Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nagrzewnica od innego modelu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nagrzewnica od innego modelu.
Autor Wiadomość
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 19:23   [R75] Nagrzewnica od innego modelu.
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam
Dwa razy wyciągałem nagrzewnicę i ją płukałem. Wymieniłem płyn w układzie chłodzenia. Efekt jest kiepski - słabo grzeje. Po zalaniu nagrzewnicy gorącą wodą, okazuje się że te cienkie rureczki w nagrzewnicy są zabite. Należy wymienić na nową , lecz czytałem że te nagrzewnice w roverze 75 są źle skonstruowane. Od jakiego samochodu pasowałaby nagrzewnica do rover 75 2.0 cdt ?
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Maj 26, 2011 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 05, 2011 19:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Nie Mar 06, 2011 08:57   

Od Rovera 75 ;) , nie sadzę żeby rover 75 miał zamiennik z innym autem, spróbuj sprawdzić w katalogach w sklepach z częściami.
Możesz przybliżyć o co chodzi z tą złą konstrukcją nagrzewnicy w R75 ?

Kup cały moduł
http://allegro.pl/rover-7...1470083053.html i po kłopocie.

ps. Wymienialiśmy dla kolegi nagrzewnicę w maździe xedos 6 , w sklepie chcieli za nową 1100 zł, kupiliśmy nagrzewnicę do mazdy 626 - kosztowała 120 zł i pasowała idealnie.
 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Nie Mar 06, 2011 09:31   

Nagrzewnica w rover 75 ma ma rurkę wlotu i rurkę wylotu płynu po tej samej stronie. Przez co płyn nie przepływa dobrze przez wszystkie cienkie rurki. W mojej to chyba przepływa tylko przez jedną, powietrze wylatuje lekko chłodne - na szczęście szyba jeszcze nie zamarza. Natomiast płyn w rurkach dochodzących do nagrzewnicy jest tak gorący że aż parzy.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 09:51   

MateuszG napisał/a:
Nagrzewnica w rover 75 ma ma rurkę wlotu i rurkę wylotu płynu po tej samej stronie. Przez co płyn nie przepływa dobrze przez wszystkie cienkie rurki. W mojej to chyba przepływa tylko przez jedną, powietrze wylatuje lekko chłodne - na szczęście szyba jeszcze nie zamarza. Natomiast płyn w rurkach dochodzących do nagrzewnicy jest tak gorący że aż parzy.


zgadza się, jednak takie rozwiązanie posiada wiele aut, podstawą jest zalewnie układu dobrym płynem a nie wodą i regularną jego wymianą, można również raz na wiele lat ją delikatnie odkamienić i nie ma problemu. 70% nagrzewnic nie pada ze starości tylko z lania byle syfu przez któregoś z właścicieli i nie wymienianiu płynu do póki coś nie strzeli
_________________
Pamparampam
 
 
 
shakesbeer 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Nie Mar 06, 2011 13:50   

Przy pracy nagrzewnicy w warunkach znamionowych ( i czystej nagrzewnicy) gorący płyn przepływa przez wszystkie cienkie rurki, czego dowodem wiele dobrze i szybko nagrzanych 75-ek, w tym moja także.

Przerabiałem ten problem w poprzednich dwóch samochodach -największym mordercą nagrzewnicy jest oprócz kamienia i syfu o którym pisał Boncky tzw. uszczelniacz wycieków chłodnicy, który oprócz wycieków najskuteczniej uszczelnia nagrzewnicę. Jeśli coś takiego ktoś wsypał/wlał u Ciebie w układ chłodzenia to płukanie raczej niewiele pomoże. A po zamontowaniu nowej uszczelniacz z silnika znowu przeniesie się do nagrzewnicy.
Są środki chemiczne które myją układ chłodzenia -wlewasz, grzejesz silnik chyba 1/2 h i wylewasz razem z syfem. Potem zalewasz świeży płyn. Podobno czasem trzeba powtórzyć 2 albo 3 razy.

Jeśli nagrzewnicę spiszesz na straty możesz na niej poeksperymentować, np. potraktować ją odkamieniaczem do czajników albo podobnym świństwem, może poskutkuje?
 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 11:28   

Miałem problem z ubytkiem płynu w chłodnicy. Bardzo długo nie mogłem zlokalizować usterki ani żaden z mechaników u których byłem. Wyciek był na początku bardzo mały. Okazało się że pękł wąż między webasto a nagrzewnicą. Wąż ten obijał się o jakiś mechanizm znajdujący się pod akumulatorem ( nie jestem mechanikiem , więc nie wiem co jest przy silniku) - może ktoś wie ?. Kosztowało mnie to jeden dzień spędzony w kanale :) , wąż puściłem górą obok akumulatora. Mój mechanik twierdził że cieknie z boku chłodnicy i kazał mi wlać płyn uszczelniający chłodnice. Zapewniał mnie też że nie popsuje się przez to nagrzewnica.
 
 
shakesbeer 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Mar 08, 2011 12:35   

No to chyba masz odpowiedź na zarzut złego projektu nagrzewnicy. Skoro uszczelniacz ma to do siebie, że osiada we wszystkich ciasnych szczelinach i je zatyka, dlaczego miałby omijać cienkie rurki w nagrzewnicy -to by był naprawdę "inteligentny" uszczelniacz.

Piszę to, czego doświadczyłem na własnej skórze w dwóch kolejnych samochodach. Po użyciu uszczelniacza ogrzewanie osłabło. W jednym z tych samochodów uparłem się i płukałem nagrzewnicę, stosowałem "bajpasy" i różne inne cuda-wianki ale to niczego nie zmieniło, bo nagrzewnica zawsze już była tylko ciepła a lewa strona przedniej szyby przeważnie zaparowana. Przed uszczelnianiem nagrzewnica była porządnie gorąca.

Nie wiem jak działają owe środki chemiczne do usuwania uszczelniacza z układu o których wspomniałem wcześniej więc nie podzielę się subiektywnymi wrażeniami. Nie zdążyłem ich wypróbować, bo wkrótce po tym, jak dowiedziałem się o ich istnieniu zmieniłem samochód na roverka a ten grzeje jak wściekły.

[ Dodano: Wto Mar 08, 2011 12:35 ]
P.S.: ewentualnie możesz spróbować polutować sobie własny zamiennik nagrzewnicy w postaci zakręconej "gąsienicy" z rurek miedzianych i zrobić wtedy wlot i wylot gdzie Ci się będzie podobało ;)
 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 10:52   

Czy nagrzewnica od ROVER 75 1.8 16V , jest taka sama jak do Rover 75 2.0 CDT ? Przeglądam allegro i na zdjęciu wygląda podobnie.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 11:46   

MateuszG napisał/a:
Czy nagrzewnica od ROVER 75 1.8 16V , jest taka sama jak do Rover 75 2.0 CDT
Taka sama. Różnica jest natomiast LHD - RHD.
 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 12:51   

apples co to jest LHD ? - RHD ?
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 13:06   

LHD - left hand drive (kierownica po lewej stronie)
RHD - right hand drive (kierownica po prawej stronie)
polecam google.com
:/
 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 13:30   

Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem byłoby kupić nową nagrzewnicę do rover 75 , pytałem w kilku sklepach lecz produkt jest niedostępny. Może ktoś zna jakiś sklep w którym można kupić jeszcze nową nagrzewnicę ?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 14:09   

MateuszG napisał/a:
Może ktoś zna jakiś sklep w którym można kupić jeszcze nową nagrzewnicę ?
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001588
 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 08:14   

Kupiłem nagrzewnicę od Anglika, przy montażu miałem problem z rurkami ponieważ w angielskiej wersji są odwrotnie przymocowane. Dopiero przy trzeciej próbie montażu przestał mi płyn cieknąć z rurek. Od tej pory leci mi wreszcie gorące powietrze, nawet nie zdawałem sobie sprawy jak dobrze mieć w samochodzie webasto :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 26, 2013 06:54   

Witam!
Czy ma ktoś dokładne wymiary nagrzewnicy z R75? nie z googli, tylko zmierzone, bo wiem ze jest błąd w necie :/ bo chce zapakować od innego auta (brak grzania + kijowa konstrukcja) i potrzebuje dokładne wymiary :)
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 26, 2013 08:53   

Podobno były dwa rodzaje nagrzewnic.
Różniły się wewnętrznie - konstrukcja i wielkość rurek
W 2004 wprowadzono zmianę w modelach FL
Czytałem kiedyś na angielskim forum, że zmiana wprowadzono z powodu zapychania się nagrzewnicy.
Moja ma jeszcze długie rury doprowadzające wodę
Osobiście nie mam pewności czy najpierw była zmiana wewnęrznej konstrukcji a potem wprowadzono długie rury czy wprowadzono zmiany równolegle.

zamiennik
http://www.google.de/imgr...82&tx=109&ty=89

Ja bym kupił używkę z modelu 04/05 http://allegro.pl/chlodni...3715776323.html
 
 
chrzanek611 



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 59



Wysłany: Nie Gru 06, 2015 15:50   

Panowie czy można kupić nową nagrzewnice do r75? przeszukałem cały internet i na polskich stronach nic nie znalazłem, nawet zamienników nie ma. Używanych trochę boje się kupować ponieważ nie wiadomo nigdy w jakim stanie jest nagrzewnica. Czytałem też że można odkamieniać nagrzewnice ale nie wiem w jakim stanie jest moja, boje się, że po tej operacji nie będę miał auta na dłużej a potrzebuję praktycznie codziennie.
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Nie Gru 06, 2015 17:20   

Zerknij na nagrzewnice od Toyota Yaris, i inne modele.
Patrzyłem na zdjęciach to identyczne są z naszymi.. Tylko rurki trzeba by przełożyć
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
chrzanek611 



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 59



Wysłany: Pon Gru 07, 2015 20:04   

A może mi ktoś podać wymiary nagrzewnicy?
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Pon Gru 07, 2015 20:19   wymiary

Proszę
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] nagrzewnica od innego auta
czort Rover serii 75, MG ZT 14 Pią Lut 07, 2014 01:02
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Nagrzewnica
666wojtas Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 14, 2009 21:30
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Nagrzewnica
pieknylolo Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Wrz 21, 2011 09:44
manuel
Brak nowych postów [ Ankieta ] [Porada LPG-Nagrzewnica]
vega79 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Lut 13, 2019 07:35
dawidd
Brak nowych postów [R 75] Nie działa nagrzewnica
Padzer Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Sty 07, 2016 22:42
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink