Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Tylne drzwi - nietypowo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Tylne drzwi - nietypowo
Autor Wiadomość
Ogur 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 7



  Wysłany: Pon Mar 27, 2017 14:26   [R416] Tylne drzwi - nietypowo
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2000

Witam!

Roverek jako zwierz wybitnie szosowy przestał całą zimę nietykany. Pogoda piękna, nadszedł czas odpalenia. Akumulator stał w domu, więc żadnych problemów nietypowych nie było oprócz... No, właśnie tylnych drzwi.

W temacie napisałem "nietypowo". Dlaczego? Przekopałem forum w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu, jednak wszędzie drzwi nie dawały się otworzyć od wewnątrz LUB od zewnątrz. A u mnie - jak na złość - nie działa ŻADNA klamka. Chodzą z luzem, ale nie takim, który oznaczałby urwanie czegoś. Ot, wygląda, jakby guzik był wciśnięty.

Zdjąłem klamkę wewnętrzną wczołgując się do auta przez bagażnik. Cięgno chodzi, ale dość luźno. Cięgno zamka (guzika) też się porusza, próba pomocy kombinerkami nie przyniosła efektu.

Chciałem zdjąć boczek - ale ten zapiera się o resztę plastików tą wystającą kryzą (a że nie chcę nic połamać - odpuściłem). Postanowiłem zdjąć całe drzwi - odkręciłem zawiasy od słupka, jednak coś nadal trzyma (ogranicznik?) - więc i tu dupa.

Zacząłem rozbierać plastiki wewnątrz. Odpiąłem kanapę, odkręciłem co się dało - jednak zdjąć się nie daje. Domyślam się, że są jakieś dodatkowe metalowe zatrzaski. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, gdzie i w którą stronę szarpać plastiki żeby z nimi wygrać?






I czy ja dobrze kombinuje, czy coś robię niepotrzebnie/głupio?

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 27, 2017 14:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 27, 2017 19:23   

Zamek jest w drzwiach, wnętrze niepotrzebnie rozbierasz.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Ogur 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 7



Wysłany: Sro Mar 29, 2017 11:23   

Cytat:
Chciałem zdjąć boczek - ale ten zapiera się o resztę plastików tą wystającą kryzą (a że nie chcę nic połamać - odpuściłem). Postanowiłem zdjąć całe drzwi - odkręciłem zawiasy od słupka, jednak coś nadal trzyma (ogranicznik?)


Ktoś coś podpowie?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 29, 2017 11:42   

po co odkręciłeś zawiasy? z jednej strony jest ogranicznik, który nie pozwoli wyciągnąc drzwi, a z drugiej strony nadal masz zamek zamknięty, który po odkręceniu zawiasów nie dozna cudownego otwarcia.
_________________
75 Red Edition
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 29, 2017 17:26   

Jeszcze raz od początku bo to co napisałeś wyżej jest strasznie chaotyczne, nie wiem co zrobiłeś.

Ja bym zrobił tak:
1. Otworzył auto z pilota
2. Jeśli tylne drzwi mają wciśnięty bolec oznaczający zamknięte/otwarte drzwi to go podniósł
3. Spróbował otworzyć klamką zewnętrzną drzwi, jeśli nie idzie:
a) spróbował otworzyć klamką wewnętrzną
b) jeśli nie otwiera zdjął klamkę i pociągną cięgno w stronę przodu auta (widać tutaj dwa cięgna, jedno przez całą długość otworu jest od bolca oznaczającego otwarte/zamknięte drzwi, drugi, bliżej tyłu auta w kształcie litery L służy do otwierania drzwi)

Jeśli to nie skutkuje to ostatnia opcja otworzyć maksymalnie szybę, zdjąć listwę zgarniającą zewnętrzną i szukać odpowiedniego cięgna.

Powodzenia.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Ogur 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 7



Wysłany: Pią Mar 31, 2017 10:18   

@Greg-si, bardzo dziękuję za porady. Zrobiłem wszystkie sugerowane przez Ciebie kroki (oprócz zdejmowania listwy) zanim zacząłem zaśmiecać forum :???:

Stąd właśnie pomysł odkręcania drzwi (w land roverze tak sobie poradziliśmy), a następnie demontowania plastików wokół drzwi. Boczek ma wystającą kryzę która (odnoszę wrażenie) blokuje się właśnie o pokazane na zdjęciach elementy...

Moim zdaniem - choć to pierwsza taka awaria w moim Roverku - coś jest nie tak z siłownikiem centralnego (właściwie - siłownikami, bo problem występuje w obu tylnych drzwiach). Wydaje mi się, że guzik blokady nie wyskakuje do końca - te "martwe" klamki na to wskazują... Zdjąłem klamkę wewnętrzną żeby dobrać się do cięgien - w tym tego od blokady drzwi. Próbowałem nawet pomóc siłownikowi przy otwieraniu pilotem, kombinerkami ciągnąc cięgno razem z nim. Nic to jednak nie dało.

Nie mam pomysłu nawet gdzie wsadzić tradycyjny praski brzeszczot przy uszczelce, żeby to cholerstwo otworzyć. :cry:

A za chaos przepraszam, lekko się na smutek znieczuliłem :razz:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Mar 31, 2017 16:55   

Brzeszczot nic nie da bo zamek jest pod tą małą szybką na końcu drzwi a jak klamka nie daje rady otworzyć drzwi to te cięgna nic Ci nie dadzą że będziesz je ruszał.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Gru 21, 2018 11:01   

Umnie to samo się stało nie mogę otworzyć cholernych drzwi. Ale co dziwnie boleć idzie do góry ale nie słychać żeby odblokowywał i strasznie ciężko do góry boleć też idzie.

Jak się zabrać do tego żeby ściągnąć boczek jak są drzwi zamknięte ?

Pomysły z góry próbowałem i nic :-(

Złomy się robią te nasze Rovery. Ehh
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Przypadłość zamka - drzwi tylne.
greg_szczytno Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Sty 02, 2009 06:32
MSaigon
Brak nowych postów [R416] Nie otwierają się tylne drzwi od środka
mzimny Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Lip 18, 2007 22:55
sTERYD
Brak nowych postów [420 SDi] Tylne drzwi
sebastian93 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Sty 30, 2014 12:34
sebastian93
Brak nowych postów [R45] drzwi tylne
jwk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Lis 03, 2010 18:00
driftdreamer
Brak nowych postów [R400] drzwi tylne
zil Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Lut 18, 2016 18:58
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink