Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kontrola trakcji - świecąca ikona
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kontrola trakcji - świecąca ikona
Autor Wiadomość
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



  Wysłany: Wto Sty 03, 2017 11:30   [R75] Kontrola trakcji - świecąca ikona
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Cześć

Może śmieszne pytanie ale jednak. TOAF-em włączyłem kontrole trakcji, pojawiła się ikonka żółta w trójkącie, ale mam urwany kabel od tylnego lewego koła w ABS i mam błąd czujnika w lewym tylnym kole. Czy w takim razie kontrola trakcji działa? Tak czy siak mam wrażenie że ślizgam się tym autem po śniegu jak na sankach.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 03, 2017 11:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 03, 2017 11:52   

Za kontrolę trakcji odpowiada bodajże czujnik abs w prawym przednim kole.
Jeżeli nie masz kontroli trakcji to samo włączenie jej w Toafie nic Ci nie pomoże :D
Jak się świeci to znaczy ,że nie działa ;)
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 03, 2017 11:52   

tmk752, skoro jeden z czujników abs jest niesprawny i ikonka kontroli trakcji świeci się przez cały czas znaczy, że nie działa.

Druga sprawa, jak to "włączyłeś kontrolę trakcji" w TOAF-ie? Samo włączenie ASR w zegarach nie sprawia, że nagle masz kontrolę trakcji. Potrzebna jest odpowiednia pompa ABS z właściwym sterownikiem, a poza włączeniem ASR w zegarach trzeba jeszcze zmodyfikować ustawienia ECU silnika. Przyda się też przycisk do wyłączania ASR w konsoli środkowej. :-)

sebol11, wydawało mi się, że ASR monitoruje prędkość obrotową wszystkich kół, więc sprawne muszą być wszystkie czujniki ABS. :-) Czujnik w prawym przednim kole miał chyba związek z prędkościomierzem i tempomatem (jeśli jest).
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 03, 2017 12:14   

tmk752 co znaczy 'włączyłem kontrolę trakcji TOAFem'?

Po 1 jak wyżej - bez podpiętego czujnika ABSu ani ABS ani TC nie zadziała.
Po 2 żeby 'włączyć kontrolę trakcji' nie wystarczy zaznaczyć ptaszka w TOAFie - musisz mieć pompę ABS z kontrolą trakcji.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Sty 03, 2017 12:16   

wellman napisał/a:
wydawało mi się, że ASR monitoruje prędkość obrotową wszystkich kół, więc sprawne muszą być wszystkie czujniki ABS. :-)


Dokładnie tak jest awaria któregokolwiek z czujników ( czy też przewodów) od ABS-u wywala błąd kontroli trakcji
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 23:57   

Dodam jeszcze, że mapa sterownika silnika musi także mieć informacje o kontroli trakcji. Jeśli będzie nieodpowiednia, to będzie błąd komunikacyjny pomiędzy IKE (moduł wskaźników/zegarów) a DDE (sterownik silnika).

A kolega jeśli nie ma na wyposażeniu trakcji, a włączył ją w IKE (moduł wskaźników) będzie to skutkowało błędem i wyświetlaniem się symbolu trakcji na zegarach.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Czw Lis 29, 2018 00:57   

Teoretycznie u mnie kontrola trakcji działa, bo na wyświetlaczu komputera ikona się nie wyświetla. Jak na konsoli środkowej wcisnę przycisk, to kontrolę wyłączam i ikona się pojawia.
Ale... Kilka razy było tak, że jak wyczuł chyba różną prędkość obrotową kół, to ikona sama się pojawiała na ekranie, tak jakby kontrola się sama wyłączyła. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu ikony nie ma. Teoretycznie, wedle instrukcji, w momencie zadziałania systemu ikona powinna się pojawić tylko na chwilę. Ale u mnie nie znika po chwili. Więc o co chodzi? System działa nie do końca prawidłowo?
 
 
 
Gusio92 



Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 167
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT-T

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 09:41   

prosto Ci powiem. Jeśli TC CI działa to przy utracie przyczepności któregoś z kół osi przedniej powinna CI się na wyświetlaczu LCD w desce rozdzielczej zapalić kontrolka TC i będzie tak świeci długo dopóki kła nie złapią przyczepności.

[ Dodano: Czw Lis 29, 2018 09:41 ]
a jeśli Ci stale Świeci na kontrolka po wywołaniu wyświetlacza LCD w manetce przy kierownicy to oznacza awarie tego układu.chyba dobrze wytłumaczyłem
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Lis 29, 2018 10:06   

Potwierdzam jak wyżej. W sprawnym układzie po złapaniu przyczepności ikona kontroli trakcji gaśnie.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Pią Lis 30, 2018 01:18   

Jak na razie dwa razy tylko zdarzyło mi się od zakupu auta, że ikonka ta na ekraniku się pojawiła. Raz w przypadku konieczności ominięcia samochodu poprzez wjazd jednym kołem na krawężnik. W obu przypadkach ikona nie zgasła aż do czasu wyłączenia zapłonu i ponownego włączenia. Czyli coś może faktycznie jest z tym nie tak.
 
 
 
Gusio92 



Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 167
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT-T

Wysłany: Pią Lis 30, 2018 08:38   

to masz blad jakiegos czujnika w kole sam pisales ze masz cos z tym ABS-em wiec tu zacznij poszukiwania. my tez tego nie widzimy wiec nie mamy jak pomoc ale jak CI swieci ciagle to znaczy awarje tego ukladu

[ Dodano: Pią Lis 30, 2018 08:36 ]
a przycisk TC na konsoli srodkowej masz?

[ Dodano: Pią Lis 30, 2018 08:38 ]
jesli wjechales kołem na kraweznik to zobacz te własnie koło może tam masz jakaś przerwe
 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Pią Lis 30, 2018 23:01   

Troszkę niedokładnie czytasz moje posty, przez co widzę że się nie rozumiemy.
Nigdzie nie pisałem, że mam coś ABS-em. Auto po zakupie miało z tym problem, ale czujnik został wymieniony (akurat to jest to samo koło którym najechałem na krawężnik).
Ikonka kontroli trakcji (wykrzyknik w trójkącie a to w zaokrąglonej strzałeczce) nie wyświetla mi się cały czas, a tylko jak pisałem po zadziałaniu tego systemu, gdzie ikona wedle instrukcji powinna po chwili zgasnąć, a tak się nie dzieje.
Oczywiście, że przycisk na konsoli środkowej od tego systemu mam.
 
 
 
Gusio92 



Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 167
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT-T

Wysłany: Nie Gru 02, 2018 07:24   

Jeżeli Ci nie gaśnie to w tym kole masz dalej problem
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 02, 2018 09:30   

Sprawdź czy nie przycina się linka od TC, czy nie jest uszkodzona przy silniku sterującym.
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Gru 02, 2018 12:20   

Cytat:
Jeżeli Ci nie gaśnie to w tym kole masz dalej problem
nie w kole , bo nie świeci ABS. Problem jest w przepustnicy TC , lince lub przekładni w module TC.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
pawel_cz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 46
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sob Gru 08, 2018 19:55   

Czy normalne jest, że ikona TC na wyświetlaczu komputera zapala się na chwilę po rozruchu silnika, po czym gaśnie i wszystko jest tip top? Układ działa, bo po zerwaniu przyczepności następuje tłumienie mocy i zapalenie kontrolki na LCD. Dzieję się tak w ok 5 stopni Celsjusza, lub w zbliżonej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] ABS i TC kontrola trakcji
Oskar Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lis 29, 2010 18:37
witgut
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji
przemolka1 Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Wrz 03, 2010 15:00
przemolka1
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji
kandj Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Maj 30, 2010 21:30
kandj
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji
załącza się czasami po wymianie felg
Koji Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Mar 31, 2010 18:18
Koji
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji
alpacino Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Cze 08, 2017 07:20
alpacino



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink