Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Linka zmiany biegów rover 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Linka zmiany biegów rover 75
Autor Wiadomość
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Pon Lut 15, 2016 18:09   [R75]Linka zmiany biegów rover 75
Typ: CDTi Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam czy linka zmiany biegów do rovera 75 jest taka sama w każdej wersji?
Tzn:
Czy jest różnica miedzy przed liftem,a po lifcie?
Czy jest różnica między sedan ,a kombi?
Czy jest różnica między dieslem ,a benzyną?

Jak wymienić linkę biegów?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 15, 2016 18:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Lut 15, 2016 21:26   

Temat linek był już wałkowany kilkukrotnie. Co do pierwszego to linki przedliftowe są całe czarne i z tego co pamiętam krótsze - najłatwiej kupić używki. Jak jest z różnicą benzyna-diesel to nie wiem, ale chyba różnic nie ma.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Pon Lut 15, 2016 23:40   

Temat był wałkowany wiele razy,ale w żadnym nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania oraz nigdzie nie widziałem opisu krok po kroku jak wymienić linki biegów.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Lut 16, 2016 08:51   

Jakiś czas temu opisałem to dość dokładnie. Z tego co pamiętam to trzeba wyjąć skrzynkę akumulatora, a od strony skrzyni zdjąć plastikową osłonę skrzynki wybierakowej. Ja nie zrzucałem wydechu bo wystarczyło "wyszarpać" aluminiową osłonę termiczną- to dosyć cienka i elastyczna blacha przykręcona czterema M6. Może jest wtedy mniej miejsca, ale unika się dodatkowej roboty. W trakcie wyjmowania osłona trochę się zniekształci, ale do ponownego montażu da się ją ponownie wyprofilować ręką. Końcówki linek mają zabezpieczenia i można je ściągnąć kombinerkami (takie czarne blaszki). Najtrudniej jest zdjąć kocówki z tych "kulek" na wybieraku i na skrzyni- ja użyłem do tego potężnego śrubokręta wygiętego w "L" i tu potrzebna jest dosyć duża siła o ile zatrzaski nie są wyrobione. Potem wysuwając obydwie linki w stronę skrzyni trzeba zapamiętać którędy potem wsunąć nowy zestaw. Montaż to już pikuś, ale trzeba pamiętać o solidnym nałożeniu końcówek linek na zatrzaski- ja po prostu stuknąłem młotkiem przez kawałek drewna. Łatwizna.
W moim przypadku sytuacja wyglądała tak, że ciężko było znaleźć nową linkę (przedliftową) i dogadałem się z gościem z alledrogo który akurat rozbierał kilka R na części. Za komplet linek z całą skrzynką wybierakową i gałką zapłaciłem coś ok. stówy. Działa do dzisiaj bez problemów.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Wto Lut 16, 2016 22:03   

Super!I to była pomoc na moje pytanie.Właśnie idę zrobić linki.Dam znać jak efekty.
Pozdrawiam
Ps:A linki we wszystkich modelach, rocznikach i silnikach są takie same.

[ Dodano: Wto Lut 16, 2016 22:03 ]
Linki wymienione!Wszystko działa jak trzeba ,a nawet lepiej!Wymiana w miarę prosta i mało czasochłonna ,tak jak kolega wyżej podpowiedział :
Ściągamy obudowę akumulatora,pod nią mamy skrzynie biegów i linki.Kluczem płaskim lub dużym śrubokrętem ściągamy z kulek linki,od spodu 4 śrubki na torx[nie trzeba ściągać rury wydechowej]w kabinie gałka do góry,od radia podważamy obudowę "wajchy" i ją sciągamy razem z mieszkiem ,w przedniej i tylnej części wybieraka będą 2 plastikowe zaczepy.Teraz tylko założenie linek, złożenie w odwrotnej kolejności i gotowe.Całość ok 90min [jak się robi pierwszy raz].
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75]Linka mechanizmu zmiany biegów
aimp12 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Mar 15, 2015 20:32
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Krotka linka zmiany biegow
jakubtodryk Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Maj 10, 2014 06:47
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Linka skrzyni biegów
doktordeep Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Sie 04, 2009 21:59
henryk
Brak nowych postów [R75, 2.0 CDT, '01] Linka/Cięgno skrzyni biegów - zapytanie
lrob Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Lut 15, 2018 15:23
taba19



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink