Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pedał od sprzęgła - Pedał
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pedał od sprzęgła - Pedał
Autor Wiadomość
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 01, 2017 18:34   [R75] Pedał od sprzęgła - Pedał
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

wkurzało mnie i zawsze będzie wkurzać, jak ciężko chodzi pedał sprzęgła, jedni mówią że jest ok a drudzy że ciężko... to chyba zależy od nogi, jak ktoś ma udo i łydkę 30kg to może nie czuje różnicy ale ja czuję bo jestem "atletycznej" budowy ;))

Czy ktoś nie ma samego pedału sprzęgła? zdemontowanego ? potrzebuję go do testów, nie chcę swojego wywalać, bo nie wiem jak to się skończy a nie chce potem szukać na szybko pedału.

Mam taki pomysł żeby przesunąć o 1cm-2cm mocowanie pompy na pedale, i przesunąć adekwatnie do tego pompę żeby ruch był taki sam, ale pod większym kątem, efekt będzie taki że będzie większa "dźwignia" czyli większy nacisk na pompę przy mniejszym nacisku nogi... popróbuję różne wysokości aż znajdę złoty środek, podam wymiary i jak ktoś będzie chciał poprawić u siebie to będzie takowa możliwość.

Niestety jak zmieniam R-kę na inne auto to robię dziurę w podłodze... czas to zmienić
_________________
Pamparampam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 01, 2017 18:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Sro Lut 01, 2017 18:49   

mam, będziesz jakoś w Gliwicach. Ja może jutro Pyskowice nawiedzę. Pisz jak Ci pasuje.
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sro Lut 01, 2017 19:43   

Boncky, ale wtedy pompka będzie wykonywała mniejszy ruch tłokiem, przez co sprzęgło może nie wysprzęglać się do końca. Myślisz, że to nie będzie problem?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 19:40   

siemion_ napisał/a:
mam, będziesz jakoś w Gliwicach. Ja może jutro Pyskowice nawiedzę. Pisz jak Ci pasuje.


mam teraz małe urwanie głowy, ale za jakieś dwa tygodnie już wrócę do normy, jak byś mógł mi na pw telefon podrzucić, to zadzwonię, często bywam w Gliwicach to się złapiemy

[ Dodano: Nie Lut 05, 2017 19:40 ]
karolj napisał/a:
Boncky, ale wtedy pompka będzie wykonywała mniejszy ruch tłokiem, przez co sprzęgło może nie wysprzęglać się do końca. Myślisz, że to nie będzie problem?



oczywiście że będzie problem, dlatego trzeba adekwatnie przesunąć pompę by zakres ruchu był taki sam, to już pomierzę i zrobię żeby było identycznie, dorobię odpowiednie mocowanie żeby była to kwestia 2 śrubek i po kłopocie, właśnie cały szkopuł w tym żeby tak to ustawić, aby opór na pedale był 2 razy mniejszy ale zakres ten sam
_________________
Pamparampam
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 23:38   

Żeby uzyskać lepsza dźwignie, pompka powinna iść do góry na pedale.

Jesli tak to aby zachować neutralna pozycje pompki powinna ona iść w stronę ściany grodziowej, a juz obecna pompka zbiorniczkiem prawie ze ściany dotyka. I nieważne ile będziesz liczył jesli tłoczysko pompki ma określoną długość. To ruch pedału tylko w jednej pozycji pokonuje tenże określony odcinek drogi i nie da rady tego zmienić, chyba ze zastosujesz jakąś przekladnię.
_________________
75 Red Edition
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 17:51   

longer86 napisał/a:
Żeby uzyskać lepsza dźwignie, pompka powinna iść do góry na pedale.

Jesli tak to aby zachować neutralna pozycje pompki powinna ona iść w stronę ściany grodziowej, a juz obecna pompka zbiorniczkiem prawie ze ściany dotyka. I nieważne ile będziesz liczył jesli tłoczysko pompki ma określoną długość. To ruch pedału tylko w jednej pozycji pokonuje tenże określony odcinek drogi i nie da rady tego zmienić, chyba ze zastosujesz jakąś przekladnię.




poradzę sobie z tym:) i przekładnia będzie ta sama, nikt nie mówił że mocowanie tłoka musi być na środku pedału..;)
_________________
Pamparampam
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2017 09:29   

Chyba nie do konca mnie rozumiesz, mocowanie tłoka powyżej seryjnego miejsca na pedale spowoduje zbyt krótki ruch, a poniżej spowoduje cięższą prace bo mniejsza dzwignia i pedal zmniejszy swój zakres ruchu.

Spójrz na pedały od boku, punkt obrotu/ mocowania pedału jest środkiem okręgu.

Narysuj okrąg o promieniu od mocowania pedału do mocowania pompki, przesuwając mocowanie wyżej lub niżej zmienisz zakres ruchu tłoka.
_________________
75 Red Edition
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 08, 2017 20:55   

longer86 napisał/a:
Chyba nie do konca mnie rozumiesz, mocowanie tłoka powyżej seryjnego miejsca na pedale spowoduje zbyt krótki ruch, a poniżej spowoduje cięższą prace bo mniejsza dzwignia i pedal zmniejszy swój zakres ruchu.

Spójrz na pedały od boku, punkt obrotu/ mocowania pedału jest środkiem okręgu.

Narysuj okrąg o promieniu od mocowania pedału do mocowania pompki, przesuwając mocowanie wyżej lub niżej zmienisz zakres ruchu tłoka.



Ja wiem o co Ci chodzi, ale poradzę sobie z tym
_________________
Pamparampam
 
 
 
jacekrammstein 



Dołączył: 26 Cze 2016
Posty: 27
Skąd: Żyrardowa

MG ZT-T

Wysłany: Sob Mar 18, 2017 15:45   pedał sprzęgła

Panowie widzę że jesteście wyjadacze w sprawie R75/MG .Mam oczywiście też problem z twardym pedałem sprzęgła ale dochodzi mi jeszcze problem że jak śmigam sporo po mieście to pedał opada na dół ale jak go podciągnę noga do góry to znowu mam spokój na kilka dni.Pada sprzęgło? pompa? zapowietrzony układ???Dodam że sprzęgło działa prawidłowo. Proszę zerknijcie na mój drugi post dotyczący ciśnienia w zbiorniczku .Dzięki za pomoc Panowie.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 18, 2017 16:02   

Zapowietrzony układ, lub przepuszcza uszczelka na pompce, odpowietrzyć zgodnie z opisem z workshop Manual, z tym ze odkręcając odpowietrznik wciśnij pedal calkowicie maksymalnie 2 razy i dolej plyn do zbiorniczka.

Jesli po odpowietrzeniu problem powróci to na 99% pompka, wymiana na inną.
_________________
75 Red Edition
 
 
jacekrammstein 



Dołączył: 26 Cze 2016
Posty: 27
Skąd: Żyrardowa

MG ZT-T

Wysłany: Sob Mar 18, 2017 16:07   

Dzięki Ci wielkie za odp ,jak możesz to podpowiedz mi bo mam podciśnienie w zbiorniczku a jestem po wymianie termostatu rurek itd .Chłodnica zimna a płyn znika i już mam dość .Czasem jest że śmiagam 5 tys i nic a nagle taka liapa i znowu doleje i śmigam i wszystko ok .Z wydechu para biała ale w normie jak to przy lpg w zimę
 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 18, 2017 18:47   

Korek zbiornika wyrównawczego często puszcza płyn zbyt wcześnie - szczególnie, gdy masz szary korek. Wymiana na czarny korek często pomaga. Gdy płyn się podgrzewa, zwiększa objętość i ciśnienie w układzie rośnie. Wadliwy korek puszcza wtedy płyn, a gdy temperatura płynu spadnie, powstaje podciśnienie.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 18, 2017 21:09   

Ale nie róbcie syfu w temacie o sprzęgle, tematem o płynie chłodniczym
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] pedał sprzęgła
Adrian75 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Mar 29, 2016 15:41
feldbahn75
Brak nowych postów [R75] Zapadnięty pedał sprzęgła
GRPac Rover serii 75, MG ZT 38 Pon Wrz 20, 2021 09:19
dziara01
Brak nowych postów [R75] Miękki pedał sprzęgła
dzidek76 Rover serii 75, MG ZT 19 Nie Cze 30, 2013 00:14
dzidek76
Brak nowych postów [R75] Skrzypiący pedał sprzęgła
MiReK Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Kwi 30, 2008 10:48
piter34
Brak nowych postów [R75] tykający pedał sprzęgła :)
markozalko Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Mar 20, 2013 17:37
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink