Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 2.0 iDT] Czy warto wgl się nim zainteresować.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: szoso
Nie Gru 30, 2012 14:14
[MG ZR 2.0 iDT] Czy warto wgl się nim zainteresować.
Autor Wiadomość
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 28, 2012 16:14   

Eksploatacja to nie tylko opłaty i paliwo. To również wymiana zużytych części, które do najtańszych nie należą w diesel'u. Jak się nie sypie to luz, tanie utrzymanie. Jak trzeba coś naprawić, to już ładnie ssie portfel (vs benzyna)

Co do ceny maniaq - sądzę, że przy wygórowanej po prostu go nie sprzedasz i tak czy owak zejdziesz z ceny. ZR jest autem niszowym. Potencjalny nabywca porównuje ceny tych samych modeli, a przedział jest spory (7000 - 13000). Jak nie ma presji na tą konkretną markę, to za 13k szuka innego młodszego auta.

Wiadomo, chciałoby się by cena pokryła włożone środki ale klienta ten fakt nie interesuje, stąd pytania na co przeznaczył kwotę skoro auto zadbane. Jak ma np. nowe koła, to klient kalkuluje:
-hmm....No nie będę musiał wymieniać przez długi czas.
I wtedy opłaca mu się wyłożyć te powiedzmy 1500 wliczone w cenę. I tak dalej.

Kolejna sprawa abstrahując od ZR'a. Jak ktoś mówi, że auto jest zadbane to u mnie znaczy to całkowitą sprawność techniczną. A nie silnik ok bo auto jedzie ale wycieraczki nie sprawne, brak nadmuchu czy ogrzewania na szybę, światło stopu nie świeci itp. No sorki ale tak się nie da jechać (o bezpieczeństwie wspomniał redcloud) To nie jest dla mnie zadbane auto.
I zaraz pewnie się posypią hejty typu chcesz zadbane to kup nowe z salonu.
(Wtedy to będzie nowe, a nie zadbane, łapiesz? ;p )

Kolejny raz powtórzę, że cena ZR'a Firq'a dla mnie jest za wysoka. Jeśli już mam wydać te 13k, to chciałbym wiedzieć na co. Teraz już wiem, że za turbinę, lapmy, szyby, fele. I luz. Teraz chciałbym też wiedzieć co jeszcze mam/ powinienem wymienić do pełni szczęścia, tak? Już po zakupie. Czyli moje drobne rzeczy, o które takie oburzenie w postach, bo wymagam cudów - auto ma przecież 10 lat. Kup sie nowe z salunu to bydziesz se dupoł bez narzekania. Ja tylko proszę o informacje i tyle.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 28, 2012 16:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 28, 2012 17:13   

Słuszne podejście NoPE, :ok: do tego wszystkiego pasuje doliczyć chociażby koła zimowe (niestety, mamy zime). Kupujesz auto z zapasem i słusznie ;) nie będzie pottem sytuacji - kupilem auto, ale nim nie jezdze bo braklo hajsu na "pozakupowy pakiet startowy".
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Gru 28, 2012 17:16   

NoPE napisał/a:
wycieraczki nie sprawne, brak nadmuchu czy ogrzewania na szybę, światło stopu nie świeci itp
to sa pierdoły ! dla mnie duzo wazniejsze bylyby zawieszenie silnik hamulce opony, a nie to czy nadmuch mi działa (bo to mozna zrobic niskim kosztem)
NoPE napisał/a:
Kolejny raz powtórzę, że cena ZR'a Firq'a dla mnie jest za wysoka.

to po co prosisz o opinie jak nie stac cie na ten samochod? :rotfl:
kup sobie malucha, jest tani w eksploatacji :D
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 28, 2012 18:26   

Ciufa przeczytaj mój post jeszcze raz, ze zrozumieniem i nie wyrywaj zdań z kontekstu.
Wróć też do początku wątku, to zobaczysz o opinię jakich aut prosiłem.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 28, 2012 19:44   

Z drugiej strony jeśli znajdziesz auto które sprosta Twoim wymaganiom, będzie sprawne technicznie, na wszystko będą papiery, blacharka też będzie w bardzo dobrym stanie itp itd, ale okaże się ze nie ma nie wiem oświetlenia tablicy z tyłu i dmuchawa nie kręci na dwóch biegach to takiego auta już nie kupisz ? ;) Nie oszukujmy się kupując auto 10+ trzeba się liczyć z tym że pewne rzeczy dzisiaj działają a jutro już nie koniecznie i wcale nie musi to wynikać z zaniedbania poprzedniego właściciela tylko z np; zużycia materiału, a przecież nie każdy zagląda regularnie co miesiąc miedzy blachę a tapicerkę zawsze może się coś przetrzeć itp wczoraj działało dzisiaj już nie - koszty są ;) Takich przykładów, przykładzików można trzepać z rękawa setkami :D
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 28, 2012 20:22   

Jak najbardziej się z Tb zgadzam i wgl nie powiedziałem, że nie kupię. Jeśli obecny właściciel o tych usterkach wie to wystarczy powiedzieć.

Ok, może krócej:
Auto ma zrobione to, to i to. Dzięki temu masz tyle a tyle mocy, tak i tak się spisuje, za co chcę 13k i niżej nie zejdę.
Nie działa to i to ale na upartego za grosze to sobie naprawisz. Nie wpływa to wgl na jazdę czy bezpieczeństwo. 3 zdania.

Klient wie na czym stoi i z czym na do czynienia. Wiem, że naiwnie ale liczę na szczerość sprzedawcy, tym bardziej, że jest to osoba prywatna.

Dobra, wątek się rozrósł w niepotrzebną stronę, ja nie chce e-wrogów (tylko info :P ) a autko Firq'a może już dawno sprzedane. W każdym razie za 11k jadę na oględziny w najbliższy weekend. Jako, że mało wątpliwa taka cena, to zbieram dalej.
Ostatnio zmieniony przez NoPE Pią Gru 28, 2012 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Gru 28, 2012 20:22   

Ciufa, Świete słowa :) :D
nie mam nic wiecej do dodania :)
A co do ceny Zr-a maniaq to powiem tak że na każde auto za każdą cene jest klient a cena maniaq wcale nie jest wygórowana
Chyba że NoPE, wolisz kupić Zr-a ze zdjęć ładnego za 10tys doliczysz koszta napraw plus jakieś upiększenina : typu fele czy coś i wyjdzie ci cena podona albo i wyższa :) aleto są twpoje pieniądze i ty je musisz wg ciebie najmądrzej zainwestować
Ps dmuchawa działa, podświetlanie przycisków też :P
nie mam zapalniczki oryginalnej bo w jej miejsce zamontowany jest wskaźnik ciśnienia doładowania, ale w aucie się nie pali :P
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Gru 28, 2012 20:45   

NoPE napisał/a:
W każdym razie za 11k jadę na oględziny w najbliższy weekend.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: cene negocjuje sie na miejscu po ogledzinach a nie przez telefon/email/forum :rotfl:
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 28, 2012 20:47   

Firq napisał/a:
aleto są twpoje pieniądze i ty je musisz wg ciebie najmądrzej zainwestować

Dokładnie. I uznaję, że jak najwięcej informacji o aucie to podstawa.

PS: Z każdym postem coraz więcej zdradzasz info :)


@ciufa a zdanie po już nie dotarło?
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 14:36   

maniaq napisał/a:
Pisaly meczydupy na ogolszenie

Idealne określenie :mrgreen: Mam teraz to samo na PW , 'tysiąc pytań do...' a i tak nic z tego nie wynika, bo koniec końcem okazuje się że za drogo :neutral:
Masakra, po co komuś zawracać głowę jak Cię nie stać. :roll: Człowiekowi żal, że musi się rozstawać ze swoim autem bo wie ile jest warte, a tu jeszcze takie wybrzydzanie.
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sob Gru 29, 2012 15:53   

NoPE, to przyjedz pogadamy o Marce R/MG wypijemy kawe i pojedziesz do domu ale MG-k zostaje u mnie :)
Ciufa, wiem że sie powtarzam, ale znowu Świete słowa :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 16:29   

Firq NoPE ma racje :wink: za drogi jest ten twoj ZR :hahaha: daj mu go za darmo :hahaha: niech pozna marke a najlepiej dopłać mu ze go od Ciebie weźmie. Ja tam bez zastanowienia bym twojego brał (tylko ze diesel juz mi sie troche znudził cza teraz sporą bene ze wzmocnieniem LPG) :mrgreen:

NoPE to w końcu diesel czy bena?? MG ZR czy CC700??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 17:25   

nie rozumiecie zupełnie tego co NoPE pisze... jest za drogi dla niego - nie ma tyle gotówki. Dzizas czytajcie ze zrozumieniem...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 18:32   

Dokladnie wszystko opisalem w ogloszeniu, zeby komus 20 km na marne nie przyspazac, bo sam przerabialem temat wydzwaniania i ogladania. Mialoby sie ochote po mordzie lac tych co pisza nic nie stuka nic nie puka.... a jeden handlarz na jezdzie jak auto sciagalo w poprzek drogi stajac przy hamowaniu do mnie mowi, ze "to przez nierowna droge" :D to zawrocilem i mowie, ze powinno w druga sciagac, ale na zlosc znow sciagalo w prawo :D To sie obrazil :D jak wrocilismy zabral klucze i poszedl do swojej kanciapy bez slowa :lol:

A co do auta firq, to nie stac cie, ale meczysz dupe, zeby napisal, zeby powiedzial, ze za 11 to pojedziesz... Chcesz byc szanowany , szanuj innych.



Ja w ogloszeniu na aledrogo napisale, ze panom pt" za 10k kupie" dziekuje i niech dzwonia pod inny numer, a i tak mialem goscia co napisal, ze sie zamieni na auto 7,5 tony, ale uwaga - mozna zamienic na lawete :D i okreslilem zamiane na co konkeretnie - a pisza stare szpachlowozy audi , ale w skorze ! LOL

Nie stac cie, nie dyskutuj. Chcesz auta za 10 k i miec rezerwe na jakies serwisowe sprawy, ok, madrze, ale ocenianie aut tylko po zdjeciach, negocjacje ceny na forum... TO ja dziekuje, wysiadam :D rechot do rozpuku

Odpisalem na temat - koszty serwisowe ZR-a w moim garazu, sa niskie. Pali malo, malo awaryjne, OC wyzsze bo to 2.0, wiec niektore firmy na to maja zwyzke. Ale poszukasz znajdziesz za rozsadne pieniadze.

IMHO szukasz sensownego auta, ale z dobrym zawiasem, to ZR w klekocie spelni twoje wymagania. Tylko nie rozumiem podejscia, ze za 10 ma byc wychuchane wydmuchane, akceptujesz szpachle, a nie pogodzisz sie ze mechanizm opuszczania szyb do roboty >?

TO ja mam zupelnie inne priorytety :D Za tyle to prostego ZR-a ciezko ci bedzie znalezc i to jeszcze zadbanego. Nie ma rzeczu niemozliwych, bo ZS-a kupilem dosc okazyjnie i jak widac lut szczescia sie przydal ;) Tobie tylko szczescia moge zyczyc.

Za 10 to kup jakiegos saxo VTS, clio SPORT starsze i bedziesz mial na dolozenie do pozakupowych rzeczy- a tam troche tego bedzie :D , bo ZR w klekocie ciezko bedzie w tym budzecie, zebys nie umoczyl w 4 slada.

Ciufa, dokladnie tak :rotfl:

[ Dodano: Sob Gru 29, 2012 18:32 ]
Markzo napisał/a:
nie rozumiecie zupełnie tego co NoPE pisze... jest za drogi dla niego - nie ma tyle gotówki. Dzizas czytajcie ze zrozumieniem...


i dlatego chce wiedziec co i jak z tym autem i negocjuje, ze moze za 11 ? Jest za drogi to nie negocjuje :D nie ide do sklepu i nie mowie, ze moze mi pani sprzeda chcleb za 2 pln, a nie 2,50 :D Jak nie mam nie dyskutuje koniec, proste.



PS.
dla porownania http://forum.roverki.eu/v...3cfa0a33#768796 i to R a nie ZR , cena godna uwagi jezeli stan jest dobry.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83511 ogloszenie nieaktywne.

Dodam, ze to osoby ktore sie tu pojawily bo chca sprzeda auto :D wiec malo wiarygodna moze byc historia auta.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 21:06   

Uczepiliście się el. szyb a to były tylko przykłady.
Jaka znów negocjacja ceny przez forum? Ciufa palnął bzdurny komentarz i poszło... Swoją drogą czemu nie uczepiliście się Raptile?
PS. Firq 7700 jestem jutro po Zr-a.
Zdradziłem po prostu ile mam na chwilę obecną na auto...
Nie wiem dlaczego Was tak dziwi chęć pozyskania szczegółowych informacji od sprzedawcy przez forum? Nie muszę jechać ponad 300km żeby usłyszeć to samo. Na miejscu tylko weryfikacja, umowa, płatność i uściśnięcie dłoni... M.in temu służy internet.
Markzo dobrze napisał - autko jest na chwilę obecną za drogie dla mnie
a 'truję dupę', bo te 2k eventualnie można się zakredycić, tak?

PS:
Cytat:
nie ide do sklepu i nie mowie, ze moze mi pani sprzeda chcleb za 2 pln, a nie 2,50

a nie negocjowałbyś ceny gdyby chleb miał odcięty kawałek? bez tzw. piętki? Zapłacisz za coś czego nie ma? Możesz przecież dokupić sobie piętkę i chleb będzie jak cały.

To tak gwoli obrazowania
Ostatnio zmieniony przez NoPE Sob Gru 29, 2012 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 21:22   

Raptile nikt nie traktuje powaznie w tym temacie- nie znasz jeszcze ŻABY , wiec nie lapiesz kontekstu tak jak klubowicze ;)

Ok, ale to znaczy, ze chcesz kupic auto- od firq- na ktore cie nie stac, a potem jak cos trzeba bedzie zrobic to nie bedzie cie stac... bledna logika imho O_o To jest auto uzywane, kilkuletnie i zawsze moze cos wyskoczyc, ja np termostat wymieniam w ZS, bo po prostu padl, nie dlatego ze nie dbalem o auto.. taka natura, ze czasem cos sie psuje :D Wiec firq auto moze byc wyglaskane, ale nie masz gwarancji ze cos sie nie pojawi.

Tak sie po wsiach zadluzaja, kupuja wymazone a4 w TDI maja 12, kupuja za 15, bo piekna sztuka od niemieckiego lekarza, a potem wychodzi, ze wtryski leja i potrzeba wlozyc 6 kola :D

Szukaj w swoim budzecie, masz 10 czy 11, szukaj za 9-10 :) jak nic ci nie wyjdzie niespodziewanego po zakupie, bedziesz mial 1 tys na wycieczke po kraju i cieszyc sie autem :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 22:05   

Mój budżet na auto to 11k (na ten czas). Na auto. Samo auto. Rezerwa swoją drogą. Ja nie pozwolę sobie zostać na lodzie.
Za 11k Firq nie sprzeda, to zbieram dalej i nie jest powiedziane, że na jego akurat model.

PS: z takim podejściem (jakie przedstawiane w postach) to ludzie sami się proszą, żeby sprzedawać im gówna.
Wycacam silnik i zawieszenie (nie puka, nie stuka przecież), resztę sobie sam zrobi, bo to przecież pierdoły, a zapłaci jakby było wszystko w porząsiu. Po prostu chcemy, żeby sprzedawano nam półprodukt.
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 22:31   

aaaaaaaa miałem coś pisać ale chyba dam sobie spokój.............. :-|
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 23:09   

maniu48 napisał/a:

NoPE to w końcu diesel czy bena?? MG ZR czy CC700??

Nic z w/w - furmanka z kuniem, a lepiej bez bo za drogo, sam pociągnę.

Jak masz pisać bzdury to lepiej sobie daruj, bo nic nie wnosisz, a wiele świadczy o Tb.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 23:13   

DObra Panowie , zluzować portki juz . Żarty żartami, za 10 tys spokojnie kupisz seryjnego zr-a. Trzeba tylko poszukac.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover200] Kupno, warto czy nie warto?
daggi Chcę kupić ROVERka 10 Sro Paź 23, 2013 14:08
bociannielot
Brak nowych postów Warto czy nie warto ? ;> MG ZR 160 z gazem.
tonio1991 Chcę kupić ROVERka 19 Pon Lip 12, 2010 20:03
Gruby530d
Brak nowych postów R 75 1.8 LPG Warto?
Ukor Chcę kupić ROVERka 8 Nie Sty 19, 2014 18:29
tronsek
Brak nowych postów [Mg Zr 1.4 16v] gaz czy warto?
Maniak_rydy Chcę kupić ROVERka 7 Nie Sty 12, 2014 21:25
Maniak_rydy
Brak nowych postów MG ZS 120 czy warto??
Piotr1703 Chcę kupić ROVERka 5 Pon Sty 06, 2014 12:24
Piotr1703



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink