Forum Klubu ROVERki.pl :: Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia
Autor Wiadomość
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Pon Paź 10, 2016 14:21   Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia

Witam,

Na wstępie chciałbym podziękować dla kolegi sknerko z forum za porcję fachowej wiedzy i cierpliwość w obieraniu ode mnie telefonów w późnych porach.
:piwko: :piwko:


Chciałbym się podzielić wrażeniami / opinią na temat chińskiej jednostki 2DIN z ebay.

Do zakupu skłoniła mnie fatalna jakość z fabrycznego radia CD 80. Jako, że nie chciałem ładować czterocyfrowej kwoty w radio zdecydowałem się budżetowy zakup.


Model 7021G
Cena: 330 zł + 75 VAT (nie liczcie, że przejdzie bez Vatu)


Genralnie stacja ma wszystko co potrzebne, 2 gniazda na kartę (jedna na mapy GPS, druga na nasze pliki - piosenki, filmy, zdjęcia)

Audio:

Nie jestem audiofilem, ale jakość dźwięku jest duuużo lepsza niż na starym CD80 - w końcu pojawił się bas i tony wysokie.

Wideo
Bez problemu odtwarza mp4 w bardzo dobrej jakości. Dziecko ogląda sobie bajeczki - jest cacy.

Kamera cofania zaskakująco czuła (nawet w totalnej ciemnicy).
Radio ma również dodatkowe wejście wideo-in (z którego nie korzystam)

Radio FM
Tuner nie najwyższych lotów czasami potrafi zaszumieć, brak wsparcia RDS - wyświetla tylko częstotliwość stacji i to koniec.
Możliwość zapisu 9 stacji.

bluetooth
Działa, ściąga całą książkę telefoniczną, łączy się bez problemów - jedynie mikrofon jest za słaby bo trzeba podnieść głos aby dobrze nas słyszano.

Navigacja
Zainstalowałem (za opinią kolegi sknerko) NavRoad Free Navigator - działa i jest ok (bez zbędnych bajerów zwykła prosta nawigacja) na razie sprawdzona na odcinku 150 KM i nie myliła się.

Odbiornik GPS przyklejony do stalowej rury biegnącej pod deską rozdzielczą.


Interfejs
O dziwo jak na chińczyków dość przyjazny przyciski są duże, dobrze rozlokowane i wygląda nie najgorzej.

W niższych modelach: 7010b, 7012b - była możliwość z ustawień radia wgrania tapety oraz loga startowego - w moim wycięto to z softu i to mnie barzo boli ... do wyboru mamy 4 tapety i brak możliwości zmiany loga startowego. :-| :-|

Na 100% da się uruchomić menu serwisowe, gdzie można by podmienić bitmapy na swoje ale jeszcze nie doszedłem jak to zrobić - być może ktoś już to robił i zechciał by się podzielić wiedzą.

Ogólna ocena
Jak za takie pieniądze polecam w 100% bo w cenie 400 zł dostajemy całkiem sprawne urządzenie z kamerą cofania, gps i bluetooth

Poniżej kilka zdjęć jak prezentuje się w aucie.









 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 10, 2016 14:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 10, 2016 14:37   

Witaj,
Kilka tygodni temu zamówiłem wersję 7023b, niedługo powinna dojść. Moja kosztowała 205 zł + ew. VAT. Dlaczego zdecydowałeś się na wyższą wersję? Posiada jakiś dodatkowy bajer? Ja kupowałem stąd: link. Wygląda w zasadzie tak samo. Mógłbyś podzielić się linkiem do oferty sprzedaży Twojego modelu?

EDYCJA: A już widzę... GPS :) Linkiem do oferty i tak możesz się podzielić, ja nie mogłem znaleźć w podobnej cenie wersji z GPSem.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 10, 2016 21:55   

staniapl, Bardzo ładnie wyszło i nawet spoko wygląda. Masz racje korekcja dźwięku w tym radyjku marniutka. To menu nie da sie czasem przewinąć w dół lub w bok mimo że nie ma suwaka przewijania? j0zek tak ma.
staniapl napisał/a:
Kamera cofania zaskakująco czuła (nawet w totalnej ciemnicy).
I ma tylko 4 diody podczerwieni :ok: ja mam w swojej 8 diod i nawet jak był totalny mrok, że stóp swoich nie widziałem to w kamerce jasno jak w dzień :mrgreen:
Czyli jednym zdaniem: Da się tanio i w miarę przyzwoicie? da się. :mrgreen: :brawo: :brawo: a jak do tego podłączysz jakiś tani sub to nawet basem huknie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 10, 2016 22:35   

właśnie pytania o jakieś RCA na tyle? ile par?
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 10, 2016 22:43   

wbij w googla "2din 7021G" wszystko znajdziesz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Pon Paź 10, 2016 22:50   

franki01 Linka wysłałem Ci na PW aby tu nie wrzucać i nie pozycjonować Chinoli.

Cytat:
Czyli jednym zdaniem: Da się tanio i w miarę przyzwoicie? da się.

Pewnie, że tak :) Jeszcze raz dzięki za pomoc !

Cytat:
a jak do tego podłączysz jakiś tani sub to nawet basem huknie

Za free mam do wykorzystania suba z Primery P12 jakiś Blaupunkt - ale muszę się zorientować czy wejdzie pod siedzenie i rozpracować podłączenie bo tam nie ma chincha tylko wtyczką na pinach idzie zasilanie i sygnałowy - ale to nie na teraz.

Na tą chwilę muszę ogarnąć logo startowe rovera. Z poziomu ekranu nie ma nigdzie tej opcji przewijałem i szukałem wszędzie - jedyna opcja znaleźć jak włączyć menu serwisowe (musi takie być).
Ewentualnie myślę nad odpaleniem explorera pod WinCE lub jakiegoś TotalComandera i spróbować podmienić bitmapkę, tylko jeszcze nie wiem jak się za to zabrać bo nigdy nie musiałem tego robić.


longer86
Masz tył radia
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 10, 2016 23:30   

staniapl, jak wrzucałem do jakiejś starej navi na win CE automapę to trzeba było edytować plik autostartu, który z automatu odpalał seryjną navi.

nie można tego jakoś do kompa podłączyć przez usb? i tam dostać się do plików...

jeśli udało by się to podpiąc do kompa i zajrzeć w pliki jak do pamięci przenośnej to zostało by tylko odszukać odpowiedni folder z tapetami i albo dorzucić własna lub podmienić...
_________________
75 Red Edition
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 11, 2016 07:26   

Wygląda OK... Ale jest jedna eliminująca go wada - to jest radio i jego główną funkcją jest tuner FM, który jak piszesz jest do :dupa: ...
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Paź 11, 2016 08:54   

prebenny napisał/a:
to jest radio i jego główną funkcją jest tuner FM, który jak piszesz jest do ...
Bo nie ma RDSu? przecież tu niektórzy chcą stacje zamiennik z takim radiem bez RDS i o ile pamiętam androidowe do rovera też jest pozbawione RDS i nikomu nie przeszkadza.
staniapl napisał/a:
Za free mam do wykorzystania suba z Primery P12 jakiś Blaupunkt - ale muszę się zorientować czy wejdzie pod siedzenie i rozpracować podłączenie bo tam nie ma chincha tylko wtyczką na pinach idzie zasilanie i sygnałowy
Nie pod siedzenie tylko przymocuj w bagażniku na środku tam gdzie jest fabryczna dziura do Harman Kardona i tylko otwór z maskownica w półce i będzie git.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 11, 2016 09:07   

sknerko napisał/a:
Nie pod siedzenie tylko przymocuj w bagażniku na środku tam gdzie jest fabryczna dziura do Harman Kardona i tylko otwór z maskownica w półce i będzie git.


Moim zdaniem lepiej wcisnąć sub w boczek bagażnika..

Zabieram się za to juz 3 rok... Harman mocno ogranicza przestrzeń a zabudowa boku częściowo zajmie przestrzeń pod wykladziną i uzyskamy regularne kształty przestrzeni ladunkowej ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 11, 2016 09:11   

sknerko olać RDS ale

staniapl napisał/a:
Radio FM
Tuner nie najwyższych lotów czasami potrafi zaszumieć, brak wsparcia RDS - wyświetla tylko częstotliwość stacji i to koniec.
Możliwość zapisu 9 stacji.


Biorąc pod uwagę, że mieszkam na zadupiu to jest niedopuszczalne :P
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Paź 11, 2016 10:42   

Co ma twoje zadupie do lokalizacji nadajników? on mieszka na wschodzie czyli jeszcze większym zadupiu Polski i czasem mu zaszumi a maja tam grubo rzadziej nadajniki

[ Dodano: Wto Paź 11, 2016 10:42 ]
longer86 napisał/a:
Moim zdaniem lepiej wcisnąć sub w boczek bagażnika..
Co racja to racja. Tam też jest Ok
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Sro Paź 12, 2016 23:48   

prebenny napisał/a:
sknerko olać RDS ale

staniapl napisał/a:
Radio FM
Tuner nie najwyższych lotów czasami potrafi zaszumieć, brak wsparcia RDS - wyświetla tylko częstotliwość stacji i to koniec.
Możliwość zapisu 9 stacji.


Biorąc pod uwagę, że mieszkam na zadupiu to jest niedopuszczalne :P


Nie mam z tym problemu, dla mnie radio FM jest odskocznią od tego czego słucham w aucie, potrafi zaszumieć przy telebimie jednym u mnie w mieście, na starym CD80 było to samo.

Z drugiej strony należy pamiętać, że te radio kosztuje ułamek kwoty GMS-a lub czegoś markowego.

longer86 napisał/a:
staniapl, jak wrzucałem do jakiejś starej navi na win CE automapę to trzeba było edytować plik autostartu, który z automatu odpalał seryjną navi.

nie można tego jakoś do kompa podłączyć przez usb? i tam dostać się do plików...

jeśli udało by się to podpiąc do kompa i zajrzeć w pliki jak do pamięci przenośnej to zostało by tylko odszukać odpowiedni folder z tapetami i albo dorzucić własna lub podmienić...


Obawiam się, że nic z tego (ale sprawdzę dla pewności) bo wejście USB w radiu traktowane jest jako 'host' ;(


Czy posiada ktoś plik explorer.exe albo total comandera pod WinCE 5 gdybym odpalił explorera lub comandera zamiast programu nawigacji może dało by się dostać do plików.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Paź 13, 2016 11:25   

staniapl plik explorer masz w swoim sprzęcie tylko musisz znać do niego ścieżkę, jak byś ją znał to ustaw tam gdzie do navi i powinien odpalić
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
szewski 



Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 19

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 19, 2016 17:15   

a jak się sprawuje sterowanie z kierownicy ?
 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 19, 2016 18:29   

Trzeba zrobić małą modyfikację (ja zrobiłem przejściówkę - koszt 5 zł). W r75 pin 2 i 3 jest podłączony do kierownicy, a radiu jest wyjście tylko z pinu 2 (5V). Pin 3 z wtyczki z samochodu trzeba podłączyć do uziemienia radia. Potem można zaprogramować w radiu przyciski z kierownicy i śmiga.

Tak nawiasem. Wie ktoś, czy te guziki do sterowania z kierownicy można jakoś odwrócić i wpasować w miejsce, gdzie powinny być guziki tempomatu (pomijając okablowanie)? Chciałbym zrobić sobie też guziki po prawej stronie kierownicy np. do mute, odbierania telefonu itp.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 19, 2016 18:37   

W radiu staniapl były dwa przewody o ile pamiętam i trzeba je było połączyć z tymi od kierownicy. W większość Chińskich radii trzeba jeden przewód kierownicy połączyć do radia a drugi do masy radia i po temacie. W niektórych trzeba zrobić dzielnik z rezystorów ale rzadko to się zdarza.
Wszystko powyższe dotyczy stacji z analogowym sterowaniem, jak jest cyfrowe po szynie to konieczny jest konwerter
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
krzysiekj24 



Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 1



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 21:30   

Witam też nabyłem to radio nie wiem tylko jak podłączyć kamerkę, czy czerwony przewód od chinch żó łtego trzeba złączyć z tym różowym w radiu?
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Wto Sty 24, 2017 18:18   

Z kostki ISO bodajże różowy jeśli na niego podasz +12 V radio przełącza się na kamerkę "Czincza" wpinasz w odpowiednie gniazdo z tyłu radia.

Kamerka również potrzebuje zasilania.

Ja zrobiłem tak, że +12 v dla kamerki i dla radia (do tego różowego radia) pojawia się po wbiciu wstecznego.

Gdyby ktoś miał takie samo radio i ma problem z "uciekającą godziną" + 5godzin do czasu chińskiego mam plik z firmware który naprawia ten problem.
 
 
karolak87 



Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 5



Wysłany: Wto Lut 28, 2017 13:35   

staniapl napisał/a:
Z kostki ISO bodajże różowy jeśli na niego podasz +12 V radio przełącza się na kamerkę "Czincza" wpinasz w odpowiednie gniazdo z tyłu radia.

Kamerka również potrzebuje zasilania.

Ja zrobiłem tak, że +12 v dla kamerki i dla radia (do tego różowego radia) pojawia się po wbiciu wstecznego.

Gdyby ktoś miał takie samo radio i ma problem z "uciekającą godziną" + 5godzin do czasu chińskiego mam plik z firmware który naprawia ten problem.


Witam. Posiadam to samo radio i u mnie występuje problem z ciągle zmieniającą się godziną. Czasami radio potrafi przywrócić sobie samo ustawienia do fabrycznych i na nowo trzeba wyszukiwać stacje. Mam także problem z kamerką cofania. Gdy radio jest wyłączone i wrzucę bieg wsteczny to jest Ok. Natomiast gdy radio jest włączone to przy wrzuceniu wstecznego obraz miga i w dodatku czarno-biały, gdy wyrzucę na luz i ponownie wsteczny już jest dobrze. Kolejny problem to taki, że kiedyś radio zaczęło ciszej grać no i po przywróceniu do ustawień fabrycznych zaczęło grać głośniej. Denerwujące jest też to, że jak jest cisza, np. nocna i chcąc posłuchać cichutko muzyki nie da się bo w skali od 1 do 40 jakie posiada radio na najniższym poziomie ''1" jest zdecydowanie za głośno (głośniki 4 Ohm).
Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu owych problemów.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Chińska stacja 2din + wzmak H/K
Punx Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Gru 23, 2019 07:01
dawidd
Brak nowych postów Wolf NCU + stacja Win CE
Marcin84 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Wto Lip 12, 2016 20:09
BigBoyPL
Brak nowych postów Stacja multimedialna
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Maj 31, 2015 22:58
Ibram
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi R75 stacja multimedialna
aimp12 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Lut 18, 2015 16:58
pelson91
Brak nowych postów [R75] Radio - stacja multimedialna 2-DIN CAV - MG7
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Sro Lut 09, 2011 23:48
wczerniec



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink