Forum Klubu ROVERki.pl :: Poszukiwany rodzinny diesel AWD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwany rodzinny diesel AWD
Autor Wiadomość
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2017 20:30   

Audi a4 akurat Premium nie jest , a latka przylgnęła ze to Premium tak jak vw jest takimi wspanialy. Dla jednych Premium byla kiedys astra a dla innych polonez, zaraz ktos jeszcze wyjedzie ze jaguar to Premium a jest tak plebejski jak mondeo.
_________________
75 Red Edition
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 07, 2017 20:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lut 07, 2017 20:45   

No Audi raczej jest premium, a Jaguar tym bardziej:)
Longer, to że X type to trochę mondeo, to nie znaczy, że reszta aut to mondeo, zluzuj trochę.
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2017 22:02   

Taaa audi a4 b5 które było tu podane jako przykład diesla w kombi awd to faktycznie Premium, jak golf i seat Leon.

Skoro cos ma być Premium to nie ma być troche mondeo, bo mondeo to zwykle auto a Premium ma coś znaczyć, chyba ze Twoim wyznacznikiem Premium jest bo inni tak mówią. Premium to moze być model marki audi np a8 ale zaliczanie calej marki jako Premium to chore fanaberie.

X type, zwykle auto za normalne pieniądze. I nijak nie widzę przynależności do Premium. Bo 75 w środku wygląda tak samo a nawet lepiej.

Tak ze j0zek sam zluzuj. ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lut 07, 2017 22:13   

Człowieku, gdzie ja napisałem X type to PREMIUM???
JAGUAR PREMIUM TO: XJ, XF, XK, F...

moim wyznacznikiem nie jest, bo inni tak mówią, za to Twoim widzę, tak jak Tobie się wydaje.
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2017 22:17   

Napisałeś ze jaguar to Premium, czyli wszystko a jak widzisz maja czarne owce.
Więc jak słyszę ze ktos mial opla i ma nie kupować volvo bo to Premium to mi się nóż w kieszeni otwiera

Mialem opla , forda i renault mialem nie kupować rovera bo mnie ceny części zniszczą?

Dla mnie r75 jest bardziej Premium niz a4 z tego samego okresu a ceny tego nie oddają, bo przeciez to łałdi jest Premium.
_________________
75 Red Edition
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lut 07, 2017 22:31   

Napisali premium w kontekście tego, żeby wziąć pod uwagę, że części i serwis będzie droższy. A owce czarne zdarzają się wszędzie :)
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2017 23:48   

longer86 wiem jak wygląda przesiadka z utrzymania astry na r75 ;)

Utrzymanie to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy go stać albo czy w ogóle chce taką kasę ładować 'w razie czego'. Ja mówiąc szczerze chyba też bym w omegę celował. Tylko znaleźć niezgnity egzemplarz i tyle. 'Najfajniejsze' z tego by było dla mnie Volvo XC70 ale za 10 tyś nic w sensownym stanie nie kupisz a i koszty utrzymania volvo wyższe na pewno (ewentualnych napraw).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lut 08, 2017 09:12   

Panowie, skończmy dyskusja na tematy poboczne :D wróćmy do tematu :D
 
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 10, 2017 12:02   

Widzę, że temat się rozkręcił :mrgreen:

Jak już napisałam chodzi tylko o podanie modeli AWD z niższej półki. Co do kosztów utrzymania, wiadomo, że nie dorównają omedze, dlatego nie mają znaczenia. Tym bardziej, że traktowana jest co najmniej nagannie.
Padło pytanie o przebieg, waha się w granicy 35tys km/rok, jednak jest to ten niższy zakres, bo omega ze względu na stan zdrowia jest ostatnio mniej eksploatowana.
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lut 10, 2017 12:51   

volvo w dieslu z awd i tak nie dostaniesz tanio zeby byl sens zakupu, podobnie nie ma sensu kupowc 2.5tdi bo to padaka i psuje sie w kazdej wersji ten silnik, jak ze awd nie ma zbyt wielu na rynku to skupilbym sie na passeratii, golf, bora z 1.9tdi, jezdzilem 4motion w b5fl, na wypasie wersje są bardzo przyjemne i buta tez czuć nawet przy 130km :ok: e46 ciężko raczej na allegro/olx bedzie znalezc a w tych piniondzach to moze byc proszenie sie o klopoty
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 10, 2017 14:23   

bociannielot napisał/a:
e46 ciężko raczej na allegro/olx bedzie znalezc a w tych piniondzach to moze byc proszenie sie o klopoty

BMW w każdych pieniądzach w Polsce to proszenie się o kłopoty. ;)
Kuba ostatnio szukał BMW i nawet te najdroższe w 'krajowych ofertach' były... hmmm... interesujące... dla kolekcjonerów złomu... ;)
flow napisał/a:
Jak już napisałam chodzi tylko o podanie modeli AWD z niższej półki. Co do kosztów utrzymania, wiadomo, że nie dorównają omedze, dlatego nie mają znaczenia.

No to tylko Octavia I/Tour 1.9 tdi z haldexem. ;)

Przy odrobinie szczęście, to może i wersję Laurin&Klement się uda ustrzelić, choć te były głównie 1.8T. ;)

I koszty, nie będą wiele wyższe od Omegi, a z racji ilości tych aut w Polsce części, zarówno nowe , jak i używane, kosztują tyle co pudełko zapałek i są dostępne w każdym kiosku. :)

Na VW poniżej 10 tys. bym nie liczył, bo drugie 10, tak jak do E46 trzeba będzie dołożyć, a i tak nie wiadomo z ilu spawane. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lut 10, 2017 15:32   

maciej napisał/a:
Na VW poniżej 10 tys. bym nie liczył
a Octavka to nie vw ;D
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 10, 2017 17:19   

bociannielot napisał/a:
a Octavka to nie vw

No cenowo jest jednak nieco niżej. :)
Jeszcze ciągle 'niemieckie' auta 'z Niemiec' (czy też VW ze znaczkiem VW ;) ) trzymają cenę trochę bardziej (może tylko z powodu wyższej ceny zakupu). :)

Do tego odpowiednikiem Octavki w VW jest Golf, a Octavia ma zdecydowanie przestronniejsze i wnętrze, i bagażnik, więc nawet w tej samej cenie wychodzi nieco bardziej 'rodzinnie', przy tym samym poziomie 'nudności'. ;)

Użytkuję od czasu do czasu Tour'a 1.6 LPG, to wiem. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 10, 2017 20:28   

maciej to dlatego mazdę kupiłeś. Rozumiem - po przejażdżce octavią faktycznie potrzeba trochę emocji w życiu ;) :P (tak się tylko nabijam z octavii ;) )
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 13, 2017 09:31   

prebenny napisał/a:
maciej to dlatego mazdę kupiłeś.

Oczywiscie. :] :]
Zawsze chciałem mieć 'na chwilę' cabrio, żeby zobaczyć 'jak to jest', a MX-5 to legenda, więc jak Irek sprzedawał, w idealnym stanie, za bardzo nieduże pieniądze, to nie mogłem odmówić. ;)
No i się zaraziłem MX-5 (a przeze mnie 2 kolejne osoby, w tym jedna z klubu). ;)
prebenny napisał/a:
Rozumiem - po przejażdżce octavią faktycznie potrzeba trochę emocji w życiu (tak się tylko nabijam z octavii )

Dokładnie! :)
A Octavia, to auto mojego ojca, którego czasem używałem jako zastępczego i dlatego tak postuluję Octavię, bo był to zakup przy podobnych kryteriach, jak te w tym wątku.
Budżet był nieco inny, ale dokładnie miało to być 'oszczędne duże rodzinne combi', głównie na wyjazdy w trasy do rodziny i na długie wakacje z dużymi bagażami, a do tego założone na co najmniej 10 lat, a raczej na dłużej.
Ojciec, bardziej od emocji, przyspieszeń i prędkości maksymalnej, ceni oszczędną jazdę w granica przepisów (no może czasem + 10-20 km/h na ekspresówce), no i nic nie pasowało bardziej niż Octavia. :)
Teraz w nowszych autach, to Octavia relatywnie podrożała, ale ojca jest z 2009 roku i wtedy nie było nic lepszego i tańszego niż Tour I 1.6 z fabrycznym LPG. :)
Ojciec ostatnio mniej jeździ, ja nie potrzebuję zastępczego, ale za to teraz szwagier ją używa, bo mu się Almera sypnęła, a generalnie auto ma już prawie 8 lat, grubo ponad 100 tys. km i żadnej awarii, czy naprawy mechanicznej i żadnego zużycia spowodowanego przez LPG. ;)
Do tego części użytkowe są tanie i dostępne, nawet renomowanych producentów, a silnik 1.6, oprócz tego, że z założenia konstrukcyjnego (od wyjazdu z fabryki) pali 0.1 l oleju na 1000 km, to podobno wytrzymuje i 300 tys. km bez problemów.

A że nudna... Za 30 lat pewnie Mazda będzie miała zakaz poruszania się po drogach i zostaną tylko pojazdy autonomiczne, więc nawet Octavia będzie szczytem emocji. ;) ;) ;)

A tak poważnie, to dlatego pytałem w jednym z postów o zalecany stosunek mocy do masy, ale widzę, że w tym wątku to nieistotne, tak jak nieistotne to dla mojego ojca (choć pamiętam, że w czasach 623 i 827, to zdarzało mu się pocisnąć ;] ).

Dlatego Octavia - były w końcu wersje 4x4 (haldex) z 1.9 tdi, jak ktos woli. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 23:24   

Małe odświeżenie tematu...auto nadal poszukiwane, ale zmieniły się kryteria.

Kombi/hatchback, diesel, ekonomiczny, do 13tys. zł
Na oku jest:

Ford Focus mk2 2.0 136km
Volvo v40
Skoda octavia/audi a4 1.9 tdi

Co sądzicie o ww autach albo, czy polecacie jakieś inne w tych kryteriach?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 08:19   

Z powodu dobrych doświadczeń, tanich części, rozmiaru wnętrza i bagażnika, i dużego wyboru na rynku - relatywnie łatwo da się znaleźć dobry egzemplarz poszukiwania zacząłbym od Octavii. :)

Mój ojciec ma Octavię I Tour 1.6 LPG od 9 lat, i nie było z nią ani jednego problemu.
Diesel'a nie znam, więc się nie wypowiem, ale wiadomo, że mają dobrą opinię - nadwozie, zawieszenie itp - wszystko ok.

Znajomi, którzy użytkują/użytkowali Octavie I i II też nie narzekają. :)

Tyle, że jest tak nudna, że zasnąć w trasie można. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 08:27   

Na octavię 2 trzeba uważać coby przypadkiem nie kupić TDI z kodem silnika BXE (roczniki bodajże w okolicy 2007-2009) - problem z zacierającymi się panewkami.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 09:19   

ten 2.o diesel z fousa/ ew. ten diesel 1.9 z volvo to shit :)
co do 1.9tdi to jak benny pisał :)
 
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 10:54   

bociannielot napisał/a:
ten 2.o diesel z fousa/ ew. ten diesel 1.9 z volvo to shit :)


A jaki jest problem z tymi silnikami? Właśnie mama skłania się bardziej ku tym autom, szczególnie ku focusowi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów rover 600 sdi poszukiwany:-)
Golab33 Offtopic 2 Czw Cze 21, 2007 18:12
pawciu87
Brak nowych postów Pan Tomasz Duda poszukiwany!
krzy90 Offtopic 8 Pią Gru 23, 2011 00:50
MaReK
Brak nowych postów Poszukiwany blacharz w Warszawie
Yog-Sothoth Offtopic 13 Czw Cze 08, 2017 22:23
Gość
Brak nowych postów Lakiernik w Krakowie poszukiwany
toya Offtopic 3 Czw Gru 03, 2009 16:14
Homi
Brak nowych postów parking w Gliwicach ..poszukiwany???
WitekWawa Offtopic 6 Nie Mar 30, 2014 12:56
haszczyc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink