Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Demontaż tapicerki przy zatrzaśniętych drzwiach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Demontaż tapicerki przy zatrzaśniętych drzwiach
Autor Wiadomość
Plina 



Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 10



Wysłany: Pią Lut 17, 2017 18:27   [R75] Demontaż tapicerki przy zatrzaśniętych drzwiach
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Cześć!

Klasyczny problem z zamkiem, da się otworzyć (podnosi się cyngiel) pilotem, centralnym i klamką od wewnątrz, ale nie otwierają się drzwi, prawy przód.
Padła decyzja o wymianie zamka, a że temperatura na plusie dzisiaj nieco się za to zabrałem.

Przejrzałem forum i tematy o demontażu tapicerki boku i szło mi całkiem nieźle do czasu lewej strony - jest tam śruba, która trzyma bok, przy wentylacji.
Tutaj pytanie do Was, czy można do niej jakoś bezinwazyjnie dotrzeć? Bo domyślam się że jej odkręcenie jest konieczne?
Jeśli nie, to może da się jakoś manualnie otworzyć zablokowane drzwi?

Jutro chciałbym kontynuować walkę, będę wdzięczny za każdą pomoc w temacie!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 17, 2017 18:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 22:15   

Ogrzałeś drzwi ? Śruby nie odkrecisz, mozesz jedynie odgiąć tapicerkw
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Lut 17, 2017 22:18   

Plina, spróbuj jeszcze domknąć/dopchnąć drzwi w okolicy zamka. Tylko pierw je otwórz z centralnego. Kilka razy w taki sposób otwieraliśmy drzwi w 75, coś nie przeskoczyło przy zamykaniu i właśnie był problem z otwarciem.
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 18, 2017 10:33   

A może mała kobieca ręka byłaby w stanie dotrzeć do zamka przez otwór na klamkę?

Taki tylko pomysł, nie wiem czy tam cokolwiek będzie się dało ręcznie odblokować, gdyż bardzo dawno nie miałem styczności z zamkami.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 18, 2017 10:50   

za otworem na klamkę jest blacha do której tenże uchyt jest przykręcony, pod odsunięciu boczku moja długa duża ręka dała radę, ale połamałem plastikową osłonę zamka mimo to otwarłem ręcznie drzwi
_________________
75 Red Edition
 
 
Plina 



Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 10



Wysłany: Sob Lut 18, 2017 14:13   

Ok, czyli koniecznie trzeba otworzyć drzwi, mam nadzieję że się uda, chociaż moja ręka ani damska, ani chuda, ale nie zostaje nic, tylko próbować, dziękuję Panowie!

[ Dodano: Sob Lut 18, 2017 14:13 ]
Niestety nie udało mi się.. Odchylilem boczek, z miejsce jest źle ale nie tragicznie. Macalem zamek ale poniekąd w ciemno, bo nie wiem który element musiałbym przestawić żeby drzwi puściły.
W załączniku zamek, pomoże ktoś?

Próbowałem też docisnac, domnknac drzwi ale bez skutku, trzymają jak trzymały..
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Lut 18, 2017 16:37   

dwa tygodnie temu też przerabiałem ten temat w MG ZT. Drzwi prawy przód zatrzaśnięte - brak możliwości otwarcia od zewnątrz i wewnątrz. Była próba ogrzewania drzwi - nie pomogło. Byłem u włamywacza - powiedział, że tego modelu nie otworzy bo nie umie, w końcu zdesperowany zacząłem rwać tapicerkę psikać wd 40 po zamkach i pod klamkę zewnętrzną - nie pomogło. Zacząłem rwanie od prawego górnego rogu potem próby wciśniecia ręki przez otwór techniczny. Niestety to nie wystarcza aby dostać się do cięgna zamka. Dodam że cięgno klamki zewnętrznej poruszało się prawidłowo.

W końcu odciągałem całą tapicerkę.

Dookoła jest ona mocowana na zatrzaski - spinki(typowe od bmw) Jeśli będziesz ciągnął z wyczuciem, to nie powinny się połamać.

Na wysokości uchwytu do otwierania drzwi są plastikowe zaczepy, w które wchodzą metalowe zaciski - one też powinny wyskoczyć z mocowania jak pociągniesz za tapicere.

Jeśli chodzi o tą śrubkę która jest pod nawiewem na szybę to nią się nie przejmuj - wyjdzie wraz z kołkiem rozporowym

Ciągnij tapicerkę tak aby jej nie połamać.

Po zdjęciu poruszaj cięgnem zamka. Drzwi powinny sie otworzyć. U mnie okazało się, że cięgno jest gwintowane na dole i wręcone w plastikową obudowę. Wystarczy tą obudowę rozpiąć, podnieść cięgno do góry i spiąć na nowo. Dodatkowo zastosowałem plastikową obejmę (tzw. trytytkę) aby sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
Ostatnio zmieniony przez Revolt Sob Lut 18, 2017 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 18, 2017 16:45   

Żeby kolek rozporowy wyszedł to sie trzeba nieźle naszarpać, a jesli ściągnie się z tych głównych zaczepów które są pod uchwytem to śrubka w nawiewie jest punktem obrotu, mozna boczek delikatnie nagiąć, unieść nad próg i wtedy odgiąć bardziej, znając budowę zamka choćby ze zdjęć w googlu płaskim śrubokrętem podważysz plastikową obudowę i tym samym śrubokrętem ruszysz cięgno/ dźwignię i odblokujesz drzwi.

Pręt gwintowany jesli u kolegi wyżej pomogło to tylko dlatego ze wczesniej byl zle wyregulowany, plastik tez jest gwintowany i zazebia sie z drutem od klamki.

Prawdopodobnie ruszając tym ciegnem rozruszales zamek który sie przyblokowal
_________________
75 Red Edition
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Lut 18, 2017 16:52   

longer86 napisał/a:
Pręt gwintowany jesli u kolegi wyżej pomogło to tylko dlatego ze wczesniej byl zle wyregulowany, plastik tez jest gwintowany i zazebia sie z drutem od klamki.

Prawdopodobnie ruszając tym ciegnem rozruszales zamek który sie przyblokowal


dokładnie tak ! w moim przypadku po prostu zamek się zaciął.

[ Dodano: Sob Lut 18, 2017 16:52 ]
longer86 napisał/a:

Żeby kolek rozporowy wyszedł to sie trzeba nieźle naszarpać


kołek jest bardzo mały .... nawet nie zauważyłem kiedy wyszedł z drzwi.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Plina 



Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 10



Wysłany: Pon Lut 20, 2017 12:11   

Sytuacja opanowana, zrobione jeszcze w sobotę, ale było całkiem sporo zabawy ;)
Wraz z kolegą zrobiliśmy dokładnie to co tutaj opisaliście, doszliśmy do tego po prostu ze zwykłego uporu, bez sprawdzania forum, a może by to pomogło.
Boczek maksymalnie odchylony, udało się "przepchać" i odblokować zamek, teraz drzwi są znowu otwierane, a nie jedynie ozdobne :)

Dziwna sprawa, przez wymianą zamka przycisk do otwierania i zamykania drzwi w aucie otwierał wszystkie a nie zamykał żadnych.
Teraz wygląda to tak, że ten przycisk otwiera i zamyka wszystkie - poza wymienianym prawym przodem.
Pilot - zamyka wszystkie, a nie otwiera jedynie prawego przodu, te drzwi mogę otworzyć tylko od wewnątrz.
Czy Waszym zdaniem to nadal problem z zamkiem czy już coś komputerowego?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 12:25   

to problem z zamkiem, jeden z silniczków w nim się poddał i nie otwiera go.

ale o tym już możesz poszukać bo była kilkanaście razy
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Demontaż tapicerki pod tylną szybą
stefanchm Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Lip 02, 2020 23:27
christopher7
Brak nowych postów [R75] Zdejmowanie tapicerki wykończeniowej tył
arkads Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lis 02, 2010 21:41
arkads
Brak nowych postów [R75] Czyszczenie tapicerki/boczków
Black_Eryk Rover serii 75, MG ZT 31 Czw Sty 17, 2013 22:09
zedziczek
Brak nowych postów [R75] Kołki do tapicerki od drzwi
andzus Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Kwi 25, 2012 16:48
jesse
Brak nowych postów [MG ZT 190] Przekładka tapicerki fotela kierowcy
Krzysztof_89 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Mar 23, 2013 08:37
sash997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink