Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pytań kilka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pytań kilka
Autor Wiadomość
daniel18c 



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 88

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 22, 2017 21:55   [R75] Pytań kilka
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witam po raz enty, ale muszę doprowadzić samochód do ładu i składu i co już oddaje gdzieś komuś to kolejne bolączki.. eh


1. Słuchajcie, sprawa ma się tak: świeci się abs oraz kontrola trakcji. Wywala błąd przedniego czujnika lewego, czujnik już ze 4 razy zmieniany również łożysko magnetyczne też no i dalej nic. To nie jest tak że on się pojawia znika, on jest cały czas tak więc bez zbędnych ceregieli postanowiłem zmienić pompę, taniej to wyjdzie niż grzebanie po aucie i tak pewnie się dowiem że pompa no i słuchajcie, bo jest problem.

Okazuje się, że na pompie ABS nie ma naklejki z numerem.. znalezione zostały dwa numery, które kompletnie do niczego nie pasują ;/

289/05/1/0152
oraz
0130 108 078.. za cholerę nie idzie tego znaleźć, aż się zastanawiam czy ktoś tego przez przypadek nie wsadził złej i dzięki temu nie działa pompa w ogóle ale pytanie czy wtedy by wyrzuciło jakiś inny błąd czy konkretnie tego lewego czujnika..

Dodam, że czasami również wyskakuje brake failure (sporadycznie, bez błędu. Poziom płynu hamulcowego to prawie max, ale nic się nie zmieniło)

2. Czytałem o ewentualnej wymianie sterownika automatu - tu pytanie, czy można kupić z 2.0 do 2.5? Czy trzeba patrzeć na numery czy to obojętnie? Jest potrzebne jakieś programowanie do tego? Tak przy okazji dopytuje.

3. Muszę kupić ósemkę, jest wyrąbana w kosmos ponoć no i są drgania i teraz tak:
na s-part jest ponoć za 179 zł oryginał montowany w ROEWE 750 jakieś firmy TanHu czy coś w tym rodzaju, link nizej:
http://www.s-part.pl/532,...mg-zt-zt-t.html

Pytanie czy kupić taką, będzie lepiej/okej czy szukać czegokolwiek innego? A może poliuretanowe poduszki? Cena nie specjalnie gra rolę, chcę, aby w końcu przy przyśpieszaniu przestało nawalać po całym aucie, bo to żaden komfort jeździć takim Roverem.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 22, 2017 21:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 22, 2017 23:13   

Wypowiem się tylko odnośnie poduszek. Utrapienie... Zarówno poduszka dolna silnika, jak i tuleje wahaczy. Wymieniałem po kilka razy do momentu jak zdecydowałem się na poliuretany. Potem żadnych problemów. Udało mi się wziąć w rękę oryginalne poduszki roverowskie i obecne zamienniki. Te oryginalne przynajmniej miały coś gumy, która się trzymała w kupie. W tych nowych tulejach jest tej gumy tyle, co pies napłakał, to nie ma prawa długo wytrzymać. Problem z poliuretanami jest taki, że trzeba mieć prasę, płaski wytrzymały śrubokręt i trochę cierpliwości, żeby wbić te poliuretanowe wkłady w obudowę (szczególnie większą tuleję poduszki silnika). A jeśli chodzi o wytrzymałość - nie ma co się zastanawiać, tylko brać. Cena prawie taka sama jak za zwykłą.
 
 
daniel18c 



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 88

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 23, 2017 20:24   

Cenowo podobnie ale słyszałem że te pouliuretany są może i wytrzymalsze ale nie tłumią aż tak bardzo.. to prawda? Czuć jakieś drgania?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] kilka pytań
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Sie 06, 2020 16:53
Linkoln60
Brak nowych postów [R75] 1.8T - kilka pytań
fornal Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Maj 30, 2011 16:58
Gość
Brak nowych postów [R75] Kilka pytań
Kilka pytan
grota10 Rover serii 75, MG ZT 31 Pią Wrz 17, 2010 17:34
grota10
Brak nowych postów [R75] Kolejnych pytań kilka...
daniel18c Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Cze 04, 2017 19:42
daniel18c
Brak nowych postów [R75] Kilka nurtujacych pytan.
redcarpet88 Rover serii 75, MG ZT 18 Nie Gru 30, 2012 12:26
tommitmx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink