Forum Klubu ROVERki.pl :: Szybkie pytanie o zmianę radia na Alpine YIE100011PUY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Szybkie pytanie o zmianę radia na Alpine YIE100011PUY
Autor Wiadomość
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Sro Sie 31, 2016 16:45   Szybkie pytanie o zmianę radia na Alpine YIE100011PUY

Witam,
Szybkie pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi na forum.

Obecnie mam jakieś tam gówniane radio CD80, które praktycznie nie gra (fatalna jakość dźwięku).

Chciałbym zmienić na Alpine YIE100011PUY, i pytanie czy będzie grało po wpięciu wtyczki, bo gdzieś wyczytałem, żeby działało potrzebny jest moduł Wideo w bagażniku (którego nie znalazłem) bo w innym wypadku będzie tylko podświetlenie radia i nic więcej na wyświetlaczu.

Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 31, 2016 16:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Sie 31, 2016 18:31   

Jak nie masz teraz navi i video to żeby to uruchomić musisz kupić to co na fotce moduły wideo i radio do bagażnika plus wiązkę do kompletu jest jeszcze moduł navi ale podobno nie konieczny do działania audio. obecne okablowanie nijak nie pasuje do systemu z video
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Sro Sie 31, 2016 18:42   

Dzięki, krótko i treściwie - czyli gra nie warta świeczki.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Sie 31, 2016 19:04   

jak chcesz lepszy dźwięk i do tego lans to poszukaj sobie jakieś 2DIN i ramkę do tego i nawet na fabrycznych głośnikach zagra bardzo ładnie (wiem bo mam)

[ Dodano: Sro Sie 31, 2016 19:04 ]
Poszukaj na allegro za niecałe 300 można dopaść stacje multimedialna 2DIN z kamera cofania i bluetoothem do telefonu. a jak dołożysz trochę to znajdziesz z nawigacją nawet. to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 09:41   

sknerko napisał/a:
jak chcesz lepszy dźwięk i do tego lans to poszukaj sobie jakieś 2DIN i ramkę do tego i nawet na fabrycznych głośnikach zagra bardzo ładnie (wiem bo mam)

[ Dodano: Sro Sie 31, 2016 19:04 ]
Poszukaj na allegro za niecałe 300 można dopaść stacje multimedialna 2DIN z kamera cofania i bluetoothem do telefonu. a jak dołożysz trochę to znajdziesz z nawigacją nawet. to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie


Dzięki za info, możesz pochwalić się co masz u siebie i co polecasz?

Za 300 ? :o najtańsze jakie widziałem to 799 zł
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 10:28   

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=902260#902260 to jest GMS 6401
moje kosztuje ok. 1300pln ale jest z navi gra zajebiaszczo bo przetwornik A/D ma 24bit

http://allegro.pl/radio-7...6455055122.html
http://allegro.pl/radio-7...6457221986.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 17:53   

sknerko, Przecież te radyjka to tylko strata pieniedzy :D
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 22:22   

slax napisał/a:
sknerko, Przecież te radyjka to tylko strata pieniedzy :D

Bo ... ?

Szukam czegoś budżetowego, z dużym wyświetlaczem (żeby puścić dziecku bajkę), które zagra lepiej od seryjnego CD80
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 00:25   

slax tak? a ile z nich dotykałeś i słuchałeś? bo ja akurat miałem okazję

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2016 00:25 ]
aha i dźwięk z nich jest 3x lepszy jak z fabrycznego alpine. Polecam GMSa tego co ja mam ale jak bym nie miał hajsu i nie zależało by mi na navi to bym to tanie radio zamontował bo gra dobrze i działa też całkiem poprawnie. Za taki pieniądz jest OK a z ciekawostek JVC 2din grało gorzej hehe
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 15:32   

sknerko napisał/a:
slax tak? a ile z nich dotykałeś i słuchałeś? bo ja akurat miałem okazję

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2016 00:25 ]
aha i dźwięk z nich jest 3x lepszy jak z fabrycznego alpine. Polecam GMSa tego co ja mam ale jak bym nie miał hajsu i nie zależało by mi na navi to bym to tanie radio zamontował bo gra dobrze i działa też całkiem poprawnie. Za taki pieniądz jest OK a z ciekawostek JVC 2din grało gorzej hehe


Uważam, że wszystko w temacie zostało już powiedziane - nie oczekuję cudów.
Z tego co widzę kolega sknerko wie co mówi ;)

Zainteresowałeś mnie tymi budżetowymi chinolami, zastanawiam się też nad podłączeniem kamery cofania (jest w zestawie z radiem) - czy jest opcja podłączenia w ten sposób aby po wrzuceniu wstecznego pojawiał się obraz z tylnej kamery?
Jak rozumiem (+) trzeba będzie poprowadzić ze skrzyni biegów, tylko czy po wrzuceniu wstecznego obraz na wyświetlaczu się pojawi czy trzeba będzie ręcznie przełączać na widok z kamery ?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 19:34   

Napiszę ci później bo mam kamerę podłączona u siebie

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2016 19:34 ]
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=922822#922822 tak wygląda kamerka u mnie.
Podłączenie jest nieskomplikowane choć trzeba zrobić malutki armagedon w aucie :)
jak ta kamerka jest standardowo z kabelkami to trzeba sobie znaleźć kabelek którym idzie plus włącznika w skrzyni biegów na inne elementy np czujniki parkowania lub lusterko fotochrom. Najłatwiej znaleźć te kable pod kierownicą po lewej przy headerze i są to zielone kable z brązowym paskiem (za modułem LSM) podłączasz się do nich i prowadzisz przewód na kabelek do kamery i na kabelek włączający kamerę w radiu drugi kabel z obrazem wpinamy w wejście radia i działa po wbiciu wsteki. można też wziąć zasilanie z zielono-brązowego kabelka z wiązki przy parktroniku z tyłu w bagażniku i zapodać go na kamerę a przewodem dać do radia razem z obrazem.
Ja mam bezprzewodowo i zasilam moduł nadajnika i kamerę z wiązki parktronika a odbiornik mam obok radia zasilany z headera pod kierownicą i z tego przewodu mam na radio info o wstecznym.
Jak ktoś chce wpuścić kable kamery jak ja w blendzie to trzeba wywiercić otwór na środku pod blendą tam nawet płytka i plastik są przygotowane na dziurę chyba 7mm. niestety ale nijak nie mogłem kabli od kamery tamtędy przełożyć i swoje przeciąłem i zarobiłem na wtyk i gniazdo w klapie z tyłu za rejestracją (znaczy wewnątrz).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 20:24   

sknerko, nie trzymałem tych chinoli w rekach, ale jakoś ciężka mi uwierzyc w te jakość dzwieku, za 300 to normalne radyjko pożadne ciężko kupić, a tu mamy kolorowy duży ekran i inne bajery. Jak z jakościa wykonania tego, rozdzielczośc wyświetlacza? juz nie wspomne że ni jak nie pasuje mi to do wnetrza eR

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2016 20:24 ]
Jak kupowałem 620ti to poprzedni właściciel zamontował jakiegoś chinola z 7calowyk ekranem, patrzyłem wtedy ile to ustrojstwo kosztuje i na allegrogo chodziły nówki po po 700zł. większego badziewia nie widziałem :D Wyświetlacz do bani, w słońcu nic nie widać, rozdzielczość nędzna, dźwięk nędzny. Obsługa tego radia palcem na postoju jeszcze pół biedy, ale zmienić cokolwiek w czasie jazdy, zapomnij. po 2 tygodniach wyleciało do śmieci. A tutaj mamy radyjka nówki za niespełna 300zł :d Ale to może ja jestem dziwny i zbyt dużo wymagam.

Nie jestem audiofilem, ale jakoś to powinno grać, wyglądać i być proste w obsłudze, o to chyba tutaj chodzi prawda.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 21:26   

slax gms którego kupiłem za 1300 kilka lat temu w dużo gorszej wersji kosztował ponad 2 tysie, mówi ci to coś? Sprzęt potaniał niemożebnie a przede wszystkim ekrany (patrz ceny komórek)

Jak ktoś wie co to nakamichi i co ta marka przedstawiała kiedyś to teraz wraca http://allegro.pl/nakamic...6024885660.html może nie jest najtańszy ale gra dobrze i kiedyś sprzedawca mi odradzał ten model bo gra średnio ale słyszałem go i gra bardzo dobrze niestety słyszałem to na słabych głośnikach. Polecał mi model wyższy i tamto ponoć wg niego gra 2x lepiej więc jak to by była prawda to nakamichi wróciło z jakością sprzed lat bo teoretycznie powinno grać lepiej jak mój gms a on już daje radę.
Najbardziej mnie dziwi bo Peiying i Kruger&Matz grają tak sobie bez szału obsługę dotykiem mają słabą a cena poraża
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 22:16   

Dobrze, nie chce się wykłócać, bankowo jesteś bardzie w temacie niż ja. Ale zakładając ze sprzęt potaniał mocno, to mogę założyć ze te chinole które wkleiłeś prezentują podobną jakość do tego co miałem, niech nawet są ciut lepsze. I tak dziękuje :D
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 22:30   

slax napisał/a:
ze te chinole które wkleiłeś prezentują podobną jakość do tego co miałem, niech nawet są ciut lepsze. I tak dziękuje
Ok tobie tego nie wciskam ale człowiek zapytał o zrobienie po taniości naszej fabrycznej instalacji audio a te chińczyki prezentują jakość ciut lepsza jak audio rovera z ekranem i jest z nimi mniej zachodu a do tego masz jeszcze kamerę cofania i są połowę tańsze jak fabryczne grajki

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2016 22:30 ]
mam na rejonie sklepik gdzie koleś ma takie wynalazki i sprzedaje przez net lub w sklepie i mogę tam czasem coś posłuchać z "badziewi" :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 23:20   

sknerko napisał/a:

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2016 22:30 ]
mam na rejonie sklepik gdzie koleś ma takie wynalazki i sprzedaje przez net lub w sklepie i mogę tam czasem coś posłuchać z "badziewi" :smile:


Możesz podesłać jakiegoś linka? Bo zastanawiam się czy nie kupić przez ebaya, ale na 90% przejdzie przez cło.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 09:23   

Kup na allegro przecież koszty nie wiele wyższe a mniej problemów. Nie mam linka do tego gościa bo nigdy mi nie było potrzeba, wiem tylko z rozmowy z nim, że sprzedaje też przez alklegro jak tam kto chce. A jak chcesz link do konkretnego radia to podaj zakres cenowy może coś znajdę to ci napiszę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 12:23   

sknerko napisał/a:
Kup na allegro przecież koszty nie wiele wyższe a mniej problemów. Nie mam linka do tego gościa bo nigdy mi nie było potrzeba, wiem tylko z rozmowy z nim, że sprzedaje też przez alklegro jak tam kto chce. A jak chcesz link do konkretnego radia to podaj zakres cenowy może coś znajdę to ci napiszę.


No właśnie chodzi o to, że te oferty z allegro to jest wysyłka z chin od innego sprzedającego w regulaminie aukcji jest, że kupując na allegro daje pełnomocnictwo.

Czyli ja wpłacam na allegro 399 zł - > sprzedawca kupuje na aliexpresie lub ebay je za 200 zł (bo takie są ceny) zarabia na mnie 199 zł i ew cło muszę pokryć ja.

Więc tak czy siak jak płacę cło ja wolę sam zamówić je, oszczędzając parę groszy.

Na ebay upatrzyłem taki model
http://www.ebay.pl/itm/GP...IEAAOSwxg5XxPYk

i chyba się na niego skuszę.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 12:52   

tego akurat nie słyszałem ale słyszałem model niższy i grał normalnie bez jakichś wodotrysków. A to jest nawet z GPS, ciekawe jak ten GPS będzie działał bo w moim GMS jest to nadal najszybszy GPS jaki w życiu widziałem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 13:23   

sknerko napisał/a:
tego akurat nie słyszałem ale słyszałem model niższy i grał normalnie bez jakichś wodotrysków. A to jest nawet z GPS, ciekawe jak ten GPS będzie działał bo w moim GMS jest to nadal najszybszy GPS jaki w życiu widziałem


Ten niższy model to pewnie mówisz o tym:
http://www.ebay.pl/itm/Ho...ioAAOSwuzRXdWIg

Rozważam te dwa modele choć bardziej mnie składnia ten z GPS (mapy IGO - więc łatwe do aktualizowania).

Wiadomo z GMS nawet nie ma co porównywać, ale zawsze się przyda nawet jako taki działający.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [R75] Alpine - kod do radia
recruit84 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Kwi 14, 2011 12:32
seyfer
Brak nowych postów [R75]nie koduje radia (ALPINE)
wschodni Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Mar 19, 2012 13:07
wschodni
Brak nowych postów [R75] Alpine Symhony - kod do radia
MiReK Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Nie Paź 28, 2007 13:23
henryk
Brak nowych postów R75 wymiana radia Alpine na BMW E46
ARTUR1983 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Nie Maj 17, 2020 16:24
marcin.misek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink