazd do Katynia? Ktoś, kto cały czas kultywuje stalinizm i wznosi go na piedestały, od początku pokazuje, kto tu rządzi i tępi sąsiada, jest byłym czekistą (proszę sobie sprawdzić co to są za ludzie), nagle zaczyna uprawiać politykę miłości w stosunku do kraju, w którym od czasu wejścia do Unii traci non-stop wpływy? I nagle "wypadek", który ma połączyć nasze narody w przyjaźni? Dla mnie ta sprawa śmierdzi, a Rosja od zawsze (tak pokazuje historia) była naszym wrogiem i należy się jej wystrzegać, a nie zachowywać, jak baranek, który wchodzi między wilki z uśmiechem i nie pamięta już, jak zginęli jego rodzice w paszczach wilków.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 09:13   

Mayson napisał/a:
gest wyciągnięcia ręki do Ciebie, jest szczery?
Nikt mu nie każe przebaczać ani zapominać w takim momencie, ale takie demonstracje są nie na miejscu - i tyle :/
Mayson napisał/a:
Dla mnie ta sprawa śmierdzi,
Nie ma to jak spiskowa teoria dziejów ;p
Zaraz się dowiemy, że sztucznie wywołana mgła miała to załatwić, a teraz na bezbronną Polskę najadą rosyjskie hordy :hahaha:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów RAPTILE vel. ŻABA W TRUDNE SPRAWY NA POLSACIE !!
Raptile Offtopic 24 Sob Gru 31, 2011 19:29
kadzaf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink