Forum Klubu ROVERki.pl :: Problem z przeglądarką Mozilla Firefox
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z przeglądarką Mozilla Firefox
Autor Wiadomość
gustav.pl 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



  Wysłany: Nie Sty 31, 2016 18:37   Problem z przeglądarką Mozilla Firefox

Witam :smile:
Wczoraj, po zaktualizowaniu Firefoksa(do wersji 4.43?), przeglądarka używa jedynie języka angielskiego(zmiana w ustawieniach nic nie pomaga :sad: ), a po wpisaniu jakiegokolwiek adresu wyskakuje mi komunikat, że nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia(foto 1). Odinstalowałem ww. wersję i próbowałem zainstalować starszą/poprzednią, ale w trakcie uruchamiania pojawia się komunikat: Couldn't load XPCOM(foto 2). Zrobiłem też przywracanie systemu do daty z przed aktualizacj FF, jednak to też nic nie pomogło :sad:
Gdyby ktoś wiedział jak usprawnić tego FF, to proszę o sugestie w bardzo prostych słowach, jak dla chłopa granatem od pługa oderwanego....... :|
_________________
rover forever
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 31, 2016 18:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NoPE 




Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Sty 31, 2016 22:24   

W prostych słowach powiadasz...
Odinstaluj Firefoxa (FF) z poziomu panelu sterowania i usuń wszelkie pozostałości po nim w folderach systemowych i z rejestru.
Później zainstaluj najnowszą i po kłopocie.

Na dysku systemowym (przeważnie C:/) znajdź i usuń wszystko pod nazwą FF.
Tak samo w rejestrze - klawisz F3
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
gustav.pl 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 14:35   

NoPE napisał/a:
W prostych słowach powiadasz...
Odinstaluj Firefoxa (FF) z poziomu panelu sterowania i usuń wszelkie pozostałości po nim w folderach systemowych i z rejestru.

No więc wszystko co znalazłem, to usunąłem: z folderu AppData, z 2 lub 3 folderów z dysku C i odinstalowałem program Mozilla w panelu sterowania. Z tym odinstalowywaniem to coś podejrzana sprawa była(albo coś mi się "pomerdało"), bo wydaję mi się, że zanim napisałem ten temat, to Mozillę odinstalowałem(program był z datą 30.01.2016). Natomiast dziś, gdy robiłem to o czym wspominałeś, zajrzałem do "odinstalowywania programów" i Mozilla znowu była, ale chyba z datą 07.01.2016. Oczywiście i to odinstalowałem + jakiś dodatek do mozilli.

NoPE napisał/a:
Później zainstaluj najnowszą i po kłopocie.

Wiśta wio, łatwo powiedzieć :wink: Chyba wszystkiego nie usunąłem z kompa, bo nie mogę pobrać tego cholernego FF :| (foto poniżej). Może jeszcze powiedz gdzie i czego szukać? A z drugiej strony, to nigdy nie miałem z FF problemów - gdy dana wersja okazywała się przeżytkiem, pobierałem nowszą, uruchamiałem i OK'. I było od razu "po polskiemu".
Może teraz tak się stało, że z FF niechcący zainstalowałem jakiś dodatek. Niestety nie pamiętam jego nazwy :sad:

[ Dodano: Sro Lut 03, 2016 14:35 ]
Zainstalowałem w końcu FF :neutral: Widocznie po usunięciu starych plików FF, trzeba było zresetować kompa. Po ponownym uruchomieniu, bez problemu zainstalowałem przeglądarkę, ale nadal przy próbie wejścia na jakąkolwiek stronę, wyskakuje mi komunikat o niezaufanym połączeniu :|
I ciort z tym komunikatem, ale teraz uświadomiłem sobie, że z usunięciem starego FF usunąłem wszystkie zapisane zakładki, z kilku lat :cry:
_________________
rover forever
 
 
mlodinho10 



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 23



Wysłany: Sob Lut 06, 2016 03:19   

FF krzyczy o niezaufanych stronach, bo nie przechodzą Ci certyfikaty. Sprawdź przed uruchomieniem FF czy masz aktualną datę ustawioną w komputerze.
To 90% przypadków problemów z certyfikatami i brakiem dostępu do stron. Jedynie zaskakuje mnie, że masz w listach programów aktualne daty instalacji programów co sugeruje, że jednak to nie ten trop, ale od czegoś trzeba zacząć.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lut 06, 2016 15:15   

Kaspersky nie powoduje tych problemów?
Najprościej byłoby zestawić połączenie TeamViewer i zajrzeć do Twojego komputera zdalnie ;) Bo tak to można doradzać do kolejnej reinstalacji windowsa ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Nie Lut 07, 2016 01:20   

Mi sie zdarzyło ze na telefonie wyskoczył ten błąd.
Strona niezaufana czy cos w ten deseń, wiec to raczej nie jest problem z przeglądarka. dodanie wyjatku pomogło, aczkolwiek nie jest to prawidłowe rozwiazanie.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 07, 2016 01:33   

marcin.misek napisał/a:
dodanie wyjatku pomogło, aczkolwiek nie jest to prawidłowe rozwiazanie.

Ale to na jednej stronie ;)
Niedawno i nasz certyfikat nie prawidłowo był skonfigurowany i walił w FF takie komunikaty. Kolega jak rozumiem ma problem z każdą stroną w połączeniu SSL.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Nie Lut 07, 2016 02:00   

MaReK napisał/a:
Kolega jak rozumiem ma problem z każdą stroną w połączeniu SSL.

Nie.. tylko z tą ;]
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
manuel 




Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Nie Lut 07, 2016 05:19   

nie działają Ci wszystkie strony z ssl ? nawet te najpopularniejsze jak logowania do banku/allegro itp ?
Wrzuć screena i jeszcze raz sprawdź datę w systemie czy na pewno jest dobrze ustawiona
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 07, 2016 11:41   

gustav.pl napisał/a:
ale nadal przy próbie wejścia na jakąkolwiek stronę, wyskakuje mi komunikat o niezaufanym połączeniu :|


marcin.misek napisał/a:
Nie.. tylko z tą ;]


To ja chyba czegoś nie rozumiem :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
gustav.pl 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lut 09, 2016 20:50   

marcin.misek napisał/a:
Mi sie zdarzyło ze na telefonie wyskoczył ten błąd.
Strona niezaufana czy cos w ten deseń, wiec to raczej nie jest problem z przeglądarka. dodanie wyjatku pomogło, aczkolwiek nie jest to prawidłowe rozwiazanie.

No właśnie i ja zacząłem dodawać wyjątki :neutral: i "foksik" się uspokoił :roll: Teraz czy chcę wejść na stronę "wyjątkową" czy na zupełnie nie znaną przeglądarce, to komunikat już się nie pojawia. Może ma to jakiś związek z Kasperkym, co zasugerował MaReK, ale tyle lat mam jedno i drugie i nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem na swoim kompie, bo w robocie to i owszem.
Tak więc chyba przeglądarka się dotarła i na razie jest OK'
Dzięki za zainteresowanie :smile:
_________________
rover forever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Ankieta ] Firefox 3.0 Download Day !!! ;)))
argail Offtopic 25 Wto Cze 24, 2008 10:22
Yog-Sothoth
Brak nowych postów Kilka problemów z Firefox'em
xROnx Offtopic 8 Sro Mar 18, 2015 09:10
Gość
Brak nowych postów Problem z pendrivem
Markzo Offtopic 11 Pon Wrz 29, 2014 22:34
NoPE
Brak nowych postów problem z telefonem
mundek131 Offtopic 13 Pią Lut 15, 2008 13:18
mundek131
Brak nowych postów Problem z instalacją EPC
Wirus Offtopic 2 Czw Maj 10, 2007 13:20
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink