Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620di ]czarna magia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620di ]czarna magia
Autor Wiadomość
Misiek192 



Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 3



  Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 15:37   [R620di ]czarna magia
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich serdecznie

A wiec mam bardzo powazny problem ze swim samochodem chodzi o rovera 620 di 2.0 diesel.

Samochod gdy sie rozgrzeje do temperature bezpiecznej czyli 90-95 stopni zapala sie czek I gasnie gdy ostygnie normalnie odpala i tak wkolko.
Zmienilem juz pompe wtryskowa, czujnik polozenia walu I termostat ale dalej to samo.
Podlaczalem pod komputer to pokazuje ze odcina paliwo ale nie pokazuje co to mechanicy mnie odsylaja jeden od drugiego i zaden nie ma czasu co to moze byc moze ktos mial cos podobnego pomuszcie jezeli mozecie
Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 15:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 19:15   

Misiek192, Wybłyskaj sobie sam błąd jest opisane na stronie klubowej w dziale "zrob to sam" :P

Mógł paść czujnik temp. płynu chłodniczego.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Misiek192 



Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 3



Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 22:01   

Juz sprawdzalem czujniki temperatury odpinalem oba i ten co czyta komputer i ten co wyswietla temperature na desce mimo to samochod gasl po rozgrzaniu
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 22:22   

Misiek192, Kat wtrysku jak się ma ? Jaki błąd dokładnie się pojawia :?:

Odczytaj to w tedy można coś dalej pomoc.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 14:40   

Czujnik temperatury paliwa w nastawniku jak przekłamuje to robi dziwne rzeczy z autem. Nowy czujnik to koszt niecałe 50zł z przesyłką. U mnie jak był walnięty to autem nie dało się jeździć a błędów nie pokazywało, ponieważ niby działał tyle, że podawał złe wartości. Warto sprawdzić. Niby pompa wymieniona, a pewności nie ma , że w tej drugiej był sprawny.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
natsu9 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 118



Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 15:55   

Marcin84 napisał/a:
Czujnik temperatury paliwa w nastawniku jak przekłamuje to robi dziwne rzeczy z autem. Nowy czujnik to koszt niecałe 50zł z przesyłką. U mnie jak był walnięty to autem nie dało się jeździć a błędów nie pokazywało, ponieważ niby działał tyle, że podawał złe wartości. Warto sprawdzić. Niby pompa wymieniona, a pewności nie ma , że w tej drugiej był sprawny.



Uszkodzony może być ale przekłamywać? czujnik ten i tak nie wywoła jakieś poważniejszej awarii bo będzie ci jechał po prostu na mapach paliwowych (większe spalanie) (tak samo jak pokazuje temp chyba powyżej 3 stopni)
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 23:54   

natsu9 napisał/a:

Uszkodzony może być ale przekłamywać? czujnik ten i tak nie wywoła jakieś poważniejszej awarii bo będzie ci jechał po prostu na mapach paliwowych (większe spalanie) (tak samo jak pokazuje temp chyba powyżej 3 stopni)


To jest czujnik rezystancyjny, nie pracuje "zero jedynkowo", czyli że działa lub nie. Jego rezystancja zmienia się pod wpływem temperatury paliwa w nastawniku (bo tam się on znajduje). Jeżeli czujnik jest uszkodzony czyli jego rezystancja wyjściowa (podczas rozruchu auta) jest przekłamywana to komputer dostaje sygnał przykładowo, że paliwo zamiast 20 stopni ma ich 50 lub -10 i na to odpowiednio reaguje układ paliwowy. Konsekwencje tego u mnie były takie, że auto krztusiło się zamulało a wykonanie na drodze lewoskrętu graniczyło z cudem. Tak jakbym jechał Matizem z czterotonową przyczepą :) Zależnie od stopnia przekłamania, auto teoretycznie mogłoby zachowywać się jak u kolegi.
Uważam, że jest to element który warto sprawdzić :)
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 02:09   

Wystarczy czujnik temp odczytać za pomocy scannera, jaką wartość ecu widzi :D
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 20:43   

U mnie pojawiło sie dosłownie to samo wraz ze wzrostem temperatur, wyskakuje check podczas jazdy a gdy spuszcze noge z gazu to gaśnie i auto troche mniej zamulone, dodatkowo kłeby czarnego dymu przy przyspieszaniu jak by dawało mu za dużą dawke paliwa a błędy pokazuje mi co jakiś czas inne: czujnik pozycji nastawiacza dozującego paliwo, cewka czasu wtrysku paliwa, czujnik temp paliwa. Błyskałem z 7 razy i za każdym razem coś z tych 3 błędów. Na dniach pobawie się z wiązką jak nie poskutkuje to rozkręcam nastawik. Na weekend spróbuje zdać relacje :D
 
 
Misiek192 



Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 3



Wysłany: Sro Kwi 26, 2017 22:00   

Wymienilem czujnik temperatury paliwa dalej to samo
Juz nie wiem sam co robic dwuch mechanikow tez sie poddalo powiedzieli ze nie wiedza co to moze byc ze tylko dobry elektryk cos pomoze
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 26, 2017 22:12   

Misiek192, I dalej nikt nie wpadł na genialny sposób się podłączyć i odczytać live data kiedy jego tak muli :mad:

A co kablami przy pompie w wtyce :D
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 09:30   

Remigiusz napisał/a:
Misiek192, I dalej nikt nie wpadł na genialny sposób się podłączyć i odczytać live data kiedy jego tak muli :mad:

A co kablami przy pompie w wtyce :D


Ogólnie to z mechanikami jest ciężka sprawa, jak trzeba trochę więcej pomyśleć i pogrzebać to im się nie opłaca, a sprzętu do diagnostyki nie mają więc odsyłają dalej.

Żeby nie wymieniać wszystkiego po kolei w ciemno faktycznie najlepiej odczytać live data kiedy go muli.

Misiek192 podjedź sobie do warsztatu, który specjalizuje się w układach paliwowych diesla (jest tego trochę w Polsce i przeważnie są to punkty Boscha, ja w Częstochowie mam np. dwa takie punkty i miałem przyjemność korzystać z usług jednego z nich, kiedy brakło mi trochę wiedzy i sprzętu podczas naprawy mojej 600-tki). W takim punkcie na 100% będą mieli "magiczny" interfejs o nazwie KTS który dobrze sobie radzi Z silnikiem L-serii. Jeżeli przyczyną nie jest usterka jakiegoś elementu, czy kabli tylko np. zły kąt wtrysku, dawki paliwa czy temperatury to ogarnięty serwisant raz dwa to odczyta a samo podłączenie pod KTSa nie powinno być droższe niż 50-100zł.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 12:02   

Ja u siebie kable już ogarnąłem i wyskakuje cały czas błedy cewki czasu wtrysku i czujnik temp paliwa, najgorsze jest to że 4 śruba przy nastawniku jest wyrobiona i nie idzie jej odkręcić, tyle dobrego że w warsztacie druga pompa leży :D
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 13:20   

Kam971 napisał/a:
Ja u siebie kable już ogarnąłem i wyskakuje cały czas błedy cewki czasu wtrysku i czujnik temp paliwa, najgorsze jest to że 4 śruba przy nastawniku jest wyrobiona i nie idzie jej odkręcić, tyle dobrego że w warsztacie druga pompa leży :D


Śrubę w pompie nacinałem "dremelem" i odkręcałem śrubokrętem udarowym do pobijania. Dwa uderzenia z czuciem i spokojnie się odkręcało.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 13:40   

Marcin84 napisał/a:
Ogólnie to z mechanikami jest ciężka sprawa, jak trzeba trochę więcej pomyśleć i pogrzebać to im się nie opłaca, a sprzętu do diagnostyki nie mają więc odsyłają dalej.

Żeby nie wymieniać wszystkiego po kolei w ciemno


Jak ktoś już tak zaczyna to nie ogarnia diagnostyki w cale to , z daleka od takich. :-|

Głownie w przy Vp37 w R winna jest wiązka i kostka na rożne takie dziwne zachowania.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 14:32   

Remigiusz napisał/a:
Głownie w przy Vp37 w R winna jest wiązka i kostka na rożne takie dziwne zachowania.


Ja od siebie mogę dopisać oprócz kostki i wiązki kable od wtrysku sterującego, lub sam wtrysk i czujnik temperatury paliwa.

Niestety przy awarii któregokolwiek elementu objawy mogą być zbliżone, więc ja jestem zwolennikiem diagnostyki komputerowej, jeżeli usterki nie mogę stwierdzić w ciągu kilku minut (np. urwane kable, zalane wtyczki, wycieki itp.)

A co do mechaników to jak kolega pojechał z 620SDi do mechanika bo mu kontrolka oleju gasła dopiero po pierwszym przegazowaniu gość wymienił mu panewki :shock: co oczywiście nie pomogło, a wystarczyło w jego przypadku wlać odpowiedni olej jak się później okazało :)

Wracając do tematu Misiek192 powinien jechać na KTSa :)
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 15:01   

Tak tylko ze czujnik temp i problem z wtryskiem się łatwo wykrywa z komputera lub testera :-)

To samo jest w sd tam jak coś traci sygnał z obwodu ckp lub wtrysku wyskakuje check. Dzięki testera szybko można wykryć gdzie problem bo nagle nie ma z czujnika któregoś sygnału :-)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
natsu9 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 118



Wysłany: Sro Maj 03, 2017 00:58   

Marcinie kto ci powiedział że czujnik rezystancyjny działa cyfrowo? Ma odpowiednią rezystancje do temperatury i to można zwykłym miernikiem sprawdzić a nie bez sensu otwierać dekielek i wymieniać. :P :P :P

Już temat o wymianie panewek to mnie rozbroił, równie dobrze mogło nie być oleju i było by słabe ciśnienie i lampka by się paliła i co remont za 800 PLN? :-)

My tu gdybamy a Misiek dalej nie wybłyskał co mu gasi silnik :mrgreen:



Ja i tak obstawie kabelki,wtyczkę, albo przedartą izolacje przy elektrozaworze kąta albo odcinającym
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 10:08   

natsu9 napisał/a:
Marcinie kto ci powiedział że czujnik rezystancyjny działa cyfrowo? Ma odpowiednią rezystancje do temperatury i to można zwykłym miernikiem sprawdzić a nie bez sensu otwierać dekielek i wymieniać. :P :P :P


Źle przeczytałeś :) pisałem właśnie, że jest to czujnik analogowy ze zmienną rezystancją :)

Marcin84 napisał/a:

To jest czujnik rezystancyjny, nie pracuje "zero jedynkowo", czyli że działa lub nie. Jego rezystancja zmienia się pod wpływem temperatury paliwa w nastawniku (bo tam się on znajduje).


natsu9 napisał/a:

Już temat o wymianie panewek to mnie rozbroił, równie dobrze mogło nie być oleju i było by słabe ciśnienie i lampka by się paliła i co remont za 800 PLN? :-)


Po znajomości zapłacił 500 bo był z polecenia kogoś :mrgreen:

natsu9 napisał/a:

Ja i tak obstawie kabelki,wtyczkę, albo przedartą izolacje przy elektrozaworze kąta albo odcinającym
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


To też zdecydowanie do sprawdzenia
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620di]Luzy na maglownicy?
Gegan Rover serii 600, Honda Accord 4 Wto Wrz 06, 2011 21:57
Gegan
Brak nowych postów [r620di]Sprężarka klimatyzjacji
marcin987 Rover serii 600, Honda Accord 0 Sro Lip 31, 2013 23:06
marcin987
Brak nowych postów [R620Di] Pompa wody.
19bizon08 Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Mar 24, 2013 15:25
19bizon08
Brak nowych postów [R620Di]kody błędów
Mariusz1977 Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Lip 28, 2011 15:41
Mariusz1977
Brak nowych postów [R620di] Pytanie o szroty z roverami
Delta3131 Rover serii 600, Honda Accord 1 Wto Lip 05, 2011 13:26
empe



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink