Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 216 Cabrio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 216 Cabrio
Autor Wiadomość
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



  Wysłany: Nie Sie 07, 2016 15:32   Rover 216 Cabrio

Po wielu, BARDZO WIELU przejściach związanych z kupnem tego pojazdu, w końcu jest :mrgreen:
Nie zagłębiając się w tą dosyć nerwową historię chciałbym się pochwalić bo uważam,że jest czym ;)

Rover 216 Cabrio
- 1.6 122KM
- 1994
- Piękny :D

Auto w stanie niewiarygodnie dobrym, sam tak dbam o samochody ale rzadko udaje się coś takiego kupić, dlatego tym bardziej się cieszę :cool:

Przebieg bez znaczenia bo wszystko w tym aucie wygląda na niemal nowe, nawet fotel kierowcy - na zegarach chyba coś ok 185kkm i niech tak będzie :)
Dach w stanie dobrym, nie cieknie ale kilka przetarć się znajdzie. Póki co zostaje, dopiero jak pęknie to będę myślał nad nowym. Najważniejsze, że elektryka działa :D
Na dzień dobry dostanie komplet nowych amortyzatorów bo obecne mogą robić za bujak dla dziecka ;) Lubi też od czasu do czasu zaświecić kontrolkę od ABSu więc i to idze do sprawdzenia.

Kupiony na nowych oponach zimowych więc czym prędzej kupiłem koła letnie - AEZ Valencia 16" + Uniroyal Rainsport 2 205/45 - założę w tym tygodniu to będą nowe zdjęcia.

A póki co voila :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 07, 2016 15:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Gekus 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 161
Skąd: Kraków, Nowa Huta



Wysłany: Nie Sie 07, 2016 17:12   

No proszę jest i autko z sąsiedztwa :D




Śliczny jest!
_________________
Rover 214Si: GTI wannabe
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 07, 2016 20:03   

Dbaj o niego, bo kanciaki to już rzadkość na naszych drogach :)
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sie 08, 2016 08:38   

Gratuluje i do zobaczenia na Zlotach, bo na drogach za daleko :D

Pozdrawiam,

Vig
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 08, 2016 09:03   

Fajny :ok:
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 08, 2016 19:14   

Gekus napisał/a:
No proszę jest i autko z sąsiedztwa

Było w Krk na blachach RMI i w Krk zostaje - już przerejestrowane na jedyne słuszne numery - zaczynające się od KR ;)

Gekus, powiedz mi jak Ci się jeździ na tych Jamexach? Ponieważ i tak będzie komplet nowych amortyzatorów (KYB Excel-G) to zastanawiałem się czy by go od razu nie obniżyć bo wygląda nieco śmiesznie. Dodam, że tym autem jeździ w dużej mierze moja dziewczyna, a ona potrzebuje poruszać się po mieście i czasem gdzieś zaparkować - jakiś nieduży krawężnik czasem trzeba zaatakować. Jeździ się w miarę normalnie czy jednak jest już twardo i niezbyt przyjemnie? (ja mam swoją zabawkę posadzoną na KONI Sport i jedno betonowo twarde wystarczy ;) ) To ma pozostać możliwie normalne ale fajnie by było jakby wyglądało nieco lepiej.

Pawkaz napisał/a:
Dbaj o niego, bo kanciaki to już rzadkość na naszych drogach

Spokojnie, nigdzie nie będzie mu lepiej jak u mnie ;) :P Już pierwsze lutowanie połamanych kabli w przelotce tylnej klapy mam za sobą, choć światła w bagażniku nie udało sie jeszcze odzyskać - masę przywróciłem ale na "plusie" mam od 2,7 do 10V :roll: Chciałem też ustawić przednie światła to sie okazało, że prawy jest podniesiony maksymalnie (regulacja elektryczna nie działa), a lewy jest połamany i nie da sie go w ogóle ruszyć (tu również elektryka nie działa). Nie ma też masy przy oświetleniu wewnętrznym - po otwarciu drzwi żarówka wewnątrz ledwo sie żarzy i jednocześnie gaśnie całkiem zegarek :roll: Zegarek zresztą resetuje sie sam od czasu do czasu. Wczoraj też zaczęła niewiarygodnie tłuc sie prawa szyba w drzwiach - minimalnie jej opuszczenie usuwa ten dźwięk... No cóż, urok starego samochodu ;) Mam jeszcze sporo urlopu na ten rok wiec będę walczył z tymi małymi ale drażniącymi usterkami :mrgreen:
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Sie 08, 2016 20:31   

usztywnianie zawiasu w kabrio skutkuje tym ze wszystko zaczyna trzeszczec, aczkolwiek wyglada rzeczywiscie duzo lepiej

co do kol: imho nie wieksze niz 15' i gumka 195/50 wyglada to bardzo dobrze, wzglednie dobrze sie prowadzi aczkolwiek trzeba sprawdzac czy nie bedzie darlo o nadkola
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Gekus 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 161
Skąd: Kraków, Nowa Huta



Wysłany: Pon Sie 08, 2016 22:03   

Hmm powiedziałbym, że komfort jest porównywalny do serii, z tym że przy większych "przeszkodach' amor po prostu dobija do końca, co już nie jest specjalnie przyjemne. Z krawężnikami problemu nie ma, wiadomo unikam jakichś kosmicznych, z resztą w ogóle je unikam bo nie lubię :D
Weź tylko poprawkę na jedną rzecz - cabrio ma dużo masywniejsze progi od reszty kantów. Na pusto raczej problemu jeszcze nie będzie z hopkami lub będzie bardzo blisko, za to jak Ci siądzie ktoś z tyłu to już będziesz tarł pewnie na każdej :D Stuknięcie czy przedarcie środkowym tłumikiem to będzie norma (chyba że z hondą pod maską jest jakoś inaczej)
Spoko rozwiązaniem byłoby kupić jamexy na przód, a na tył wrzucić coś od hondolota -30, czy -40 też, bo jamexy z tyłu siadają sporo niżej (u mnie 55-60mm od serii)
Ogólnie był taki okres w użytkowaniu mojego już na jamexach, że śmigałem dzień w dzień w przeróżne zakątki Krakowa i generalnie problemu z poruszaniem się nie było ;)
_________________
Rover 214Si: GTI wannabe
 
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 08, 2016 23:24   

Gekus, super, dziękuję :) To chciałem usłyszeć. Jamexy zakupione :mrgreen:
 
 
Gekus 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 161
Skąd: Kraków, Nowa Huta



Wysłany: Wto Sie 09, 2016 11:30   

No to czekam na nowe fotki po wrzuceniu ich :papieros:
_________________
Rover 214Si: GTI wannabe
 
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 09, 2016 11:59   

Bardzo ładne autko, mam nadzieje, że te Jamexy sprawdzą się u Ciebie lepiej niż u mnie w 214 bo to był dramat, na początku było fajnie.. :) później amorki trafił szlak. Miało być -40 a było około -60mm i to chyba zbyt wiele jak na seryjny amortyzator.. Mimo wszystko powodzenia i dbaj o niego bo na zdjęciach się prezentuje naprawdę bardzo ładnie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 09, 2016 12:27   

toksyn, to auto nie będzie jakoś wybitnie dużo jeździć, a do tego nowe amortyzatory zakładam jednocześnie ze sprężynami więc powinno być ok ;)
 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 12, 2016 15:53   

U mnie na H&R'ach siedzi staruszek i jest w miarę równo, może amortyzatory są już zmęczone? ^^



_________________
Roverlution
 
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 22, 2016 22:39   

Zawieszenie czeka na montaż :D No i są krakowskie blachy ;)
Felgi i opony jeszcze nie złożone ale już niebawem będzie komplet na aucie więc będę się chwalił :cool:

[ Dodano: Pon Sie 22, 2016 22:37 ]
Kto mi wytłumaczy dlaczego to forum jest tak durne, że na siłę skleja 2 posty w jeden i wrzuca najnowszy załącznik na samą górę rozwalając przy tym absolutnie wszystko?! Dramat... :-|

[ Dodano: Pon Sie 22, 2016 22:39 ]
...
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 22, 2016 23:41   

Po to żeby nie robić spamu 30 postów jednej osoby pod sobą i akurat jest to całkiem sensowne rozwiązanie :ok:
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 23, 2016 12:25   

mr_iwo, jamexy nawet przy malej ilosci km w aucie to zuo :wink:
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sie 23, 2016 12:37   

bociannielot myślę że jesteś uprzedzony ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 23, 2016 13:13   

prebenny, na kilku forach jestem i to jako jedyne jest tak nieprzyjazne użytkownikowi. To samo przy wrzucaniu załączników - nie da się zmienić kolejności, trzeba dodawać od końca, żeby się ułożyły tak jak się chce... całkiem bez sensu.

Co do Jamexów to zobaczymy - wczoraj były pierwsze kilometry i jak na razie jest dobrze :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 23, 2016 14:42   

mr_iwo, zawsze mozesz w przypadku sklejania kilku postów, poprosic kogos o up'a w temacie, czesto tak sobie pomagamy, wystarczy wejsc na SSB i poprosic ;-) wtedy sie przynajmniej nie sklejają w jeden :-)

[ Dodano: Wto Sie 23, 2016 14:42 ]
sknerko, trochę może tak ale z jakiegoś powodu wszyscy po nich cisną, jak ktoś chce obniżać to niech robi to porządnie moim zdaniem a nie tylko żeby wyglądało ;-)
 
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 23, 2016 16:09   

trzeba było uciąć po dwa zwoje i taki sam efekt jak na jamexach, miałem - odradzałem obyś miał inna opinie :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink