Forum Klubu ROVERki.pl :: Nagash - Rover 75 Tourer CDTi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nagash - Rover 75 Tourer CDTi
Autor Wiadomość
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 06, 2018 19:27   Nagash - Rover 75 Tourer CDTi

Najwyższa pora zaprezentować drugiego w domu roverka do zadań specjalnych ;)

Szanowni Państwo, oto książkowy przykład samochodu trzymanego przez Niemkę pod pierzyną od początku września po sam koniec kwietnia, a w lecie użytkowany jeno na potrzeby dojazdu do pobliskiego zboru ewangelickiego:

Rover 75 Tourer CDTi












Pierwsza rejestracja 1.06.2006, przebieg przy zakupie: 156 200 km, wg TOAFu i dostępnych papierów potwierdzony ;)

Tutaj coś dla fetyszystów wyświetlaczy:



A tutaj dla zboczuchów lubiących zaglądać pod spód ;) Choćby po to, żeby pokazać, żem nie kłamał - Niemka faktycznie trzymała w zimie pod pierzyną!







Do tej pory wyleczyłem roverka z chorób wieku niemowlęcego:

1. wymieniony został rezystor wentylatora - odpalał tylko na drugim biegu,
2. poduszki silnika, bo w okolicach 1500 obrotów zdawało się, że auto się rozpadnie,
3. wymieniono paski osprzętu, bo były jeszcze fabryczne i spękane niemożliwie,
4. korek chłodnicy, bo spod starego płyn kipiał,
5. wyregulowałem tłumik, bo handlarz wstawił jakiś polski zamiennik , w dodatku źle, bo zaczęło topić zderzak,
6. wyregulowano ręczny,
7. wymieniono wszystkie oleje, płyny i filtry (no dobra, zapomniałem o oleju w skrzyni biegów, ale to się naprawi)
8. wyczyszczono zawór EGR,
9. full serwis klimy u pana Midowicza - polecam!
10. wymienione uszczelki zbiornika paliwa, bo po napełnieniu pod korek puściły i zaczęła ropa uciekać...

Generalnie większość rzeczy zrobiłem w zakładzie pana Midowicza, który zalecił wizytę na hamowni, bo podejrzewa, że roverek jest podkręcony. Cóż, trzeba będzie sprawdzić ;) W zasadzie oceniony został jako świetnie rokujący egzemplarz, a jak to ujął pan Midowicz - po ściągnięciu paska osprzętu rolki tak ładnie chodziły, że kręcił nimi jak dziecko :)

Na sesję jesienną została jeszcze zabawa z termostatem, bo silnik nie chce się dogrzać - płyn chłodniczy osiąga max temperaturę 75 stopni oraz poszukiwania przetartego kabelka od tempomatu.

No i zabawa z lampami, bo szkła są paskudnie zmatowione i to od środka. Spróbuję rozkręcić (o ile się da, a wydaje mi się, że się da...) i wypolerować, a jak nie, to dorwać jakieś szkła w dobrym stanie od anglika. Pożyjemy, zobaczymy.

Przydałoby się też jakieś fajne 17nastki wyrwać... Ale to może w przyszłym roku, bo na razie cena za zrobienie progów w sedanie o mało nie przyprawiła mnie o zawał.

Zapomniałbym - w schowku Niemka zostawiła prezent na polskie drogi ;)

 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 06, 2018 19:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Sro Cze 06, 2018 20:13   

Nagash, piękny jest! Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjności!

Widzę, że już tam pod autem ktoś wcześniej pryskał na czarno. Niewątpliwie co musisz zrobić to zabezpieczyć wahacze poprzeczne. Najlepiej zdejmij sprężyny i zobacz co tam się pod gumą dzieje. Na zdjęciach właśnie w centralnej części zaczyna rdza jeść, więc póki co dobierz się do tych zaczątków rudej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 06, 2018 20:28   

Tylko pozazdrościć zakupu :roll: Jakie wyposarzenie jeszcze ma ?? :D pokaz foty w środku i silnika :D jaka cena u niemki ?? sam sprowadzałeś ??

[ Dodano: Sro Cze 06, 2018 20:28 ]
Od spodu normalnie jak nówka :o
_________________
:pisze:
 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 06, 2018 23:16   

tommasino, dzięki za opinię i wskazówkę :) Przed zimą i tak oba roverki trafią na zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.

adam_26, to był po prostu złoty strzał, istny samochód z opowieści Mirka Handlarza :mrgreen: Samochodu nie sprowadzałem, kupiłem go od handlarza z Lublina - ogłoszenie pokazywałem w dziale "Chcę kupić roverka" ;) Nie chciało mi się wierzyć w przebieg i zapewnienia z ogłoszenia, ale że auto nie dawało mi spokoju wysłałem tam ludzi z autotesto. Do Lublina mam w końcu 360 km. Raport wyglądał dość obiecująco, więc pojechałem osobiście z TOAFem, posprawdzałem, co się dało i kupiłem za 10.000 PLN. Myślałem, że urwę więcej, bo zamek lewych drzwi pasażera się nie zamykał z pilota, a i na fotach widać było, że walnięty był czujnik temperatury zewnętrznej, ale handlarz spryciarz naprawił wszystko przed moim przyjazdem.

Jeśli chodzi o historię auta, to generalnie Frau Annegret Bammel kupiła go 1.06.2006 r. za 19.000 euro - mam oryginał rachunku i karty gwarancyjnej ;) Podobnie jak cały zestaw książek dodawany do eRa, niestety już w tych paskudnych plastikowych kopertach. Ostatni TUV robiła 22.07.2015 przy stanie 128 996 km, samochód wyrejestrowała 30.10.2017 r. Żeby nie było tak idealnie, to "porzuciła" samochód w komisie z powodu małej przygody - cały prawy bok był przerysowany. Widziałem zdjęcia od handlarza sprzed malowania. Na szczęście nie wymagało to szpachlowania, a przynajmniej z miernika lakieru nie wynika, aby coś poza lakierem było rzucone na auto.

Co do wyposażenia, to tyłka nie urywa :P

Fotele welurowe (zastanawiam się, czy nie bardziej wygodne, niż skóry w mojej V6)
Tempomat (handlarz nawet nie wiedział, że jest, tłumaczył mi, że te przyciski z prawej strony kierownicy do radia nie działają :D )
Opcjonalne wyłączenie kontroli trakcji
Oryginalne radio z CD dodawane do poliftowych eRów (mam oryginalny papier do niego z kodem)
Oryginalne (!) welurowe dywaniki na rzepy :D
Komputer
Czujnik deszczu

...a reszta, jak w każdym eRze ;)

Co istotne - żadne, ale to żadne odklejające się boczki czy podsufitka! ;)

Foty środka:









Foty silnika to jutro :P

[ Dodano: Sro Cze 06, 2018 23:16 ]
To dorzucę jeszcze dwie foty spodu, w tym silnika, żeby postawić kropkę nad "i" w tym temacie ;)


 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3423
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Gru 14, 2018 06:48   

ładny :)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pią Gru 14, 2018 22:08   

Jak nie lubie "szklarni" to taka bym dożywotnio przytulil :mrgreen: Piekny :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 17, 2018 14:27   

dawidd, dzięki :)

Malignus i jak dotąd nie dołożyłem do niego złotówki, nie licząc usunięcia chorób wieku dziecięcego zaraz po zakupie :D Czemu w V6 tak się nie da?

EDIT
A nie, dołożyłem - kupiłem dywaniki gumowe ;)
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pon Gru 17, 2018 15:02   

Tak czy siak bardzo ladnie utrzymany egzemplarz.Gratulacje i aby dobrze sluzyl
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink