Forum Klubu ROVERki.pl :: Brak MG pod domem...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Brak MG pod domem...
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 14, 2016 10:32   

maniaq napisał/a:
MX-5 śmieszne autko, dość ciasne. Ale to nie to samo co ZS. Nie ten zawias, nie ta moc i nie ten dźwięk. ZS nawet jak nie był diabelnie szybki, to dawał takie odczucia

No... Właśnie... Odczucia...

ZSem jeździłem tylko raz na Torze w Kielcach, tylko 120KM, no i jeśli chodzi o odczucia, to do MX-5 nawet 126KM się nie umywa, a pamiętaj, że istnieją wersje Mazda Speed, jak już koniecznie potrzebujesz mocy... ;)
maniaq napisał/a:
z tego co pamiętam to szybszy byłem tatowozem od twojego cabrio

Tak, ztcp tak, ale zawsze przyznawałem, że jesteś lepszym kierowcą, a do tego częściej trenujesz. :D
A obaj wiemy, co potrafi Kuba w BX'ie... ;)

Zobaczymy na letnim, bo szykuje się pewne seryjne zaskoczenie (nie moje!!), w związku, z którym 2.0T mogą mieć kłopoty z wykręceniem najlepszych czasów... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 14, 2016 10:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 14, 2016 10:48   

Cytat:
Zobaczymy na letnim, bo szykuje się pewne seryjne zaskoczenie (nie moje!!), w związku, z którym 2.0T mogą mieć kłopoty z wykręceniem najlepszych czasów... ;)


co knujesz? co wiesz? no już mów Maćku :)
_________________
75 Red Edition
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Wrz 14, 2016 10:58   

longer86 napisał/a:
co knujesz? co wiesz? no już mów Maćku

yyy long ale
maciej napisał/a:
Zobaczymy na letnim, bo szykuje się pewne seryjne zaskoczenie (nie moje!!)

poza tym wtrace swoje 3gr, jak mozna twierdzic ze mx 5 jest gorsze od ZS :rotfl: przeciez to kultowy z racji prowadzenia się roadster i mysle ze z jakichś powodów nim został :-)
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 14, 2016 11:07   

bociannielot napisał/a:
longer86 napisał/a:
co knujesz? co wiesz? no już mów Maćku

yyy long ale
maciej napisał/a:
Zobaczymy na letnim, bo szykuje się pewne seryjne zaskoczenie (nie moje!!)


no i co ? do czego pijesz? bo mówiąc seryjne zaskoczenie i o wykręcaniu czasów to pomyślałem o jakimś R/MG lepszym od 2.0T
_________________
75 Red Edition
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



  Wysłany: Sro Wrz 14, 2016 11:20   

bo pytasz Macka co knuje a on ewidentnie pisze że to nie ON knuje :cool:
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 00:07   

Miata to nie moj klimat - ciasno, twoj silnik nie napedzal tego autka tak jak KV6 ZS-a - różnice masy trzeba brac pod uwage licząc KM/KG ;) Z cabrio to chetnie Astona , ale to naprawde trzeba wygrac w totka ;) W koncu bylby FUN car :D

Nie mam nic do prowadzenia, bo nie prowadzilem :) po prostu tak mam ze cos lubie lub nie, kwestia gustu. Widocznie jestem mocno okreslony w pewnych sprawach. Musialbym pojezdzic, zeby sie przekonac.

Ja wcale za super kierowce sie nie uwazam, mam ciagle wiele pokory. Uwazam sie za swiadomego kierowce, stad checi, by sie poslizgac w zimie, czy skonczyc jakis komplet starych opon w lecie. Uwazam, ze kazdy powinnien od czasu do czasu sobie pare rzeczy przypomniec, nie tylko krecic "mydelniczke" na parkingu na codzien. Kwestia treniengu i odruchów, jako trener sportu wiem jakie to istotne, by odswiezac pewne odruchy :)

Uwazam, ze moj pierwszy ZR naprawde za$^@^^ pitalal , bananowemu juz czegos brakowalo, a ZS byl po prostu zdrowa sztuka, napedzal sie godnie, ze nawet potencjalu nie bylo gdzie wykorzystac na codzien ostatnio, bo auto ledwo sie zagrzalo to gasilem :/ wiec to nie kwestia samej liczby koni - przypomne oba ZRy w dieslu 113KM. ZS na zlocie, na hamowni, pokazal najwyzszy wynik z hamowanych ZS-ow, czasy krecilem niezle- ale tutaj wiele robia opony, zawieszenie i kierowca, wiec ciezko to porownywac w amatorskim sciganiu.

Nie widze czasowej szansy na fun car, bo na ZS-a nie mialem czasu :( Jakbym mial to bym nie sprzedawal.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 07:01   

maniaq napisał/a:
Miata to nie moj klimat - ciasno, twoj silnik nie napedzal tego autka tak jak KV6 ZS-a - różnice masy trzeba brac pod uwage licząc KM/KG

Oczywiście, że są lżejsze i mocniejsze, ale jak sam piszesz - to kwestia doznań - sam napisałeś, że ZR, który miał niecałe 92 KM/tonę zap@#$$%#%. ;)
Mazda ma ok. 115 KM/tonę. ;)
Oczywiście ZS ma więcej (136), ale to już inna bajka. :)

Moja ma głównie służyć do przyjemnego przemieszczania się 80 km/h z otwartym dachem, ale jak trzeba, to potrafi też przyspieszyć, a frajdę sprawia w każdej sytuacji i to właśnie robi z niej prawdziwego fun-car'a - jadąc 80 za 'kapeluszem' w Fabii też masz banana na twarzy.

Co do prędkości, to może kiedyś uda się uzbierać na ND 2.0 - seria to 160 KM na 980 kg... Ale to kiedyś... ;D

A co do czasu na fun-car'a...
Ja do sklepu i do roboty jeżdżę MX'em, i ciągle mam banana na twarzy. :D
I nie pisz nic o dziecku - MX ma ISO fix'y!!! ;) ;) ;)

Volvo służy tylko na długie trasy, do wożenia mebli i jak temperatura przekracza 32 st. C, bo czarny dach i czarne fotele w Mazdzie nagrzewają się potwornie - tak, to najciekawsze doświadczenie z Miatką - kabiolet nie nadaje się na upały! :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 08:48   

Miata jako seria nie robi szalu, jednak mozliwosci modyfikacji sa w zasadzie nie ograniczone i tu tkwi caly jej potencjal :)

Fun z jazdy roadsterem jest przeogromny, to samo jest z MGF taty - jedziesz 70-80 a usmiech z twarzy nie schodzi :)

Maciek, zamiast kupowac nowsza to uturbij tą :P
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 10:07   

maniaq napisał/a:
Uwazam, ze moj pierwszy ZR naprawde za$^@^^ pitalal , bananowemu juz czegos brakowalo
po prosty do tej mocy się w końcu przyzwyczaiłes :lol: o ile w serii mozna mowic o mocy :lol:
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 13:44   

No ale nawet Marian mówil, ze ZR bandzior jezdzil jak wariat. Ja przy nim nic nie robilem, czy poprzedni wlasciciel cos nie dlubal, nie wiem. Ale byla dobra sztuka :)

Mialem porownanie z bananowym, ktory juz byl mulem w porownaniu z czarnym. Kwestia sztuki, zdrowego silnika, turbo czy modyfikacji, nie wiem.

Jest jeszcze cos takiego jak wykres mocy, ZS mial ladnie rozlozony jak na prawdziwe nie turbione autko, rowno ciagnal, przy 3,5 przechodzil na ciemna strone mocy i jechal :D ZR ma krotki strzal momentu i tam gdzie ZS sie dopiero dobrze wkreca, to ZR juz bieg wyzej wbijal :)

Ja bym chial pozostac przy jakims nie turbionym aucie... tylko to narazie marzenia ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 14:09   

maniaq, wtedy wsiadales do lekkiego auta to sie wydawal szatan, po latach sie przyzwyczailes ;-) norma ;-) moze żółty był jeż lekko dejechany ;-) mój srebrny 25 nie jechał przy moim obecnym 25 (porównanie serii po zakupie) więc róznie bywa ;-)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 14:12   

Tylko ja mialem dwa ZR-y pod domem przez jakis czas, wiec to nie tak, ze to sentyment za jendym czy drugim ;)

Po prostu czarny latal, zolty sie odpychal.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 15:20   

Żółte tak maja ze się odpychają :p
_________________
75 Red Edition
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 15:34   

maniaq, zółte padło kupiłeś, co mam Ci więcej napisac :mrgreen:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:17   

Markzo napisał/a:
Maciek, zamiast kupowac nowsza to uturbij tą

Nigdy! Ja uwielbiam serię, i nie znoszę dłubania.

Jakbym kiedykolwiek cokolwiek szedł w takim kierunku, to jedyne co sobie wyobrażam, to pełne kity JDM, ale to też z bólem - wolę już wymienić auto na mocniejsze - koszty podobne, a ja się lepiej i pewniej czuję. :)

Moja dewiza to: 'Co mały japoński inżynier na swoim wielkim japońskim komputerze zaprojektował, tego pan Mietek w garażu nie poprawi, choćby pękł'. ;D

Poza tym auto ma jeździć, a nie długo 'stać na kobyłkach', czym się często kończą takie przeróbki. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Niebo nad moim domem o godz 20:00-20:20
herc Offtopic 4 Pon Sie 04, 2008 23:06
ernesto
Brak nowych postów Brak emotek
Bobek Offtopic 11 Pon Gru 01, 2014 14:05
bociannielot
Brak nowych postów brak bootowania z USB
michone Offtopic 19 Sro Maj 05, 2010 16:01
michone
Brak nowych postów Brak wireless (wi-fi) w komputerze
borsi Offtopic 28 Sro Gru 23, 2009 10:32
MaReK
Brak nowych postów [R414SI] Brak paliwa ku przestrodze !!!
KATwawa Offtopic 1 Pon Paź 17, 2011 22:33
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink