Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75, 2.5 KV6 by Brat
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75, 2.5 KV6 by Brat
Autor Wiadomość
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 08:07   

Czynnik właśnie chyba dwa sezony wstecz poszedł mono w górę cenowo, ponoć kilkaset %.
Co do wysokiego ciśnienia w układzie to miałem podobnie przy oryginalnym wentylarorze, winna była chłodnica klimy. Umyłem ją i trochę pomogło, niestety przy myciu okazało się że już się sypie że starości, kamieni i wentylatora bo za silnikiem wiatraka była w najgorszym stanie. Po sezonie jazdy na my tej chlodnicy poszła nowa/używana i sezon było ok, ciśnienie było dobre. Niestety używana chłodnica zaczęła gubic czynnik, mam już nową/nową i jak tylko odzyskam auto będę nabiał 300g czynnika bo 150 jeszcze udało się odciągnąć z układu to pogadam o cenie za 100g czynnika i jak nie zapomnę to napisze ile u mnie cenią :d
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 08:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 19:52   

dawidd napisał/a:
. Az tak podrożało ?

Kolejny genialny pomysł eurokołchozu i ekooszołomów. Stary czynnik nie jest eko, więc go blokują, dowalają koszty, utrudniają jego kupno. Wprowadzili jakiś nowy-ten, którego boją się strażacy, bo w razie wypadku/pożaru działa jak napalm(nie mówiąc już o silnie żrących i rakotwórczych produktach spalania). Ale za to jest bardziej eko.
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Nie Maj 13, 2018 20:10   

U mnie brakowało tylko 35 gram czynnika choć to pewnie naddatek oleju zabrał pojemność układu i dlatego było mniej. Za cały cykl klimy z uzupełnieniem 35 gramami zapłaciłem 100 zł. A co do ciśnienia to gość stwierdził że wentylator mam za słaby (mam nie oryginalny) sprawa chłodnic to mam obie nowe i są czyste jak łza, brak utlenienia i zagiętych lamelek, wręcz ideały. U mnie ewidentnie winny went

[ Dodano: Nie Maj 13, 2018 19:57 ]
Hejo.

Ostatnimi czasy, udało mi się zdobyć od jednego z forumowiczów stację multimedialną na androidzie dedykowaną do e46 / R75 za (750zł) - rysy na ekranie to tylko porysowana folia ochronna.

Paczka dotarła do mnie w mgnieniu oka i okazało się że nie posiadam do zestawu długiego kabla radiowego ( moja wersja z org. navi 4:3 ma radio w bagażniku)

Poszperałem trochę w internetach oczywiście na aliexpresie można by kupić ale też nie tanio + czas oczekiwania, więc podzwoniłem tu i tam. W Krakowie mogłem dostać od ręki taki 6 metrowy kabel ale za cenę 250 zł.. Stwierdziłem że to trochę za dużo i zacząłem kminić.. Pojechałem na początek na szrot i kupiłem ze 3 wiązki elektryczne z jakichś samochodów (20 zł) oprócz tego stały dwie sztuki volvo v70 i z nich wytargałem 2 siatki bagażnikowe + 2 wnęki na palce do zamykania klapy ( tak chcę sobie takie wnęki założyć u mnie w R )

Na następny dzień siadłem i zacząłem rozplątywać i lutować wiązki na dosztukowanie kabli aby ciągły się do bagażnika, niestety było wiele miejsc lutowanych + masa roboty więc odpuściłem.

Pojechałem do sklepu budowlanego i kupiłem sobie 50 m kabla dwu żyłowego 0,75 mm2 + 10 metrów dwu żyłowego 1,5 mm2 - na zasilanie.

Ogólnie do przedłużenia było bodajże 15 kabli po 6 metrów ale awaryjnie dołożyłem sobie jeszcze 2 żyły na zapas.

Za całe nowe kable zapłaciłem 70 zł . Następnie zabrałem się za skórowanie otulinek, docinanie kabli na 6 metrów, a na koniec oryginalna kostka od navi poszła pod nóż, odcinałem jeden kabelek i od razu lutowałem, następnie drugi kabelek i lutowanie i tak do końca :)

Po skończeniu lutowania jak jeszcze wszystko było w kłębkach poszedłem na szybki test nawigacji - wszystko było cacy.

Pojechałem więc do elektronicznego kupiłem nowy przewód antenowy (15zł) + nową kamerę cofania w której był także kabel sygnałowy( 80 zł) + używany dekoder wiwa + regulator napięcia + antena (130 zł)

Następnie wziąłem się za rozplątywanie i izolowanie tej jakże długiej wiązki radiowej + kabel kamery + radiowy. Kabel anteny poprowadziłem osobno ale przy tejże wiązce.

Następnie był już tylko demontaż tapicerek w samochodzie żeby pociągnąć wiązki :)

Jak wiązka już wleciała, zaczął się montaż samej nawigacji, oczywiście były spore problemy z montażem bo kokpit miał brzydkie nadlewy na mocowania itp. Tak że w ruch poszła multiszlifierka i przyciąłem metalowe uszy nawigacji, dopiero wtedy zaczęło to jako tako pasować. Niestety dół nawigacji odstawał dość sporo, bo z pół centymetra.. wyglądało to słaaabo.

Na następny dzień kolejna rozbiórka kokpitu i za wszelką cenę chciałem dopasować nawigację, obejrzałem ją w koło i niestety chińskie rączki nie przewidziały tego i owego z wymiarami więc w ruch poszedł nóż tapicerski i ścinanie warstw plastiku w dolnych uchwytach wnęki na stację.

Krok po kroku i wielu próbach dopasowywania, udało mi się osiągnąć upragniony efekt, czyli radio ładnie płasko pokrywa się z osłoną klimatronika :)

Na tą chwilę korzystam ze stacji od jakichś dwóch tygodni i jestem super zadowolony, nie ma z nią żadnych problemów i w końcu mogę słuchać dużo ulubionej muzy z karty pamięci :) + rozmowy telefoniczne po bluetooth są naprawdę dobrej jakości.

Zastało mi jeszcze podmienić kamerę cofania wraz z jej sterowaniem, ale to na dniach :) nic mi nie ucieknie.


Do tego wszystkiego w końcu udało mi się wyrwać oryginalny wiatrak chłodnicy od jednego z forumowiczów w cenie 250 zł :) Tak że na lato znów trochę rozbierania i grzebania :D

Na domiar jak by tego było mało, wypatrzyłem także na olx fajne felunie do R.

Krótka rozmowa telefoniczna i przedwczoraj byłem je odebrać.

Udało mi się wyrwać w cenie 1000 zł akcesoryjne fabryczne felgi mg\rover 17 cali, na wzór tych z MG wraz z nowymi oponami dayton d320 evo na których widać jeszcze niestarte nadlewki. Więc w sumie kupiłem fajne fele z oponami za cenę praktycznie samych opon :D Oczywiście aby nie było tak kolorowo jedna felga jest krzywa i na dzień dzisiejszy leży już w zakładzie i czeka na prostowanie. Ogólnie to oddałem wszystkie cztery fele na dokładne oględziny choć u oponiarza na wyważarce 3 fele były prościuteńkie a jedna krzywa. Wstępna wycena prostowania krzywej to około 120 -130 zł. Po prostowaniu ( na zimno ) felgi od razu pojadą do katowic na piaskowanie i w proszek. Na początku z żoną ustaliliśmy że będą malowane w grafit, ale ostatecznie chyba będą w klasyczne srebro. Co sądzicie ?

Od razu odpowiem dlaczego '17 a nie fabryka MG na '18 - BO TAK. Uważam że '18 to za dużo. W moich okolicach dziury na drogach są prze okrutne i '17 to i tak sporo, liczę że nie pokrzywie tych felg, nie chcę wiedzieć co by mogło być na 18.. znajomy ma MG na '18 i naprawdę koła jak dla mnie za duże. Pamiętajmy są gusty i guściki :)

Pozdro i czekam na wasze zdanie. Bajo!
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 13, 2018 20:33   

Brat, ojjj!!! miałeś troche rozbierania, dłubania, składania :szok: :szok: :szok:

Może i ja zdecyduje się kiedyś na takie radyjo. Tylko obawiam się, że u mnie nie mniej dłubania potrzeba jak u Ciebie.

Felunie jak u mnie ;) Jakk dla mnie standardowy srebrny najladniejszy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Nie Maj 13, 2018 20:57   

Ahhh kurde, wiedziałem że ktoś z forum miał takie fele, szukałem i szukałem tematów i nie znalazłem, a chciałem żonie przed kupnem pokazać jak to może wyglądać :D a tu proszę ja Ciebie takie u Ciebie :P Jakie miałeś wtedy kapcie ?

U mnie te Daytony mają 205/50/17, wolał bym 215, ale nie będę zmieniał nówek opon.

Te nexeny letnie które mam teraz na r15, polecą na sprzedaż, a na fele wrócą zimówki i będą na stałe "zimowe"

Co do nawigacji, to niestety ciebie też będzie czekać kupno lub zrobienie tego kabla.. Sądzę że taniej i lepiej sobie zrobić :] Chyba że będziesz chciał to Ci wtedy przerobie jak u mnie.

Dodam jeszcze do mojego tematu że oczywiście telewizja odbiera jak auto stoi.. Podczas jazdy nie ma szans żeby coś oglądać.
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 13, 2018 21:23   

Brat, na lato miałem 225/50, zima 215/50. Obecnie 17stki przeznaczone na zimowy komplet.

Dziekuję za zaoferowanie pomocy z nawi:ok: :ok: :ok: Przyznam się, że dużo myślałem, ale jak narazie musze spasować. Nie do końca tez doczytałem jeszcze jak wyglądałoby podłączenie wszystkego pod H/K. Czy to tak samo by było jak u Ciebie, czy tez trzeba by było podłaczyc się bezpośrednio pod głośniki. Jak dla mnie narazie temat jest niewiadomy :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 14, 2018 12:18   

Jak fele do eRa, to tylko srebrne ;)

Jak rozebrałeś oparcie tylnej kanapy, podważałeś jakoś do wyciągnięcia przy tych plastikach?
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 14, 2018 12:26   

Nagash, chodzi ci o te białe w oparciu? Po zdjęciu siedziska składasz oparcie do poziomu i dociskając (ja dociskałem kolanem) ku tyłowi auta powinno wyskoczyć z zaczepów bez łamania tych białych plastików.
W kilku 75 już się demontowało oparcie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Pon Maj 14, 2018 14:10   

Ja mam składaną kanapę jak coś, ale nic nie podważałem ani nie wyciągałem, jest tam na tyle miejsca że przeciągnąłem wiązkę bez zdejmowania tylnego oparcia z mocowań dolnych.
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 16, 2018 22:13   

tommasino, o to, to, to! Chcę właśnie wyciągnąć oparcie tylnej kanapy celem wyczyszczenia i zastanawiam się jak to zrobić. Dzięki za koncepcję :)
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Pon Maj 21, 2018 20:15   

Hej Hej.

Pojechałem dziś na szrot do mysłowic kupić wydech od R75, miał być oryginalny w dobrym stanie okazało się że to zamiennik, więc odpuściłem.

Za to udało mi się kupić ładne lusterka w chromie, trzeba tylko wypolerować i mogę podmienić całe obudowy. Niestety u mnie obydwie chromowane obudowy są zniszczone a głównie ta ze zdjęcia, ma pękniętą obudowę i podbity chrom, nie muszę chyba pisać o głębokich rysach które widać na foto, do tego czarne rameczkami wokół luster też są popękane. Tu są ideały do polerki :) wyrwałem je za 100 zł za parę, uważam że to bardzo okazyjna cena. Nie są składane elektrycznie i dlatego podmienię z moimi tylko obudowy, bo nie chcę stracić elektrycznego składania :)

Oprócz tego wyrwałem ramkę ozdobną wokół prawego halogena za 30 zł. Szukałem jej od dawna, ale nigdzie ich nie było, albo były w komplecie zderzaka za dużą kasę.

Do tego leci do mnie kolejna paczucha z fajnuchną rzeczą do R. Już się nie mogę doczekać :) Ciekawe czy będziecie zaskoczeni :mrgreen:

Ahh i odebrałem w poprzedni czwartek koła z prostowania z firmy Elmet w moim rodzinnym Jaworznie. Jedno koło było totalne jajko, drugie koło tylko lekko krzywe ale należało je wyprostować, dwa pozostałe były praktycznie idealne i podobno nie było potrzeby ich ruszać, jednak chciałem na tip top, to mam na tip top i tamte dwie ostanie poszły na "podciągnięcie" Po prostowaniu gość wrzucił mi je na wyważarkę i wszystkie są idealnie proste, cóż za miły widok :roll: Za prostowanie wszystkiego zapłaciłem 250 zł.

W ten sam dzień zawiozłem fele do Katowic na ul. Oswobodzenia 50 do pana Piotra, na piaskowanie i malowanie proszkowe felg, oczywiście będzie srebro + bezbarwny za cenę 300 zł. ( za 250 zł można pomalować w sam kolor, bez klaru) Z tym że termin oczekiwania około 3 tygodnie w porywach nawet do miesiąca. Tak czy owak mogę polecić w/w usługi - malowałem już u niego 4 komplety felg i zawsze byłem bardzo zadowolony :)
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Maj 22, 2018 07:42   

do chromu użyj pasty autosol metal polish
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Wto Maj 22, 2018 16:59   

O dzięki dawidd za info, już zamawiam na necie :wink:
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 23, 2018 09:39   

Miałem napisać jak załatwię klime u siebie.
Więc po "znajomości" za 100g czynnika płaciłem 25zl, musiałem uzupełnić 300g, doszedł olej+robota i zapłaciłem 100.
Cena czynnika poszła w górę bo unia dowaliła jakieś kary za niedostosowanie przepisów, przepisy dostosowano narzucając jakieś opłaty ekologiczne. Tak mi to tłumaczył klimaludek.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Pią Maj 25, 2018 21:07   

Panowie, doszła wyczekiwana paczuszka od jednego z naszych forumowiczów czyli lampy od mg7 ( 700 zł )

Ja wraz z żoną jesteśmy zachwyceni, na żywo prezentują się przepięknie i jak na moje oko bardzo odmłodziły autko.

PS: Dodam że ledy (mijania) świecą oczywiście na czerwono - nie mam pojęcia dlaczego telefon tak przekłamuje kolory i wyglądają jak by świeciły trochę na pomarańcz.

Oprócz tego zamontowałem w końcu kamerę cofania :)

Oddałem także do przetoczenia moje wcześniejsze przednie tarcze hamulcowe ( 30 zł ) jedna tarcza była idealnie prosta, druga zaś krzywa. Oczywiście obie zostały przetoczone.
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Maj 26, 2018 06:01   

za jakiś czas napisz jak jest z kamera jeśli chodzi o brud, czy trzeba ja często przecierać. Ja przez to zamontowałem wewnątrz, tyle ze ja mam kombi, ale może bym ja przerzucił na zewnątrz
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Sob Maj 26, 2018 10:57   

Brat, piękne te tylnie świecidełka. Faktycznie odmładzają auto i jak najbardizje pasują :P

Nawet dość dobra za nie dałeś.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 27, 2018 12:49   

Światła nawet nawet, ciekawe jak na żywo. Pierwsze skojarzenie moje to avensis :d
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 27, 2018 22:23   

Hm, na zdjęciach mi te lampy nie leżą... może na żywo wyglądają lepiej :) co do reszty - SZACUN!
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 27, 2018 22:40   

Widziałem na żywo w MG pana Midowicza i faktycznie wyglądają przezacnie :) Ale jeśli o mnie chodzi, to zostaję przy roverowskich ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink