Forum Klubu ROVERki.pl :: [620SDI] Kontrolka SRS I ABS nie gaśnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620SDI] Kontrolka SRS I ABS nie gaśnie
Autor Wiadomość
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



  Wysłany: Sro Paź 12, 2016 07:02   [620SDI] Kontrolka SRS I ABS nie gaśnie
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam, od kilku miesięcy palą mi sie kontrolki SRS I ABS co by mi nie przeszkadzało gdyby nie to że ABS mi przestał działać a zbliża sie zima. Mam tu do was pytanie, czy problem z airbagiem może sie w tym aucie przekładać również na ABS. Kiedyś miałem wymienianą kolumne kierowniczą i dałem inną poduche jak i również kierownice, możliwe że trzeba będzie wymienić kompa SRS, z drugiej strony mogły mi paść czujniki od poduszek bo już nawet nie pamiętam od kiedy mam ten problem z kontrolkami. Jeśli jednak system airbag nie przekłada sie na abs to zostały mi tylko czujniki abs przy koronkach i sprawdzenie wiązki pod tapicerką. Dodam jeszcze że przy wymianie kolumny, immo i centralnego, wymieniłem też komputer główny ale nie podmieniłem komputera ABS
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 12, 2016 07:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sail 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 107
Skąd: Częstochowa

Rover 600

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 13:04   

Witam

W wersji SDI ABS i SRS nie ma nic wspólnego ze sobą. Uszkodzenie jednego systemu nie ma wpływu na drugi.

Co do jednego i drugiego systemu najprościej jest wybłyskać błędy zwierając dwa piny sterownika ze sobą , zarówno ABS i SRS ma osobne wyprowadzenia (dwupinowa kostka) jedna znajduje się pod kierownicą a druga z prawej strony przy nogach pasażera (bynajmniej u mnie 1998 rocznik) .
Nie pytaj mnie która jest która bo nigdy tego nie pamiętam, ale mogę sprawdzić po południu. (żółte otaśmowanie jest zarezerwowane dla SRS).

Temat wałkowany na forum 100 razy. Poszukaj opisy błędów.

Podpowiem tylko że co do systemu SRS nawet da się skasować lampkę pod warunkiem że przyczyna błędu została usunięta (gdzieś to kiedyś miałem wygrzebane i wydrukowane). Z systemem SRS jest tak jak nie odepniesz akumulatora a np. odepniesz poduszkę już zostanie zlogowany błąd którego nie usuniesz nawet po podpięciu ponownie poduchy, trzeba uważać. Ja się kiedyś zapomniałem i dlatego była potrzebna procedura kasowania.

Co do ABS (dla ścisłości temat wałkowałem na pompie ABS w wersji 5.0 - różnicę i nomenklaturę wyczytaj w RAVE’e masz jeszcze ABS 2.0 i ABS 5.3 ) 95% przypadków zapalenia lampki to wadliwie działający sensor indukcyjny przy piastach. Wybłyskasz która strona i do podmiany, gdzieś dało się wygrzebać wartość rezystancji samego czujnika, przy uszkodzonym masz zazwyczaj przerwę i wartości w mega omach. Najlepiej mierzyć od strony wtyczki na pompie ABS, (oczywiście uprzednio odpinając akumulator ;)

Pozdrawiam
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Sro Paź 19, 2016 10:54   

Czyli czujniki na piastach, kostka od ABSu jest pod nogami pasażera chyba niebieska, co najdziwniejsze dziś auto cały dzień normalnie funkcjonowało, był ABS i żadnych kontrolek, może miałem zabrudzone czujniki

[ Dodano: Sro Paź 12, 2016 22:36 ]
Mam też inny problem, po przyjeździe do polski nie działa mi radio, sprawdziłem bezpieczniki, podmieniłem radio na inne i dalej kaplica.

[ Dodano: Sro Paź 19, 2016 10:54 ]
Problem rozwiązany po zmianie kół z 17 na oryginalne 15
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620SDi] Kontrolka oleju
TrAViShOn Rover serii 600, Honda Accord 5 Wto Lip 10, 2012 00:52
olek997
Brak nowych postów [Rover 620SDI]Paląca się kontrolka Silnika
Pusty89 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Lut 20, 2012 22:56
93karol
Brak nowych postów [Rover 620SDi 1996r] kontrolka od oleju
lysy22 Rover serii 600, Honda Accord 6 Pon Maj 23, 2011 15:16
mmateeusz
Brak nowych postów [R600] Nie gaśnie kontrolka świec żarowych.
adam665 Rover serii 600, Honda Accord 15 Wto Lis 25, 2008 23:22
adam665
Brak nowych postów [Honda Accord] Pompa oleju? Kontrolka późno gaśnie
michal-555 Rover serii 600, Honda Accord 9 Czw Paź 17, 2013 15:55
mmaarreecckkii



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink