Forum Klubu ROVERki.pl :: Samodzielna naprawa połączona z modem silnika 1.8
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Samodzielna naprawa połączona z modem silnika 1.8
Autor Wiadomość
Magic79 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 72
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Paź 24, 2016 18:53   Samodzielna naprawa połączona z modem silnika 1.8

Cześć wszystkim! Rozebrałem silnik 1,8 , bo wciąż kopcił na biało jak parowóz i prychał - wypadał zapłon. Byłem już u kilku mechaników: jeden kiedyś mi cały silnik robił ale coś spierniczył . Od tamtej pory - po wymianie uszczelki na wielowarstwową metalową wszystko niby było ok za wyjątkiem dymienia na biało (czytaj parowania z wydechu). Płynu za wiele nie ubywało, ale raz kiedyś chyba łyknął pierwszy cylinder licząc od rozrządu tyle płynu, że nagle stojąc w korku gwałtownie szarpnął silnik i zgasł. Zaholowałem go do innego mechanika i ten powiedział, że płyn wlewał się kolektorem, co było bzdurą. W końcu zrobiłem pomiar kompresji na cylindrach i wszystkie miały po ok. 14 barów a pierwszy nieco ponad 11. Dlaczego tak? Przypuszczałem, że to właśnie na tym cylindrze doszło do przytarcia tłoka o gładź cylindra bo wciąż był mokry.Dwa lata temu były wstawiane nowe cylindry i pierścienie i tłoki oraz korbowody. Bezradność pchnęła mnie w samodzielną rozbiórkę silnika, bo wszyscy mi sugerowali, że to uszczelka głowicy. Wczoraj zwaliłem głowicę. Na uszczelce nie znalazłem żadnych uszkodzeń ani wypaleń etc. Podobnie głowica pozornie tez jest ok, tymczasem wzbudziło moje zdziwienie to, że wszystkie tłoki są ładne- czyste a tylko ten od rozrządu jest uwalony z góry taką czarną trudną do łatwego usunięcia warstwą (skorupą) jakby nagaru. Wszystkie tuleje cylindrów są stabilnie zamocowane (wklejone, to prawda?) a tłoki poruszają się w nich symetrycznie a w maksymalnym górnym położeniu mniej więcej są na równi z górną krawędzią tulei cylindra z wyjątkiem znów tego pierwszego cylindra, który miał znacznie mniejszą kompresję. To co mnie zaskoczyło totalnie, to fakt, że na pierwszym cylindrze tłok w maksymalnym górnym położeniu jest ok 3-4mm poniżej górnej krawędzi tulei cylindra! Poza tym chodzi bardzo sztywno i lekko bokiem w cylindrze. Z jednej strony wewnątrz cylindra jest ok 1 mm szczelina a z drugiej ok 0,3 mm od krawędzi tłoka! Może z tego powodu kompresja była niższa... O co tu chodzi? Ktoś mi coś spierniczył przy składaniu silnika, czy też korba jest krótsza i jeszcze krzywo popycha tłok? Co mi podpowiecie, bo tym razem sam chciałbym złożyć silnik chociaż nie mam o mechanice za wiele pojęcia. Pewnie czeka mnie totalna rozbiórka dołu silnika, bo trzeba wyjąć korbę, tuleję i pierścienie nowe założyć... aha i jeszcze coś - czy mogę kręcić wałem gdy nie ma głowicy, bo niektórzy mówią mi, że tuleje będzie trzeba na nowo wklejać... Poza tym chciałbym go nieco ztuningować mechanicznie i wsadzić głowicę od VVC coś ala VPHD - na stałych wałkach rozrządu - ma to sens? Generalnie mnie to przeraża i liczę na Wasze sugestie za co bardzo dziękuję, bo nie wieżę już żadnym mechaniorom :evil: !
_________________
MagicRover
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 24, 2016 18:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
radek25 




Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 9



Wysłany: Czw Lis 10, 2016 11:25   

moim zdaniem : mogła uszkodzić się uszczelka kolektora dolotowego - tam jest kanał wodny właśnie przy 1-szym cylindrze. Tłok zassał wodę do cylindra i zrobiła się poduszka wodna a że woda jest nieściśliwa to przy sprężaniu wygięło korbę... do wymiany cylinder, tłok z korbowodem a wał korbowy do sprawdzenia czy nie skrzywiony.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Czw Lis 10, 2016 19:35   

Nie wiem czy jest sens wkładać głowicę VVC bez mechanizmów na seryjnym ECU :)
 
 
Magic79 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 72
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Lis 17, 2016 21:31   

Po zablokowaniu mechanizmów VVC myślę, że warto, ma przede wszystkim większe kanały dolotowe, zawory etc no i ostrzejsze wałki rozrządu.
_________________
MagicRover
 
 
andrewandrew 



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 1
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Gru 28, 2017 22:41   

Mam podobnie więc najpierw tak spróbuje, bo tak to bezradnie do mechanika ;/
http://lan-dk.com
http://pikavippivertailufi.com
http://se-lan.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Naprawa silnika 1.8 po uprzednim tuningu
Polon Tuning mechaniczny 20 Wto Paź 01, 2019 08:45
flapjck1
Brak nowych postów [R25] wymiana silnika
Sylwek Tuning mechaniczny 15 Pią Lut 17, 2012 23:38
Gość
Brak nowych postów Przekładka silnika z 1.4 16v na 1.8 16v ???
Bryksen Tuning mechaniczny 10 Wto Maj 18, 2010 17:36
borsi
Brak nowych postów [MG ZS] zmiana silnika na vvc
djdk Tuning mechaniczny 38 Czw Sty 17, 2019 11:50
polonez_vvc
Brak nowych postów zmiana silnika w 200 z 1.1 na 1.4 16v
karolkr Tuning mechaniczny 3 Pią Lut 06, 2009 14:57
NEOSSS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink