Forum Klubu ROVERki.pl :: Poszukiwania R75 proszę o porady.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwania R75 proszę o porady.
Autor Wiadomość
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Nie Paź 23, 2016 22:13   Poszukiwania R75 proszę o porady.

Moim pierwszym samochodem przez długi czas był R25 potem zaczęła się przygoda z Vectra C lecz chciałbym powrócić do marki i nabyć R75 fajnie jakby było to kombi. Co sądzicie o tym modelu który znalazłem? CO w nim może być nie tak? Co nie zgadza się z oryginałem? Na R25 nigdy się nie zawiodłem przewiózł bezawaryjnie przez Europę a vectra w wielu aspektach zawodzi więc po przerwie chce powrócić do marki ROVER. Proszę o rzetelne odpowiedzi.

http://otomoto.pl/oferta/...&id_at=18985583
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 23, 2016 22:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Paź 23, 2016 22:58   

Nie no... ten silnik to warto odpuścić jeśli masz nim pokonywać większe trasy :)

Ale jak by co to służę pomocą przy oględzinach, nie mam daleko ok 50km
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 09:51   

Adam, dlaczego odpuścić silnik ten? Toż to 1.8 turbo jest :d
Opis przebajerowany bo to golas ale obejrzeć zawsze można.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Paź 24, 2016 11:15   

A sorry, nie zauważyłem. Zmęczenie dało o sobie znać :)

1.8T zmienia sytuację całkowicie, jedna z lepszych jednostek :)

Przebieg okropny, zaniedbane 1.8/T mają zazwyczaj uszczelki na wykończeniu przy tym przebiegu
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 12:12   

AdaskoC tłumaczyłoby to po części cenę.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Paź 24, 2016 16:33   

Jeśli nie był bity to był sprowadzony z HGF. Kwestia jak naprawione, o ile było to uszkodzone.
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 21:20   

Ja mam 110km do niego żeby zobaczyć. Co do opisu to wiem że przesadzone. Ale czujniki cofania, klima i sterowanie w kierownicy mi wystarczy. Chyba że sterowanie z kierownicy pod nieoryginalnym radiem nie działa to się oryginalne z Wielkiej Brytanii zamówi żeby grało wszystko tylko ktoś musi sprawdzić co i jak nim bo z elektronika na bakier jestem. Za tą cenę jest niezły na skórze mi nie zależy, elektryczne siedzenia tez nie konieczne. Zależy mi na pewno na bezwypadkowej historii auta aby zawieszenie było nienaruszone. A co do HGF jest do ogarnięcia w jakimś czasie wiem potem co mam na dłuższy czas. Reszta to sprawy gdzie nie są duże wydatki nie co mój obecny samochód wymiana świec to 500zł w Vectra C. Już nie wspomnę o dwumasie czy klapach wirowych lub innych kosztownych naprawach gdzie nie przemyślałem kupna tego samochodu.
Jeszcze pytanko dlaczego ten cosobie wypatrzyłem nie ma drewna na desce a inne mają lub też nie jaka jest zależność?
Czy są jakieś oznaki aby nie zgadzał się on oryginałem który był produkowany?
PS. Dzelo23 nie wątpie że widziałem parę razy twojego roverka bo felgi rzucają się w oczy. Jestem z Brańska.

[ Dodano: Pon Paź 24, 2016 21:20 ]
Oto dostałem taką odpowiedź od sprzedającego:

Zamieściłem zdjęcia w ogłoszeniu z książki serwisowej oraz niemieckiego przeglądu technicznego, czy w jakiś inny sposób ktoś może to udokumentować biorąc w szczególności dokumenty dotyczące przeglądu technicznego niemieckiego. Rozrząd był obecnie wymieniony po sprowadzeniu auta, mogę podarować stare części razem z autem, został również wymieniony olej silnikowy, nie wiem nic na temat wymiany uszczelki pod głowicą, płyn jest czysty - nie wymieniany, nie ma żadnych najmniejszych oznak żeby coś działo się z uszczelką pod głowicą, jest OK !! . proszę o telefon, jestem w stanie udzielić wówczas wydaje mi się wyczerpujących odpowiedzi. Autem w niemczech jeździł lekarz dermatolog.
dokument Dekry z przeglądu technicznego jest z 09.04.2015r godzina 11:41, przebieg wówczas wynosił 93016 km. Niemiecki przegląd techniczny tzw. "tif" ważny jest obecnie do kwietnia 2017r.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Paź 24, 2016 22:09   

Bolączki 75 mogę pomóc zdiagnozować, blacharkę oblecieć miernikiem też nie problem :)
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Sro Paź 26, 2016 17:48   

Może ktoś się orientuje jak wygląda żywotność dwumasy w R75. Czytałem tematy z tym związane sam miałem taki problem w vectra C gdzie wymiana jest kosztowna. Zauważyłem że w benzyniakach R75 jest dwumas co mnie trochę zdziwiło.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Paź 26, 2016 20:29   

Ja u siebie mam 231 tys km przejechane i z dwumasem nic sie nie dzieje, a jest od nowosci.
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Sro Paź 26, 2016 20:40   

No ja kupiłem kiedyś vectre C po R25 no i no i jak oryginalnie minęło 150tys od razu wymiana bo po przejechaniu następnych 5 tys grzechotanie niemiłosiernie i cholerne szarpanie. Widać że w Roverkach ten element został lepiej wykonany lub benzyna ma mniejsze obciążenia i drgania niż ropniaki.
http://otomoto.pl/oferta/...html#e10c3eb257
A co myślicie o tym egzemplarzu muszę wytypować z 3 auta i wybrać się w objazd po polsce za R75. Moim zdaniem na tą wersję też ubogi nie ma nic z podgrzewania fotela kierowcy, kontrola trakcji, tempomat podgrzewanie fotela pasażera. Na polskich serwisach strasznie ubogie te wersje nie sądzicie?
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Paź 26, 2016 22:06   

Lukasz08 napisał/a:
No ja kupiłem kiedyś vectre C po R25 no i no i jak oryginalnie minęło 150tys od razu wymiana bo po przejechaniu następnych 5 tys grzechotanie niemiłosiernie i cholerne szarpanie. Widać że w Roverkach ten element został lepiej wykonany lub benzyna ma mniejsze obciążenia i drgania niż ropniaki.
http://otomoto.pl/oferta/...html#e10c3eb257
A co myślicie o tym egzemplarzu muszę wytypować z 3 auta i wybrać się w objazd po polsce za R75. Moim zdaniem na tą wersję też ubogi nie ma nic z podgrzewania fotela kierowcy, kontrola trakcji, tempomat podgrzewanie fotela pasażera. Na polskich serwisach strasznie ubogie te wersje nie sądzicie?


W moim przypadku kwestia dotyczy diesla.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę o porady
szylozbi Chcę kupić ROVERka 3 Sro Cze 01, 2011 22:34
azer
Brak nowych postów Rover 45 prosze o porady :)
pyton1122 Chcę kupić ROVERka 2 Czw Mar 08, 2012 23:37
Lysy_
Brak nowych postów [MG ZR 1.4] Proszę o opinię i porady
RedSkull Chcę kupić ROVERka 1 Sob Wrz 10, 2011 13:37
bociannielot
Brak nowych postów [R75] prosze o porady w sprawie kupna
michalie Chcę kupić ROVERka 16 Czw Cze 23, 2011 21:22
michalie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink