Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi
Autor Wiadomość
Maciej23 



Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lut 09, 2016 18:46   [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam, zainspirowany pracami forumowiczów w temacie doposażania auta w różne opcje chciałem zamontować podświetlenie drzwi w moim 75.
Tu mam pytanie, jak przełożyc kable zasilające z drzwi przednich do wnętrza auta? Czy muszę demontować deskę by te kable przeciągnąć?
Pojawiła się też mała usterka, gdy otworzę lewe tylne drzwi kontrolka otwarcia drzwi/maski/bagażnika się nie zapala, równiesz światło w kabinie nie zapala się. Wie ktoś może o co chodzi?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 09, 2016 18:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 09, 2016 19:16   

Pewnie microswitch, krańcówka w zamku padła i przez to nie daje sygnału
_________________
75 Red Edition
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 19:04   

Maciej23, jakie podświetlenie masz na myśli? Jeśli ma się włączać wraz z podświetleniem zegarów i przycisków na konsoli to nie potrzebujesz nic przeciągać. Wystarczy podpiąć ledy pod odpowiedni pin zasilający podświetlenie w panelu od szyby.

Gdybyś natomiast chciał, żeby to działało wraz z oświetleniem wnętrza, to przeciągniesz przewód przez ten gumowy tunel między drzwiami a resztą roverka, zmieści się spokojnie. Jedyne, co w tym celu musisz zdemontować (poza boczkiem drzwi, oczywiście) to osłona nad nogami kierowcy/pasażera (tu być może też schowek - dla wygody). Dalej chyba najlepiej będzie pociągnąć przewód słupkiem i sufitem aż do lampki i tam się wpiąć.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 19:29   [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi

wellman, jakie podświetlenie drzwi masz na myśli? Podświetlenie klamek czy lampkę w spodzie drzwi do podświetlenia podłoża przy wysiadaniu? Robiłeś to u siebie?; wrzuciłbyś jakieś fotki lub link?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 19:45   

christopher7, u siebie robiłem na razie tylko podświetlenie na nogi z przodu i z tyłu, w planie mam podświetlenie klamek, ale to dopiero jak się cieplej zrobi. Niemniej temat "jak przeciągnąć kabel" przerabiałem już, gdy wymieniałem audio. ;-)

Podświetlenie podłoża, a już w ogóle te takie "holograficzne" logo, to już mi za bardzo do roverka nie pasuje.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Maciej23 



Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Lut 10, 2016 19:51   [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi

Kolego wellman chciałem podpiąć się pod lampkę w podsufitce, a o demontaż jakiego schowka Ci chodzi? Tego między drzwiami a kierownicą? A nie jest on jednym całym elementem z całą czarną częścią deski, czy może jest osobno i poprostu nie widzę łączenia? No i też chciałbym zamontować podświetlenie nóg i nie wiem czy jak podłącze podświetlenie drzwi i pod nogami czy nic się nie stanie(nie bardzo znam się na elektryce a nie chcę zrobić jakiegoś zwarcia)?
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 19:54   

Maciej23, schowek po stronie pasażera, bez problemu da się wymontować z "deski". Jest przymocowany na trzech śrubach na górnej krawędzi i trzech lub czterech na dolnej (tylko trzeba podnieść lekko ten dywanik, co schowek w środku wyścieła).

Jeśli będziesz podłączał ledy i wszystko ładnie zaizolujesz to nic się złego nie powinno wydarzyć. Mogę polecić np. moduł LED Samsung 2 SMD 5050 biały ciepły, u siebie takich użyłem do podświetlenia na nogi, jakieś 5 zł / szt.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
Ostatnio zmieniony przez wellman Sro Lut 10, 2016 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciej23 



Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Lut 10, 2016 20:18   [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi

Dzięki wielkie, jutro się za to zabieram 8)

[ Dodano: Sro Lut 10, 2016 20:18 ]
Aha, zapomniałem zapytać jak od strony pasażera przeciągnąć ten przewód, muszę cały schowek pasażera demontować czy tą obudowe pod nim wystarczy i jakoś tam rękę włoże?
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 21:16   [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi

wellman napisał/a:
Maciej23, jakie podświetlenie masz na myśli? Jeśli ma się włączać wraz z podświetleniem zegarów i przycisków na konsoli to nie potrzebujesz nic przeciągać. Wystarczy podpiąć ledy pod odpowiedni pin zasilający podświetlenie w panelu od szyby.


wellmann pamiętasz które piny zasilają podświetlenie w panelu od szyby?
Z prawej strony w panelu szyb też znalazłeś zasilanie podświetlenia?
Holograficzne logo faktycznie nie pasuje do Roverka ale jakaś dioda z białym ciepłym światłem może się przydać by po ciemku nie wdepnąć w ... coś.
Jak już jesteśmy w temacie podświetlenia nóg z tyłu pochwaliłbyś się jak wyprowadzałeś z tylnej lampki kable przy fotelu żeby nie haczyły się przy przesuwaniu fotela i żeby ich nie było widać ? Ja z tylnej lampki poszedłem tylnym słupkiem w dół pod wykładziną przy progach i wyszedłem w wykładzinie pod fotelem koło tylnej śruby mocującej szynę fotela.

[ Dodano: Sro Lut 10, 2016 21:16 ]
Maciej23, najwygodniej będzie jak zdemontujesz schowek. Zapewne ciągniesz kable od przedniej lampki pod podsufitką i dalej przednimi słupkami więc dużo łatwiej będzie ci kabelek wyciągnąć...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 21:35   

christopher7, nie pamiętam teraz dokładnie, ale wydaje mi się, że był to pin 2 i występuje we wszystkich drzwiach.

Co do wyprowadzenia z tylnej lampki... poszedłem na łatwiznę, podłączyłem tylne oświetlenie spod foteli pod przód. :-) Pierwotnie miałem zamiar przecisnąć przewód do słupka środkowego, zejść w dół i pod wykładziną do wyjścia tunelu nawiewu na nogi pod fotelem, ale zabrakło czasu i ochoty do dalszej zabawy.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 22:22   

Jak dobrze pamięta za oświetlenie wlacznikow itd zazwyczaj odpowiada kabel bialy z czerwonym paskiem, ale to do potwierdzenia
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 23:09   

wellman, Zastanawiam się gdzie jest najbardziej optymalne miejsce wyprowadzenia kabla pod fotelem tak by przy maksymalnym przesuwie przód/tył ani się nie haczył ani nie był widoczny... Przy tunelu nawiewu będzie OK choć wyprowadzony pod szyną fotela będzie zupełnie niewidoczny
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Maciej23 



Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lut 19, 2016 21:21   [R 75] Kontrolka drzwi

Co do tej kontrolki to dziwna sprawa, dzisiaj elektryk przełożył mi siłowniki w zamku kierowcy ponieważ nie chciały się otwierać z pilota i kontrolka oraz swiatło w kabinie zapalaą się znów w tylnych drzwiach mimo tego że nic z nimi nie robiłem ani ja ani elektryk... taka ciekawostka
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 19, 2016 21:32   

Taka ciekawostka, ze pomimo ze zamki w drzwiach nie dzialaly to kontroli nogka od poczatku dotyczyć tylnych drzwi?

Masz webasto u siebie?
_________________
75 Red Edition
 
 
Maciej23 



Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lut 20, 2016 15:17   [R 75] Kontrolka drzwi

yyy nie bardzo zrozumiałem tego posta, chodzi o to że kontrolka otwarcia drzwi lewych tylnych oraz oswietlenie kabiny o której pisałem na początku zaczeła działać po wymianie siłowników zamka w drzwiach kierowcy.
Przy okazji, wie ktoś może jak wykręcić śrubę anty kradzieżową z felgi aluminiowej ponieważ przy odkręcaniu dzisiaj zjechałem wszystkie ząbki w jej wnętrzu?
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 25, 2016 09:26   

Tak w temacie podłączenia oświetlenia drzwi załączanego podczas ich otwarcia. Używał ktoś oddzielnej krańcówki i/lub przekaźnika do załączenia podświetlenia w drzwiach czy podłączaliście bezpośrednio pod instalację? Mówię o wariancie podświetlenia podłoża lub projektora załączanego tylko w momencie otwarcia drzwi (każde drzwi załączane niezależnie/oddzielnie, pobór ok 5-7W ).

_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 25, 2016 10:53   

a nie lepiej wpiąć się w przewód od microswitch'a w zamku?
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 26, 2016 08:16   

longer86 napisał/a:
a nie lepiej wpiąć się w przewód od microswitch'a w zamku?

Nad tym pierwotnie myślałem... Tylko zastanawiam się, czy można go obciążyć jeszcze 7W ?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 26, 2016 10:14   

Zasilanie możesz pociągnąć osobne a z microswitcha przekaźnik który to załączy
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 02, 2016 09:21   

Tak chyba zrobię. Widziałem gdzieś ostatnio fajne przekaźniki z wbudowanym bezpiecznikiem. Pytanie tylko skąd najlepiej podciągnąć zasilanie w drzwiach??. To wyprowadzone na pin czerwonej diody w przełącznikach szyb chyba idzie do BCU który może nie być zachwycony jak mu podwieszę jeszcze ~7W.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kontrolka otwartych drzwi
tazOR Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Sty 10, 2019 07:31
Cichy1991
Brak nowych postów [R75] Kontrolka otworzonych drzwi
zip Rover serii 75, MG ZT 17 Pią Wrz 25, 2009 17:13
MiReK
Brak nowych postów [R75] Kontrolka otwartych drzwi- problem
szopek73 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lis 17, 2007 10:10
szopek73
Brak nowych postów [MG ZT-T] Kontrolka otwatrych drzwi, woda w bagażniku
femoris Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Wrz 06, 2010 16:58
femoris
Brak nowych postów [R75] podczas mijania z Tirem zapala się kontrolka drzwi
markozalko Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Cze 28, 2012 18:48
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink