Forum Klubu ROVERki.pl :: Spowodowałem kolizję
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Spowodowałem kolizję
Autor Wiadomość
tokamil100 




Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 25



Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 16:49   Spowodowałem kolizję

Spowodowałem kolizję drogową. Wszystko spoko, OC było i poszkodowana osoba dostanie swoje pieniądze. Moje straty pokryję na swój koszt. Auto było jednak ojca, OC na niego. Pytanie, czy ubezpieczalnia będzie teraz informować go/dzwonić do niego?

Pytam, bo szczerze mówiąc wolałbym przez najbliższy tydzień auto naprawić u mechanika i poinformować ojca o zdarzeniu, gdy już jego auto - którego mi użyczył - będzie sprawne.

Wiem, że moja historia podwyższy mu składkę OC, ale to łatwiej zniesie, gdy zobaczy, że auto już naprawione. Zresztą sam pokryję mu koszty podniesionej składki.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 16:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 19:19   

Po prostu poinformuj ojca o zdarzeniu, bez względu na relacje. Przecież to się zdarza.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 19:40   

NoPE napisał/a:
Po prostu poinformuj ojca o zdarzeniu, bez względu na relacje. Przecież to się zdarza.

Pełna zgoda.
Również nie rozumiem czego się boisz...nie myli się ten, co nic nie robi.
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 20:11   

tokamil100 napisał/a:
Wiem, że moja historia podwyższy mu składkę OC

Tobie również składka wzrośnie.
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 06:38   

Ubezpieczyciel będzie na pewno 'chciał' (musiał) potwierdzić okoliczności zdarzenia więc będzie dzwonił zapewne do właściciela pojazdu a nie sprawcy - do niego mają numer - do Ciebie nie.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 16:01   

prebenny napisał/a:
będzie dzwonił zapewne do właściciela pojazdu a nie sprawcy - do niego mają numer - do Ciebie nie.

Chyba, że kolega tokamil100 jest pierwszym właścicielem auta, a jego ojciec współwłaścicielem.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 18:54   

jeżeli w umowie OC jest zapis, że osoba poniżej 26 roku życia nie może prowadzić pojazdu bez dopłaty do OC, to skladka sporo może wzrostnąć,ale nie zawsze
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 07:55   

prebenny napisał/a:
Ubezpieczyciel będzie na pewno 'chciał' (musiał) potwierdzić okoliczności zdarzenia więc będzie dzwonił zapewne do właściciela pojazdu a nie sprawcy - do niego mają numer - do Ciebie nie.

Ostatnio otarłem inny samochód (źle zaparkowany, ale zaparkowany), podpisałem oświadczenie itp, to ubezpieczyciel wysłał mi list, nawet nie polecony, a nie dzwonił, bo im się opłaca jak najdłużej przeciągać sprawę.

Telefon do mnie mieli z oświadczenia, a że auto jest w 'wynajmie długoterminowym', to do firmy-właściciela też (de facto ta firma jest ich agentem i ubezpiecza własne samochody, więc mają wszystkie kontakty), ale przesłali pocztą 3 formularze do wypełnienia, pewnie licząc, że ich nie wypełnię i będą mogli zwlekać z wypłatą odszkodowania.
List wysłali po mniej więcej tygodniu od zdarzenia, ale to oczywiście zależy od procedury ubezpieczalni.
Jeśli dzwoniliby, to powinni dzwonić do sprawcy, nie do właściciela, jeśli mają nr telefonu na oświadczeniu.

A kolegę tokamil100 to ja rozumiem. :)

Zdarzyło mi się kiedyś (oj dawno temu) dzwonić do ojca, że nasz ulubiony R623 leży w rowie i raczej nie da się go naprawić - ślady chyba jeszcze można znaleźć w archiwum grup. ;)

Jeśli by się dało, to pewnie też wolałbym sprawę załatwić, a potem informować, niż odwrotnie albo co gorsza, żeby ojciec dowiedział się z telefonu/listu z ubezpieczalni. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 10:07   

Pisac będą, dokładnie jak inni powiedzieli, do ojca bo na niego jest polisa :ok: .
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 10, 2016 16:47   

bociannielot napisał/a:
do ojca bo na niego jest polisa .

bociannielot, to do kogo, to już zależy od ubezpieczalni, jak napisałem - mniej niż miesiąc temu InterRisk pisał do mnie, jako do sprawcy, mimo, że auto należy do firmy i to jest logiczne, bo właściciel nie musi być posiadaczem, poza tym jak ojciec może im potwierdzić cokolwiek, a szczególnie przebieg zdarzeń, jeśli nie jest ani sprawdzą, ani nie jest wymieniony jako świadek, bo tam nie był?

Ubezpieczalnie knują, działają nielogicznie lub na zwłokę, ale nie aż tak. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Nie Kwi 10, 2016 18:10   

Brat kiedyś miał mnie za Współwłaściciela OC, HDI Asekuracja. Ja mam ciągle MTU.
Brat też spowodował stłuczkę, obtarcie zderzaka w sumie.. Była Policja, mandat, punkty dla niego, wiadomo..

Powiedział mi o całej sytuacji, ja oficjalnie dowiedziałem się, właśnie listownie od HDI,
po jakimś miesiącu-dopiero, musiałem opisać sytuację, jak doszło do zdarzenia.
Bo w/g ubezpieczyciela ( bo na mnie ) to ja kierowałem. opisałem, wg zeznań brata, chcieli jakiś rysunek :) odesłałem.
I nic, Cisza, żadnego telefonu. List zwykły..
Dopiero jak dostałem swoją nową polisą z MTU, to już była z zwyżką 20% za stłuczkę...

tokamil100, Więc jak Ci się uda naprawić auto, przejąć list od listonosza, (jeśli będzie to tylko list) opisać, wypełnić dane ojca, pesel, nr dowodu (chyba nie pamiętam) odesłąć.
To tata może i nawet się nie dowie. Nowa polisa przyjdzie wyższa, o te 10-20%, to wtedy możliwe, że się dowie, albo i nie bo polisy drożeją..:P
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 10, 2016 18:14   

Kurna ludzie ogarnijcie się. Wypadki się zdarzają, chwila nieuwagi i bum. Spierniczyłeś - zdarza się ale nie zachowuj się jak p* tylko bierz to na klatę. Bądź uczciwy i powiedz tacie co się stało a nie zabawa w podchody jak w przedszkolu na zasadzie może się dowie a może nie.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Nie Kwi 10, 2016 18:36   

Koledzy nie wiem czy zauważyliście ale autor tematu jeszcze się nie wypowiedział bo nawet nie był online od czasu napisania tego postu.
Proszę o wyluzowanie, nie musicie powtarzać w kółko tego samego ;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Utrata zniżek za kolizję
magneto Prawo i ubezpieczenia 0 Sro Paź 14, 2020 15:31
magneto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink