Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
Autor Wiadomość
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

  Wysłany: Wto Lut 16, 2016 20:30   [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE

Witajcie. Trochę czasu minęło, mamy 2016 rok, wiele wątków odnośnie sprzętu CA jest już nieaktualnych, a że trochę zarezerwowałem kasy, to czas ruszyć.

Rok temu wygłuszyłem przednie drzwi matami bitumicznymi, jednak nie tykałem osprzętu. Maty SPORO dały. Czas na wymianę sprzętu.

1. Jakie radio pod budżet 200 - 400 PLN - im mniej tym lepiej, ale oby było przyzwoicie. Wytyczne - dobre brzmienie i USB. Może nie mieć napędu CD. Wystarczy 1DIN.

2. Jakie głośniki na przód w cenie 200 - 400 PLN / parę - im mniej tym lepiej, ale oby przyzwoicie grały. Myślę, że wystarczy mi para dobrych wooferów, tweeterów fabrycznych bym nie ruszał. Nie ruszałbym również wiązki, bo chyba nie ma potrzeby.

3. Czy dystanse MDF są konieczne? Czemu nie mogą być fabryczne plastikowe? Jaka płynie korzyść z tej zmiany?

4. Co zrobić, aby w dołożonym radiu działało sterowanie z kierownicy?

5. Jaka przejściówka kabla antenowego, aby radyjko działało?

6. Gdzie można kupić ramkę na radio 1DIN z taką kieszonką?

Ogólnie całość ma wyglądać tak: wymieniam seryjnego Alpine na jakieś przyzwoite radio 1DIN ze wzmocnieniem około 4x50W (wejście USB, bez CD), wymieniam przednie woofery na jakieś przyzwoite, nie tykam instalacji audio, nie wymieniam kabli.

W perspektywie wygłuszę również tylne drzwi i wrzucę jakieś lepsze woofery. Póki co tylko radio i przednie drzwi :)


Być może dubluję temat, być może zaraz ktoś rzuci się na mnie, że nie używam szukajki, ale jak wspomniałem na początku - większość wątków jest bardzo nieaktualna, a poza tym mam konkretne parametry tego, co chcę zrobić.

Z góry dziękuję :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 16, 2016 20:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Sro Lut 17, 2016 01:23   

moim skromnym zdaniem jeśli nie planujesz wygłuszać drzwi wkładać wzmacniacza i masz tak mały budżet to nie ma co wogóle ruszać głośników.
Miałem kiedyś car audio JBL głośniki + wygłuszenie + wzmacniacz blaupunkt
Teraz mam standardowe wszystko w MG ZT + SONY 2 DIN dotykowe z takim bajerem jak zamiana tylnych głośników w subwoofer ( zwrotnica w radiu ) i naprawdę gra prawie tak jak to car-audio
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 08:08   

manuel napisał/a:
moim skromnym zdaniem jeśli nie planujesz wygłuszać drzwi wkładać wzmacniacza i masz tak mały budżet to nie ma co wogóle ruszać głośników.
Miałem kiedyś car audio JBL głośniki + wygłuszenie + wzmacniacz blaupunkt
Teraz mam standardowe wszystko w MG ZT + SONY 2 DIN dotykowe z takim bajerem jak zamiana tylnych głośników w subwoofer ( zwrotnica w radiu ) i naprawdę gra prawie tak jak to car-audio


Drzwi mam wygłuszone. Wszystko lepiej zagra od tego, co wsadzone jest seryjnie. Te kartonowe wooferki i radio Alpine ze śmiesznym wzmocnieniem bodajże 12W na kanał nie ma prawa grać dobrze.

Nie potrzebuję tuby w bagażniku, żeby cała wieś słyszała jak trzeszczy mi tablica rejestracyjna. Chcę uzyskać pełniejszy dźwięk. Wiem, że takim kosztem się da.

Na pewno są tu ludzie, co już kombinowali z CA i używali sprzętu z różnych półek cenowych, więc właśnie ich proszę o podpowiedzi.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Sro Lut 17, 2016 10:24   

cin1391, dystanse mdf warto wrzucić bo te plastikowe rezonują i pierdzą
Mam takie i wiem co mówię. Nadal jednak przy większym basie drga osłona plastikowa głośnika w boczku, nie za bardzo mam pomysł co z tym gównem zrobić, pewnie nie obejdzie się bez demontażu boczka i rozklejeniu tego dziadostwa, na razie nie wiem..
Wiązki bym nie ruszał, ja zmieniałem na głośniki DB160 bodajże i grają baaardzo przyzwoicie.
Radio mam 2 DIN dedykowane chińskie więc ci nie pomogę ale gra elegancko.
Niestety dla mnie brakowało basu więc wrzuciłem wzmaka i suba do bagażnika - nie jest to tuba tylko głośnik robiony w skrzyni z bass refleksem - miodzio. Nie łupie basem tylko mruczy.
Tylnych głośników nie ruszałem. Syki zmieniałem bo miałem w zestawie do głośników ze zwrotnicami.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 11:59   

Osłony glosnikow można rozkleić i ewentualnie skręcić na male śrubki z podkładką metalowo gumowa
_________________
75 Red Edition
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Sro Lut 17, 2016 12:52   

To tym bardziej jeśli nie potrzebujesz basu to pełnię dźwięku uzyskasz na fabrycznych głośnikach ale lepszym źródle dźwięku które sprawi że poczujesz "przestrzeń".
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 13:58   

manuel napisał/a:
To tym bardziej jeśli nie potrzebujesz basu to pełnię dźwięku uzyskasz na fabrycznych głośnikach ale lepszym źródle dźwięku które sprawi że poczujesz "przestrzeń".


bassu potrzebuję w rozsądnych ilościach, większych nieco niż daje fabryka, a o pełnię dźwięku, to chodziło mi o pełnię pasm, w tym niskich. Ale nie jestem audiofillem, chcę tylko, aby nagłośnienie było przyzwoite.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 19:10   

Jazda zagłusza niskie częstotliwości i praktycznie w całym tym szumie słychać tylko trochę średnich i wysokie.
Hertz DSK lub ESK. Kilkuletni zestaw DSK mam na sprzedaż (110zł). Nie katowane..

Jakieś żaluzje masz do Alpine, bo takie radyjko chciałem polecić. Radio FM ma prawie jak fabryczne zestawy (chodzi mi o jakość obierania synagłu).

Ad.4 Radio z takimi funkcjami i ciągnąć kablelki
Ad.5 Ta właściwa do nowego radia. JASO-ISO albo wcale.
Ad.6 Allegro, Norauto?
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 23:02   

a dopnę się do tematu i zapytam czy znacie kogoś bądź jakiś zakład który takie audio zrobi mi w okolicach Śląską bądź z Kraków okolice? :) bo samemu pruć nie mam ochoty bo się na tym nie znam hm?
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 18, 2016 08:14   

NoPE napisał/a:
Jakieś żaluzje masz do Alpine, bo takie radyjko chciałem polecić.


seryjny Alpine do mocarzy nie należy (12W na kanał) i raczej lepszych głośników nie pociągnie :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 19, 2016 00:36   

cin1391 napisał/a:
eryjny Alpine do mocarzy nie należy (12W na kanał) i raczej lepszych głośników nie pociągnie

Aha, w takim sensie. Masz rację.

haszczyc, z Zabrza i Skalika nie znasz?
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 19, 2016 09:48   

Cin... Radyjko w tym budżecie to większość nowych firmowej zagra lepiej od tego fabrycznego. Co do zakupu możesz poszukać używki, trafisz taniej lepszy model, tym bardziej jeśli z usb lub karta pamięci , odpada problem zajechanego napędu ;) warto pomyśleć, aby byly wyjścia rca na wzmacniacz ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 22, 2016 10:49   

longer86 napisał/a:
Cin... Radyjko w tym budżecie to większość nowych firmowej zagra lepiej od tego fabrycznego. Co do zakupu możesz poszukać używki, trafisz taniej lepszy model, tym bardziej jeśli z usb lub karta pamięci , odpada problem zajechanego napędu warto pomyśleć, aby byly wyjścia rca na wzmacniacz


Sęk w tym, że ja w ogóle nie jarzę tego tematu. Mam możliwość kupienia Blaupunkt Tokyo 110 (usb i sd, bez napędu) za 80 zł. Znajomy mówi, że jak na cenę jest spoko. Ale w necie opinie niezbyt dobre.

[ Dodano: Pon Lut 22, 2016 10:38 ]
Ktoś coś powie na ten temat?

Pioneer MVH-181UB

[ Dodano: Pon Lut 22, 2016 10:49 ]
Czy może to:

JVC KD-X220
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 22, 2016 16:36   

Myślę, że w cenie 200-250 zł wystarczy kupić radio dobrej firmy i tyle. A w takim przedziale cenowym szału tak, czy siak nie będzie. Ja w poprzednich autach miałem dwa razy radia JVC- za około 300 zł i byłem zadowolony. Nie gubiły fal, płyty ładnie czytały, USB działało bez zarzutu. Jeśli Tobie wystarczy taki sprzęt i co najważniejsze- masz tak mały budżet, to zbyt wiele nie wymyślisz :)
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 22, 2016 18:36   

Dominoz napisał/a:
masz tak mały budżet, to zbyt wiele nie wymyślisz


Budżet mam, ale nie potrzebuję dyskoteki. Kasę wolałem włożyć w dwumasę i cały zespół sprzęgłą i wtryskiwacze :P

A Audio - chcę, aby grało nieco lepiej niż seria.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 22, 2016 18:41   

cin1391, wszystko gra lepiej niż seria ;)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 22, 2016 20:36   

Zajrzyj na allegro radio cd mp3 z usb, alpine cdu 9882ri. Generalnie uważam alpine za jedna z lepszych marek. Sa 3 takie radia w przedziale do 400 zl. Jest gniazdo usb, w razie w sa złącza rca do wzmacniacza
_________________
75 Red Edition
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 23, 2016 10:01   

Dobra, zakupiłem Pioneera MVH 181 UB :) Zobaczymy jak to będzie.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 23, 2016 15:03   

cin1391 napisał/a:
Dobra, zakupiłem Pioneera MVH 181 UB :) Zobaczymy jak to będzie.

No i dobrze. Na pewno odczujesz różnicę w dźwięku. Nawet najgorsze radio za 100 zł gra pewne lepiej niż seryjne badziewie. Ja też niedługo zmienię. Szykuje się na to od 3 miesięcy. Z tym, że ja będę zakładał stację multimedialną 2 din.
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 23, 2016 15:16   

Dominoz napisał/a:
cin1391 napisał/a:
Dobra, zakupiłem Pioneera MVH 181 UB Zobaczymy jak to będzie.

No i dobrze. Na pewno odczujesz różnicę w dźwięku. Nawet najgorsze radio za 100 zł gra pewne lepiej niż seryjne badziewie. Ja też niedługo zmienię. Szykuje się na to od 3 miesięcy. Z tym, że ja będę zakładał stację multimedialną 2 din.


Sprzedawca zrezygnował ze sprzedaży, bo "sprzęt został skradziony". W związku z tym zaszalałem i kupiłem JVC DPX306BT 2DIN :D
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R45] Radio + głośniki
ketchup1 Car-audio, nawigacje, radia CB 31 Pią Sie 17, 2012 06:57
alga
Brak nowych postów Głośniki pod fabryczne radio [r25]
vanish Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Nie Kwi 13, 2008 23:05
Gość
Brak nowych postów [R214 Si 97`] Radio + głośniki
RadekAniol Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Sty 29, 2009 20:47
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink