Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG F] Przednie lamy słabo świecą.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG F] Przednie lamy słabo świecą.
Autor Wiadomość
fighter 



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: Polska



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 22:11   [MG F] Przednie lamy słabo świecą.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Auto świeżo po przeglądzie, lampy dobrze wyregulowane, jednak słabo świecą. Na nieoświetlonej drodze prawie nic nie widać. Co z tym zrobić?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 09, 2012 22:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 09:56   

Rozebrać lampy bardzo delikatną ścierką wyczyścić odbłyśniki, Założyć nowe żarówki typu np. Osram night breaker. U mnie po takim zabiegu można było by powiedzieć że "byłem ślepy a teraz widzę. " Dzień do nocy.
_________________
Pompowanie zawieszenia WLKP (Poznań) Info na PW
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 10:18   

Sciereczka musi być superdelikatna, bo odbłyśniki są bardzo wrażliwe na porysowanie. AndrewS bodajże zrobił inaczej ... mianowicie umył odbłyśniki w zmywarce na delikatnym programie.

Proponuję jeszcze sprawdzić jakie masz napięcie na żarówce i porównać je z tym na akumulatorze ... może masz już powypalane styli w przełączniku i one też swoje dokładają ... u mnei był spadek ponad 1V a to dużo ... dołożenie przekaźnika w instalację rozwiazało problem i poprawiło jakość świecenia :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 20:05   

Z tymi odbłyśnikami to uważajcie bo bardzo łatwo zetrzeć lub zmatowić tą powłokę i wtedy "mycie" jeszcze pogorszy efekt. Dobrym sposobem bez rozbierania lampy jest wlanie do środka roztworu wody z octem i zabawa lampą jak shakerem podczas robienia drinka ;) Robiliśmy to ze znajomym w Subaru i efekt był elegancki.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
fighter 



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: Polska



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 11:18   

Jak zrobi się troszeczkę cieplej, to będę musiał się tym zająć. :)

[ Dodano: Nie Mar 11, 2012 11:18 ]
Panowie, czy ktoś montował do swojego MG F ksenony?
 
 
Xao 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Krapkowice



Wysłany: Nie Maj 06, 2012 21:08   

Z tego co wiem to klosz nie ma homologacji na xeony... i raczej przeglądu nie przejdzie... inna sprawa chyba jest z TF bo z tego co tam kiedyś czytałem xeonki to chyba już ma.

w każdym razie ja obecnie przymierzam się do Osram Night breaker Plus
z tego co czytałem na angielskich stronach ludzie bawili się jeszcze 100 Watowymi żarówkami efekty ciekawe ale... pierwszy patrol policji i mamy po dowodzie i do tego jeszcze dochodzi dość częste przysmażenie lustra i elektryki (moim zdaniem nie opłaca się).

Są firmy regenerujące lustra :)

Pozdrawiam
Marcin
 
 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Nie Maj 20, 2012 20:34   

Tak jak pisałem nie bójcie sie tych lam bo rozebrać je to banał i można sobie bez problemu zrobić to samemu. Ja teraz mam przód od tf i zastanawiam się nad xenonem. Są fajne zestawy za ok 300zł i wg opini na prawdę ładnie świecą. Tf ma soczewki więc tam nie ma problemu z xenonem
_________________
Pompowanie zawieszenia WLKP (Poznań) Info na PW
 
 
Skwirek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 86
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Nie Maj 20, 2012 23:06   

Problem z xenon'em jest - bez względu na to, czy masz soczewki czy nie.

O ile barwa <4300K nie za bardzo rzuca się Panom Policjantom w oczy to już wyższe niestety tak.

Sam montaż xenon'u to latwizna, tylko - jeszcze sprawa spryskiwaczy, sprawa homologacji szkla (calego reflektoru) dla xenon'u, no i poziomowanie snopu światła. Mając mechaniczne regulacje (bo z tego co pamiętam F i TF takowe mają) - trochę marnie wypada pomysł montażu xenon'u.

W razie jakiegoś wypadku, stłuczki a nawet głupiej kontroli - można sobie narobić kłopotów.
A już mając niehomologowany xenon i przetwornice - klapa na całej linii. Tak czy siak, w razie W ja bym nie chciał płacić za wszystko ze swojej kieszeni, bo w przypadku takiego montażu xenon'u ubezpieczalnia ma prawo nie wypłacić nawet złotówki "poszkodowanemu" z tytułu OC.

Może scenariusz z tych czarniejszych - ale w moim otoczeniu miał ostatnio miejsce wypadek z udziałem motocykla. Sprawca (kierujący samochodem) okazał się mieć xenon z alledrogo, na którym panowie biegli nie znaleźli homologacji.

Pozdrawiam
_________________
"Człowiek, który nie dąży do spełniania własnych marzeń równie dobrze mógłby być warzywem"
 
 
 
Michal73 



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Anglia

MG TF

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 20:44   

Sam wole wersje MG TF, ale widziałem kilka MG MGF z białymi lampami chyba takimi:
http://www.ebay.co.uk/itm...=item3cc3261c17
Powiem że na żywo wygląda to naprawdę super, ale to kwestia gustu
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Maj 21, 2012 21:32   

lampy do mgf-a sa latwe do ogarniecia

jak jest wyblakly/poczerniony odlysnik to oddac do metalizacji prozniowej

a jak jest matowe/pozolkle szklo to mozna kupic samo szklo :D polecam

np http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID000062


przy okazji mozna zrobic stylizacje na mgf trophy ( z czarnym tlem ) - osobiscie bardzo mi sie podoba takie rozwiazanie

http://www.flickr.com/photos/simes1701/4238746915/
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
adriano216 



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 22



Wysłany: Nie Sty 01, 2017 17:00   

Mój problem z lampami w MG TF polega na tym, że lampy świecą jakby punktowo na lewo i prawo i przed sobą nic nie widzę w nocy. Dosłownie jest masakra. Mechanik nic nie może zaradzić poza jaśniejszymi żarówkami. Ale to nie załatwi problemu. Czy w TF też coś da wymycie soczewek? Chyba nie skoro światło pada punktowo. Czy w tym modelu to normalne? Ma ktoś na to sposób? Światła długie świecą poprawnie.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Sty 01, 2017 18:30   

Sprawdz czy regulacja wgole dziala, moze byc ze z trzpienia regulujacego spadlo lustro
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
adriano216 



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 22



Wysłany: Pon Sty 02, 2017 00:06   

OK sprawdzę, więc rozumiem, że świecenie skupionymi plamami nie jest normalne? Światło powinno być rozprowadzone równomiernie?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 02, 2017 20:00   

Moze nie tyle winna soczewka, co mogą być zużyte odbłyśniki za soczewką, tutaj trzeba by rozkleić lampę, i albo zmienić cale soczewki, albo oddać do metslizacji prozniowej
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink