Forum Klubu ROVERki.pl :: poszukiwanie Rovera 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
poszukiwanie Rovera 75
Autor Wiadomość
esskate1 



Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 15



Wysłany: Pią Gru 30, 2016 11:55   

longer86

Zgadzam się,silnik jest bardzo trwały,nie pali dużo i to jest cos czego poszukuję.
Poza tym z tego co wiem rozrząd występuje w postaci łańcucha a ne paska.( trwałosć)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 30, 2016 11:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 30, 2016 12:39   

longer86 napisał/a:
75 nigdy nie bedzie wyścigówka, większość z nas nie lata codzien po autostradach, cdt jest chyba najbardziej pancernym silnikiem i jesli komuś nie przeszkadza dźwięk diesla to jest to dobry wybór. Skrzynia hmmm dla mnie tylko Manual, jesli padła pompka to zrobiona dobrze naprawa zapewnia bezawaryjna jazdę przez wiele km


Akurat dźwięk cdt wg mnie jest ok, w porównaniu do tdi to wręcz symfonia. Jesli chodzi o skrzynie nie wiem jak w automacie ale w manualu wydawały mi się za krótkie biegi.
Potwierdzam info o pompce, co drugą wymianę oleju w silniku rozbierałem, czyściłem i wymieniałem płyn i przy przebiegu ponad 270000 była jeszcze oryginalna.
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 30, 2016 12:53   

Z tym, że CDT nie pali dużo... :hm: Fakt faktem z MBC, po chipie i kołami 225 ale w trybie mieszanym 7-8 litrów u mnie chłapie (dojeżdżam do poznania więc ruch większy i świateł trochę więcej niż w np. pcimiu dolnym). Natomiast pewnie na oponach 195 pół litra mniej więc 6.5-7.5 już brzmi rozsądniej.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
esskate1 



Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 15



Wysłany: Nie Sty 01, 2017 22:48   

Panowie,
jeżeli ktoś będzie miał informacje na temat ewentualnej sprzedaży ładnej "siedem piątki"
bardzo prosiłbym o informację.

Pozdr

[ Dodano: Nie Sty 01, 2017 22:48 ]
A co Panowie powiecie o tym?

https://www.otomoto.pl/of...html#f10cae3723

Jestem po rozmowie z gościem,sprawia wrażenie uczciwego natomiast wiem wrażenie to trochę za mało przy kupnie samochodu dlatego zgłaszam się do Was,koledzy po fachu.
Odnosi się wrażenie że wie o czym mówi.
Twierdzi, że nie ma nic do ukrycia i bez problemu można podjechać na stację diagnostyczną.
Samochód w ciągłej eksploatacji.Serwis na bieżąco.

Pozdrawiam
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Pon Sty 02, 2017 18:39   

Trochę biedny. Jeśli pamięć mnie nie myli to kierownica powinna być w kolorze siedzeń,ale mogę się mylić :) .
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Sty 02, 2017 18:47   

iktorn73 napisał/a:
Jeśli pamięć mnie nie myli to kierownica powinna być w kolorze siedzeń,ale mogę się mylić


Akurat ta w tym aucie jest taka jaka powinna być do tych siedzeń :)
 
 
esskate1 



Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 15



Wysłany: Sro Sty 04, 2017 00:17   

Byłem na oględzinach tego modelu.
Niestety podróż okazała się niczym więcej jak stratą czasu...
Od samego początku dało się wyczuć, że gościu jest nieszczery.

Panowie,

Jeżeli ktokolwiek chce z jakiegoś powodu pozbyć się Roverka, bardzo chętnie przygarnę.
Kupić autko na tym forum to pewny zakup.Chciałbym takiego dokonac,

Pozdr
Daniel Musioł
730148116
 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sty 04, 2017 01:00   

Którego w końcu oglądałeś ?
Z czym wyszła lipa ?
 
 
esskate1 



Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 15



Wysłany: Sro Sty 04, 2017 01:06   

Tego ostatniego, z Łomży.
Mechanik jasno stwierdził, że jest skrzynia do naprawy.
Już nie mówiąc o szpachlu...

Dramat. Znalezienie Roverka w dieslu i automacie graniczy z cudem.
 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sty 04, 2017 02:01   

Skrzynia to pół biedy jeśli wyjmiesz auto w świetnej cenie, zrobisz jej pełny remont i bedziesz na niej latał 150-200 tkm.
Niemniej jednak, jeśli inne sprawy wyglądają kiepsko, to nie ma sensu pchać się w kanał.
 
 
Sandman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 120
Skąd: Polska

Rover Tourer

Wysłany: Sro Sty 04, 2017 10:24   

Dodam swoje 3 grosze :)
Wiadomo, że są gusta i guściki odnośnie silników. Mi osobiście benzyną jeździ się średnio - mimo tego że 2,5 V6 reaguje na gaz jak diesel to i tak obroty na których się jeździ są relatywnie wyższe. Fajnie że jest moc ale z drugiej strony to jest limuzyna raczej nie stworzona do super dynamicznej jazdy. Pomijając Rover, czy nie Rover i tak wybrał bym diesla.
W CDT/CDTi jest solidna konstrukcja więc silnik przejedzie te 600 tys nim będziesz musiał się martwić o jakieś wymiany łańcucha itp. Co do sprzęgła w manualu - jest to bolączka ale nie aż taka jak to wszyscy na forum zwykli malować :P jestem świeżo po wymianie i nie była to aż taka straszna robota. Sprzęgło z dociskiem i wysprzęglikiem kosztowało co prawda 800zł a robocizna kolejne 600zł (ale było też kilka drobiazgów innych robionych) ale jest to coś co robisz raz na 200 tys. km. Oczywiście skrzynia automatyczna ma wiele zalet i sam bym się nad nią zastanawiał... ale mam już manual więc - następnym razem.

Jedna rada - jeśli chcesz kupić dobry egzemplarz - warto na niego poczekać :) bo później będziesz myśleć, kurczę, mógłby mieć jeszcze to, i to... :D wybierz to co chcesz mieć i takiego auta szukaj, bez kompromisów! Bo będziesz żałować ;)
_________________
Mój dyliżans :D
 
 
esskate1 



Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 15



Wysłany: Sro Sty 04, 2017 11:13   

Sandmann,

może i robota w postaci wymiany sprzęgła nie jest straszna (te 1200zł) natomiast najgorsze jest to jak często jesteś zmuszony powtarzać tą czynność w ciągu np.roku.

W jaki sposob zrobić to aby pojezdzic bez tej awarii przez dluzszy czas?
Pewnie powiecie sprzęgło kompletne firmy Tazu, aluminiowe (tak szybko się nie ściera)
aczkolwiek na tym forum znalazłem wypowiedzi osób,które pomimo zastosowania komponentów tej firmy musiały jeszcze raz serwisowac sprzęgło.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 04, 2017 11:47   

Trzeba było napisać że chcesz go obejrzeć, ja mam 45km do Łomży to bym te 3h poświęcił a Ty byś nie jechał na darmo :D
Co do sprzęgła to ja przez 6 lat wymieniłem raz i to tylko ze względu na swap. Raz zregenerowałem pompkę a po roku od regeneracji zmieniłem na metalową i tyle. Dużo zależy od montażysty, ja robiłem sam i nikt by się do tych wymian nie przyłożył bardziej :D a jak jest z mechanikami każdy wie.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Sandman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 120
Skąd: Polska

Rover Tourer

Wysłany: Sro Sty 04, 2017 11:53   

hmm powiedział bym że faktycznie wysprzęglik (nie sprzęgło) i pompka metalowa od Tazu - też czytałem o ostaniach problemach - wychodzi na to że zaczęli produkować na ilość bo okazało się że jest dużo chętnych. Zobaczymy, będę mógł się wypowiedzieć za kilka miesięcy jak już nabije te 10kkm żeby coś wiedzieć.
A poza tym jak włożysz tarczę w miarę ok firmy to będzie działać i przejedziesz na niej tak czy tak ok 200 tys km. więc jeśli nie wysypie się wysprzęglik - to masz bezawaryjne sprzęgło. Wiadomo, trzeba sprawdzić poziom płynu od czasu do czasu i pewnie go wymienić raz na rok/dwa ale poza tym... nic mi do głowy nie przychodzi.
_________________
Mój dyliżans :D
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 04, 2017 17:04   

Jutro będę oglądał tego https://www.otomoto.pl/of...html#f10cae3723 opiszę co i jak po powrocie, sprzedawca zapewnia że wszystko działa i jest sprawne.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 04, 2017 22:17   

Pompkę wymieniłem 4 lata temu na używany oryginal, niewiele pozniej wymieniłem wysprzeglik, jeszcze tez na zwykly który kosztował 250 i byl niby do land rovera. Od tego czasu mam spokój. Roverekiem przez 6 lat nakulalem jakies 60 tys , na blacie wg licznika 250 i konczy mi sie sprzeglo. Koszt minimum za tarcze i docisk 400, max to można polecieć do 1200. Robota to pewnie tez ze 400.

Podliczajac serwis tego układu na 6 lat wychodzi okolo 1550, mysle ze niedużo, tym bardziej ze auto rocznik 2000 i podejrzewam tam jeszcze oryginalne sprzeglo. A moje nie ma latwego zycia. Takze mysle ze Manual nie tak straszny jak to malują.
_________________
75 Red Edition
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 14:09   

Nie dotarłem na oględziny auta, wyjeżdżając zadzwoniłem jeszcze raz z informacją że się spóźnię przez warunki pogodowe a pan mnie informuje że nie ma sensu bym przyjeżdżał bo nie jest w stanie otworzyć auta ponieważ zamarzło :D
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
esskate1 



Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 15



Wysłany: Czw Sty 05, 2017 14:21   

Chyba stalo sie coś więcej niz "zamarzło" :D
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 17:16   

Mogło zamarznąć, mój starszy też dzisiaj nie mógł otworzyć. Walczył z pół godziny i zwątpił :D
Wczoraj padał śnieg przy +1, po południu spadło do -1 a w nocy było już -13 i intensywne opady śniegu :)
Ja swojego też miałem całego pod 5mm warstwą lodu.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 18:13   

W moim tylko mikroswitche zamarzają w drzwiach i komputer widzi je po zamknięciu jako otwarte. Tatuś tak się ucieszył, że go odwiedziłem po prawie miesiącu, że postanowił mi przed mrozami umyć auto. Kierując dyszę z bliska w każdą szczelinę.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi poszukiwanie R75 automat
fenomen1717 Chcę kupić ROVERka 2 Sro Kwi 03, 2013 07:49
szoso
Brak nowych postów [MG ZT] Poszukiwanie ZT wartego uwagi :)
Krzysi3k Chcę kupić ROVERka 93 Nie Maj 01, 2016 15:52
matiss
Brak nowych postów SZUKAM ROVERA 75
bialy69 Chcę kupić ROVERka 5 Pią Paź 01, 2010 21:02
Dydo
Brak nowych postów Zakup Rovera 214?
ti-yo1 Chcę kupić ROVERka 8 Wto Sie 03, 2010 16:53
imejdz
Brak nowych postów [Zakup MG Rovera ZT 75 v6]
Krzysztof_89 Chcę kupić ROVERka 2 Czw Mar 14, 2013 10:46
Krzysztof_89



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink