Forum Klubu ROVERki.pl :: Telefon komórkowy - potrzebna pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Telefon komórkowy - potrzebna pomoc
Autor Wiadomość
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Sty 25, 2010 20:12   

Markzo, mam nadzieję że nie obrazisz się na mnie jeśli zadam w Twoim wątku jedno pytanie ?? :)
PopaY, jaka jest podstawowa różnica pomiędzy smartphone a phone :) ??
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 25, 2010 20:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pon Sty 25, 2010 20:13   

Taka jak między komputerem z DOSem, a co najmniej Windowsem XP (choć akurat trzy modele wymienione wyżej mają nie Windowsa, a Symbiana :P )
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Sty 25, 2010 20:15   

NO czyli zawsze dobrze myślałem :)
Dziękuję :)
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 20:31   

Chętnie Popay, ale do Radomia narazie się nie wybieram (sesja mod on :D ). Co mi powiesz na temat Samsunga Delphi? miałem go dziś w rękach i nawet mi przypadł go gustu, dzięki qwerty i dość szybkiemu interfejsowi ;) chodzi mi głównie o to, żeby tel działa bezproblemowo, szybko i dobrze się na nim pisało :D Adrian no przeciez sie pytać o to nie musisz czy możesz, wal śmiało :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pon Sty 25, 2010 20:39   

Markzo, sporo się sprzedało. Ogólnie całkiem, hmm, zabawny telefonik. Ale to tylko telefonik. Wzorowany jest na starszych modelach HTC (układ QWERTY) tyle tylko, że to jednak tylko telefon z dosyć dużym prawdopodobieństwem awaryjności (zbyt tani by użyto w nim najwyższej jakości komponentów).
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 20:45   

cena jest bodajże 649zł, więc nie dużo, fakt :/ mama będzie przedłużać umowę i jej proponują tą ere 50 czy 60, abonament za 50zł i właśnie takie tele, oglądałem dziś te, o których wyżej pisze i ten Delphi zrobił na mnie najlepsze wrażenie - intuicyjna obsługa, szybki i przyjazny interfejs, ładna i całkiem fajnie zrobiona obudowa + qwerty. Nie orientujesz się, czy duzo tych modeli wracało na gwarancje??
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
grembi 




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 161
Skąd: Jelenia Góra

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 20:54   

PopaY napisał/a:
z tych 9 modeli po względem funkcji to zdecydowanie SE C510


Z C510 doczynienia mam od kilku miesiecy. Telefon naprawde dobry. Ani razu mi się nie zawiesił. Bateria trzyma 4 dni ( sporo rozmiawiam ). Posiada mp3 i aparacik tak jak chciales. Nawet sensowne zdjecia robi. Sms pisze sie bardzo fajnie. Szczerze polecam.
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 21:18   

PopaY napisał/a:
modele wymienione wyżej mają nie Windowsa, a Symbiana :P
z całym szacunkiem do noki bo złego słowa nie mogę powiedzieć foniki zaczepno obronne ;) miałem kilka symbianowych wersji począwszy od modelu 7650 po N73 z moich doświadczeń im wyższy symbian tym większa zamuła fona. Kiedyś myślałem, że nie ma nic lepszego od symbiana - instalowanie dowolnie dostępnych aplikacji no bosko...
odkąd mam smartfona z androidem ( N70 używam do dziś) o systemie noki powiem zuoo :wink:
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 21:22   

ej kto mi nazwe tematu wyedytował?? :>
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Sty 25, 2010 21:32   

Markzo napisał/a:
ej kto mi nazwe tematu wyedytował?? :>
To łatwo sprawdzić, bo napisane jak byk :) . Lepiej jak w temacie piszemy normalnie po polsku, bo łatwiej potem znaleźć taki temat w wyszukiwarce.
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Sty 25, 2010 22:50   

Tomaszi, a miałeś doświadczenia z Nokią E51 i E71 :) ??
Moja Nokia restartuje się i wchodzi w sms w tym samym czasie co N70 odblokowuje klawiaturę :P
Nokia N95 ma 20mb ram :)
A E51 ma 96mb ram :P
I to robi różnice :)
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 23:04   

buuu.... no nic ;) zdecydowany jestem na 99% na Delphi ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 23:27   

od samego poczatku byles taki zdecydowany ??
jesli tak to po co ten temat ?? :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 23:30   

nie byłem ;) tylko dziś go pomacałem i jest oki, do tego Popay mówi, że sporo tego zeszło więc chyba jest ok ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 23:34   

Adrian355 napisał/a:
Tomaszi, a miałeś doświadczenia z Nokią E51 i E71 :) ??
Moja Nokia restartuje się i wchodzi w sms w tym samym czasie co N70 odblokowuje klawiaturę :P
Nokia N95 ma 20mb ram :)
A E51 ma 96mb ram :P
I to robi różnice :)
Nic nie mogę potwierdzić, ani niczemu zaprzeczyć ;p
serii E nie miałem w łapach dłużej jak 5min :bezradny: :cool:

Markzo przejdź się jeszcze ze dwa razy do ery pobaw się telefonem (ja G1 bawiłem się z trzy razy, 4 podejścia robiłem zanim kupiłem) popróbuj wszystkich funkcji,
spróbuj go zamulić - włącz jednocześnie muzykę, uruchom bluetooth, pisz sms czy co tam się da jeszcze włączyć, jak się nie przytnie i nie zapętli to bieri i po krzyku ;>

PS. avila IKS trzyma baterię około 6-10 dni a też trochę dzwoni i co wieczór puszcza Iksiątku muzę do kąpieli :mrg:
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 00:57   

Markzo, ja Ci szczerze polecam telefon z rodziny htc z windows mobile.

Osobiscie posiadam HTC Touch Diamond, aparta 3,2 mpix z autofocusem, w pelni dotykowy, nadajnik gps, wifi, hsdpa, 3g itd itp. Wielo funkcyjne urzadzenie. Stronki w necie fajnie sie przeglada, gps szybko dziala (program automapa) aha i ma sensor ruchu (mozesz grac w gry ruszajac telefonem, jak i rowniez gdy obrocisz go o 90 czy 180 czy 270 stopni, wyswietlane obrazy w galerii np obracaja sie rowniez), wyswietlacz 2,8 cala

Poszukaj sobie na youtube jakies filmiki.

Dalej ostatnio kolega zmienial tel. Polecilem jemu to samo, jednak uparl sie na sony ericcson xyperia x1 (generalnie jest to touch pro czyli diamond z klawiatura)
Podobno sony zlecilo HTC wyprodukowanie tego tel. Calkiem ladny, wiekszy od mojego, wyswietlacz ma 3 cale, i ma klawiature rozsuwana. Generalnie wszio to samo, wiekszy ekran, rozsuwana klawiatura ale brak sensora rucu (G-sensor tzw)

Ostatnia mozliwosc o ktorej opowiem jest telefon mojego brata. Tez chcial miec dotykowy, gpsa, wifi. Znalazl dla siebie LG KC910 Renoir chyba. Zaplacil za nowke 1100zl, elegancko wyglada owszem, opcje gps ma, wifi ma, aparat 8mpix zaje!!!

Aleee...menu bardzo ograniczone, raptem podstawowe funkcje (windows daje wiecej mozliwosci) co wiecej menu takie samo jak w nizszym modelu LG cookie (majac cookie w reku czulem sie jakbym mial zabaweczke)

Dalej, w tym super LG jest gps, ale cos nie deczy, trza jakis program nawigacyjny w javie sciagac z neta, diabel wie czy ma polskie mapy i diabel wie co jescze trzeba w nim konfigurowac.

To samo z wifi, niestrzezone sieci znajdzie, ale np zablokowana, wymagajaca certyfikatu bezpieczenstwa ni jak sie z nia polaczyc. Na uczelni taka siec mamy, ja normalnie wgralem certyfikat, uzytkownik, haslo i na wydziale mam neta. Brat niestety nie...Poza tym moj jest jakis taki smuklejszy, ladniejszy.

Jedyna rzecz ktora wg mnie jest lepsza w lg renoir niz w diamondzie to dotyk. Warstwa dotykowa jest czula i swietnie zbiera uderzenia palcem. W htc zdarza sie, ze trzeba 2 razy kliknac bo nie zlapie dotyk (to z uwagi na ekran, jest stosunkowo twardy). Co do tej uwagi w xyperii dotyk dziala rowniez wysmienicie.

Na twoim miejscu (majac wrazenia z diamonda, xyperii oraz lg renoir) wybral bym diamonda, ale mowisz, ze duzo smsow piszesz...w sumie opcja klawiatury compact qwerty jest wysmienita do pisania smsow, ale mozesz miec chrapke na klawiature rozsuwana. Wtedy wzialbym sobie htc touch pro (to samo co diamond, ale z klawiatura, ciut wieksze gabarytowo i brzydsze) :D

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 00:50 ]
Jeszcze jednym plusem diamonda jest zestaw do samochodu oraz idace za tym dogodnosci. Nim jednak o nich wspomne musze powiedziec, ze dla ogolnie wszystkich tel z WM filmy to nie problem, sciagasz sobie CorePlayer i wszystkie avi nie avi odtworzy.

Jakis czas temu mialem nudny wyklad, no to dzien przed wiadzac o tym, ze zawsze jestem wciagniety na tych zajeciach, zgralem sobie film2012 na telefon (film mial 1,56 GB, normalnie full wypas wersja DVDRip HQ7) i na zajeciach sluchaweczki podpialem i ogladalem :)

W zwiazku z tym, mozna wykorzystac telefon jako maly tv w aucie. Montujesz tel na statywie na szybie, statyw do diamonda ma mozliwosc obrotu glowicy, ustawiasz tel w poziomie, popinasz ladowarke, odpalasz film i w trase z rodzinka :)

Jeszcze tego nie opatentowalem bo raptem 2 razy w godzinna trase sie udalem od czasu posiadania diamonda, ale tutaj przewoduje tycia niedogodnosc, jako ze moj R400, jak i Twoj R200 sa slabo wyciszone, przy predkosci 110 i wiecej istnieje mozliwosc, ze dzwiek filmu z glosnika telefonu nie bedzie wystarczajaco glosny i wyrazny, bo go po prostu szum w kabinie zagluszy...

zastanawialem sie nad jakims modulem bluetooth do radia (ewentualnie radio z taka opcja) zeby wykorzystac glosniki jako zestaw glosno mowiacy...ale jakos malo sie tym interesowalem :)

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 00:57 ]
Proponujecie tutaj jakies samsungi delphi...od razu po zdjeciu widac, ze to pier.olka zabawkowa z plastiku...ja bym nie bral takiego cuda.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 07:13   

faecd, mądralo widziałeś ofertę, która pokazał Markzo i ograniczenia cenowe? :cool:
Chyba trochę nie ten budżet. A nie dla każdego telefon to szczyt lansu na który musi wydać pół wypłaty, dla niektórych telefon to po prostu telefon... i budzik :mrgreen:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 07:46   

Markzo napisał/a:
nie byłem ;) tylko dziś go pomacałem i jest oki, do tego Popay mówi, że sporo tego zeszło więc chyba jest ok ;)
Napisałem też coś ponad to, ale pewnie nie zauważyłeś :P Ja bym nie kupił taniego telefonu z ekranem dotykowym. Oprogramowanie Delphi ma stabilne - to fakt, ale już kilka sztuk było oddanych do serwisu z uwagi na anomalie związane z wyświetlaczem ;) Zastanów się raz jeszcze ;) Albo nie :P

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 07:46 ]
Tomaszi, niekoniecznie ;) Z modeli z OS Symbiana mam na chwilę obecną Samsunga G810 (v. 9.2 FP1 s60), Nokie 6120 (v. 9.2 FP1 s60), SE P1i (v. 9.1 UIQ 3) i aktualnie testuję SE Satio, który jeszcze nie jest mój, ale może się nim stanie. Ten ma nowy system Symbiana już 5 edycji, o dziwo z platformą s60, ale jednak dotykową. Nigdy nie uważałem, że im nowszy system tym gorszy, bardziej zamulający itp. Ja takich problemów nigdy nie miałem, wszystkie moje "symbiany" zawsze działały szybko i stabilnie, ale to jest też kwestia wgrywanego oprogramowania ;)
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 08:50   

faecd, dzięki za odpowiedź ale niestety Zouza ma racje... Telefon musze zmienić (od tej cudownej nokii odpadła wczoraj klapka, wyswietlacz i płytka....) i nie chce wydać na niego za dużo kasy, bo poporstu mam już zaplanowane inne wydatki ;) Dochodze do takiego wniosku, że w tych pieniądzach i przy tej ofercie co bym nie wybrał i tak nie będzie to ideał... :) jeszcze mam pytanie do Ciebie Popay :D czy jest jakas mozliwość negocacji ceny?? bo mamuśka jest tak jak tato w Erze juz łaaaadnych pare lat, więc kurna czemu ma być wszystko w cenie jak dla nowego abonenta... da się to jakos ugryźć??
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 09:36   

Markzo możesz spróbować przedłużyć umowę samemu przez neta, wybierająć telefon może okazać się tańszy i do tego wykorzystać punkty era, jak jest taka opcja, no chyba że telefon już teraz kosztuje złocisza + vat.

Tak się zastanawiam... na walentynki pewnie znów bedą jakieś promocje, może coś wtedy zacząć działać ;)
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Telefon komórkowy-abonament na firme
pajda Offtopic 7 Sro Lis 16, 2011 13:53
ADI-mistrzu
Brak nowych postów potrzebna pomoc w laptopuni...
lenovo i kto mi ukradł bluetooth'a?
xROnx Offtopic 5 Nie Maj 24, 2009 21:10
truten23
Brak nowych postów 25.05.2010 - potrzebna pomoc.
Dydo Offtopic 4 Czw Maj 13, 2010 18:32
Dydo
Brak nowych postów potrzebna pomoc . rysunek techniczny
kula92 Offtopic 3 Pon Sty 14, 2013 17:46
sTERYD
Brak nowych postów Potrzebna pomoc osoby z SGGW
ADI-mistrzu Offtopic 4 Czw Sty 05, 2012 22:43
Glodzio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink