Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] problemy z elektryką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] problemy z elektryką
Autor Wiadomość
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



  Wysłany: Czw Mar 30, 2017 21:08   [R75] problemy z elektryką
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam, otóż w niedzielę zakupiłem Roverka 75 2.0 v6 z LPG. Jest to tak naprawdę moje pierwsze auto. Podczas zakupu był problem z obrotomierzem, wskaźnikiem temparatury, elektrycznymi szybami (działa tylko od str. pasażera i tylko z przełącznika po stronie pasażera) oraz odcięty układ chłodzenia tzn. wentylator zrobiony na krótko podciągniety kabel do środka i przełącznik wyjęty przekaźnik w skrzynce ten od pracy wentylatora oraz pozaślepiana chłodnica brak obiegu wygląda na uszkodzoną na co nie zwróciłem uwagi podczas zakupu... Myślałem że spokojnie się to wszystko zrobi najbardziej przeraża mnie teraz ta elektryka. Dodam że dziś po przekręceniu na zapłon przestałem czuć na pedale hamulca taki uderzenie no niewiem jak to nazwać oraz przestał działać prędkościomierz. Jestem załamany po prostu... Czy jest ktoś z okolic Radomia znający się co nie co na tym modelu? A zapomniał bym odkryłem również że w samochodzie jest woda...

[ Dodano: Czw Mar 30, 2017 21:08 ]
Dodam, że przeglądałem forum niestety nie jestem zbyt dobry w dłubaniu przy samochodzie i w zasadzie chodzi mi o kogoś bądź warsztat w okolicach Radomia, który mi pomoże w usunięciu usterek...
Ostatnio zmieniony przez Mateusz_Radom Pon Kwi 10, 2017 17:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 30, 2017 21:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 22:11   

Jesli to wszystko ma usunąć warsztat, to może się okazać ze zapłacisz więcej niż za auto.

Rada jedna zostań mechanikiem ;) z informacjami z forum poradzisz sobie z większością problemów.

Podstawowa rzecz to poszukaj na forum.
Dział workshop Manual i woda w aucie.

Jesli nie masz szyberdachu to zostaje opcja podszybia i ewentualnie grodzi, sprawdź czy jest sucho.

Jesli nie działa predkosciomierz to prawy przedni czujnik abs i powinien sie tez swiecic abs.
_________________
75 Red Edition
 
 
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Pią Mar 31, 2017 13:51   

Problem jest taki, że nawet jak odepnę czujnik czujnik od ABS to kontrolka nie zapala się
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 31, 2017 16:21   


Moderator longer86 informuje

Uwaga! Ten temat zostanie usunięty jeśli autor nie poprawi jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, autor musi w pierwszym poście użyć funkcji


_________________
75 Red Edition
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Kwi 02, 2017 19:04   

Mateusz_Radom napisał/a:
zujnik czujnik od ABS to kontrolka nie zapala się


ehh bo pewnie wyjęta :roll:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 02, 2017 21:37   

Albo okienko zalepione np taśmą izolacyjna w liczniku, już takie widywałem.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Kwi 02, 2017 21:54   

Szczerze Ci napiszę, że nie polecam Ci grzebania, bo jeszcze bardziej spier...lisz. Nie znasz się, nie masz zacięcia, to nie sądzę, abyś po dwu-trzy dniowej lekturze forum i schematów doznał olśnienia.

Musisz oddać to auto do kogoś kto ma o nim pojęcie, dostęp do części i nie boi się takich prac.
Z Radomia masz blisko do Warszawy. Możesz podskoczyć do lokalnych znawców sztuki:

- Adi Części (Duchowizna, Zakroczym)
- Britishcars (Mory, Poznanska)
- GTParts(Garage 91) (Lubiczów, Warszawska)

Jeśli wynegocjowałeś dobrą cenę za auto, to powinieneś z zaoszczędzonych pieniędzy go naprawić :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 08:32   

Sądząc po twoim opisie usterek wóz mógł doprowadzony do stanu BSS (Byle Szybko Sprzedać). W 75 jak systematycznie naprawia się to co siada to usterki nie są problemem. Jak wóz jest zapuszczony, lub naprawiany metodami druciarskimi to efekt kumulacji np kilkudziesięciu usterek na raz jest już dużym problemem :neutral:

Poszukaj lepiej jakiegoś sprawdzonego warsztatu w okolicy niech ci sprawdzą gruntownie samochód, zrobią kosztorys ile kosztowały by naprawy.
Wtedy dalej zadecydujesz co dalej naprawiać w warsztacie, samemu, czy sprzedać samochód.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 23:43   

Podejrzewam, że winą niektórych usterek jest BCU znajomy mechanik wyjął BCU odłączył po czym podłączył szyby eletryczne zaczęły działać ale wszystkie oprócz kierowcy oraz niedziałało sterowanie szybami z panelu kierowcy, zaczął działać prędkościomierz i pompa ABS ( zaczęło znowu "walić w pedał po przekręceniu na zapłon). Niestety problem jest taki że po może 30sek. znowu szyby przestały działać po odczekaniu paru minut odłączeniu i podłączeniu znowu zaczęło wszystko działać. Pytanie moje jest takie jeśli chciałbym zakupić BCU to wystarczy tylko tyle, że będzie o takim samym oznaczeniu jak moje obecne?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 10:26   

Mateusz_Radom napisał/a:
Niestety problem jest taki że po może 30sek. znowu szyby przestały działać po odczekaniu paru minut odłączeniu i podłączeniu znowu zaczęło wszystko działać
Mateusz_Radom, to nie jest problem w BCU . BCU po prostu odłącza niesprawne układy gdy wystąpi w nich błąd albo bład w komunikacji.
Mateusz_Radom napisał/a:
Pytanie moje jest takie jeśli chciałbym zakupić BCU to wystarczy tylko tyle, że będzie o takim samym oznaczeniu jak moje obecne?
jeśli nie masz zamiaru modyfikacji to wystarczy .

[ Dodano: Wto Kwi 04, 2017 10:26 ]
longer86 napisał/a:
Dział workshop Manual
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 10:48   

Czyli mam rozumieć, że najprawdopodobniej jest coś "pochrzanione" w instalacji bądź gdzieś jest zwarcie. Czy jest możliwe aby była to wina czujnika Abs? Chciałbym też zapytać czy BCU może być z Anglika w wersji EU pytam gdyż rzadko spotykane na naszych serwisach aukcyjnych jest taka wersja bcu jaką posiadam obecnie są na all.... tylko dwie szt.
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 11:10   

Mateusz_Radom, może być z Anglika tylko będą szyby chodziły odwrotnie :mrgreen:
Będziesz musiał podpiąć się pod komputer żeby to pozmieniać.
To może jednak lepiej odwiedzić serwis który ci wszystko sprawdzi co w twoim nowym nabytku jest nie tak.
Nie wiem, czy jest sens kupować części których zakup może okazać się zupełnie niepotrzebny.
No zapasowy BCU zawsze warto mieć tak samo jak komp silnika :wink:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 11:12   

BCU wykrywa zwarcia , przerwy w obwodzie i błędy w komunikacji K-bus. Wg. mnie trzeba szukać w instalacji Can-bus ( w niej jest ABS) i K-bus ( w niej jest BCU ) . Podstawa to usunięcie wilgoci i wysuszenie auta.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 11:20   

No musze znaleźć czas na wysuszenie bo robi sie ciepło i zaczyna nie przyjemnie pachnieć w samochodzie. Odplywy udroznilem bo byly zapchane. Mam jeszcze mozliwosc podjechania na szrot i przelozenia bcu warto jechac i przełożyć w celu sprawdzenia?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 11:56   

I tak trzeba zaglądnąć do BCU czy jest tam sucho, wiec dla pozbycia się wątpliwości podmień BCU.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 12:17   

jak podmieni BCU to pozbawi się funkcji pilota w kluczyku. chyba że ma kompa i zrobi kopie zapasową
_________________
75 Red Edition
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 12:24   

A i alarm zacznie pewno wyć ...
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 13:34   

Mateusz_Radom napisał/a:
przełożyć w celu sprawdzenia
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 10:44   

Możesz jeszcze zainwestować w kabel za 40 zł i zdiagnozować sobie usterki elektroniczne sam. Może któryś błąd w module naprowadzi Cię na to co się dzieje... pod warunkiem oczywiście, że się podłączysz i z modułami jest na tym poziomie komunikacja ;)

Może auto ma gaz i dowcipni gaziarze wpięli się w przewody komunikacyjne - widziałem już takie kwiaty ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 18:22   

Auto posiada instalacje gazową. Póki co strasznie dziwne mi się wydaje to, że po odpięciu i ponownym podłączeniu BCU np. szyby elektryczne zaczynają działać na jakieś 2 minut ale w weekend może odkryje coś więcej gdyż ze znajomym zabiorę się za wyjęcie środka o ile pogoda pozwoli. Mam też pytanie o najmniejszą wtyczkę wpinaną do BCU bodajże idą 3 bądź 4 kable w niej co to za przewody gdyż czy mam je podpiętę czy nie to nie robi żadnej różnicy w moim samochodzie.

Ps. do Moderatora nazwa tematu została zmieniona już kilka dni temu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problemy z elektryką
wojtekg1981 Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Maj 10, 2012 09:14
Boncky
Brak nowych postów [R75] Problemy z elektryką
moskitpl Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Sty 17, 2011 12:20
moskitpl
Brak nowych postów [R75] Dziewne problemy z elektryka
mironh Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Cze 29, 2017 19:19
mironh
Brak nowych postów [R75] Nie odpala i problemy z elektryką po naprawie
Setritus Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Lut 26, 2017 18:51
adam_26
Brak nowych postów [R75] Pewne problemy (Karoseria,Webasto,Elektryka)
Fxln Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Lut 10, 2015 11:52
gustav.pl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink