Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT]Brak mocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT]Brak mocy
Autor Wiadomość
Mat_Dob 




Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 63
Skąd: Rybnik

MG ZT

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 15:45   [MG ZT]Brak mocy
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witam,
Problem wciaz nierozwiazany, pisze z pytaniem o polecenie na slasku DOBREGO mechanika, ktory pomoze mi z opanowaniem problemu. Tu w Rybniku 80% odklada sluchawke, 20% trzymie jako rekwizyt na warsztacie.

Moze Wy macie pomysly, czemu ma muła (mechanik stwierdzil, ze czuuje jakby auto mialo silnik 1.2 ciagnac przyczepe), dochodzi do 140km na godzine, chyba ze akuurat wskoczy z gorki na 4tys obrotow, to pociagnie do 170km/h.
Kolektor wymieniony, map sensor wymieniony. Niby przeplywke i katalizator sprawdzili i sa sprawne. Z czego ciekawostka jest to, ze jak przydusze na 2 biegu slychac cos jakby metalowe kulki w blaszanej puszcze.

Brak mi juz sil, walcze od marca tego roku z tym..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 22, 2016 15:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 15:54   

Masz zabity katalizator, w serii powinienes miec 2, maly i duzy. jak mieszkasz na uboczu to zrzuc pierwszego kata (bedzie glosnooo) i przejedz sie kawalek.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Mat_Dob 




Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 63
Skąd: Rybnik

MG ZT

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 15:59   

To moze byc rowniez problem z tym przyspieszeniem?
Dziekuje ogromnie za odpowiedz!
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 20:01   

Jeśli słyszysz jakby ktoś nasypał gwoździ do puszki i rytmicznie ruszał w rytm samby (i słyszysz to spod auta) to 99,9% masz pęknięty porcelanowy wkład katalizatora, ułamane kawałki latają po obudowie - dzwonią zatkają katalizator. Także od tego bym zaczął :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Mat_Dob 




Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 63
Skąd: Rybnik

MG ZT

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 20:41   

No dokladnie taki dzwiek. I tak jezdze od marca po mechanikach. Trzymaja tydzien/dwa, i widuje je przewaznie na parkingu przy warsztacie. Brak mi slow, a jedyne ktore mi przychodza do glowy to te, za ktore bylbym upomniany. W tym momencie mozemy mowic o tym, ze to jest problem przymulenia?
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 20:44   

Markzo napisał/a:
Masz zabity katalizator, w serii powinienes miec 2, maly i duzy. jak mieszkasz na uboczu to zrzuc pierwszego kata (bedzie glosnooo) i przejedz sie kawalek.


Dokładnie o tym samym pomyślałem no ale w chodzę i jest już twoja odpowiedz :P obstawiam tak samo kata :D
_________________
:pisze:
 
 
Mat_Dob 




Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 63
Skąd: Rybnik

MG ZT

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 21:06   

I see. Ktory bedzie wymagal wymiany, ten pierwszy? no i pasuje takze z r75?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 21:26   

Cytat:

I see. Ktory bedzie wymagal wymiany, ten pierwszy? no i pasuje takze z r75?

Zacznij od wejścia pod auto (skocz na SKP, chłopaki za 10pln Ci podniosą auto na podnosniku) i wtedy odpal motor. Parę przygazówek i już powinno być słychać, który się tłucze. Opukaj je delikatnie, szybko dojdziesz, który się przytkał. Katalizatory pasują (oba) z 75.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Pią Gru 30, 2016 21:50   

Proponuję sprawdzić:
-szczelność układu dolotowego
-czujnik wałka rozrządu
-ustawienie rozrządu
-błędy ?? ?? chyba oczywiste
-świece
-przewody WN
-cewki
-ciśnienie na cylindrach
-ciśnienie paliwa
To chyba tyle :P
kolejność losowa ale ja zacząłbym od rozrządu jak nie świeci CHECK
kat jak się posypie to powinno wywalić CHECK ENGINE bo katy są dwa i komputer wychwyci różnicę między głowicami.

[ Dodano: Pią Gru 30, 2016 21:50 ]
Mat_Dob napisał/a:
Niby przeplywke i katalizator sprawdzili i sa sprawne.

Jak Ci sprawdzili przepływkę ?? ? Jeżeli zapłaciłeś za tą usługę to żądaj zwrotu pieniędzy ponieważ 2.5 V6 "przepływki" nie posiada nie posiadał i nigdy posiadać nie będzie :P
Dawki są wyliczane tylko z pomiaru zawartości tlenu w spalinach. Ale faktem jest że mało który mechanik ma pojęcie ponad silnik 1.9 TDi w dziedzinie wymiana rozrządu i nic poza tym.
Najśmieszniejsze jest to że nasze 2.5 i 2.0 V6 są prostsze i tylko wyglądają strasznie :)
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
Mat_Dob 




Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 63
Skąd: Rybnik

MG ZT

Wysłany: Sob Sty 07, 2017 23:32   

Heh, no mi to niby w koszta wliczyli :P
Katy sprawne.
Sprawa wyglada tak, auuto do mnie wrocilo z wymienionym kolejnym map sensorem, i w gruncie rzeczy czuc roznice, jesli chodzi o przyspieszenie. Problem natomiast wystapil taki, ze nie dochodzi teraz do 5 tys obrotow, a troche ponad 4 tys... :D
Zadnych bledow procz sporadycznego IAT i Mapa nie wywala. Kolektor juz byl wymieniany..
Rozrzad ponoc tez byl sprawdzony.
Wystapil mi nowy problem, z TOAF'em, wyswietla mi tylko modul silnika, na reszcie pokazuuje blad, ze nie umie modulu znalezc..

Znacie moze mechanika, ktory na slasku specjalizuuje sie w naszych auutach? Bo mnie szlag trafia powoli.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 08, 2017 00:05   

Mat_Dob wymianę jakiej przepływki - jakiego MAPa. Z tego co koledzy wyżej piszą w KV6 NIE MA PRZEPŁYWOMIERZA (MAPa).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 08, 2017 09:20   

Nie tak daleko bo w Krakowie jest Pan Miodowicz Paweł -> :
https://www.roverki.eu/cz...ails&sobi2Id=62
_________________
:pisze:
 
 
bobek2525 



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 32



Wysłany: Pon Sty 09, 2017 15:08   

To mogą być jeszcze visy spadek mocy + duże spalanie
 
 
Mat_Dob 




Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 63
Skąd: Rybnik

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 19:00   

Spalanie mam w normie, ale smieszna sprawa jest to, ze vis power tak jakby sie zblokowal (podczas testow toafem), i teraz slychac jakby napiecie probowalo przelaczac, ale sam silniczek nie chodzi. Regenerowalem go w czestochowie, dodane diody byly i dioda swieci..
Szlag mnie trafi zaraz, powaznie.
blad jest jeden stale - P0107 - Manifold absoluuute pressure/barometric pressure circuuit low input.
czuujnik, ktory moze blednie nazywalem map sensorem ma oznaczenie MHK 100820.
Jeszcze od paru dni bez zadnego powodu klekot z okolic kolektora dolotwego i wyskakuje kontrolka silnika przy 140...

p.s. spalanie jest w granicach 11-12l w ta pogode..
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 19:09   

p0107 czujnik ciśnienia absol.kolektora/ciśnienia atmosferycznego - niski sygnał wejściowy
Łapie lewe powietrze. Tylko ciekawe gdzie. Sprawdź odmy czy trójnik nie pękł,
uszczelnienie na kolektorze, Visy czy są dobrze przykręcone, nasłuchuj czy nie świszczy gdzieś przy dodawaniu gazu
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 19:52   

albo masz przestawiony rozrzad i stad zle cisnienie.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 19:59   

podobno mechanior sprawdzał mu rozrząd. Ciekaw jestem czy blokadami ?? ? bo bez wyciągania silnika ciężko sprawdzić "na oko"
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
Mat_Dob 




Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 63
Skąd: Rybnik

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 20:12   

Pewnie bez blokad.Oni tak na slepo proboja, no i co chwile jakis nowy koszt. kolektor z uszczelkami juz byl wymieniony. Visy sa dobrze przykrecone, upewnialem sie dzis nawet, no i chyba power sie spalil, nie wiem. Ja jutro do tego mechanika z krakowa zadzwonie i najwyzej bym sie z nim umowil, dosc mam tego zwodzenia i wymiane pol auta z powodu podejzen. Problem z ta predkoscia byla wlasnie od wymiany rozrzadu mniej wiecej. Tydzien po wymianie wracajac z gor zauwazylem problem z tym. Jest to troche mylace jednak, bo zaczelo sie od 5000 tys obrotow, teraz troche ponad 4000 tys wchodzi, no i dzis pierwsyz raz kontrolka silnika zaswiecila.

//edit co do syczenia, nie sadze by takowe bylo, czasem mam wrazenie, jak dojde do tych 4tys obrotow, i zwolnie pedal gazu to wtedy mam wrazenie, ze tak jakby lapie oddech

praca silnika w moim przypadku jest podobna, jak w tym filmiku - https://www.youtube.com/w...st51rajtF37E2FZ
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 21:25   

na filmiku gość ma klapy rozwalone w kolektorze. Kto Ci ustawiał rozrząd bo MG ZT 190 bardzo specyficznie się ustawia. Da się bez blokad ale prawidłowo da się to zrobić tylko na wyciągniętym silniku. Mi prawidłowe ustawienie zajęło ponad godzinę. Tylko ustawienie! A co do blokad to nie wiem czy ktokolwiek na forum ma przystawkę do ZT 190 Bo zwykłe blokadki chłopaki mają. Jak Ustawisz na blokadach ze zwykłego 2.5 to będzie na bank źle. Silnik ratuje się od spalania stukowego i dlatego jest coraz gorzej.
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 21:28   

dj_darco - Rafalmis ma chyba wszystkie blokady.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wypadanie zapłonu, brak ładowania, brak mocy.
Ramzes120 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lip 22, 2019 20:17
Ramzes120
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [i]Brak mocy[i]
R_Bujak Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Gru 04, 2013 16:10
szoso
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Brak mocy
plonex25 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Paź 02, 2012 17:34
apples
Brak nowych postów [R75] Brak mocy
boomi19lca Rover serii 75, MG ZT 55 Wto Paź 20, 2015 23:54
tomek92k2
Brak nowych postów [R75] brak mocy
volverin Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lut 10, 2013 22:10
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink