Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Poszukiwania silnika 2.5 V6 bądź anglika/powypadka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Poszukiwania silnika 2.5 V6 bądź anglika/powypadka
Autor Wiadomość
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 16:23   [MG ZT] Poszukiwania silnika 2.5 V6 bądź anglika/powypadka
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Cześć wszystkim,
Niestety zapadł wyrok na mój silnik w MG ZT 190 - uszczelka pod głowicą. Z racji tego że nie wiadomo jak wygląda reszta ( a silnik już brał olej) + obecność LPG uzyskałem od p. Mariusza z British Cars informację że najlepszym wyborem będzie zakup całego silnika.
W związku z tym moje pytanie:
Czy ktoś posiada jakieś info skąd można by dorwać taki silnik ( z tego co wiem, może być też R75 po lifcie bądź MG ZS) ? Silnik nie może być wcześniej wymontowany z auta także rozważam następujące opcje:
1. Zakup silnika w PL
2. Zakup uszkodzonego auta ze sprawnym silnikiem ( ale to już musi być MG ZT) w PL/UK bądź ogólnie EU.
3. Zakup sprawnego MG ZT w UK - koszt ok. 700funtów + połowa tego transport.

Przejrzałem całe alledrogo, olx i inne i niestety nic nie znalazłem co spełniałoby moje ywmagania. Będę wdzięczny za każde info - może ktoś ma znajomego co może tanio sprowadzić bądź wymontować silnik itp itd.

Ps. Autko dalej jeździ tylko chłepcze wodę także nic pilnego ale jako że kocham to auto, będę chciał zainwestować* żeby jeszcze parę lat pojeździć ;)

___
* inwestycja z definicji ma przynieść zysk o czym tutaj nie może być mowy, ale tak już się przyjęło mówić :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 16:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 17:59   

Też miałem problem z tym. Na początku mi chleptało, a potem robiło takie ciśnienie, że mi węże zaczęło rozsadzać w najsłabszych miejscach. Miej to na uwadze :D
_________________
Sprzedam siedzenia od ZT!
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 19:46   

manuel napisał/a:
700funtów + połowa tego transport


700£ to masz ponad 3500zl plus transport... Gościu zrób sobie remont i wiesz czym jeździsz, a używka to i tak loteria moze pojeździć rok, dwa a może tydzień.
_________________
75 Red Edition
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 22:59   

longer86 napisał/a:
manuel napisał/a:
700funtów + połowa tego transport


700£ to masz ponad 3500zl plus transport... Gościu zrób sobie remont i wiesz czym jeździsz, a używka to i tak loteria moze pojeździć rok, dwa a może tydzień.


Loterią jest też to co mogę spotkać w środku a kwota za sprawne auto jest śmieszna jeśli weźmie się pod uwagę ile rzeczy można z niego wykorzystać. Miałem ostatnio anglika do wcześniejszego 1.8 w R75 to wiem jaka to później oszczędność jak możesz go do cna wykorzystać ;)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Wrz 10, 2016 13:58   

Za 700£ to kupisz co najwyżej auto na skraju swojej żywotności jesli mowa o 2.5 190km. Wiec jak juz tak lecisz po bandzie to kup za 100-200£ rozbitego i tak będzie to samo, a dużo taniej.

ZT z którego wszystko będzie się nadawało, a silnik będzie godny przeszczepu to musi miec tak do 60 tys przebiegu. Za takie auto musisz zapłacić 1500-2000£
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Sob Wrz 10, 2016 14:41   

Jeśli masz jakieś info gdzie dorwać rozbitka to daj znać proszę. Oczywiście że wolałbym rozbitka bo większa szansa na sprawny silnik ale niestety nie wiem gdzie można takowe znaleźć.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Wrz 10, 2016 16:48   

W UK, Niemczech czy Francji najsensowniej.

Zazwyczaj jak auto w calosci to silnik rzeźnia
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Sob Wrz 10, 2016 17:15   

Chodziło mi o linki do portali z ofertami, kraje to ja znam :hmm:
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Wrz 10, 2016 18:25   

No ja wiem, ze znasz. Ale to trzeba szukać :-)

Ja nie wiem gdzie jako osoba prywatna opłaca się kupować.
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 12:32   

Update:
Podzwoniłem poczytałem poszukałem i znalazłem w UK na licytacji kombiaka z rozwalonym tyłem. Mam kogoś kto zalicytuje i przywiezie za 1500 zł , strzelam że całościowy koszt wyniósłby max 3500 zł.
Wolałbym oczywiście zrobić kapitalkę ale np. w British Cars powiedziano mi że jest to bardzo nieopłacalne.
Mógłby ktoś rzucić jakimiś widełkami ile może kosztować taki remont ? Ja wiem że to wszystko zależy od tego co się zastanie w środku ale zakładając różne scenariusze ?
 
 
Bieri13 



Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 78



Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 13:51   

Nie wydaje Ci się, że zaśmiecasz forum bo jesteś w złym dziale ze swoim Twoim pytaniem?

"Tutaj znajdziesz informacje na temat eksploatacji i napraw samochodów Rover 75 oraz MG ZT."
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 14:01   

Bieri13 napisał/a:
Nie wydaje Ci się, że zaśmiecasz forum bo jesteś w złym dziale ze swoim Twoim pytaniem?

"Tutaj znajdziesz informacje na temat eksploatacji i napraw samochodów Rover 75 oraz MG ZT."


Nie chce być nieuprzejmy ale czego nie rozumiesz w treści wątku że nie jest on dla ciebie związany z naprawą MG ZT ? Gdybyś przeczytał coś więcej niż tytuł to nie robiłbyś z siebie szeryfa janusza.
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 22:47   

manuel, Chciałbym z Tobą porozmawiać na priv odnośnie starego silnika :) ewentualnie pisz na mail djdarco@wp.pl
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 23:59   

W poniedziałek zostawiam na kapitalkę także nie wiem czy chcesz dalej o nim rozmawiać :mrgreen:
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 07:55   

I jaka cena ??
_________________
:pisze:
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 11:50   

Jeszcze nie wiem, zależy od tego co będzie w środku...
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Nie Wrz 25, 2016 05:30   

Sprawdź Ciśnienie oleju po naprawie na rozgrzanym silniku.
I jakie ciśnienie ma na cylindrach.
Jak coś to daj znać to chętnie doradzę. Sam mam kapryśny silnik 190 :)
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Czw Paź 06, 2016 12:48   

Mały update:
Regeneracja głowic: 700 zł za 2 szt razem.
Przy okazji jak już wszystko rozebrane, wymieniam pierścienie ( chociaż nie było takiej potrzeby raczej). Dodatkowo rozrząd.

Może się w 3k zmieszczę ?
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Paź 06, 2016 17:12   

Pytanie jak to jest zrobione za te 700zł bo cena trochę niska jak na "standardy" naprawy tego silnika.
Obecnie w cenie około 550zł można w UK kupić nową głowicę z zaworami uszczelkami i innymi przydasiami bez wałków.
Ja złożyłem koledze motor na nowej górze.
W sumie 2690zł zł za wszystko.
Nakręcił już 70.000 i auto chodzi pięknie.
Do tego poszła nowa instalacja LPG w fazie ciekłej.
Auto pali 12L LPG/100km

Tanio nie było ale zdecydowanie warto.
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pon Lis 28, 2016 15:20   

Nie wiem jak, wiem tyle, że tam gdzie była naprawiana czyli w Radomiu się w tym specjalizują :)

edit: wiem tylko, że były do wymiany prowadnice zaworowe.

[ Dodano: Pon Lis 28, 2016 15:20 ]
Update jakby kogo interesowało:
Gość odpierdala tak, że mógłbym napisać o tym książkę. W skrócie:
Od 2 miesięcy auto stoi u mechanika, w międzyczasie wykorzystał już wszystkie możliwe wymówki - a to kilka dni był w szpitalu a to kurier przywiózł złe części. Ogólnie prawie nigdy nie odbiera telefonów ode mnie ( mieszkam w Warszawie, samochód naprawiam w mieście rodzinnym 100 km od Warszawy), ojciec jak pojedzie to przeważnie wszystko zamknięte. Gość okazał się chlejusem to jedno. Silnik wreszcie złożył ale nie umiał ustawić rozrządu, !@!$#ł się z tym jak matka z łobuzem przez 2 tygodnie. Gdy w teorii mu się to udało - auto odpalało normalnie - w praktyce nie ma mocy. Stwierdził, że to przewody bo miały przebicie. Zamówił nowe i od tamtej pory na tydzień przepadł. Jak go ojciec wreszcie zastał to stwierdził że nie wie w czym problem ( auto odstawił na bok, zajmował się innymi, jak zresztą przez większość czasu kiedy ktoś go zastał w serwisie). Daliśmy mu czas do następnego dnia, tj ostatni piątek bo mówił że "walczy". Miał powiedziane, że jak nie da rady to zabieram auto na lawecie. Od tamtej pory, zakład stoi zamknięty, na śniegu jedynie widać ślady że przypełzł po coś i odjechał.
Dzwonione już było po jego rodzinie - okazało się że nie jestem pierwszy który ma z nim ten problem. Całe szczęście grosza ode mnie jeszcze nie dostał a i umowy z nim żadnej nie podpisywałem. Wjechałbym z policją gdyby nie to że brama zamknięta i nikogo po prostu tam nie ma.

Co do samego samochodu p. Mariusz z British Cars stwierdził że to pewnie źle ustawiony rozrząd i żebym do niego przywiózł.

Jakieś pomysły co można zrobić w tej sytuacji ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] Poszukiwania 75 - kilka pytań
lucrah Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Paź 06, 2014 09:44
longer86
Brak nowych postów [R75] Lusterka z anglika do R75 ...
gipsy2 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Mar 13, 2008 07:52
argail
Brak nowych postów [R75] Lusterka z anglika na eu bez przeróbek
kolega na zlocie mi wspomnial ze mozna przestawic wiec...
Gość Rover serii 75, MG ZT 24 Pią Kwi 17, 2015 14:51
rafalmis1
Brak nowych postów [All] Warsztaty - przekładka z anglika
maciekstasio Rover serii 75, MG ZT 13 Nie Kwi 24, 2011 20:52
Gość
Brak nowych postów [R75] Schowek - czy pasuje od anglika?
slav Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Paź 30, 2011 19:46
witgut



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink