Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] - dodanie gazu powoduje gaśnięcie auta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] - dodanie gazu powoduje gaśnięcie auta
Autor Wiadomość
Rhav 



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 3



  Wysłany: Wto Paź 04, 2016 09:54   [R200] - dodanie gazu powoduje gaśnięcie auta
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1998

Witam, jest to mój pierwszy post na forum dlatego nie krzyczcie jak czegoś nie napiszę, jestem laikiem w kwestii mechaniki aut.

Dziś jadąc do pracy moja 200 przejechała około 10 km normalnie, bez problemów ale jednak gdy stanąłem na światłach po dodaniu gazu auto mi zgasło i tak za każdym razem gdy odpalałem i dodawałem gazu. co dziwne po przejechaniu kawałka (na jedynce i bez dodania gazu), zaparkowaniu i wyłączeniu silnika na 2-3 minuty i odpaleniu wszystko zaczęło działać poprawnie, wkręcał się normalnie na obroty itd.

Nadmienię że w mojej dwusetce mam problem z obrotami, falują i zatrzymują się na zimnym silniku na 2 tys, po dodaniu gazu powyżej 3 tys spadają do ok. tysiąca i dalej falują dopóki silnik się nie nagrzeje. Nie mam problemów z przyśpieszaniem, nigdy się nie dławił, to pierwszy raz gdy taka sytuacja miała miejsce. Rok temu był wymieniany silniczek krokowy co miało naprawić problem zatrzymujących się obrotów ale jedynie zmniejszył on częstotliwość ich występowania (wcześniej stawał na 2 tysiącach na ciepłym silniku bardzo często)

Co się mogło stać z moim autem że się samo naprawiło? wykluczam filtry, nie wiem czy słusznie, ale nie miał problemów z brakiem mocy, to się stało nagle i bez wyraźnego powodu... :(
Ostatnio zmieniony przez Rhav Wto Paź 04, 2016 10:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 04, 2016 09:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 04, 2016 13:40   

Do sprawdzenia: czujnik położenia przepustnicy, wtyczka od tegoż czujnika (kable lubią się kruszyć i nie łączyć) i przepustnica.

Plastikowa przepustnica lubi się nie domykać ze starości - ciepła robi się jeszcze ciaśniejsza i się zawiesza, a dodanie gazu ją odwiesza, więc pomaga. U mnie tak było, wymieniłem na aluminiową i jak ręka odjął - obroty jak przybite gwoździem.

Wydaje mi się, że u Ciebie jeden problem wynika z drugiego.
 
 
Rhav 



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 3



Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:02   

Mały update po pracy:
Auto odpala normalnie, wkręca sie na obroty ale po przejechaniu 500-1000 metrów nagle szarpie i się dzieje to co poprzednio z tym gazem. Pomaga wyłączenie silnika na 30 sekund i po tym manewr z 500 metrów można powtórzyć i tak w kółko. Wydaje mi sie że zależy to od nagrzania silnika, bo za pierwszym razem przejechałem najdłuższą trasę (1000m)
Jakieś sugestie czy zostajemy przy przepustnicy?
 
 
Falekkk 



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 4

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:22   

Na początek proponuje sprawdzić świece i przewody
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:40   

I kopułkę zapłonową. Nie masz instalacji LPG?
 
 
luke27 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 214



Wysłany: Sro Paź 05, 2016 08:16   

To mi przypomina mój problem z przed bardzo wielu lat. Kilku elektromechanika mierzył się z tym, dzięki nim stałem się posiadaczem połowy sterowników w PL, wszystkie z wygranym IMO więc mogłem sobie przypisać do konkretnych dni tygodnia i wymieniać. Finałem tej zabawy było to że sam zacząłem grzebać w autach i kupiłem konkretny sprzęt. U mnie komputer diagnostyczny pokazywał zwarcie w obwodzie masy czujników plus wszelkie błędy wokół tego przewodu. Objawy miałem podobne do twoich. Problemem okazał się być wtrysk ale może to być jakikolwiek czujnik czy urządzenie wykonawcze.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=103158
https://pl-pl.facebook.com/b4rally/
 
 
Rhav 



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 3



Wysłany: Sro Paź 05, 2016 09:02   

Gazu nie mam, czysta benzyna. Przy problemach ze światami pracował by na poczatku w mare równo i miarowo, przy dodaniu gazu wszystko by banglało a po nagrzaniu/przejechaniu kawałka by pojawiał sie problem z dodawaniem gazu?
Świece i przewody sprawdzone i "na oko" wyglądają w porządku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [rover 200 1,6Si] odłączony czujnik temperatury co powoduje?
Piotrekt Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Lut 02, 2014 18:19
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R214i 96] Dodanie centralnego?
roverfun Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Lip 18, 2008 11:42
roverfun
Brak nowych postów [ R200] Linka od gazu
Chciałem naciagnac a wyszlo na odwrót
kzrr Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Maj 20, 2009 00:37
sTERYD
Brak nowych postów [R200 1,4i 98] luz na pedale gazu
Sylwi-13 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Maj 13, 2008 10:26
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink