Forum Klubu ROVERki.pl :: Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia
Autor Wiadomość
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Wto Lut 28, 2017 16:24   

Cytat:
Witam. Posiadam to samo radio i u mnie występuje problem z ciągle zmieniającą się godziną.

Poprawione Firmware można pobrać:
http://catshare.net/sgONC7mFF3i6tfUC
Aby je wgrać należy plik *.img umieścić na karcie sd /sformatowaniej w fat32/ w katalogu głównym. Wyjąć obie karty z radia włączyć radio i PO uruchomieniu włożyć karte z firmware do gniazda TF. Po aktualizacji restart radia i gotowe.


Cytat:
Mam także problem z kamerką cofania.

Z tą którą dostałeś od chinola czy podłączałeś inną? U mnie chińska działa idealnie a kupiłem zapasową polską i na polskiej miałem identyczne objawy - wina kamerki 100% bo już to sprawdzałem.

Cytat:
Denerwujące jest też to, że jak jest cisza, np. nocna i chcąc posłuchać cichutko muzyki nie da się bo w skali od 1 do 40 jakie posiada radio na najniższym poziomie ''1" jest zdecydowanie za głośno (głośniki 4 Ohm).

Nic nie zrobisz, na ruskim forum jest schemat jak podłączają dodatkową rezystancję podobno pomaga - niestety w całym zakresie głośności.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 28, 2017 16:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 16:58   

Co do ostatniego... To czy oby radio nie ma funkcji glosnosci w zależności od prędkości?
_________________
75 Red Edition
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 17:10   

Czy język polski można wgrać?
 
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Wto Lut 28, 2017 19:44   

longer86 napisał/a:
Co do ostatniego... To czy oby radio nie ma funkcji glosnosci w zależności od prędkości?


Niestety nie ma takiej opcji

ARTUR1983 napisał/a:
Czy język polski można wgrać?


Nie można
 
 
karolak87 



Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 5



Wysłany: Sro Mar 01, 2017 09:58   

staniapl napisał/a:
Cytat:
Witam. Posiadam to samo radio i u mnie występuje problem z ciągle zmieniającą się godziną.

Poprawione Firmware można pobrać:
http://catshare.net/sgONC7mFF3i6tfUC
Aby je wgrać należy plik *.img umieścić na karcie sd /sformatowanej w fat32/ w katalogu głównym. Wyjąć obie karty z radia włączyć radio i PO uruchomieniu włożyć karte z firmware do gniazda TF. Po aktualizacji restart radia i gotowe.


Cytat:
Mam także problem z kamerką cofania.

Z tą którą dostałeś od chinola czy podłączałeś inną? U mnie chińska działa idealnie a kupiłem zapasową polską i na polskiej miałem identyczne objawy - wina kamerki 100% bo już to sprawdzałem.

Cytat:
Denerwujące jest też to, że jak jest cisza, np. nocna i chcąc posłuchać cichutko muzyki nie da się bo w skali od 1 do 40 jakie posiada radio na najniższym poziomie ''1" jest zdecydowanie za głośno (głośniki 4 Ohm).

Nic nie zrobisz, na ruskim forum jest schemat jak podłączają dodatkową rezystancję podobno pomaga - niestety w całym zakresie głośności.


Serdeczne dzięki kolego za firmware, mam nadzieję, że nie uwalę radia i problem z ciągle zmieniającą godziną zniknie :) Co do kamerki to zakupiłem z Aliexpress kamerę w ramce tablicy rejestracyjnej i do tego nadajnik + odbiornik. Patrzyłem na innej kamerce takiej co się montuje wiercąc otwór np. w zderzaku i objaw taki sam.

[ Dodano: Sro Mar 01, 2017 09:58 ]
Zainstalowałem to poprawione firmware i włączyłem GPS. Po wyłączeniu godzina się przestawiła o 5+ tak jak poprzednio. Odznaczyłem w ustawieniach opcje synchronizacji czasu przez GPS ale jeszcze nie sprawdzałem. W Automapie godzina była prawidłowa więc dlaczego mogło znowu przestawić czas na chiński?
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Sro Mar 01, 2017 21:09   

karolak87 napisał/a:
Odznaczyłem w ustawieniach opcje synchronizacji czasu przez GPS ale jeszcze nie sprawdzałem.


Po zainstalowaniu tego Firmware w ustawieniach radia ma być Auto Sync GPS Time na OFF, i nie przestawi się nie ma uja :)

Jak Ci się sprawuje automapa na tym sprzęcie ? Ja zainstalowałem w sumie NavRoad i jestem zadowolony ale warto mieć alternatywę

Cytat:
Co do kamerki to zakupiłem z Aliexpress kamerę w ramce tablicy rejestracyjnej i do tego nadajnik + odbiornik. Patrzyłem na innej kamerce takiej co się montuje wiercąc otwór np. w zderzaku i objaw taki sam.


Czy dostałeś kamerę z radiem w zestawie ?? Powinna wyglądać jak




Ja też kupiłem zestaw Ramka do rejestracji z kamerą i miałem identyczny problem, a ta dostarczona z radiem działa bez zarzutu do dziś (ba nawet ma lepszą jakość).

Więc tą z ramki wydłubałem i zamontowałem tą chińską w ramce rejestracyjnej.
 
 
karolak87 



Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 5



Wysłany: Sro Mar 01, 2017 22:17   

[quote="staniapl"]
karolak87 napisał/a:


Jak Ci się sprawuje automapa na tym sprzęcie ? Ja zainstalowałem w sumie NavRoad i jestem zadowolony ale warto mieć alternatywe


AutoMapa sprawdzana na krótkich odcinkach jakieś 20km ale dawała sobie radę tak samo iGO Primo bez zawieszki. Tylko antenę musiałem dać w podsufitkę bo za radiem to słabo wyszukiwało satelity. Teraz jak włącze to od razu jest zasięg.

Cytat:
Czy dostałeś kamerę z radiem w zestawie ??


Niestety zamówiłem samo radio bez kamerki.
Teraz na Aliexpress za te pieniądze jest radio 2din model 8001 bardziej rozbudowane na podobnym firmware, 2 rdzeniowe i ma więcej wejść i wyjść. Żeby tak z androidem były tańsze to by mi odpowiadało :)
Ta kamerka co była w zestawie z radiem pasuje zamiast tej kamerki co jest w ramce tablicy?
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Czw Mar 02, 2017 08:19   

Cytat:
AutoMapa sprawdzana na krótkich odcinkach jakieś 20km ale dawała sobie radę tak samo iGO Primo bez zawieszki. Tylko antenę musiałem dać w podsufitkę bo za radiem to słabo wyszukiwało satelity. Teraz jak włącze to od razu jest zasięg.


Czy w Auto Mapie muzyka przycisza się na czas mówienia lektora?
Ja mam antenę za radiem i działa zawsze :)

Cytat:
Ta kamerka co była w zestawie z radiem pasuje zamiast tej kamerki co jest w ramce tablicy?

Ma identyczne wymiary więc można ją tam wcisnąć oczywiście mocowanie nie pasuje plug play ale jak widać da się:)

Jak rozumiem z czasem się uporałeś ?

Powodzenia.
 
 
karolak87 



Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 5



Wysłany: Czw Mar 02, 2017 08:28   

Cytat:
Czy w Auto Mapie muzyka przycisza się na czas mówienia lektora?


Jak pojawi się jakiś komunikat bądź dźwięk to całkowicie się wycisza muzyka co trochę jest denerwujące, ale ostatnio używam Yanosika w telefonie a z nawigacji w radiu mało korzystam. Dlatego chyba bym wolał radio z Androidem :)
Taką kamerkę (jak z Twojego zdjęcia powyżej) wyczaiłem teraz na ALi za 5$ zobaczymy jak przyjdzie czy wartało :)

Jeśli chodzi o czas no to już jest ok:) Jeszcze raz dzięki za firmware ;)
 
 
KLIFord 



Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 1



Wysłany: Sob Mar 04, 2017 20:53   

staniapl napisał/a:
Poprawione Firmware można pobrać:

Kolego trafiłem tu nie posiadając Rover'a ale przez te właśnie stacje multimedialne.
Sam posiadam wersje 8001 (zakładam, że jest to bliźniak w innej budzie)
Na początku będąc zadowolony teraz dostrzegam kilka wad...
- resetująca się godzina;
- słaba jakość połączenia BT (jakby lag na połączeniu);
- pobieranie kontaktów wysypuje się przy 100;

Czy mógłby kolega nakierować mnie skąd i jak złapał firmware do radia?
Dziękuję i pozdrawiam
KLIFord
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Sro Mar 08, 2017 11:33   

KLIFord napisał/a:
staniapl napisał/a:
Poprawione Firmware można pobrać:

Kolego trafiłem tu nie posiadając Rover'a ale przez te właśnie stacje multimedialne.
Sam posiadam wersje 8001 (zakładam, że jest to bliźniak w innej budzie)
Na początku będąc zadowolony teraz dostrzegam kilka wad...
- resetująca się godzina;
- słaba jakość połączenia BT (jakby lag na połączeniu);
- pobieranie kontaktów wysypuje się przy 100;

Czy mógłby kolega nakierować mnie skąd i jak złapał firmware do radia?
Dziękuję i pozdrawiam
KLIFord


Jeżeli kolego chcesz pośledzić co aktualnie rosjanie robią z tym radiem
Zerknij temat:
Kod:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=786295
 
 
Mewalp 



Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 4



Wysłany: Sro Mar 08, 2017 22:58   Logo startowe

Witam tez posiadam stacje 2din dlatego chcoałbym zapytać kolegów ktore już je posiadaja o jedna rzecz. Jak zmienić logo startowe przy włączaniu mam inny model radia bo 7060b i w ustawieniach przy opcji logo wlącza misie klawiatura jakbym musiał wpisać jakiś PIN lub kod cyfrowy żeby wejść w tą opcję. Pomożecie?>?
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Czw Mar 09, 2017 08:26   

Jest kod serwisowy 1918 spróbuj
 
 
Mewalp 



Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 4



Wysłany: Pią Mar 10, 2017 14:46   

Witam, jednak ten kod nie działa jakies inne pomysły jak to zrobic?
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Mar 10, 2017 21:10   

Czy ktoś z Was używa może takiej stacji:
http://www.jula.pl/catalo...-stereo-610151/

Cena wydaje się bardzo atrakcyjna a ja z kolei audiofilem nie jestem.

Szukam czegoś z funkcją BT bo dużo rozmawiam na telefonie oraz z opcją kamery cofania.
Sprzedawca twierdzi że radio oferuje też funkcje rejestratora po podpięciu kamerki.
W sumie nie głupie jedna do parkowania druga podczas jazdy do rejestrowania trasy.

Jest też opcja tunera DVB-T
 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 13:57   

Miałem okazję sprawdzać jakość zestawu głośnomówiącego przez BT w kilku chinolach (w tym u mnie) i jakość dość kiepska. Dogadać się można w czasie postoju, natomiast w czasie jazdy rozmówca często nie może nas zrozumieć - nawet przy takim wygłuszeniu jakie oferuje R75. Zostałem przy zestawie słuchawkowym.
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Sob Mar 11, 2017 15:55   

Mewalp napisał/a:
Witam, jednak ten kod nie działa jakies inne pomysły jak to zrobic?


Spróbuj również 1983 lub 0000 - jeżeli nie przejdzie to musisz się zwrócić do sprzedawcy.


SyntaX napisał/a:
Czy ktoś z Was używa może takiej stacji:
http://www.jula.pl/catalo...-stereo-610151/

Cena wydaje się bardzo atrakcyjna a ja z kolei audiofilem nie jestem.

Szukam czegoś z funkcją BT bo dużo rozmawiam na telefonie oraz z opcją kamery cofania.
Sprzedawca twierdzi że radio oferuje też funkcje rejestratora po podpięciu kamerki.
W sumie nie głupie jedna do parkowania druga podczas jazdy do rejestrowania trasy.

Jest też opcja tunera DVB-T

Masz okazję podjechać do Juli i usłyszeć ten 'cud' sprawdzić od razu jakość połączenia.
Radio najprawdopodobniej ma jedno złącze Video więc nie podłączysz jednocześnie kamery i rejestratora.

franki01 napisał/a:
Miałem okazję sprawdzać jakość zestawu głośnomówiącego przez BT w kilku chinolach (w tym u mnie) i jakość dość kiepska. Dogadać się można w czasie postoju, natomiast w czasie jazdy rozmówca często nie może nas zrozumieć - nawet przy takim wygłuszeniu jakie oferuje R75. Zostałem przy zestawie słuchawkowym.


Potwierdzam, rozmówca słyszy echo - można to rozwiązać dokupując mikrofon na złącze 3,5 z tyłu radia.

franki01 napisał/a:
nawet przy takim wygłuszeniu jakie oferuje R75.


Uważam, że wcale nie jest jakoś ponadprzeciętnie dobre.
 
 
Mewalp 



Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 4



Wysłany: Sob Mar 11, 2017 19:44   

Witam, kod 1983 rozwiazał moj problem:) ustawiłem sobie logo forda:) jednak teraz mam drugi problem. Razem z radiem była kamera i po podłączeniu swieci sie podseietlenie kamery i swiatło wsteczne tylko ze ciemniej. Po wrzuceniu R lampa podswietlenia kamery zaczyna swiecic mocniej i swiatlo wstecznego tez swieci normlanie. A druga sprawa czy po wrzuceniu wstecznego nie wazne czy to na Fm czy odtwarzaczu audio lub wideo zawsze powinien pokazac sie obraz z kamery? U mnie nie pokazuje sie zawsze tylko podczas opcji DVR wlaczonej na ON i odtwarzaczu naudio w tle z tyłu.
 
 
staniapl 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 79
Skąd: Zambrów



Wysłany: Nie Mar 12, 2017 19:15   

Mewalp napisał/a:
Witam, kod 1983 rozwiazał moj problem:) ustawiłem sobie logo forda:) jednak teraz mam drugi problem. Razem z radiem była kamera i po podłączeniu swieci sie podseietlenie kamery i swiatło wsteczne tylko ze ciemniej. Po wrzuceniu R lampa podswietlenia kamery zaczyna swiecic mocniej i swiatlo wstecznego tez swieci normlanie. A druga sprawa czy po wrzuceniu wstecznego nie wazne czy to na Fm czy odtwarzaczu audio lub wideo zawsze powinien pokazac sie obraz z kamery? U mnie nie pokazuje sie zawsze tylko podczas opcji DVR wlaczonej na ON i odtwarzaczu naudio w tle z tyłu.


Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem.

Masz coś źle podłączone. Skoro podświetlenie kamery świeci Ci się zawsze. Aby działało tak jak należy to po wbiciu wstecznego na PIN 9 w radiu oraz zasilaniu kamery ma być +12 V.

Z twojej wypowiedzi można wnioskować że kamera zasilana jest cały czas a dopiero po wstecznym podawane jest +12 na PIN9 w radiu.

Kamera włącza się zawsze niezależnie czy słuchamy radia, z karty SD Navigacji ..
Nawet jak radio jest wyłączone to wbicie wstecznego włącza radio i po wrzuceniu na luz wyłącza.
 
 
czesiu111 



Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 3



Wysłany: Czw Mar 30, 2017 22:15   

Witam zakupiłem takie radio

w samochodzie wygląda tak

Jeśli chodzi o dźwięk super głośniki dają rade jest bas są tony wysokie gra naprawdę super kamera działa rewelacyjnie i w dzień i w nocy nawigacja też jest ok wgrałem na kartę automapę i śmiga dołączone było igo bluetooth działa nikt nie marudzi że zła jakość połączenia wiec jest ok nie podłączyłem sterowania z kierownicy ale to z braku czasu muszę poczytać co i jak jest pare mankamentów ale jak nie opanuje to napisze co i jak ogólnie ocena 9/10 warto zmienić dla samego dźwięku " ramka i przejściówki 100 zł "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Chińska stacja 2din + wzmak H/K
Punx Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Gru 23, 2019 07:01
dawidd
Brak nowych postów Wolf NCU + stacja Win CE
Marcin84 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Wto Lip 12, 2016 20:09
BigBoyPL
Brak nowych postów Stacja multimedialna
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Maj 31, 2015 22:58
Ibram
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi R75 stacja multimedialna
aimp12 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Lut 18, 2015 16:58
pelson91
Brak nowych postów [R75] Radio - stacja multimedialna 2-DIN CAV - MG7
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Sro Lut 09, 2011 23:48
wczerniec



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink