Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Fabryczne wygłuszenie drzwi a dźwięk głośników.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Fabryczne wygłuszenie drzwi a dźwięk głośników.
Autor Wiadomość
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Maj 13, 2016 16:47   [R75] Fabryczne wygłuszenie drzwi a dźwięk głośników.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam, Koledzy dwa szybkie pytanka bez rozwodzenia się na temat car audio, woofer-ów, wzmacniaczy itp. bo to temat rzeka :)

1. Czy ktoś wycinał za głośnikami w drzwiach otwory w fabrycznej macie wygłuszającej drzwi w celu uzyskania lepszego dźwięku z głośników i ewentualnie jaki był efekt ?

2. Czy po takim zabiegu jest wyraźnie słyszalna różnica w wyciszeniu wnętrza?

Przyznam, że jest to mój pierwszy samochód z takim patentem jak zakrycie tyłu głośnika i najgorzej grający niestety. Radio mam wysokiej klasy, w R600 po prostu to wymiatało a tu słabiutko, w zasadzie niewiele lepiej niż radio „Harmony”, ale w R600 głośniki nie miały zasłoniętych tyłów.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 13, 2016 16:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 13, 2016 20:12   

Ja odsłoniłem i zero różnicy :neutral:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Maj 13, 2016 22:04   

Dzięki za odpowiedź , jak nie miałeś różnicy to nie będę w tym rzeźbił, chyba, że głośniki sobie wymienię :)
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Pią Maj 13, 2016 22:10   

Warto też wygłuszyć drzwi matą bitumiczną, lub podobną,
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Maj 13, 2016 22:44   

czort napisał/a:
Warto też wygłuszyć drzwi matą bitumiczną, lub podobną,


a do tego wewnętrzną część boczka pianką 6 mm
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Maj 14, 2016 07:10   

j0zek napisał/a:
a do tego wewnętrzną część boczka pianką 6 mm
zmieści sie?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 07:13   

dawidd, zmieści, ja tak mam, ale tapicerka ledwo się zakłada w obrębie szyby
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Maj 14, 2016 12:15   

dawidd napisał/a:
j0zek napisał/a:
a do tego wewnętrzną część boczka pianką 6 mm
zmieści sie?


Na tych wybrzuszeniach od wewnetrznej strony boczka mozesz przyciac delikatnie (tzn. Tak zeby grubosc pianki lekko przyciac aby chudsza byla) i powinno byc spoko.
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Maj 14, 2016 20:47   

No właśnie nie chciałem się bawić w wygłuszenia, wzmacniacze itp. Chciałem uzyskać akustykę taką jak miałem w R600 bez żadnych modyfikacji, która mi w zupełności wystarczała. Swoją drogą to dziwi mnie, że w aucie tej klasy nie zadbali o nagłośnienie. Chyba, że był to celowy zabieg, żeby było słychać różnicę między zwykłą wersją a Harman Kardon :)
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 15, 2016 10:36   

Ja wygłuszałem drzwi matą butylową GMS - kosmiczna różnica na fabrycznym sprzęcie.
Boczki oklejone pianką GMS 3mm, w newralgicznych miejscach, w których styka się boczek z blachą drzwi, dałem drugą warstwę - zmieściło się.

Efekt mega dobry!
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101458&start=40
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 15, 2016 21:29   

Marcin84, Ja wycinałem otwór za głośnikiem w fabrycznym wygłuszeniu i jest różnica :mrgreen: Subtelna ale przybywa niskich częstotliwości. Cała zabawa polega na tym, żeby stworzyć zamkniętą komorę i wycięcie otworu jest pierwszym krokiem prowadzącym w kierunku tworzenia bass-reflexu. Trochę poprawi ten efekt uszczelnienie pianką wokół plastikowego dystansu i ewentualne dociśnięcie podklejenie miejsc gdzie oryginalne wygłuszenie nie przylega dokładnie do blachy. Ale żeby uzyskać naprawdę dobry efekt jednak polecałbym porządne dystanse MDF + wygłuszenie matami + pianka na wewnętrzną stronę boczka drzwi. Wtedy efekt jest już bardzo zauważalny
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Maj 16, 2016 10:58   

No tak mi się wydawało, że powinno to coś dać. Bałem się , żeby hałas z zewnątrz nie był większy niż poprawa dźwięku. Tak z innej beczki to zastanawia mnie czy zamontowanie subwoofera Bose z Mazdy 6 w miejsce koła zapasowego coś by dało. Taki Sub to około 100zł i nie trzeba nic rzeźbić oprócz doprowadzenia kabli z radia.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 16, 2016 11:15   

Marcin84 napisał/a:
Taki Sub to około 100zł i nie trzeba nic rzeźbić oprócz doprowadzenia kabli z radia.
a wzmacniacz do niego?

[ Dodano: Pon Maj 16, 2016 11:15 ]
Ja bym go zamontował tak jak widziałem w Mazdzie 6 od spodu w bagazniku do podszybia tam jest otwór na dźwięk z Harmana a przy tym bagażnik robi za skrzynię basową
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 16, 2016 11:25   

sknerko, właśnie to jest chyba najlepsze wyjście. Ostatnio robiłem elektrykę w BMW E39 kolegi. Pomijając fakt, że to jedno i to samo co R75, to dostałem w swoje łapki ciekawy zestaw audio z Alpiny. Tam każdy głośnik ma własną, plastikową komorę i jest w niej szczelnie osadzony, więc dźwięk jest niezależny od tego, gdzie się to zamontuje. Komora zawsze jest obecna i gra to dobrze. No i subwoofer również wykonany jest z takiej skrzynki (choć znacznie cięższej i sztywniejszej), posiadającej 2 głośniki.

U siebie audio mam już dość i myślałem kiedyś o udoskonaleniu w klasyczny sposób, czyli maty. Zastanawiam się jednak, co z kablami. Do głośników zostawić wiązkę fabryczną (pod radio/tablet/murzyna kręcącego gramofonem), i do wzmacniacza z subem puścić kable progami...
...czy może puścić kable progami do wzmacniacza, z niego wrócić sygnał do radia i tam się wpiąć w kabe głośników?
...czy pod kokpitem znajdzie się gdzieś miejsce, żeby tam założyć wzmacniacz, dzięki czemu w bagażniku oszczędziłoby się miejsca?
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 16, 2016 11:37   

sknerko napisał/a:
Ja bym go zamontował tak jak widziałem w Mazdzie 6 od spodu w bagazniku do podszybia tam jest otwór na dźwięk z Harmana a przy tym bagażnik robi za skrzynię basową

R75 ma dobrze wygłuszony bagażnik więc dobry pomysł. Warto jeszcze zrobić otwór w półce do bass-reflexu.

[ Dodano: Pon Maj 16, 2016 11:37 ]
MD, Wzmacniacz dawałbym jednak w bagażniku w dedykowanym miejscu po prawej stronie lub (jak to większy klocek i się nie mieści a nie masz tam podwieszonego suba) to w bagażniku pod półką. Pod kokpitem trochę kiepsko z chłodzeniem i go możesz zagotować...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 16, 2016 12:58   

wzmak najlepiej by było z przodu ale tam faktycznie mógł by się gotować. Ja bym zamontował też od spodu do podszybia z tyłu obok suba wtedy blacha też ciepło odprowadza. W fabrycznym miejscu gdzie jest Harman Kardon też wentylacja taka sobie a zapewne inny wzmak będzie bardziej się grzał jak H/K.
christopher7 napisał/a:
Warto jeszcze zrobić otwór w półce do bass-reflexu.
Otwór oczywiście trzeba wyciąć w półce w miejscu gdzie fabrycznie jest od H/K jest tam nawet zaznaczony na półce od spodu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Maj 16, 2016 13:55   

sknerko napisał/a:
Marcin84 napisał/a:
Taki Sub to około 100zł i nie trzeba nic rzeźbić oprócz doprowadzenia kabli z radia.
a wzmacniacz do niego?

[ Dodano: Pon Maj 16, 2016 11:15 ]
Ja bym go zamontował tak jak widziałem w Mazdzie 6 od spodu w bagazniku do podszybia tam jest otwór na dźwięk z Harmana a przy tym bagażnik robi za skrzynię basową


Chodziło mi o Sub typowo w koło zapasowe ten z Mazdy 6 w kombi. Wzmacniacz jest w komplecie w tej cenie. Ja w bagażniku nie mogę za bardzo szaleć bo mam R75 w sedanie a wożę wózek dziecięcy duży :) i raz w miesiącu jeżdżę z całą rodziną w 200km trasę z bagażami gdzie każdy cm bagażnika jest na wagę złota :)

Ogólnie sytuacja wygląda tak:
- nie mam miejsca na sub w bagażniku
- nie mam kasy na wymianę głośników i przeróbki car audio
- nie mogę wygłuszyć drzwi matami, bo dopiero co je zalałem konserwacją i jakbym je miał czyścić to by mnie chyba trafiło :)
......... ale nie mogę też pogodzić się z dźwiękiem w aucie :)

Poszedłem inną drogą i zrobię niskobudżetowe car audio, jak złoże to do kupy opisze efekt.
Na razie kupiłem, dwa głośniki basowe spod siedzeń od BMW E60 razem z obudowami + wzmacniacz Magnat Rebel 200. Wyjścia mam w radiu więc nie będzie problemu. Na razie koszt 119zł :) Do tego wytnę matę za głośnikami i zobaczę co mi wyszło :)
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 16, 2016 14:05   

jak dasz sub w koło zapasowe i załadujesz bagaj towarem to nic ci on nie da bo go nie usłyszysz, jak go dasz pod podszybie bedzie grał, a tam masz przetłoczenie od fabrycznego suba H/K więc raczej i tak tego miejsca nie wykorzystujesz i da radę zmieścic suba mazdy razem z wzmakiem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Maj 16, 2016 15:13   

Zobaczymy jakich gabarytów to wszystko będzie jak przyjedzie i gdzie będzie pasowało najlepiej. Zanim zamontuje wyprowadzę dłuższe kable i zobaczę jak gra w bagażniku a jak pod siedzeniami. Może faktycznie wejdzie pod podszybie :) Kusił mnie jeszcze subwoofer z Audi A8, ale mam w półce roletę i jakoś nie mogłem sobie tego wizualnie wyobrazić jak go tam zmieścić, bo w audicy ładowali go centralnie na środku.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 16, 2016 15:34   

Te suby z audi w innym aucie niestety grają kiepsko bo są obliczone na audi, sprawdziłem własnousznie bo szwagier miał i pasowaliśmy go do Alfy i do mnie i do syna r200
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wygłuszenie
leo1009 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Gru 02, 2010 18:48
Gość
Brak nowych postów [ Ankieta ] [R75] Wygłuszenie auta
taba19 Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Kwi 10, 2018 14:09
dawidd
Brak nowych postów [R75 all] dodatkowe wygłuszenie wytłumienie
kmisiowy Rover serii 75, MG ZT 35 Sro Mar 07, 2012 18:44
kmisiowy
Brak nowych postów [R75] Czy ktoś posiada w R75, fabryczne sensory cofania?
teskatlipoka Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Maj 28, 2009 17:33
teskatlipoka
Brak nowych postów [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 24 Czw Cze 02, 2016 23:03
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink