Forum Klubu ROVERki.pl :: [r25] akumulator czy rozrusznik?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r25] akumulator czy rozrusznik?
Autor Wiadomość
mlodinho10 



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 23



Wysłany: Wto Paź 11, 2016 12:19   

Podładowałem aku przez 12h i dalej lipa. Masa ok. Kable idące do rozrusznika ?
Dodam tylko, że auta z centralki nie otworzę, ale rozruchu immo mi nie blokuje - nie ma charakterystycznej "melodyjki". Zakładam, że immo zapłon odcina, ale wtedy w ogóle nie da się rozrusznikiem zakręcić, a mój strzela.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zdjąć kable od rozrusznika, oczyścić, ewentualnie w niego stuknąć i może ruszy.

Nie ogarniam tego.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 11, 2016 12:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 11, 2016 15:47   

Immo blokuję pompę paliwa - zakręcisz rozrusznik na śmierć, a nie odpalisz.

A dioda od immo na desce Ci się w ogóle świeci kiedykolwiek? Zawsze tak miałeś czy teraz padło?

Zawieszony rozrusznik nie strzelałby wcale, ale kable od niego zawsze warto sprawdzić.
 
 
mlodinho10 



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 23



Wysłany: Sro Paź 19, 2016 20:26   

Dioda do tej pory (awarii) świeciła się normalnie, czyli się uzbrajała (szybkie mruganie, potem pulsacyjne) itd. Teraz nic.

Miałem już raz problem ze sterownikiem - tak twierdziły mechaniory - że auto nie chciało mi odpalić, ale immo działał, po prostu po przekręceniu kluczyka nawet nie dało się wtedy zakręcić rozrusznikiem. Rzekomo komputer w złym momencie dawkował paliwo, ale wiecie jak to mechaniory - mogą gadać różne bajki. Zostało to naprawione i auto śmigało jak wściekłe.

Tego dnia co mi teraz padło też jeździłem normalnie, 3x był odpalany, bo tak mi się postoje składały i żadnych jaj nie było po za tym, że mi ta wycieraczka z tyłu zaczęła świrować. Auto zaparkowałem, wieczorem chciałem odjechać i nie zareagował na pilota, otworzyłem kluczykiem, przekręcam i tylko strzelanie rozrusznikiem.

Rozrząd mógł się przestawić ? Nie miałem żadnych dziwnych stuków podczas jazdy, abym miał się czym przejąć.

[ Dodano: Sro Paź 19, 2016 20:26 ]
Udało mi się naprawić samochód. Okazało się, że jest zwarcie jak wydarłem całą wiązkę z tylnej klapy. Wszystko elegancko polutowałem, zaizolowałem i wrzuciłem jeszcze w peszel, przy okazji naprawiłem tam parę drobiazgów jak tylna wycieraczka, centralny klapy, czujnik otwarcia klapy (kontrolka na desce) itd.

Teraz mam inny problem. Podczas prób odpalania auta, kiedy to nie dało się uruchomić w ogóle silnika, na tym elemencie, gdzie idzie pasek (blisko lampy) podczas każdej nieudanej próby rozruchu silnika to pasek przesuwał się o powiedzmy 2-3 centymetry. Teraz jak auto doprowadziłem do stanu, że odpala za każdym razem, mam taki oto dźwięk, którego wcześniej nie było:

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Co to dokładnie jest ? Im większe obroty tym dźwięk bardziej słyszalny co zarejestrowałem telefonem.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Paź 21, 2016 22:36   

silnik pracuje równo ?? tzn. czy przypadkiem lekko nie na 3 garki ??
trudno tak z filmu usłyszeć, to słychać na górze silnika ??
może to hydropopychacz tylko dlaczego tak nagle :roll:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
mlodinho10 



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 23



Wysłany: Nie Paź 23, 2016 18:55   

Nie wiem co to było, ale znikło. Dolałem ze 100ml-150ml oleju i od razu jak ręką odjął, mimo iż na bagnecie stan oleju był przed dolaniem prawidłowy - 2/6 kratek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Nie kręci. Immobiliser / Rozrusznik | Odp:Akumulator
xevantos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Lip 23, 2014 15:38
xevantos
Brak nowych postów [R 214 Si] Rozrusznik
Majki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Wrz 08, 2015 22:41
Majki
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [rozrusznik]
lewy554 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Mar 19, 2015 20:41
sTERYD
Brak nowych postów [214 Si 1.4 16v 98 R] Rozrusznik
Rozrusznik notoryczny problem
kolin Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Paź 08, 2007 20:24
koles225
Brak nowych postów [MG ZR 105] Rozrusznik serca
Spiro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Lip 22, 2007 19:49
Kris



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink