Forum Klubu ROVERki.pl :: [75] kilka drobnych usterek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[75] kilka drobnych usterek
Autor Wiadomość
engineV8 



Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 6



Wysłany: Sob Lut 27, 2016 11:35   [75] kilka drobnych usterek
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam mam kilka pytań odnośnie drobnych usterek i jedno główne a mianowicie
1.Ma ktoś może książkę ''Sam naprawiam R75" po PL w Pdf?
2.Nie otwierają mi się drzwi kierowcy ani z pilota ani z kluczyka (kluczyk kręci się do okoła) zaś z pilota zamykają wszystkie. Liczę się z wymianą zamka ale chce rozebrać drzwi może to jakieś cięgno czy coś i tu pojawia się problem posiada ktoś wideo poradnik jak rozebrać drzwi bo nie chce nic połamać.
3.Nie działają mi lusterka boczne, więc zanim dobiorę się do modułu chce sprawdzić bezpieczniki. Otworzyłem skrzynkę z bezpiecznikami a tam zwisa jakaś luźna wiązka z wtyczka. Nie jestem fachowcem ma ktoś pomysł co to może być?
4.Nie działa tylna wycieraczka. Tak samo zacznę od bezpiecznika następnie wiązka jak nić to nie da wymiana silniczka.Tu mam pytanie żeby sprawdzić wiązkę muszę rozebrać szybkę(mam kombi)? To na razie chyba wszystko :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 27, 2016 11:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 27, 2016 11:50   

1. To taka książka istnieje? O.O Jest RAVE, gdzie jest opisane wszystko bardzo ładnie, ale tylko po angielsku.

2. Temat zamków był poruszany wielokrotnie. Raczej to nie cięgno, a jeden z silniczków. Sprawdź np. tu https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=70859

3. Daj zdjęcie tej luźnej wiązki to może coś wymyślimy, bez tego raczej ciężko strzelać w ciemno. :-) Tymczasem za lusterka odpowiada bezpiecznik 35 (5A) i 11 (10A) w skrzynce bezpieczników pod schowkiem po stronie pasażera.

4. Z kombi i wycieraczką nie mam żadnych doświadczeń, ale pewnie gdzieś tutaj: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=494846#494846 znajdziesz potrzebne info. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
engineV8 



Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 6



Wysłany: Sob Lut 27, 2016 12:25   

No właśnie nie wiedziałem czy istnieje poświeciłem dużo czasu na szukanie jej wiec wolałem się upewnić. Przegrzebałem forum znalazłem kilka potrzebnych tematów t.j. te drzwi itp. A w przycisku do ustawiania lusterek świeci się dioda i można przełączać lewe czy prawe ale ale po naciśnięciu lusterka się nie ruszają na mój łeb prąd jest wydaje mi się że to nie bezpieczniki a coś mechanicznego w samych lusterkach.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 27, 2016 13:16   

Głowy nie dam, ale wygląda mi to na wtyczkę C0895, która powinna prowadzić do sterownika tempomatu. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 27, 2016 13:36   

Co do lusterek... Zalecam ściągnąć delikatnie plastikowa osłonę dookoła ramki szyby bocznej. (nie trzeba ściągać boczku, wystarczy wykręcić śrubkę trzymającą boczek w miejscu przelotu nawiewu, widac po otwarciu drzwi) odkręć 2 nakrętki i 1 śrubę trzymającą lusterko nas drzwiach. I zajmij się kostka przechodząca przez okrągły otwor. Gąbka jest zawsze wilgotna i korodują styki. Sam dzis poprawislem grzanie lusterka ;) jeśli to nie pomoże to możesz jeszcze próbować wyczyścić sterowanie lusterek tj. Rozebrać panel i wyczyścić pod spodem pod tym padem krzyżakowym.

Nie słyszałem jeszcze przypadku żeby padł silniczek regulacji lusterka, druga sprawa jak juz to będziesz rozbieram to podważając delikatnie zatrzaski ściągnij szklo lusterka i wyczyść styki mat grzejacych lusterka... Jeśli nie działa regulacja to i pewnie nie grzeją bo piny zasniedzisly :)
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lut 27, 2016 13:52   

longer86 napisał/a:
Nie słyszałem jeszcze przypadku żeby padł silniczek regulacji lusterka,
A mnie to spotkało w poprzednim Land Roverze
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
engineV8 



Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 6



Wysłany: Sob Lut 27, 2016 14:05   

wellman dzięki za pomoc ps nie mam tempomatu wiec chyba może tak dyndać :) longer zajmę się tym jak będę miał chwile czasu bo muszę pomóc żonie przy myciu okien ;/ dam znać jak zadziała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] - Kilka drobnych pytań dotyczących odpo. sprzęgła
VITZH Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Cze 08, 2013 00:18
VITZH
Brak nowych postów [R75] Kody usterek.
jesse Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Lip 22, 2011 17:07
krzydec
Brak nowych postów [R75] 1.8 interpretacja usterek/błędów z TOAF
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Sie 20, 2016 17:57
Apolyon
Brak nowych postów [R75] Nowy-stary R75 i lista usterek :)
belialek Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lip 12, 2013 10:28
wschodni
Brak nowych postów [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.
PressionLife Rover serii 75, MG ZT 164 Pią Gru 29, 2017 16:43
pineska



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink