Forum Klubu ROVERki.pl :: Biały Rovero-MG ma nowego właściciela.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Biały Rovero-MG ma nowego właściciela.
Autor Wiadomość
Dominoz 




Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 08, 2016 22:44   Biały Rovero-MG ma nowego właściciela.

Dzisiaj sprzedałem swojego białego kombiaka.
Nowy właściciel obiecał, że odezwie się na forum ;) Trzymam go za słowo!

Dziękuję wszystkim za przemiły dzień na zlocie w maju i za wiele drogocennych rad dotyczących R75!
Serdecznie Was pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy.

Dominik ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 08, 2016 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 09, 2016 00:22   

Dominoz, co jest powodem tej smutnej wiadomości? :(
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
Vigoslaw 




Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Nie Paź 09, 2016 20:09   

Trzymaj się Dominik!

Obyś wyniósł z forum nowye doświadczenia i znajomości ;)

Pozdro i dzięki,

Vig
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
Dominoz 




Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 11, 2016 23:46   

MD napisał/a:
Dominoz, co jest powodem tej smutnej wiadomości? :(

Smutnej? Nie! Roverek ma nowego, super właściciela, który będzie o niego dbał :)
Ja potrzebowałem zmian...taki już jestem. Aczkolwiek jakiegoś ciśnienia na sprzedaż nie miałem.
Wczoraj kupiłem Audi A4 Avant, 1.8 Turbo. Zupełnie inne auto- trzeba się przestawić ;)
Pozdrowienia!
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 00:37   

:rzyga:
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 00:50   

prebenny, zmieniłbyś zdanie, jakbyś się nim przejechał ;)
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 00:53   

I siłą byś mnie tam nie wsadził ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 00:53   

I mówi to ten, kto chciał wziąć w leasing Dacie Logan :D
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 00:57   

Przy Dacii płacisz za to co masz. Mało płacisz, mało masz. Przy Skodzie, VW, VAG płacisz za znaczek i świadomość jakie to te samochody nie są legendarnie dobre i jak to tdi nigdy się nie psuje, nic nie pali a nawet produkuje ropę :lol: Nie przekonasz mnie do tego.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 07:59   

Dominoz napisał/a:
Audi A4 Avant, 1.8 Turbo.


Buhaha... Czy ja słyszałem tłumaczenie, ze R/MG na sprzedaż bo potrzebujesz czegoś ekonomicznego na dojazdy do nowej pracy...? Siekierka na kijek
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 12, 2016 08:27   

Dominoz napisał/a:
Wczoraj kupiłem Audi A4 Avant, 1.8 Turbo. Zupełnie inne auto- trzeba się przestawić
Mogłeś wziąć wszystko inne a ty wziąłeś Audi koncernu VAG. Będziesz musiał się przestawić, tu nic nie będzie tanie a radość z jazdy nastąpi po zmianie na inne auto. Obyś nie garażował jak mój zięć u mechanika, za to portfel już napełniaj kapuchą bo będzie ci potrzebna. Mój sąsiad przesiadł się na to samo z freelandera (który drenował mu portfel jego zdaniem) i tak na zaskok pierwsza usterka kosztowała go coś ok 2000pln. Niestety ale muszę się zgodzić z prebennym i longerem86.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dominoz 




Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 09:29   

No cóż.
Nigdy nie byłem dobry z matmy, ale 9 l litrów gazu w trasie kosztuje mniej, niż 7l ropy...
Wczoraj jechałem z Gdańska- spalił 7.4l/100km benzyny.

Jak sie nie szaleje, to auto jest dosyć ekonomiczne.
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 09:43   

Fakt 1/3 taniej... Ale nie po to kupuje sie 1.8t by nie deptać... Dojazd do szkoły to nie trasa. No ale ratuje Cie LPG.

sknerko, ja po prostu nie cierpię vag'ow za ich popularność i ze każdy miras chce miec vag'a. A to auta jak auta w dodatku droższe i slabiej wyposażone od innych i jadą na renomie, którą wyrobily stare auta. Być może wtedy bardziej niezawodne. Dziś po prostu wiozą sie na historii. A ludzie nadal wierzą w niezawodność i bezawaryjność passata.

Niemniej jednak przy dynamicznej jeździe 1.8t daje frajdę z jazdy, ale tez pije ile wlejesz. I jest to silnik który jako tako nie jest mocno awaryjny. Ale to samo mozna powiedziec o cdt czy kv6.

Zawias? Hmmm powodzenia przy wielowahaczu

A i byłbym zapomniał... Jesteś w stanie określić ile jesteś stratny na Roverze, żeby go tak szybko pogonić?
_________________
75 Red Edition
 
 
Koenig 




Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Sro Paź 12, 2016 09:46   

Dominoz napisał/a:


Jak sie nie szaleje, to auto jest dosyć ekonomiczne.


Tylko po co w takiej sytuacji 1.8Turbo? :mrgreen:

Całe życie wyśmiewałem Audi, dla mnie to był synonim przereklamowania. Aż pewnego dnia zupełnie przypadkiem nabyłem A6 z "najbardziej niezawodnym silnikiem na świecie" czyli 2.5TDI ;) Faktem jest że kupiłem auto od znajomego, który miał to auto od "nowości" więc było w 100% pewne.
I dość mocno przekonałem się do Audi. Wrażenie jakości jest bardzo duże, dziś oprócz R75 mam prawie nowego Citroena C5 i auto sprawia wrażenie dużo delikatniejszego niż Audi.
Koszt części faktycznie może być wysoki, ale Rover też wcale nie jest taki tani. Dodatkowo do Audi jest większy wybór tańszych zamienników.
Wadą Audi jest cena - powszechna opinia i "uwielbienie" dla TDI spowodowała wywindowanie cen.
Nie przejmuj się tylko jeździj, życzę bezproblemowej eksploatacji :mrgreen: Dla mnie jednak A4 jest zdecydowanie za ciasne.
 
 
Dominoz 




Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 09:54   

longer86 napisał/a:
Zawias? Hmmm powodzenia przy wielowahaczu

Dzięki...wszystkie cztery wymienione 10tys km temu :)
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 12, 2016 10:10   

longer86 napisał/a:
Niemniej jednak przy dynamicznej jeździe 1.8t daje frajdę z jazdy, ale tez pije ile wlejesz.
Nie wiem co za frajda z auta w którym cały czas myślisz co tym razem sie spie..li i jak tym razem drogo wyjdzie.
Dominoz napisał/a:
Nigdy nie byłem dobry z matmy, ale 9 l litrów gazu w trasie kosztuje mniej, niż 7l ropy...
Gaz zawsze będzie bardziej ekonomiczny jak ropa tyle że dla mnie ekonomia to cały koszt utrzymania auta i jak mój freelander się sypał (włożyłem w auto warte 12 tysi, 23tys w naprawy) to myślałem że go zezłomuję, ale nie byłbym sknerko jak by Land nie odpracował tych bejmów i odpracował co do grosza. Szwagier miał już 3 audi i żaden ale to żaden nie odpracował nawet połowy wkładu w naprawy z powodu ceny napraw.
Koenig napisał/a:
Koszt części faktycznie może być wysoki, ale Rover też wcale nie jest taki tani. Dodatkowo do Audi jest większy wybór tańszych zamienników.
Rover nie jest tani? i audi ma więcej tanich zamienników? obawiam się że jeszcze zbyt mało miałeś do czynienia z obiema markami.
longer86 napisał/a:
ja po prostu nie cierpię vag'ow za ich popularność i ze każdy miras chce miec vag'a. A to auta jak auta w dodatku droższe i slabiej wyposażone od innych i jadą na renomie, którą wyrobily stare auta. Być może wtedy bardziej niezawodne. Dziś po prostu wiozą sie na historii. A ludzie nadal wierzą w niezawodność i bezawaryjność passata.
Ja nie tylko nie cierpię, wręcz nienawidzę tej marki i mam swoje powody oprócz tych co wymieniłeś wyżej a kolejne audi sasiada utwierdza mnie w tym osądzie. Przez ostatnie dwa chyba miesiące jakieś 4tysie włożył na usterki typu pierdoły. a w landka raz do roku ok 2tys coś chyba w tym jest.

Mam nadzieję Dominoz że będziesz do nas wpadał i relacjonował postepy w drenażu portfela :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Koenig 




Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Sro Paź 12, 2016 10:53   

sknerko napisał/a:
Ja nie tylko nie cierpię, wręcz nienawidzę tej marki

Panowie, jeśli nienawidzicie marki to nie jesteście obiektywni :mrgreen: Doceniam Waszą wiedzę, ale nie zachowujcie się jak maniacy marki, dajcie się chłopakowi nacieszyć nowym nabytkiem.

sknerko napisał/a:
Koenig napisał/a:
Koszt części faktycznie może być wysoki, ale Rover też wcale nie jest taki tani. Dodatkowo do Audi jest większy wybór tańszych zamienników.
Rover nie jest tani? i audi ma więcej tanich zamienników? obawiam się że jeszcze zbyt mało miałeś do czynienia z obiema markami.

Może tak, może nie. Argument ad personam nie jest żadnym argumentem.
Ceny jak ceny. Porównajmy przykładowo dwie V6 - KV6 i 2.5TDI. Koszt rozrządu z pompą wody i napinaczami podobny. Koszt zawieszenia oczywiście inny, choć nie demonizowałbym wielowahacza. I wierz mi -zamienników jest mnóstwo do VAGa. Lepszych, gorszych - ale są. Uważasz że jest inaczej? Akurat potrzebuję kupić sprężyny do R75. Jest jakiś badziew na allegro, w sklepach w zasadzie tylko Kayaba. Do VAGów w takich sprężynkach możesz przebierać od 50 do 500zł w zależności od zasobności portfela i jakości towaru.
Trzeba też wziąć pod uwagę że nasze R to już stare konstrukcje, a technika idzie do przodu. Które współczesne auto tej klasy jest tanie w utrzymaniu? My, jako drugi/trzeci/piąty właściciel nie jesteśmy targetem dla producenta. Liczy się tylko pierwszy właściciel, dla którego kasa jest zdecydowanie mniejszym problemem niż dla nas. Kto najbardziej krzyczał, że po wprowadzeniu serii 2AT BMW się skończyło? Funboye marki, którzy pewnie nigdy nie kupili auta w salonie. A tym czasem 2AT schodzi jak świeże bułeczki, bo dla właścicieli nie ma żadnego znaczenia że to auto jest zaprzeczeniem tradycji marki.

Problem polega na tym, że większość VAGów w naszym kraju to techniczne trupy z przebiegiem powyżej 500kkm a ze stanem licznika 200kkm. Nie dziwota że wciąż trzeba w nie ładować kasę.

Nie mam zamiaru wywoływać wojny. Każdy ma prawo do swoich opinii, ale nie przesadzajcie. Ja nie bronię VAGa, pewnie nie kupię już nigdy ich auta, bo są zbyt nijakie a ja potrzebuję czegoś za czym się zawsze obejrzę na parkingu :mrgreen: Nie zamykajmy się jednak w klubie wzajemnej adoracji, motoryzacja jest różnorodna i niech taka zostanie. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 
 
Vigoslaw 




Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 11:29   

Koenig,

Masz bardzo duzo racji w swoich wypowiedziach... Co do longera i sknerka, to zdaje sobie sprawę jak bardzo kochają swoje wozy.

Jak dla mnie to 1,8 t w AUDI pije duzo oleju, ale silnik ciekawy i do tego bardzo podatny na modyfikacje (na pewno wynika to z dużej dostępności części ;))

Ogólnie nie potępiam, nie chwale. Zwłaszcza, ze Dominik zawsze twierdził, ze to środek transportu, a nie wielka miłość.

Trzymajcie się ciepło, a dla Dominoz szerokiej drogi i taniej eksploatacji AUDI

Pozdrawiam,

Vig
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Paź 12, 2016 11:30   

jeździłem a4ką, dupy nie urywa ;-) nie jeździłem 75 więc nie porównam ale komfort prowadzania miałem większy w v40 niż w audicy , 1.8t niby fajne ale olej żłopie, moim zdaniem grupa VAG jest przereklamowana, ale jak już Domi ma to niech mu się nie psuje ;-) ale jednej rzeczy Ci Dominoz, nie daruję, miałeś dla nas zagrać na zlocie ;-)
kolego Koenig, bronienie grupy Vag na przykładzie 2.5tdi to największa głupota bo to gówno jest nie silnik :wink:
 
 
 
Koenig 




Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Sro Paź 12, 2016 11:49   

bociannielot napisał/a:
kolego Koenig, bronienie grupy Vag na przykładzie 2.5tdi to największa głupota bo to gówno jest nie silnik


No przecież napisałem w cudzysłowie że to "najbardziej niezawodny silnik na świecie" :mrgreen: Tylko że ja o tym silniku nic złego powiedzieć nie mogę, trochę kilometrów bezawaryjnie nim natłukłem, ale faktem jest że było to już auto z serii poliftowej, z poprawionym silnikiem. No i najważniejsze - od pierwszego właściciela z pewną historią. Faktem też jest, że silnik był miną, co producent potwierdził szybkim końcem produkcji.
I nie bronię VAGa, bronię prawa kolegi Dominoz do cieszenia się nowym nabytkiem, choć ja akurat A4 nigdy bym nie kupił ;-) Myślicie, że jak kupiłem Rovera to się ze mnie nie śmiali? Że zgnije, że uszczelkę mi wydmucha, że części nie kupię. Same urban legend. Mimo że to jest trzecie auto w domu i miało być tylko na chwilę to jednak mnie bardzo do siebie przekonało, w sumie najwięcej go używam i jednak jeszcze ze mną trochę zostanie. Na prawdę lubię to auto. Nie znaczy to jednak, że będę krytykował tych, którzy kupują VAGa lub Dacię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rovero - Wołga
Vigoslaw Offtopic 7 Czw Lip 17, 2014 12:20
Vigoslaw
Brak nowych postów [ Ankieta ] OFF: Kolejna Alfa ROVERo Gtv w Klubie ;-)
Przemek_Docent Offtopic 16 Pon Sie 17, 2009 10:31
Przemek_Docent
Brak nowych postów Mentalność właściciela
czyli ciąg dalszy brutalnego ale prawdziwego tematu zakupu i sprzedaży auta
drlubicz Offtopic 37 Wto Paź 28, 2008 21:01
mpg
Brak nowych postów Szukam Właściciela Roverka z parkingu na Maissnera
Rover 416SI prawdopodobnie Zielony
seba323 Offtopic 1 Wto Cze 02, 2009 01:12
Tomaszi
Brak nowych postów Biały monitor laptopa.
staf Offtopic 16 Sob Lut 13, 2010 10:15
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink