Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] problemy z elektryką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] problemy z elektryką
Autor Wiadomość
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 09:24   

Po wymienia licznika:
- zaczęła działać kontrolka od drzwi
- zaczęła działać kontrolka ABS i świeci się cały czas na żółto
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 09:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 09:41   

Czyli pewnie po prostu ktoś wylutował diodę od ABSu...
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 09:48   

świeci ABS, nie działa prędkościomierz, czyli prawy przedni czujnik ABS do obadania.

Sprawdz teraz jeszcze jak zachowuje sie licznik jak włożysz któryś tam z bezpieczników.

PS.

Pochwal się jeszcze za ile i skąd kupiłeś tak skundlonego paździerza, może (jeśli to handlarz) uchronisz innych kupujących
_________________
75 Red Edition
 
 
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 11:30   

marcin.misek napisał/a:

Mateusz_Radom napisał/a:
Padło pytanie odnośnie awaryjnych i one działają

a kontrolki na liczniku mrygają ?


Tak

marcin.misek napisał/a:

Mateusz_Radom napisał/a:
Co do przycisku od podgrzewania tylnej szyby to po wciśnięciu nie zapala się on natomiast jest piknięcie

A to pikniecie skad dochodzi ? czy to nie przypadkiem slyszysz załączający sie przekaznik ?


Niestety nie, słychać tylko piknięcie z climatronica.

longer86 napisał/a:
świeci ABS, nie działa prędkościomierz, czyli prawy przedni czujnik ABS do obadania.

Sprawdz teraz jeszcze jak zachowuje sie licznik jak włożysz któryś tam z bezpieczników.

PS.

Pochwal się jeszcze za ile i skąd kupiłeś tak skundlonego paździerza, może (jeśli to handlarz) uchronisz innych kupujących


A więc tak, nadal po włożeniu bezpiecznika są w/w opisane objawy - włączony wyświetlacz przebiegu - podświetlenie lsm'u.

Odnośnie prędkościomierza- raz pompa od absu 'wali' w pedał przy odpalaniu i wtedy działa prędkościomierz, a raz nie i wtedy nie działa predkościomierz.


longer86 napisał/a:
Nie, jedynie na wyświetlaczu przebiegu dziennego wyskoczy err po niezgodności vin, ale to wróci jak wsadzisz swój licznik.


Nie wiem co myśleć, ale żaden err nie wyskoczył. Normalnie wyświetla się przebieg 'dawcy' .

marcin.misek napisał/a:
Mateusz_Radom napisał/a:
U mnie po odpaleniu automatycznie załączają się postojówki.

Jestes pewien ze to postojówki ? moze to DRL ? w kazdym badz razie, nie bylo takiej opcji ( ale moze masz jakis smieszny automat zalozony wiec wszystko mozliwe)



A więc tak, po samym lsm widać, że był rozbierany.

Przypomniało mi się, że poprzedni właściciel wspominał o modyfikacji jaką zrobił, a więc o automatycznym załączaniu się postojówek, po przekręceniu lsm'u o dwie pozycje zapalają się xenony. Dodatkowo, po włączeniu drogowych nie gasną xenony. Nie jestem pewny, ale za przednia lewą lampą wisi jakis mały moduł, który dochodzi bezpośrednio do lamp. Po włączeniu xenonów idą one do góry a potem na dół. Zderzak jest bez spryskiwaczy, aczkolwiek nie mam pewności czy nie był po prostu wymieniany.

Pozdrawiam, Mateusz.


Auto kupione w Warszawie, od prywatnej osoby. Cenę wolę na ten moment przemilczeć.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 11:54   

Mateusz_Radom napisał/a:
Nie wiem co myśleć, ale żaden err nie wyskoczył. Normalnie wyświetla się przebieg 'dawcy' .


Nie chodzi o przebieg całkowity, a o przebieg dzienny, ten który kasujesz pstryczkiem na zegarach.

jeśli automatycznie zapalają się postojówki to pewnie zlutował "0" połozenie pokrętła z "1" przez to odpalają się też pewnie oświetlenie LSM, a to może skutkować też wyświetlaczem na zegarach.

Mateusz_Radom napisał/a:
Dodatkowo, po włączeniu drogowych nie gasną xenony
a po co miały by gasnąć?


Mateusz_Radom napisał/a:
Cenę wolę na ten moment przemilczeć.

była tak niska czy zapłaciłeś jak za złoto?
_________________
75 Red Edition
 
 
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 12:09   

a czy wpływ na działanie prędkościomierza i pompy mogą mieć poizolowane wiązki tylnych czujników ? nie są przerwane, aczkolwiek są one 'obdarte' z ilozacji i to niestety nie w przewodzie czujnika tylko już wiązki auta.

Cena ? hmm wydawała się optymalna, proszę nie ciągnij za język. Jak już zacznie coś działać jak należy to obiecuję, że opiszę wszystko w wątku na paździerz roku, tym bardziej, że nagroda jest zachęcająca.
Pozdrawiam ;)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 12:37   

zaraz wysle ci link z schematami
_________________
75 Red Edition
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 12:55   

Jak przeczytałem pierwszy post to się złapałem za głowę( i współczuje bólu głowy) metody naprawy i ilość usterek dosłownie przerażające (ale nie poddawaj się )ja bym jeszcze od sprzedawcy teraz wydębił kasę za "wady ukryte" bo to ze zrobił na krótko wentylator i połatał chłodnice na szybko to podchodzi pod "wadę ukrytą" i to jeszcze umyślna i jak najbardziej należny ci się za to zwrot kasy (części kasy za auto) ja jak kupiłem Roverta to od sprzedawcy za wady ukryte wyciągnąłem około 1500 zł to jest urwane króćce chodniczki olejowej i posklejane "poxilina" do tego jeszcze kilka pomniejszych no brak wskazania prędkości( czyli prawy czujnik abs walnięty) wszystko wyceniłem w warsztacie zadzwoniłem do sprzedawcy zagroziłem sadem i po 1 dniu kasę miałem w domu na naprawy wiec polecam się tym też teraz zająć
Co do usterek które masz to pierwsze podepnij się pod kompa (polecam program z forum Toaf) i zobaczysz co masz uszkodzone gdzie są błędy to naprowadzi cie na awarie
 
 
Mateusz_Radom 



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 25



Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 13:41   

Witaj, nie mam nawet ochoty kłócić się z poprzednim właścicielem... Ogólnie ja nie wyobrażam sobie teraz sprzedać tego auta komuś innemu i udawać, że wszystko jest okej. Na straty też nie zamierzam go spisywać, nie ukrywam kosztuję mnie on bardzo dużo nerwów, aczkolwiek z pomocą z forum ciągle do czegoś dochodzę (a raczej odkrywam kolejne kwiatki wesołego Mirka mechanika :D ) i może jednak nie będzie tak źle. Do poprzedniego właściciela jeszcze karma wróci.
Pozdrawiam.
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 15:23   

Widzę że optymizm jest wiec ok tak trzymaj
ja ci powiem tak rovera 75 posiadam dokładnie od 1 roku i 2 miesięcy od zakupu zrobiłem już w tym aucie pompkę sprzęgła wymieniłem amory całe zawieszeni z przodu wyremontowałem łącznie z wymianą amorów odbojów obu czujników abs i czujnika zużycia klocków wszystkie klocki hamulcowe i tarcze nowe, zregenerowałem vis balans sam i power Poprzez kolegę Dzieja z forum wymieniłem CAŁY rozrząd termostat uszczelki pod klawiaturom świece przewody cały tłumik 2 razy lampę przednia prawą, dorzuciłem sobie tempomat ( ale ten jeszcze nie działa w pełni) zregenerowałem i odświeżyłem cały środek skórzany naprawiłem podgrzewanie foteli zamek prawy przedni aa odmulałem nagrzewnice wymieniałem z przodu łożyska zabezpieczałem antykorozyjnie podwozie barankiem wymieniłem przewody hamulcowe pompę paliwa aa no i koledzy z forum naprawili mi wentylator od chłodnicy tak wiec klima zaczęła działać jak fabryka przykazała. Z LPG walczyłem wymieniłem i parownik na nowy ,nowe mocniejsze wtryski powymieniałem duperele z biednej instalacji lpg większość rzeczy robiłem sam a nie jestem mechanikiem wystarczy dla mnie podręcznik, forum, manuale z forum i dobry zestaw kluczy i chęci do pracy AAA no i Pomocnik w postaci Narzeczonej która dzielnie pomaga w naprawach nawet w deszczu :) z czego jestem szalenie dumny AA no i zapomniał bym o elektryce terz już prawie 80 procent przejrzałem i ponaprawiałem oraz zakonserwowałem
tak wiec to jest to co zrobiłem od zakupu do dziś wydałem na to jakieś 15 tyś ale robię dla siebie i po to by się cieszyć z jazdy ze mam fajne dopracowane i zadbane auto tak wiec życzę tobie wytrwałości wygranej w totka co by były fundusze na naprawy i Miłej zabawy z napraw i jazdy autkiem

[ Dodano: Pią Kwi 14, 2017 15:23 ]
Mateusz_Radom napisał/a:
a czy wpływ na działanie prędkościomierza i pompy mogą mieć poizolowane wiązki tylnych czujników ? nie są przerwane, aczkolwiek są one 'obdarte' z ilozacji i to niestety nie w przewodzie czujnika tylko już wiązki auta.

Cena ? hmm wydawała się optymalna, proszę nie ciągnij za język. Jak już zacznie coś działać jak należy to obiecuję, że opiszę wszystko w wątku na paździerz roku, tym bardziej, że nagroda jest zachęcająca.
Pozdrawiam ;)


Jak masz po izolowane wiązki to mogła dostać się tam woda i jeśli są przetarte to robią zwarcie, tak miałem w kole prawym i miałem cyrk ze diagnostyka komputerowa niby nic nie wykazywała ale jednak abs się świecił dopiero Toafem znalazłem które kolo wali głupa, sam schyliłem się i sam ze tak umie i znalazłem właśnie zaizolowany przetarty czujnik niby był cały pod izolacja ale jednak jak dostawał lekko wilgoci to szalała deska rozdzielcza ( nie mailem prędkości ani wskazania poziomu paliwa i chyba nie naliczał kilometrów) wiec wymieniłem za 60 zł na nowy I przy wymianie racze uważać na pseudo mechaników którzy twierdza ze czujniki maja nadlewkę i próbują je podpiłowywać pilnikiem zęby weszły na miejsce też takie coś widziałem u mnie dlatego jeden czujnik 2 razy wymieniałem wiec uważaj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problemy z elektryką
moskitpl Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Sty 17, 2011 12:20
moskitpl
Brak nowych postów [R75] Problemy z elektryką
wojtekg1981 Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Maj 10, 2012 09:14
Boncky
Brak nowych postów [R75] Dziewne problemy z elektryka
mironh Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Cze 29, 2017 19:19
mironh
Brak nowych postów [R75] Nie odpala i problemy z elektryką po naprawie
Setritus Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Lut 26, 2017 18:51
adam_26
Brak nowych postów [R75] Pewne problemy (Karoseria,Webasto,Elektryka)
Fxln Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Lut 10, 2015 11:52
gustav.pl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink