Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 620 SDI] Problem z... pompą wtryskową?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 620 SDI] Problem z... pompą wtryskową?
Autor Wiadomość
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 03, 2016 18:02   [Rover 620 SDI] Problem z... pompą wtryskową?
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Cześć,

przejdę od razu do rzeczy.

Parę miesięcy temu zauważyłem w trasie Check Engine, który gasł, gdy zdjąłem nogę z gazu. Objaw pojawił się kilkukrotnie, ale bardzo rzadko, a nie jeżdżę mało. Zbagatelizowałem.

Trzy tygodnie temu auto w posypało się w kilka dni. Na światłach lekkie falowanie obrotów, stopniowo coraz większe, później po wrzucaniu na luz auto potrafiło zgasnąć. Ruszyć z jedynki problemem nie jest, ale ruszyć na wstecznym - to praktycznie niemożliwe. Auto momentalnie gaśnie przy puszczaniu sprzęgła. Silnik chodzi nierówno, czasem odpalenie jest problemem (kręci, ale nie łapie). Pojechałem do mechanika. Rozebrał, powiedział że pompa CHYBA do regeneracji i CHYBA wtryski sprawdzić i odprawił z kwitkiem.

Pod domem sprawdziłem wiązkę przy pompie - nie pomogło.

Najbliższy "pompiarz" w Pietrzykowicach - paręnaście kilometrów ode mnie, auto podrzucić mogę na lawecie, ale przyznam szczerze, że przeraża mnie wizja regeneracji pompy, przy czym może się okazać, że problem lezy gdzie indziej.

Auto jest w moich rękach od kolegi z forum od 2012 roku. Starałem się o nie dbać, by jego forma nie pikowała w dół - na liczniku ma już 350 000 i do tej pory zawiodło mnie w trasie tylko raz (wentylator chłodnicy). Obecnie "domykam" zakup Rovera 75 i serce by mi pękło, gdybym sześcsetę miał oddać złomiarzowi.

Jakieś pomysły, uwagi, pocieszenie? :)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez imperialista Pon Paź 03, 2016 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 03, 2016 18:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Paź 03, 2016 18:06   

imperialista, Odczyt kodów błędów oraz sprawdź żarówki stopu oraz włącznik stopu. :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 03, 2016 18:54   

Kody wybłyskam sobie jutro, nie miałem pod ręką niczego pod zworkę.

W kwestii stopu - z żarówką problemu nie ma, nic nie zmieniałem ostatnio, świeci - czujnik działa poprawnie - zbija obroty po wciśnięciu hamulca do lekko powyżej 1000. Testowałem na postoju.

Gdy poszedłem to sprawdzić, silnik chodził równo. Zmieniłem miejsce parkingowe - nie gasł nawet na wstecznym, chociaż wówczas bardzo solidnie falował. Oczywiście to chwilowe uśpienie problemu niczego nie rozwiązuje.

Dzięki za odpowiedź! :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Paź 03, 2016 20:00   

imperialista, Daj znac co za kody beda ale jak teraz nagle dziala moze byc winna jednka czujnik stopu.

Opcja moja 2 jest winna wiązka ale nie przy pompie ale cala od kompa do pompy :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 04, 2016 13:53   

Podejrzewam, że regeneracja pompy nie będzie potrzebna.Falowanie obrotów w SDi to norma ( chociaż u mnie prawie w ogóle nie występuje ).Jeśli zaczyna się falowanie obrotów to warto dotknąć palcami kostkę ( nie wiem jak ona fachowo się nazywa ) od wiązki i trochę nią poruszać.Powinno pomóc.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 04, 2016 17:49   

Panowie,

wybłyskało mi dwa błędy - 27 i 29. Spróbuję może odpiąć przepływomierz i zobaczę jak zachowa się auto...

Pawkaz, wiązkę sprawdzałem, poodpinałem co trzeba, zapodałem do kostek Kontakt - nic ;)

Spróbuję rozszerzyć poszukiwania o możliwie największy zakres wiązki. W pewnych miejscach nieciekawie wygląda osłonka. Pozbędę się jej i zaizoluję co trzeba.

---
Edit: Panowie, odpięcie przepływki nic nie dało, efekt na niskich obrotach podobny. Próba ruszenia bez gazu na jedynce przynosi efekt (chociaż silnik chodzi nierówno), ale na wstecznym po prostu się nie da. Gaśnie od razu.

Dodam, że na wyższych obrotach problem nie występuje. Silnik podczas jazdy nie sprawiał problemów, ale wystarczy na moment wbić luz i zaczyna się jazda. Na pierwszym rondzie byłbym unieruchomiony.

Jutro sprawdzam wiązkę na takiej długości, na jakiej tylko mi się uda. Jeśli to nie przyniesie efektu... eh. :<
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Pon Paź 10, 2016 13:47   

Sprawdź przewód do wtrysku sterującego i do czujnika temp ECU (dwupinowy)
 
 
machu 



Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 1



Wysłany: Pon Paź 10, 2016 17:48   KOLORY PRZEWODÓW :)

Witam panowie, nie wiem czy to w temacie, ale potrzebowałbym foto albo info jaki kolor do jakiego przewodu od pompy przychodzi. Czyli 1-kolor, 2- , 3- ,4- , 5- ,6- , 7- ??

help. kumpel uciął wiązkę i nie moge polutowac jak trzebo bo ani foto ani schematu nie ma..


pomóżcie!! auto stoi rozebrane.. :o
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Wto Paź 11, 2016 20:09   

Po co idiocie dałeś dotykać swojego auta? Jutro ci może wstawie jakąś fote, chodzi ci o sam fragment wiązki co przewody do pompy idą?
 
 
Liponek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 11



Wysłany: Pon Paź 24, 2016 18:54   

Czesc. Jestem świeżo po wymianie pompy, którą zmieniałem, bo były opisane przez autora tematu objawy - szarpanie, czasami słabł, check engine się zapalał, falowały obroty, poza tym moja ciekła i to mocno. Ale nie o tym. Problem w tym, że w moim aucie ktoś wcześniej rzeźbił przy pompie i nie miałem gniazda, a w nowej pompie wtyczka była. Martwiłem się, ale niepotrzebnie, bo każdy z przewodów jest opisany co kilka centymetrów małymi cyferkami. Wystarczy połączyć jedynkę z jedynką, dwójkę z dwójką itd. U mnie wszystkie kable były czarne. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

BTW Pompę dorwałem za 130 zł na OLX. Pracuje jak należy, nastawnik jest zdrowy i nie cieknie. Warto ją przeczyścić, ale dopóki chodzi nie będę sobie bardziej budżetu uszczuplać.
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 20:37   

Napisałeś, że pompa pracuje jak należy.

Zapytam więc - jak pracuje silnik? :) Wszystkie objawy przeszły?
 
 
Liponek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 11



Wysłany: Sro Paź 26, 2016 15:48   

Owszem, wszystkie problemy z silnikiem ustąpiły. Najważniejsze, że już nie szcza pod siebie i nie ma problemów z odpalaniem - nawet jak się świec nie podgrzeje. Przestał też kopcić przy odpalaniu. Ale najstraszniejsze było wyprzedzanie w trasie - na lewym pasie potrafił sie check engine zaświecić i przestawał przyspieszać. Tego problemu również nie ma. Dawkę paliwa i kąt wtrysku ustawiałem w Electric Service w Olsztynie, który to serwis gorąco polecam. Mam też nadzieję, że jeszcze ich odwiedzę - tym razem na chiptuning.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620sdi] Problem z pompą wtryskową.
19bizon08 Rover serii 600, Honda Accord 17 Wto Cze 23, 2015 10:40
R.E.D.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 600 Sdi r.99] Pompa wtryskowa - proszę o pomoc
Miya Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Wrz 15, 2012 16:43
szoso
Brak nowych postów [R620] Pompa wtryskowa
DeathMan Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Maj 14, 2008 01:27
Skiba
Brak nowych postów [R600 SDi] Pompa Wtryskowa
Carver Rover serii 600, Honda Accord 1 Czw Maj 26, 2011 07:15
szoso
Brak nowych postów [R600SDi] pompa wtryskowa
titof Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Gru 15, 2011 15:54
Jugol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink