Forum Klubu ROVERki.pl :: Wymiana głośników Rover 200 - Car Audio Tuning
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana głośników Rover 200 - Car Audio Tuning
Autor Wiadomość
dajkam2 



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 14



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 13:08   Wymiana głośników Rover 200 - Car Audio Tuning

Witam, wszystkich dumnych posiadaczy Roverków. Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jest to mój pierwszy własny samochód oraz mam go od jakichś 3 tygodni.

Chciałbym zmienić głośniki w samochodzie, te które są grają nie za specjalnie, wręcz źle... Wiadomo to tylko auto a nie wieża Hi-Fi ale chciałbym żeby jakoś grało na przyzwoitym poziomie. Myślałem o jakichś Blaupunktach, albo Pioneer-ach ale nie miałem do czynienia nigdy z nagłośnieniem samochodowym więc jeśli ktoś ma albo poleca jakieś inne to chętnie przeczytam opinię. Chciałbym też aby bass był w miarę słyszalny - żeby po prostu było go słychać. Nie chcę montować tuby ze wzmacniaczem gdyż jest to trochę wyższa szkoła jazdy a mi nie trzeba takich "wrażeń". Wydaje mi się że wymiana 4 głośników na jakieś dobrej jakości spełni powierzone zadanie :) Radio jest 4x55w

Jeśli chodzi o boczki drzwi to już mniej więcej mam ogarnięte jak je zdjąć co do głośników to do drzwi wchodzą 16,5cm (jeśli się mylę to poprawcie mnie)..

1. Co do tych w drzwiach to zastanawiam się czy będzie potrzebne jakieś wygłuszenie drzwi? Nie chcę żeby się okazało że przy lepszym sprzęcie wszystko będzie rezonować od siebie... Jeśli tak to co mi będzie potrzebne do tego?

2. Czy będzie problem z wyjęciem tych głośników? Są jakoś dodatkowo klejone i czy mogę się spodziewać jakichś niespodzianek? Na coś szczególnie uważać??

3. Kolejne pytanie jest odnośnie samych głośników. Zauważyłem że niektóre mają takie dystanse. Jest to obowiązkowe- nie potrzebne ale polepsza dźwięk - zupełnie zbędne?? Jak to wygląda w tym modelu ?

Na temat przodu to by było na tyle. Teraz chciałbym coś wiedzieć na temat tyłu bo nie wiem o nich nic praktycznie.

1. Jak zdjąć Osłony tych głośników?

2. Jakie mają one rozmiary?

3. Podobnie jak przy przodzie. Czego się spodziewać? jakichś niespodzianek? na coś szczególnie uważać?

To chyba tyle w tym temacie. Liczę na konkretne odpowiedzi najlepiej osób które już się bawiły tym :)

P.S. jeśli pomyliłem działy albo coś jest nie tak to proszę o przeniesienie :) Jest to mój pierwszy post, a bardzo mi zależy ma wypowiedziach..
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 13, 2016 13:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 14:55   

o wygłuszaniu poszukaj bo jest sporo na forum, głośniki wykręcisz po zdjęciu tapicerki z drzwi, jak wygłuszać chcesz to dobrze by było nabyć dystanse z MDF, głośniki polecam Hertz bo miałem w R200 i wymiatały. a i jeszczewarto dołożyć zwrotnice i wysokotonowe też
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dajkam2 



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 14



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 15:10   

sknerko napisał/a:
o wygłuszaniu poszukaj bo jest sporo na forum, głośniki wykręcisz po zdjęciu tapicerki z drzwi, jak wygłuszać chcesz to dobrze by było nabyć dystanse z MDF, głośniki polecam Hertz bo miałem w R200 i wymiatały. a i jeszczewarto dołożyć zwrotnice i wysokotonowe też


Myślisz że taki komplet byłby odpowiedni??
http://allegro.pl/system-...5359043315.html
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 15:16   

Takie miałem, tyle, że wysokotonówki miałem w oryginalnych miejscach założone. Miałem wygłuszone drzwi bez dystansów.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Lut 13, 2016 22:13   

Jak chcesz to mam do sprzedania HERTZ DSK 165 (pozostałość po wymianie na ESK) Cały komplet z tweeterami i zwrotnicami. Dobrze grają pod radiem ale jeszcze lepiej pod wzmacniaczem.

Jeśli chcesz się już zabierać w wymianę to warto zrobić to porządnie czyli dystanse i maty wygłuszające w drzwi. Z tyłem mało kto się bawi jeśli dorzuca skrzynię basową.


Ad.1 Lepiej dać bo będziesz niezadowolony z dźwięku bez mat wygłuszających. Potrzebne będą pieniądze.
Ad.2 Nie, po prostu odkręcasz.
Ad.3 Jeśli maty to i dystanse.

Tył. Przyjrzyj się dobrze zobaczysz parę śrubek i nie będzie problemu ze zdjęciem. Głośniki zmierz po demontażu.
Jak prace będą szły ostrożnie to niespodzianek nie będzie. Ja złamałem zatrzask osłony rączki z boczku i odpada - dostać nie idzie. Pękł mi też koszyk tweetera przy próbie wciśnięcia do niego tweetera. Trudno też go dostać ale udało się.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [R75] Wymiana głośników
Arthurro Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Wto Gru 02, 2008 08:14
Arthurro
Brak nowych postów Wymiana Głośników...
Jozio Car-audio, nawigacje, radia CB 32 Pon Kwi 20, 2015 22:03
Jozio
Brak nowych postów [R400] Wymiana głośników
Artu Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Pon Kwi 27, 2009 23:22
Artu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink