Forum Klubu ROVERki.pl :: Afera Volkswagena
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Afera Volkswagena
Autor Wiadomość
adam_26 




Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 20:11   Afera Volkswagena

Słyszeliście o aferze Volkswagena z emisją spalin silników diesla https://www.youtube.com/watch?v=D8r8P9TDD6E

Mi aż się micha cieszy że szwaby po dupie dostaną :mrgreen: może podupadnie ich ta gospodarka trochę :razz:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 20:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 21:01   

Adam ja tam nie życzę nikomu źle. Na ich przykładnie widać jak inny producenci, i to jak słyszymy, już od kilku lat przekłamują rzeczywistość
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
adam_26 




Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 21:39   

jednak HarryVip miał racje że diesle są do traktorów :lol:
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 22:04   

W sumie to wszyscy to wiedzieli - nikt o tym nie mówił.

Jak w danych technicznych samochód pali 3.5 litra a w normalnej eksploatacji nawet w trasie nie da się poniżej 4.5-5 zejść (przykład) to coś jest na rzeczy. Nawet mimo 'strojenia' silnika pod 'testy spalania'.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
tuners 




Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 22:23   

adam_26 napisał/a:
jednak HarryVip miał racje że diesle są do traktorów :lol:

Harry ostatnio pytał się jakiego diesla wybrać :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 22:29   

Tylko nie o spalaniu mowa, a o zawartosci spalin ;)

TO zupelnie inna sprawa.

Optymalizacja biegów, przelozen dawek paliwa pod testy i porcedury pomiarowe, tez jest czyms nagminnym i mozna by z tym walczyc, ale jak wowczas porownac rozne auta ? Cykl pracy silnika jest ten sam, by mozna bylo porownac i ocenic pomiedzy modelami autami i silnikami. Tylko pytanie kto lepiej sie do tych testow przygotuje :D

A ze spalinami to ewidentny przekret, bo oprogramowanie silnika wykrywalo porcedure pomiaru, wlasnie dlatego, ze jest schematem pracy i przechodzil w tryb ECO - czyli zanizal prawdziwe dane emisji trujacych gazow :)

Ciekaw jestem ile rzad niemiec zbije z kary, ale w Californi lubia eco i dbaja, wiec podejrzewam, ze dostanie VW po tylku :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 22:34   

maniaq spalanie i zawartość spalin są o tyle powiązane, że zawartość spalin spełnia normy przy spalaniu 3 litrów. Przy spalaniu 5 litrów je przekracza i mamy błędne koło ;)

Czemu nikt nie porównuje zawartości spalin benzyniaków, które trują nie mniej jak diesle.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 12:38   

adam_26 napisał/a:
Mi aż się micha cieszy że szwaby po dupie dostaną :mrgreen: może podupadnie ich ta gospodarka trochę :razz:

Jakie to polskie ;) Sam mam źle, to niech inny też ma źle ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 14:32   

Z tego co kiedyś czytałem to od 2016 lub 2017 roku producenci będą testować spalanie na drogach, a nie w warunkach laboratoryjnych.
Swoją drogą testy NCAP także można sobie schować w kieszeń :mrgreen:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 14:38   

Co do testów NCAP ładne jest porównanie ich z testami amerykańskiej IIHS.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 16:17   

Cytat:
Z tego co kiedyś czytałem to od 2016 lub 2017 roku producenci będą testować spalanie na drogach, a nie w warunkach laboratoryjnych.

Bo prawda jest taka, że wszyscy oszukują, tylko w różny sposób.

Mnie najbardziej bawi, to z czym miałem do czynienia z powodu takich właśnie głupich, narzuconych ograniczeń w przypadku Volvo, że wszystkie silniki Volvo D3, D4, i D5 (zarówno czterocylindrowe, jak i pięciocylindrowe) mają takie same wyniki spalania i CO2 (realnie rzecz biorąc obecnie to to samo) w S60, V60, V60XC i XC60, mimo zupełnie innych mas i oporów czołowych, bo wszystko mierzy się na rolkach.
I to nic, że auto na papierze pali 5,3 i ma średnią 139 g CO2/km, gdy realnie pali 9, czyli pewnie ze 260 g CO2/km - na papierze się zgadza. ;)

To samo dotyczy tlenków azotu, crash-testów (słynna seria 5-gwiazdkowych Renault'ów, gdy ta firma na to się nastawiła) itp.

Po prostu biznes zawsze będzie sprytniejszy od urzędników, bo własnej kasy (akcji, pensji, premii, stanowiska) broni się lepiej niż 'państwowej', a taka wpadka jest wkalkulowana w ryzyko.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 20:15   

maniaq napisał/a:
Ciekaw jestem ile rzad niemiec zbije z kary, ale w Californi lubia eco i dbaja, wiec podejrzewam, ze dostanie VW po tylku :/

Z oficjalnej kary może coś obniżą ale czekam tylko cywilnych pozwów amerykanów jak to świadomość o tym oszustwie zatrważająco wpłynęła na kondycję psychiczną użytkownika/trujące opary pogorszyły stan właściciela wycenione po parę milionów każdy :wink:
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
michalsky 



Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 3



Wysłany: Czw Paź 15, 2015 13:23   Re: Afera Volkswagena

adam_26 napisał/a:
Mi aż się micha cieszy że szwaby po dupie dostaną :mrgreen: może podupadnie ich ta gospodarka trochę :razz:


Może jakaś komedia do obejrzenia? Ewidentnie nie masz za dużo radości w życiu... :mrgreen:

Ciekawe, jak to się dalej rozwinie. Już czytałem o próbach "przekupienia" użytkowników aut.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink