Forum Klubu ROVERki.pl :: Komu nie odpalil R
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Komu nie odpalil R
Autor Wiadomość
Strusiek75 




Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 8
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 19:11   

hehehe
mechanik to mój znajomy, za każdym razem kiedy mam problem z samochodem zjawia się ze swoim zestawem naprawczym i czyni cuda :D

przy okazji to był jego pomysł żebym kupiła R75 :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 01, 2012 19:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PawelSki99 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 19:11   

moja 75-tka nawet bez grzania od pierwszego strzała pali :) tylko u mnie w Holandii jak na razie najniższą temperaturę jaką zanotowałem przy odpalaniu auta to -5°C
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 08:48   

Remigiusz, Tobie przygasa cały wyświetlacz. Normalne to w iDT? U kumpla tak było w toyce i okazała się poluzowana klema akumulatora.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 09:48   

Remi i Ty do PL chcesz jechać :D ... chyba, że masz ciepły garaż ;) .... a te swieczki to koniecznie sprawdź ... i przekaźnik .... bo to coś jest grubo nie teges, ze on tak pali przy -2 ... mi lepiej przy -22 odpalał ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 09:59   

To samo mu wczoraj pisałem ale on leje skydda w stężeniu 10 x większym niż zalecane wiec może przez to ;)

Co do tematu ja nigdy zimą nie miałem kłopotu z autem czy to R czy to AR zawsze daje rade. Kanciak kiedyś nawet z miesiąc przestał w garażu gdy temperatura spadła poniżej -20 postanowiłem sprawdzić czy odpali. Przy odpalaniu profilaktycznie dwa razy przegrzałem świece przekręciłem kluczyk zakręcił dość ciężko ale odpalił. Alfa tak samo jedynie jak postoi kilka dni nie ruszana to czuć, ze ma ciężej przy odpalaniu ale jak używana na co dzień odpala bez problemu ;) Jedynie kultura pracy przez pierwsze minuty to tragedia :rotfl:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 10:10   

Pływak napisał/a:
To samo mu wczoraj pisałem ale on leje skydda w stężeniu 10 x większym niż zalecane wiec może przez to

no ale widzisz, że on tego nie rozumie :wink:
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:19   

szoso, Pływak, No co wy sie mnie czepiacie. TO ze leje skydda i benzynę to nie ma nic do odpalania auta i nie po to to leje :roll: Nie chce mieć znowu ze mi złapie paliwo w czasie jazdy i tyle.

greg-si, Mi tak zawsze przygasało, w 220 i 25 oraz teraz w 45, a klemy mam dobrze przykręcone bo specjalnie wymieniałem na inne bo te oryginalne to się nie dało przykręcić po wymianie akumulatora :razz:

Brt, No muszę jakoś dojechać dziś nie fajnie kurcze bo jest -8°C :shock: Jutro jeszcze więcej zapowiadaj tylko się teraz modle żeby starczyło akumulatora na odpalanie jedno razowe :mrgreen: A w garaż mam piecyk wiec nawet jak nie odpali to mam jeszcze malucha i do sklepu po świece dojadę :mrgreen:

Nie teges cos jest na 100% tylko tak to jest jak było ciepło a człowiekowi się nie chciało grzebać przy aucie :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:21   

Remigiusz, weź farelkę ;)))
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:22   

Remi .... jak nie odpalisz. to weź kawałek przewodu grubego i na krótko podaj prąd z akumulatora do świec na kilkanaście sekund ..... i wtedy spróbuj odpalic .... jak zapali, to będziesz miał winnego (przekaźnik) .... a możesz jeszcze spróbować przy otwartych drzwiach przekręcić stacyjkę .... jak światełko wnętrza przygaśnie wyraźnie, to raczej świece biorą prąd i gdzieś idziej szukałbym przyczyny takiego odpalania.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:29   

Brt, Ja wiem. tylko ani nie ma miernika teraz ani jakiegoś kabelka. Jedynie mam narzędzia kilka. Cala torba ze sprzętem elektrycznym jest w PL, nawet kable rozruchowe zostawiłem tam :neutral:

Z lampka to wiem i rzecz w tym ze nic nie przygasa :wink: :razz: Pojadę za chwile do Obi może kupie jednak kawałek przewodu dobrego lub miernik :wink:

walkie, hehe.. to już chyba prędzej postawie kuchenkę campingowa pod miska oleju :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:44   

ZR dzis nie odpalil :) paliwo zamarzlo pomimo lana skyyda... Pelny bak. paliwo shell / neste.

Wstawiony do garazu na 1,5 h odpalil od reki, wiec jedyny wniosek, paliwo zamarzlo.... nie moglem nawet gruszki ruszyc bo byla jak kamien ... Co my lejemy do tych samochodow... O_0

ZS odpalil od reki bez laski , a ile lat tam ma aku nawet nie wiem ... w ZR nowy mocny bosh :) ale z krecenia nici jak paliwa nie ma :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 13:12   

Remi jak nie przygasa, to stawiam na przekaźnik .... kawałek przewodu kup ... wiecej nie trzeba
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 13:16   

Dolejcie troche beznyny do diesli, to jeszcze taniej wam wyjdzie :lol:
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 13:40   

Remigiusz napisał/a:
szoso, Pływak, No co wy sie mnie czepiacie. TO ze leje skydda i benzynę to nie ma nic do odpalania auta i nie po to to leje :roll: Nie chce mieć znowu ze mi złapie paliwo w czasie jazdy i tyle.

No ale nie ma sie co spinać przecież to żart był po to dałem emotke na końcu ;) Swoją drogą szewc bez butów chodzi bo niby dr hab. silniki iDT/SDi, a tu takie rzeczy :mrgreen:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 13:48   

Pływak napisał/a:
dr hab. silniki iDT/SDi, a tu takie rzeczy
Właśnie chciałem o tym napisać, "tjuningujecie" te swoje klekoty a tu wypadało by wpierw do zdrowej serii doprowadzić hehe :wink:
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 14:16   

maniaq napisał/a:
Co my lejemy do tych samochodow... O_0

na pewno nie zimowe paliwo :wink:
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 14:18   

slax i plywak ale POMIDORUJECIE :D fizyki nie oszukasz... jezeli chcesz dowodzic wyzszosci lata nad zima, to ok, ale co to ma wspolnego z dyskusja o odpalaniu ?

To ze czesciej klekoty maja porblemy, nie swiadczy o ich zlym stanie technicznym. Moj ZR ma nowe swiece, nowy aku, zalany do pelna + skyyd... wiec zrobione wszystko co mozna bylo,a mimo to przy -2X stopni, bo nie wiem ile w nocy bylo, to nie odpalil, a ZS na benzynie odpalil, na starym aku,,, tzn, ze ZS jest sprawny technicznie a diesel nie ? i to ze wstawicie emote nie zwalnia z pisania bzdur ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 14:41   

Pływak, Ale nikt się nie spina :razz:

To ze mi ciężko pali to ja wiem tylko brak chęci żeby to zrobić na razie bo mam inne rzeczy na głowie :wink: Będę miał teraz cały luty żeby to zrobić.

Jak by odpalił bez problemu to by było za nudno :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 14:45   

Remigiusz napisał/a:
U mnie takie coś się dzieje przy odpalaniu Ciekawe jak będzie przy -10°C


Expercie iDT, po obejrzeniu filmiku, jeden podstawowy błąd, za krótko grzejesz świeczki, jak i za pierwszym , tak i za drugim razem. Poczekaj 15-20 sek, ponownie grzanie i kolejne 15-20 sek i dopiero zakręć. U mnie dzisiaj o poranku -15, i grzałem tak jak Ci piszę, max 3 sek kręcenia i zagadał.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 15:02   

Jugol ... przy -2 to bez grzania powinien zagadać ;) .... na bank coś nie teges jest ... co z tego, że przytrzyma nawet 20 sekund świece ... jak one nie grzeją ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink