Forum Klubu ROVERki.pl :: Tempest i VW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Tempest i VW
Autor Wiadomość
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 09:39   

MaRek wypij Tigerka bo jakiś bojowy od rana jesteś :P ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 20, 2007 09:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 09:46   

MaReK napisał/a:
Ty Tempest! Masz cos do ZT? Kup sobie golfa, zaloz dresy i jezdzij, a od ZT sie odpimpaj :)

wiem, że piszesz to żartem, ale żeby nie było niejasności (źle trochę sformułowałem tamto zdanie) - ZT to fajny samochód, ale po prostu nie lubię dużych pojazdów; owszem mógłbym takim jeździć, ale wolę coś średniego i dlatego one mi się "nie podobają"
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 09:50   

Ja bym chciał ZT albo 75, ale mam za krótki garaż :mrgreen:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 10:15   

Tempest napisał/a:
to może powinienem kupić Skodę Fabię RS 1.9 2007 za 45k

Skąd Ty bierzesz takie ceny?
Bo RS 2007 w salonie 75 kzł, RS 2006 z ogłoszenia kosztuje 57,6 kzł, 40 kzł kosztuje taka z rocznika 2003...
Gdzie znajdujesz ludzi, którzy biorą auto z salonu i sprzedają Ci je po pół roku za 30 kzł mniej? ;)
Też chcę takich znajomych albo taką wiarę w uczciwość handlarzy samochodów!!! ;)
Tempest napisał/a:
znajomi zapewniają mnie, że bez bólu mogłaby objechać ZR'kę

To by trzeba sprawdzić w bezpośrednim teście, bo wg danych RS ma 9,5 0-100 km/h, a ZR 7,4...
Ja wiem, że ZR to nie jest cud niemieckiej motoryzacji, ale dane mówią co innego - Twoi znajomi wierzą w "1.9 TDi pałer" albo "VW pałer". ;) ;)
Tempest napisał/a:
oczywiście podoba mi się na razie ze zdjęć, muszę go tylko obejrzeć na żywo i przejechać się nim

No właśnie - wcale nie chcę Cię przekonywać, żebyś go nie kupował tylko piszę o moich wrażeniach z Panzerwagenów - one po prostu nie mają tego czegoś, a do tego mają paskudny materiał na siedzeniach - ostatnio jechałem 1200 km i było to bardzo nieprzyjemne.
Tempest napisał/a:
maciej - tak swoją drogą to strona mobile.de nie jest wyznacznikiem cen samochodów, ponieważ już od jakiegoś czasu większość wystawianych tam pojazdów jest oferowana przez komisy, czyli są droższe i biorąc to pod uwagę, cena tego modelu co podałem jest całkiem możliwa


:shock: :shock: :shock:

Wskazując mobile.de (ale mogę też wskazać Ci kilka innych serwisów) próbuję Cię przekonać, że Niemcy nie są instytucją charytatywną, zwłaszcza dla Polaków, żebyś się znów nie naciął tak jak z "okazyjnym" ZR'em - jeśli chodzi o Golfa, to szanse, że taki w miarę nowy Golf będzie podobnie "okazyjny" są chyba nawet większe.

Wszedłem na stronę VW i zacząłem konfigurować Golfa V do podobnych parametrów - wyszło mi, że taki VW jakiego wskazałeś z felgami 15", bez czujnika zmierzchu i deszczu i bez KLIMATYZACJI (a tym bardzie 2-strefowego klimatronika) kosztuje 80 kzł, czyli z tymi wszystkimi dodatkami około 100 kzł.

Czy sądzisz, że 3-letnie auto Niemiec sprzeda za 1/3 ceny?

Bo conajmniej 6 kzł (a sądzę, że na takim aucie to więcej) będzie chciał handlarz dla siebie, więc Niemiec musiałby to auto sprzedać za maks 36 kzł.
Realne?
Nie wydaje mi się.

Poza tym jakim cudem Niemiec sprzedaje takie auto, w takim stanie handlarzowi, a nie synowi sąsiada?

Za dużo tych przypadków... :(

[ Dodano: Wto Lis 20, 2007 10:43 ]
Tempest napisał/a:
swoją drogą to ten Leon jest fajny, ale tylko z zewnątrz, bo mnie osobiście w nim wnętrze w ogóle się nie podoba

Hmm... Moim zdaniem to wnętrze niewiele różni się od Golfa V i nie jest niebiesko-czerwone!!! :twisted:
Tempest napisał/a:
no i cena lekko chora - jak dla mnie

Cena rozsądna - Nowy Leon FR zaczyna się od 95 kzł, więc za 4 letni egzemplarz, dobrze utrzymany i doinwestowany 50 kzł to sporo, ale nie absurdalnie dużo.

Oczywiście też może to być przekręt albo z drugiej strony sondowanie ceny do negocjacji.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 11:04   

Tempest napisał/a:
ZT to fajny samochód, ale po prostu nie lubię dużych pojazdów; owszem mógłbym takim jeździć, ale wolę coś średniego i dlatego one mi się "nie podobają"


A tu Cię rozumiem :) Ja chcę pimpusia z klimką :)

MaReK napisał/a:
a od ZT sie odpimpaj :)


Apropo pimpusia :D
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 11:05   

jeśli chodzi o tą Skodę to tak, była bita i wiem jak, ale znajomy blacharz, który ją naprawiał, robił ten samochód dla siebie (czyli nie ma mowy o jakiejś fuszerce) i stąd ta cena za ten rocznik
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 11:17   

Tempest napisał/a:
jeśli chodzi o tą Skodę to tak, była bita i wiem jak, ale znajomy blacharz, który ją naprawiał, robił ten samochód dla siebie (czyli nie ma mowy o jakiejś fuszerce) i stąd ta cena za ten rocznik

To dlaczego ją sprzedaje i do tego tak tanio?
Coś nie wyszło i zostawia 4 ślady, czy np. trzeba jeszcze dołożyć 10 kzł w zawieszenie, półosie i skrzynię, bo uderzenie poszło po zawieszeniu i półosiach do skrzyni?

Pamiętaj, że nawet dobrze zrobione auto może mieć potem niespodzianki w stylu wymiany łożysk, czy półosi, bo od razu to nie wyszło, ale części zostały już naruszone (coś chyba już o tym wiesz po ZR'ze), a auto nie będzie miało takiej sztywności co kiedyś...

Przepraszam Cię Tempest, że staram się podważyć Twoje zaufanie do handlarzy i blacharzy, ale nie wierzę w okazje na tym rynku, zwłaszcza w przypadku zawodowców - jeśli sam pojedziesz do Niemca i coś przyprowadzisz (jak Tomi cabrio) to ok - mogą być okazje, ale jeśli nawet handlarz kupi tanio, to i tak sprzeda po cenie rynkowej - po prostu zarobi 10 kzł więcej.

To samo dotyczy blacharzy-klepaczy - kupią 3 wraki za 3 kzł każdy, wyspawają jedno auto i sprzedadzą za 20 kzł jako niebite - koło mojego mechanik jest taki blacharz-klepacz i dużo ciekawych 2 lub 3 kolorowych autek tam widziałem.
A wiesz ile cudów można zrobi dla 30 kzł - prosty przykład: kupujesz resztki Golfa V za 15 000 zł z niemieckiej ubezpieczalni, wiesz, że sprzedasz za 43 900 zł na allegro.pl i jeszcze to będzie okazja, która pójdzie w 3 dni, to wiesz ile za te 28 900 zł można w szpachli narzeźbić?

Nie żartuję - kumpel kiedyś oglądał w miarę nowego Seata z progami wyrzeźbionymi ze szpachli.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Adolf 




Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 62
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 11:40   

maciej napisał/a:
To dlaczego ją sprzedaje i do tego tak tanio?


i ponownie nie widzę sensu w tłumaczeniu po raz kolejny oczywistych
zdawałoby się sytuacji.. już na samym początku większość poddała
w wątpliwość super okazję Golfa V..

kolega Tempest wychodzi z założenia takiego jak pewnie znaczna część Polaków,
czyli "będę sprytniejszy kupię taniej, sąsiad dał 10 tysi więcej aaaale przepłacił łoś.."
i w taki sposób interes "nowych" wraków się kręci..

a tak w ogóle to wszyscy zazdrościcie że On może kupić tak tanio a Wy nie :cool:

P.S.
Tempest ja myślę, że jakbyś się dobrze porozglądał to ZR-a okazję też byś znalazł
za jakieś 30k.. tak analogicznie..
_________________
ex - MGF
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:06   

Tempest napisał/a:
jeśli chodzi o tą Skodę to tak, była bita i wiem jak, ale znajomy blacharz, który ją naprawiał, robił ten samochód dla siebie (czyli nie ma mowy o jakiejś fuszerce) i stąd ta cena za ten rocznik


To ja tak kupowałem roverka. W ogłoszeniu handlarz podał: "sprowadziłem dla żony, ale wyszły inne wydatki" :lol: No ale w końcu kupiłem od niego :grin:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:11   

PTE napisał/a:
To ja tak kupowałem roverka. W ogłoszeniu handlarz podał: "sprowadziłem dla żony, ale wyszły inne wydatki" No ale w końcu kupiłem od niego

Ale czy był w tak okazyjnej cenie jak ta Fabia RS?
Tegoroczny model za 60% ceny?

To trochę co innego, sposób na "zanęcenie", a "TAKA OKAZJA"... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:23   

Adolf napisał/a:
a tak w ogóle to wszyscy zazdrościcie że On może kupić tak tanio a Wy nie :cool:


Rozgryzłeś wszystkich :D :dupa:
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
eszet 




Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:29   

walkie napisał/a:
O tym nie wiedziałam, aczkolwiek właśnie dobrze że nie pierwszy. Ja swoje pierwsze szlify zdobywałam w starej fieście, w tym aucie jak nie grzmotnales to nic nie działało. :)

Przesaaadzasz,albo miałaś prawdziwego strucla :wink: .
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:30   

walkie napisał/a:
Rozgryzłeś wszystkich

No wiesz co walkie, "zraniłaś mnie na wskroś", że zacytuję jednego bardzo znanego osła, czy może raczej Osła. ;) ;) ;)
:dupa:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
eszet 




Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:34   

maciej napisał/a:
To by trzeba sprawdzić w bezpośrednim teście, bo wg danych RS ma 9,5 0-100 km/h, a ZR 7,4...

No niby racja,ale pozostaje jeszcze to ogniwo pomiędzy fotelem kierowcy a kierownicą :mrgreen:
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:38   

eszet napisał/a:
No niby racja,ale pozostaje jeszcze to ogniwo pomiędzy fotelem kierowcy a kierownicą

No ale rozmawiamy o tym samym kierowcy w tych dwóch autkach, ok może źle napisałem o "bezpośrednim teście". :)

Ale czy Ty przypadkiem nie sugerujesz, że kierowcy Fabii RS są fabrycznie lepsi od kierowców MG ZR'ów i to o 2,1 sekundy?? :twisted:

Odszczepienieć!!! :evil: ;) ;) ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:39   

eszet napisał/a:
Przesaaadzasz,albo miałaś prawdziwego strucla :wink: .


Sztrucel na maksa, to była rzeźnia niezła a nie samochód. Lusterek nie mogłam w nim ustawić i zmieniałam pasy na chybił trafił. Jeden mnie kiedyś tak obtrąbił że masakra.

maciej napisał/a:
No wiesz co walkie, "zraniłaś mnie na wskroś", że zacytuję jednego bardzo znanego osła, czy może raczej Osła. ;) ;) ;)


Ale to mogą sobie powiedzieć tylko prawdziwi przyjaciele :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:41   

walkie napisał/a:
Ale to mogą sobie powiedzieć tylko prawdziwi przyjaciele

:D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
jerzu 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:42   

Czy nie macie co w pracy robic ? :D Pracowac a nie pisac :P Tempest mowil ze ma bardzo blisko zeby obejrzec to autko, wiec co szkodzi obejrzec? Moze to naprawde okazja a jak bedzie cos nie tak to nie wezmie. Jak kupi za taka cene to jego szczescie! Nie kupi to jak sam powiedzial duzo na benzyne nie straci ale juz bedzie wiedzial jak to wyglada.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 13:01   

jerzu napisał/a:
Czy nie macie co w pracy robic ?

No trochę mi się dziś nudzi - niby mam co robić, ale że projekt jutro może zostać odwołany, to jakoś nie mam serca, żeby się przykładać - najwyżej jutro trochę ostrzej powalczę jak już będzie decyzja. ;)
jerzu napisał/a:
Tempest mowil ze ma bardzo blisko zeby obejrzec to autko, wiec co szkodzi obejrzec?

No co Ty? Nie uważasz, że to szczytny cel odwieźć kogoś od zakupu VW? :mrgreen: :twisted: ;)
jerzu napisał/a:
Moze to naprawde okazja a jak bedzie cos nie tak to nie wezmie. Jak kupi za taka cene to jego szczescie!

A jak czegoś nie zauważy to będzie (nie)szczęście. ;)
jerzu napisał/a:
Nie kupi to jak sam powiedzial duzo na benzyne nie straci ale juz bedzie wiedzial jak to wyglada.

Nowa marka, dobrze przygotowane do sprzedaży auto, które na zdjęciach Ci się już spodobało - duuuużżżżo można przeoczyć, więc warto przedstawić inną opinię, która może ostudzi trochę zapał do "okazji", tak, żeby spojrzeć na nią chłodniejszym okiem. :)

Przejrzenie allegro.pl też robi swoje jeśli chodzi o podejście do takich okazji. :)

Jak to rzeczywiście taka okazja, to auto nie stałoby już 2 dni
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 13:21   

To i ja wtrącę swoje 3 grosze.
Ja szukając auta w podobnej cenie i gabarytach kupiłbym... Mazdę 3.
I na tym koniec moich mądrości :mrgreen: .

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink