Forum Klubu ROVERki.pl :: Licznik Zegary z Rovera 45 do 400???kto wie jak podłaczyc ??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Licznik Zegary z Rovera 45 do 400???kto wie jak podłaczyc ??
Autor Wiadomość
Tadekmk
[Usunięty]






  Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 17:06   Licznik Zegary z Rovera 45 do 400???kto wie jak podłaczyc ??

Kto wie jak podłaczyc zegary z rovera 45 do 400 1.6 16V.
Dwie kostki pasuja ale w 45 sa jeszcze dwie małe???
Po podłaczeniu nie ma kontrolki od abs i nie działa predkosciomierz i obrotomierz.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 17:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 15:17   

Tadekmk napisał/a:
Kto wie jak podłaczyc zegary z rovera 45 do 400 1.6 16V.

Skąd pomysł, że to będzie działać?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 15:07   

piter34 napisał/a:
Tadekmk napisał/a:
Kto wie jak podłaczyc zegary z rovera 45 do 400 1.6 16V.

Skąd pomysł, że to będzie działać?


Mogło by działać jak by ktoś się bardzo dobrze znał na elektryce ;] no i włożył by w to dużo pracy i serca

Tak wogóle prędkościomierz i obrotomierz w R45 jest do czego podłączony :?:
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 17:51   

Tadekmk napisał/a:
Dwie kostki pasuja ale w 45 sa jeszcze dwie małe???


Zakładam, że nie podłączyłeś wszystkiego? Czy te 2 małe kostki też podłączyłeś?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 17:57   

Ja podejrzewam, że w zegarach jest miejsce na dwie małe kostki, ale w instalacji ich nie ma i w tym problem. Wg mnie pozostaje tylko analiza schematów z RAVE i próba dojścia, który kabelek za co odpowiada.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 07:06   

Brt napisał/a:
Ja podejrzewam, że w zegarach jest miejsce na dwie małe kostki, ale w instalacji ich nie ma i w tym problem. Wg mnie pozostaje tylko analiza schematów z RAVE i próba dojścia, który kabelek za co odpowiada.


Z tym się zgodzę ;]

schematy i lutowanie i puszczanie nowych kabli :roll:
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 09:09   

Moloch napisał/a:
schematy i lutowanie i puszczanie nowych kabli


Zakładając, że sygnały sterujące są takie same w obu modelach ;) Jak nie to jeszcze jakaś konwersja :roll: Ale to wersja pesymistycznma ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 12:48   

Brt napisał/a:
Moloch napisał/a:
schematy i lutowanie i puszczanie nowych kabli


Zakładając, że sygnały sterujące są takie same w obu modelach ;) Jak nie to jeszcze jakaś konwersja :roll: Ale to wersja pesymistycznma ;)


Zabawy na miesiąc :roll: chyba niewarto :lol:
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 11:27   

Nowe wiadomości,
Będą pasować , znalazłem właśnie post gdzie gość z 214 wsadził zegary z 25 :mrgreen:
Jest tylko da dodatkowa 3 wtyczka, przy której są 4 Kabelki w tym dwie są masa, a dwa pozostałe to trzeba odciąć sygnały prędkości z starej wtyczki.

Na angielskim forum mówili jeszcze ze jak ma dalej nie działać, to wystarczy impulsator z 25 zamontować i ma działać.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 13:22   

Remi55 to z dobroci zapodaj linka do tego forum i niech wszyscy mają pogląd na to. Ja też na początku się zastanawiałem nad takim modem, ale sobie odpuściłem, notabene prowadziłem dyskusje na forum Hondy Civic 5d modelu bliźniaczego do naszych R400, i tam koleś też sobie z tym nie mógł poradzić bo bardzo chciał do swej Hondy wsadzić takie zegary, pasują bez problemu, lecz nie działają jak powinny.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 14:18   

http://forum.mg-rover-fre...9328.0/all.html

A z angielskiego forum już nie wiem gdzie to było, bo szukałem godzinami po forum i ktoś pisał jak przerobić np 200 na Mg Zr :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
piter1 



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: chotomów



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 21:38   

udało się Tobie przerobić te zegary?
 
 
sanczos 



Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 4



Wysłany: Sro Lis 18, 2015 21:15   

witam, jestem nowy i problem podobny więc nowego tematu nie będę tworzył. A więc robiłem przeszczep środka (fotele, deska i te sprawy) z 45 do swojej 400 problem jaki wynikł w trakcie a właściwie już po wszystkiemu to nie działający prędkościomierz i licznik km, dodam tylko że wymieniłem wiązkę z 45 do liczników i ogólnie deska rozdzielcza cała tak że wszystkie wtyczki pasują do zegarów. Orientuje się ktoś czy wina nie działającego licznika to inny czujnik w skrzyni "nie dogadujący się" z licznikiem czy raczej wiązka ma w innych miejscach piny do licznika (chodzi o wiązkę od zegarów do wtyczki przy bezpiecznikach)
myślę że problem dość rozwinąłem i prosiłbym o jakieś rady osoby orientujące się w temacie
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sro Lis 18, 2015 21:46   

Na forum hondy przeczytałem że są trzy typy liczników do 45/ZR i tylko jeden najstarszy jest kompatybilny z civic, w pozostałych jest problem z działaniem zegarów oraz jest jakiś problem ze sterownikiem abs/srs.

Do niebieskiej kostki trzeba podłączyć masę żeby uruchomić wyświetlacz i tak samo jest z przekładką w 200 licznika z lcd.
 
 
sanczos 



Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 4



Wysłany: Czw Lis 19, 2015 18:06   

z tym że ja nie do civica tylko do 400 z 45 przełożyłem
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Czw Lis 19, 2015 19:47   

Napisałem to z góry przyjmując że licznik w Roverze 400 jest taki sam jak w Civic Liftback.
 
 
sanczos 



Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 4



Wysłany: Czw Lis 19, 2015 22:25   

ok, ale do sedna czy orientujesz się czy ten cały impulsator w skrzyni jest inny w 45 niż w 400? bo kwestia jest tylko nie naliczania km i pokazywania prędkości a tak to wyświetlacz od przebiegu jest włączony i przebieg pokazuje ale nie rośnie
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Czw Lis 19, 2015 22:40   

Impulsator jest taki sam bo skrzynia też jest taka sama. Nic o nim tutaj nie pisałem.
Masz abs ? Może prędkość jest brana z abs.
 
 
limciu 



Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Gru 01, 2015 00:56   

Wg moich obserwacji, to Rover 400 bierze prędkość z impulsatora ze skrzyni biegów, a Rover 45/ MG ZS ze sterownika ABS. Widziałem to na schemacie elektrycznym auta, a także w moim przerabianym MG ZS. Mam auto 5 lat temu przekładane z anglika. Wtedy nie mieli europejskiego licznika do MG ZS, więc użyli licznika od Rovera 400. Niby wymiary te same i takie same kostki podłączeniowe, ale różnią się sygnałem w pomarańczowym przewodzie (przesyłającym przebyty dystans). Gdy kupiłem oryginalny licznik do MG ZS i zamontowałem w aucie - okazało się, że nie działa prędkościomierz (obrotomierz, termometr, poziom paliwa i lampki działają). Dodatkowo zapaliła się lampka ABS (w poprzednim nie paliła się, a żarówki sprawdzałem). Przejechałem kilka kilometrów, co na liczniku dziennym pokazało 300 m. Zacząłem dociekać i zauważyłem, że ktoś przeciął pomarańczowy przewód w wiązce do licznika (wtyczka górna lewa, styk drugi od prawej). Do przeciętego przewodu dosztukowano przewód, który idzie solo przez ścianę grodziową do impulsatora w skrzyni biegów. Teraz muszę przywrócić pierwotnie połączenie przewodu, ale nie wiem czy będzie działał prędkościomierz, bo mam zepsuty ABS.
Przy okazji - zastanawiam się skąd komputer silnika czerpie w tym aucie informację o prędkości, którą mogę potem przeczytać z OBD2 ? Co ciekawe, prędkość ta jest zbliżona do prawdziwej (z GPS) dużo bardziej niż z wskazówkowego prędkościomierza, który u mnie przekłamuje o ok 10 km/h. Po co zmieniali system odczytu prędkości dla licznika auta z impulsatora na ABS ? Jedyne sensowne wytłumaczenie - to z oszczędności - żeby nie montować w skrzyni impulsatora i ciągnąc do niego przewodów skoro każde auto ma obowiązkowy ABS. Prawdopodobnie u mnie impulsator został dodany przy przeróbce.
Czy więc, komputer silnika dostaje prawidłową prędkość z uszkodzonego ABS ?
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Wto Gru 01, 2015 15:57   

W jaki sposób masz uszkodzony abs ?
U mnie jest ukruszona zębatka i przy predkości 10 km/h często słychać jak włącza się pompa a prędkościomierz działa poprawnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Zegary z MG ZS do Rovera 416
LookMyWay Tuning wizualny 4 Pon Cze 25, 2012 09:13
tronsek
Brak nowych postów Aluminiowe obrecze na zegary do Rovera 200
przemas280283 Tuning wizualny 21 Pon Kwi 13, 2009 18:04
Gość
Brak nowych postów [620] białe zegary
neon_4u Tuning wizualny 8 Pią Mar 25, 2011 10:37
kruszan
Brak nowych postów [R45/MG ZS 1.8 16v] Dodatkowe zegary
Gość Tuning wizualny 14 Wto Kwi 20, 2010 20:37
camaro17
Brak nowych postów [R200] zegary
sknerko Tuning wizualny 7 Pią Lis 06, 2009 18:53
Lechos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink