Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 45 - na co zwracać uwagę?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 45 - na co zwracać uwagę?
Autor Wiadomość
LeSee 



Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 4



Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 18:57   Rover 45 - na co zwracać uwagę?

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Przymierzam się do zakupu Rovera 45 w wersji sedan. Samochód urzekł mnie wizualnie :) Po internecie krążą mity o awaryjności i braku dostępu do części zamiennych. Jak to naprawdę jest? Co do silnika - jakiego szukać? Nie ukrywam, że bardziej niż osiągi liczy się dla mnie możliwie najniższe zużycie paliwa oraz niezawodność (tak wiem pewnie mówię w takim razie o 2 różnych samochodach :P ).
Z góry dziękuje za porady :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 18:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 19:27   

LeSee, zależy czy chcesz klasyczny R45 czy facelift.
Ten drugi ma gorzej dostępną blacharkę (krótko produkowana), po za tym konstrukcja jak honda civic VI, a czy do niej jest trudny dostęp części to sam sobie odpowiedz.

Silnik typowo rover'a, ja jeździłem tylko benzynami i chwale sobie, na 4 samochody w żadnym nie miałem wywalonej uszczelko pod głowicą co jest ich przypadłością, wystarczy nie przekraczać 3tys obrotów przez pełnym rozgrzaniem i wymieniać części na czas.
 
 
 
LeSee 



Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 4



Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 19:31   

Dziękuję za szybką odpowiedź :) a jak wyglądało u Ciebie spalanie i przy jakim silniku? Co do pałowania na zimnym to nie u mnie taki brzydki nawyk :)
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 22:12   

Wszystko odnośnie mojego spalania:
http://www.motostat.pl/vehicle-stats/50560
 
 
 
Excalibue 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 152

Rover 45

Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 23:23   

Mam trochę czasu to się rozpisze : )

Zależy czy celujesz w diesla czy benz.
Miałem jedno i drugie i zdecydowanie Diesel sprawiał mniej kłopotów choć to może być też kwestia egzemplarza.

Co warto sprawdzić :
- działanie mechanizmu szyby kierowcy.
- układ sprzęgła, czy pedał ciężko chodzi, wysprzęglik nie cieknie. Łapa sprzęgła lubi się zacierać ciągnąc za sobą resztę współpracujących podzespołów.
- działanie dmuchawy - czy wszystkie biegi działają.
- drążek zmiany biegów bardzo możliwe, że będzie rozklekotany i latał na wszystkie strony - standard oczywiście do zrobienia : )
- Czy fotel kierowcy jest sztywny. Szyny przytwierdzone są do cienkiej blachy która lubi pękać i potem trzeba spawać.
- Czy zaświecają się kontrolki srs/abs/check engine po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon ( handlarze jak coś świeci lubią wykręcać żarówki bądź zaklejać taśmą) Prawidłowo oczywiście mają się na chwile zapalić i zgasnąć.
- Tapicerka również stały problem, najprawdopodobniej materiał z boczków drzwi i podsufitka będą się odklejały jeśli wcześniej nie były podklejane.

Jeśli chodzi o silnik Diesla, poza osprzętem bardzo trwały.
- Sprawdzić czy wkręca się na obroty powyżej 4k, jeśli nie to jest w trybie awaryjnym i coś go trapi
Najprawdopodobniej przepływomierz bądź przetarty kabel wtrysku sterującego.
Jeśli jest zamulony a przepływomierz jest podpięty, warto go odpiąć i przejechać się ponownie, jeśli odzyska wigor - przepływomierz dead.
Można go łatwo pominąć na zawsze - mafless map, doczytasz.
- sprawdzić półoski przy skrzyni biegów czy są suche - mogą być do wymiany simmeringi, lecz równie dobrze łożyska w skrzyni ( tak miałem w dwóch egzemplarzach, koszt łożysk znikomy jednak roboty dużo przy wymianie )
- pompa wtryskowa.. no właśnie tutaj nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę, trwałość ok 250k-300k km, tyle, że niektóre diesle mają na pewno grubo drugie tyle najechane.
- Wsteczny potrafi nie wejść lub wyskoczyć - standard.

Co do części, jest ok, jeśli czegoś nie ma to na drugi dzień mają.
Warto posługiwać się oryginalnym elektronicznym katalogiem rovera, gdzie są dokładne nr części bo niekiedy ciężko idzie szukanie Panom w sklepie.
Używek do groma, często za grosze.
Ogólnie kosztów nie ma co się bać, wychodzi nad wyraz tanio jak na nieczęsto spotykane auto na naszych drogach. Nie ma tu jakiś zaawansowanych technologi czy skomplikowanego zawieszenia.

Diesel pali mi po mapach i wtryskach 5,5l w trasie i ok 8l w mieście.
Po tych modyfikacjach baardzo zrywny jeśli patrzeć na stosunek nm do masy samochodu.
Wyrywa aż miło.

Niektóre punkty to błahostki, jednak do zbicia ceny jak znalazł.
Wymieniłem te przypadłości które powielały się w kolejnych egzemplarzach w przeciągu 8 lat, od kiedy zakupiona była pierwsza R45.

Niekiedy wydaje mi się, że więcej problemów mają koledzy ze swoimi a4 i golfami niż ja ze swoim roverem. Kwestia też jak ktoś dbał wcześniej.

Pozdrawiam.
 
 
LeSee 



Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 4



Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 09:32   

Excalibue, pięknie dziękuję :) Znając te bolączki wyjdę po kilku minutach podczas oględzin na znawcę :) Nie upieram się przy danym rodzaju paliwa więc prawdopodobnie decydujące znaczenie będzie miał stan samochodu.
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 298
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Kwi 17, 2017 17:18   

Potwierdzam ja kolega wyżej -diesel bezproblemowy i totalnie bezawaryjny nam od 7 lat ,co prawda przebieg tylko 136 tys. Jedyne wady to hałas i długie nagrzewanie w zimie.
Kolega zapomniał też dodać że trzeba też zwrócić uwagę na układ wysprzęglania , padają pompki ,wysprzęgliki + zacierająca się łapa sprzęgła .
pozdr.
_________________
marek501
 
 
Excalibue 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 152

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 20:30   

Wspomniałem również o tym :

Cytat:
- układ sprzęgła, czy pedał ciężko chodzi, wysprzęglik nie cieknie. Łapa sprzęgła lubi się zacierać ciągnąc za sobą resztę współpracujących podzespołów.


Fakt, nagrzewa się długo, gdy zaślepimy egr jeszcze dłużej.[/quote]
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 298
Skąd: Kutno



Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 22:35   

Fakt , wspomniałeś moje przeoczenie.
pozdr.
_________________
marek501
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Kwi 19, 2017 14:35   

bez egr się prawie tak samo nagrzewa jak z :) czy będziemy czekać wieczność, czy wieczność + parę minut to niewiele zmieni :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [R400] Na co zwracać uwagę przy kupnie?
karasbp Chcę kupić ROVERka 2 Pią Maj 28, 2010 16:49
karasbp
Brak nowych postów Rover 45 - na co zwrócić uwagę?
nextone Chcę kupić ROVERka 5 Pon Maj 08, 2017 10:38
bociannielot
Brak nowych postów Rover 45, Czy warto i na co zwrócić uwagę?
karisnt Chcę kupić ROVERka 10 Pon Lut 21, 2011 22:21
marek501
Brak nowych postów [Rover 214] Czy warto brać pod uwagę
mikelt Chcę kupić ROVERka 4 Sro Wrz 02, 2015 10:35
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink