Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Zgasł podczas jazdy i nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Zgasł podczas jazdy i nie odpala
Autor Wiadomość
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

  Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 08:38   [R75]Zgasł podczas jazdy i nie odpala
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Hej, sprawa wyglądała następująco:
Jechałem po nierównym bruku. Po tym samochód na postoju zaczął mieć problemy z utrzymaniem obrotów, Tj. Trzymał większość czasu na poziomie 800 ale co chwila albo spadały na moment do 600 albo wędrowały do 1000. Auto wyłączyłem i włączyłem kilkukrotnie, po czym ruszyłem dalej. Jechałem przez ten sam bruk i auto zgasło (na gazie). Nie chciało już odpalić ani na benzynie ani na gazie. Podczas kręcenia słychać że auto próbuje odżyć, słychać pojedyncze wybuchy w cylindrach, na chwilę nawet odpalił.

Co sprawdziłem:
1. Podaje paliwo
2. Poziomy oleju i płynu chłodzącego w normie
3. Bezpieczniki i przekaźniki pod maską, na oko ok
4. Klemy Aku

Jakieś sugestie? Po pracy mogę podpiąć się toafem. Wiem jakie błędy pokazywał przed wystąpieniem usterki.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 08:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 10:59   

A sprawdziłeś kable od świeć morze się zluzowało od jazdy po bruku ??

[ Dodano: Wto Kwi 11, 2017 10:59 ]
jak masz w gazie to przed odpaleniem na benzynie wyjmij bezpiecznik od gazu potem przy kręceniu wciśnij pedał gazu żeby przewietrzyć kolektor z gazu i odpal
 
 
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 09:57   

Fajki przednie sprawdzone, do tyłu nie miałem dojścia, bo kolektor zasłania, Był za to przewód podciśnienia luzem, ten który jest po lewej stronie kolektora, pod nim i wchodzi w blok silnika. Nie było różnicy po tej poprawce.
Dodatkowo wpiąłem się Toafem, który miał mega problemy z łączeniem się z modułami, az połową w ogóle się nie połączył, co chwila błędy. Zaznaczę, że podłączałem się tym samym kompem, tym samym kablem 3 tygodnie wcześniej i działało wszystko jak trzeba.

Przypomniało mi się jeszcze coś. Psiknąłem plakiem do czyszczenia nawiewów (pianka). Po tym prawy kierunek zaczął wariować, a spod plastików na dywanik kierowcy leciał ten bzdurny plak. Po dobie problem ustał i kierunek działał poprawnie. Może jednak płyn dostał się do modułu sterowania silnikiem/ immo itd. i wyrządził szkody?

BTW. już dużo kręciłem na benzynie, gazu nie ma w układzie na 100%
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 10:49   

Zdejmij osłonę nad nogami kierowcy i popatrz gdzie ten syf pociekł, może pociekło na ews?
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 11:35   

kiedy napisałeś ze miałeś problem z kierunkiem to na 1000 % zalałeś tak jak ja ostatnio LSM bo to ze ci kierunek wariował to na bak miałeś zwarcie w lsm musisz go zdjąć i wyczyścić ja czyściłem razem z kostką co wchodzi do niego rozłożyłem ja i wyczyściłem lsm i kostkę kontakt spray 80 po czyszczeniu wszystko lata jak z fabryki to samo prawdopodobnie masz z innymi modułami pod konsola

[ Dodano: Sro Kwi 12, 2017 11:35 ]
ja miałem identycznie po odgrzybianiu głupią pianka najebałem jej sporo ale nie zauważyłem ze ona się zamienia w płyn i zalałem tak właśnie lsm potem kurka rozbierałem kierunek potem razem z prawym kierunkiem podświetlała się prawa pozycja sobie migała delikatnie w końcu myślałem ze w tylnej lampie coś nie tak aż doczytałem a forum ze przy odgrzybianiu pewnie zalałem LSM wiec pobiegłem do auta wyciągałem lsm i ta dam lsm zalany zasiedział po za tym zasyfiona kostka była cala w tej mazi z nawiewów wiec miłego czyszczenia :) życzę :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 11:52   

może kostka od EWS zalana, jest głębiej w okolicach LSM
_________________
75 Red Edition
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 12:16   

tak właśnie obstawiam
 
 
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 11:50   

Dziś w takim razie podjadę, wygrzebię i zobaczymy. Może na wybojach te świństwo właśnie "gdzieś coś", bo auto w czwartek zapiankowałem, a poszedł w cholerę dopiero w poniedziałek. Kierunki zaczęły szaleć 15 minut po imprezie a "naprawiły się" nazajutrz.

Ale logicznie myśląc, toaf nie łączy się z połową rzeczy, ews, silnik, lws to na bank coś poszło nie tak, z jatco się łączy przykładowo i jako tako z autem zostaje nawiązane połączenie.

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2017 18:32 ]
Edit:

EWS sprawdzony, czysty jak łza, popsikałem mimo wszystko sprayem kontakt, posprawdzałem kable. Wszystko wygląda dobrze.

Nagrałem filmik, jak to wygląda:
https://www.youtube.com/w...em-upload_owner

Za każdym razem wygląda to identycznie. Pierwsze odpalenie, od razu jęczy i chodzi jak traktor, ale tylko z rozrusznikiem. Drugie odpalenie, po chwili "odpali" na moment i również tylko z rozrusznikiem. Kolejne próby nie przynoszą już żadnych efektów oprócz kręcenia. Po odczekaniu kilku godzin sekwencja jest identyczna co do sekundy!

Proszę o pomoc! ;(

[ Dodano: Pon Kwi 24, 2017 11:50 ]
Podpięty pod kompa, łączy się z wszystkim, błędy te same, które były przed zgaśnięciem, tj.: sonda lambda za duży volt chyba bank 2, i visy za duży opór. Zrobiłem test visów, power działa, balance nie. Dam balance do regeneracji.
Innych błędów nie ma ani w ews ani w silniku.

Auto odpaliło na chwilę, samo chodziło, ale jak traktor rzęziło i brzmiało, jakby miało się zaraz rozpaść. Wydaje mi się, że nie chodziło na wszystkie gary. Mógł się rozrząd przestawić?

Zrobiłem adaptację przepustnicy.
Ostatnio zmieniony przez JaCu Pon Kwi 24, 2017 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 12:06   

No ekgm jak kręcisz rozrusznikiem to kola nadal stoją w miejscu wiec prędkościomierz nie dziala
_________________
75 Red Edition
 
 
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 15:56   

tak to jest, jak się ma gorączkę, sprawdza auto i pisze, obroty chodzą przy kręceniu więc i czujnik sprawny?

Kolejna rzecz, o której nie pisałem. Przewód podciśnienia znajdujący się pod vis power, wchodzący do bloku silnika był luźny, poza nim, jakby wyskoczył, sam też na łuku jest zagięty. Czy to możliwe, żeby na dziurach sobie tak wyskoczył?


Co mam sprawdzić jeszcze?
rozrząd? czy jest iskra? Czujnik uderzeniowy (wtedy awaryjne powinny mrugać prawda? i odcięłoby paliwo a ono jest podawane)

Czujnik uderzeniowy nie wyskoczył.


Edit:

Znaleziona przyczyna:
- pęknięta rolka w rozrządzie, przestawiony rozrząd, powyginane zawory.

Rozwiązanie:
-remont silnika xD

(będę jeździł tym autem do śmierci)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] zgasł podczas jazdy i nie odpala
niedzia Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Lut 10, 2018 20:25
niedzia
Brak nowych postów [R75] zgasł podczas jazdy
hodkins Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lis 22, 2013 16:32
sobierw
Brak nowych postów [R75] Zgasł podczas jazdy
deserteagle1969 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Lip 03, 2010 08:52
deserteagle1969
Brak nowych postów [R75] Zgasł podczas jazdy
turkini Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Maj 09, 2012 21:19
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Zgasł podczas jazdy pomocy
gogo Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Mar 17, 2012 23:39
iThomas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink