Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200/214] Proszę o opinię i pomoc.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 200/214] Proszę o opinię i pomoc.
Autor Wiadomość
niezdecydowany1 



Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 6



  Wysłany: Nie Mar 13, 2016 15:31   [Rover 200/214] Proszę o opinię i pomoc.

Cześć wszystkim!
Otóż jestem nieco świeżym kierowcą, swojego samochodu co prawda nie mam.
Lecz ostatnio miałem okazję prowadzić kilka razy Roverka. Samochód od razu podpadł mi do gustu. Mógłbym powiedzieć że jest niemal że idealny dla mnie. Prowadziłem 1.4 16V 103 Kucyka bez gazu, dość fajnie się zbierał, z wyprzedzaniem jakoś się nie męczyłem zbytnio, nic dodać nic ująć. Ogólnie wszystko na PLUS jak na tą klasę, i przedział cenowy.
Nie potrzebuje dużego auta, będą nim jeździć przeważnie 2 osoby, w tym kobieta też czasami będzie go użytkować.
Rzecz jasna nie potrzebuję mega zadbanej perełki, która była pucowana codziennie, oczywiście nie szukam niczego zgnitego, po prostu wygląd nie jest priorytetem, ale jest też ważny (do małych poprawek ew.) Mieszkam w 7 tyś miasteczku auto będzie eksploatowane na trasie : Dom - Praca = ok. 4km w jedną stronę, podjazdy do sklepów, wypady do ciut większego miasta (ok. 8km w jedna stronę) jakieś wypady, przejażdżki etc. Bardziej jechałbym jakbym miał gdzieś dalej, bliższe trasy pokonuje rowerem.



Więc :
1. Nie popłynę z utrzymaniem i zalaniem takiego Roverka (obojętnie czy 200, 214, Si)
Nie jestem jakimś Turbo wieśniakiem co pali gumę po remizą, i po dziurach 90 ciśnie :)
Spokojne taćkanie po mieście, do pracy, do znajomych etc. Ale kolega mówił że te 1.4 16V lubią się napić, i to tak porządnie jak się ma ciężką nóżkę. Dlatego mam dylemat, bo autem jestem zachwycony, lecz nie wiem czy nie zrujnuje mi to budżetu żłopiąc ~8-10 L waszki.

2. Mam dla was kilka ogłoszeń, mógłby ktoś rzucić okiem? Mam jednego faworyta, w Rzeszowie. Do Rzeszowa mam 75km, i myślałem żeby pojechać go pooglądać w ciągu najbliższych dni, żeby coś więcej się o nim dowiedzieć.

3. zacytuje "Benzyniaki to niestety HGF, a przy założeniu, że samochód ma już swoje lata i mogła być już robiona uszczelka to będzie to ostatnie podejście, bo planować głowicę można ze dwa razy"

a). Na co zwrócić uwagę w tych modelach przy zakupie?

4. Nie mam zielonego pojęcia jaka powinna być cena potencjalnych modeli z różnych roczników. Wkleje wam kilka ogłoszeń które przykuły moją uwagę.

Jak myślicie?
Możecie szukać coś w odległości max 75km od Sanoka.
Budżet to MAXYMALNIE 3,5k. Najlepiej wolałbym taniej, nawet okrojoną wersję.
Zbędna mi jest klima i inne bajery.

Każdemu za opinie i krytykę dziękuję, mam nadzieję że ktoś pomoże, gdyż max po świętach chciałbym coś nabyć.
Ostatnio zmieniony przez niezdecydowany1 Pon Mar 14, 2016 16:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 13, 2016 15:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Mar 13, 2016 16:27   

Widzę, że jesteśmy w podobnej sytuacji. Ja się zbytnio na Roverach nie znam, jednakże przeglądam od dłuższego czasu ogłoszenia Roverów z Podkarpacia i wydaje mi się, że ten Twój faworyt ma problem ze sprzedażą, jak i nie pojawił się pierwszy raz na OLX w ostatnich tygodniach. Niby bezwypadkowe, idealne, powymieniane jest dużo rzeczy i w ogóle, ale po pół roku już je sprzedaje... + 113tys km w aucie z 1998 roku? :razz:
 
 
niezdecydowany1 



Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 6



Wysłany: Nie Mar 13, 2016 17:01   

@Pieczarkowy

Racjonalne myślenie ON!
Wcześniej o tym nie pomyślałem, nie przywiązywałem uwagi do tego co napisałeś, i co prawda rynek Roverków śledzę od niedawna, to nie wiedziałem za bardzo że kolo ma problem ze sprzedażą.. Dlatego dzięki wielkie koleżko :mrgreen:

Co prawda ciężko z takimi autami na Podkarpaciu, myślę że ciężko będzie trafić na coś dobrego. A nie zamierzam szukać do lata...
 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Nie Mar 13, 2016 18:32   

niezdecydowany1,

Powiem Tak...

Za ok 3,5 k to patrz tylko na blachę i brak HGF-u, reszta to nie będzie jakiś problem...
Patrz na stan środka i koniecznie przejedź się kilkoma samochodami zanim kupisz, bo to da Tobie jakieś porównanie ;)

1. brak zdjec środka i silnika, ale nie wygląda na pognitego...
2. ogłoszenie nieaktualne, więc nic nie będe pisał ;)
3. wygląda na zmęczonego, ma chińskie światła i zmieniony wydech, taki młody gniewny... na + może przebieg ori
4. ma rdzę już na nadkolach i progach, wygląda jak po młodym gniewnym...
5. wygląda na nie wymęczonego, ma klimę i trochę rdzy, ale wydaje się do oglądnięcia
6. ciekawy opis, mało zdjęc, na + gaz, warto rzucić okiem

Pozdro,

Vig
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
niezdecydowany1 



Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 6



Wysłany: Pon Mar 14, 2016 17:01   

A ten?

Przebieg podejrzany..
http://allegro.pl/rover-2...93.html#thumb/3
 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Pon Mar 14, 2016 19:55   

niezdecydowany1,

Nie jest żle, podstawowa wersja, ale nie widac z daleka rdzy ;)
Cena też spoko nawet...


Pozdrawiam,

Vig
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
bioly 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 226
Skąd: Wierzawice

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 14, 2016 23:25   

niezdecydowany1, do tego czerwonego mam 20km. Niedawno przerejstrowany sadzac po numerach bo to moj powiat. Jesli ci zalezy to moge go obejrzec i przeleciec miernikiem jesli bym znalazl czas na ogledziny.
 
 
niezdecydowany1 



Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 6



Wysłany: Wto Mar 15, 2016 07:41   

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mógł obejrzeć z wszystkich stron ten samochód. Może nawet się przejechać i zdać relacje z całości
. Niestety ja mam daleko :/

Gdybym po niego jechał to z pewnością się odwdzięcze.! ;)
 
 
bioly 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 226
Skąd: Wierzawice

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 15, 2016 15:58   

Po południu sie sprobuje z nim skontaktowac

[ Dodano: Wto Mar 15, 2016 15:58 ]
Jednak nie dam rady, najwczesniej w niedziele bym mogl
 
 
niezdecydowany1 



Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 6



Wysłany: Wto Mar 15, 2016 21:35   

Tutaj znalazłem jakiegoś w miarę, w dodatku LPG. Tylko nie wiem czy to sekwencja.. Wziąłbym go, tylko nie wiem jak silnik. Pojechalbym pooglądać, zmierzyć ciśnienie na baniakach, zerknąć czy się nie poci, nie łyka oleju, płynu Chłodniczego itp, tylko skąd mu się wzięło 70km? Jest taki silnik? Bo.jesli tak to będzie to dosyć słabe autko, ale nawet może jechać jak Corsa, byleby silnik był zdrów i jechał ;) jak myślicie?

http://olx.pl/i2/oferta/s...tml#:f2f150e38b
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Wto Mar 15, 2016 23:00   

Jak już to 75KM, jeden wałek, 8 zaworów.
 
 
niezdecydowany1 



Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 6



Wysłany: Sro Mar 16, 2016 16:39   

Ten w gazie jednak odpada, bierze 1L Oleju na 1000km, znając życie to pewnie na 100km :D także remont silnika murowany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów rover MG MGF - proszę o pomoc/opinie
swistekk Chcę kupić ROVERka 0 Pią Paź 12, 2012 21:52
swistekk
Brak nowych postów [Rover 400 1.6 16v z Niemiec] Proszę o opinię i pomoc.
MateuszCzy Chcę kupić ROVERka 4 Pon Lip 22, 2013 23:46
falar
Brak nowych postów Rover 200 1.4 16v Proszę o pomoc i opinie w sprawie zakupu
ostash Chcę kupić ROVERka 12 Wto Lut 28, 2012 20:32
tasior214
Brak nowych postów r45 2.0iTD - prosze o pomoc i opinie
dkowal91 Chcę kupić ROVERka 13 Wto Lip 24, 2012 17:58
dkowal91



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink