Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kręci ale nie odpala, ciąg dalszy walki.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kręci ale nie odpala, ciąg dalszy walki.
Autor Wiadomość
Motson 




Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 42
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 17:20   [R75] Kręci ale nie odpala, ciąg dalszy walki.
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam.
Nie znalazłem na forum rozwiązania mojego problemu mimo, iż przejrzałem mnóstwo tematów od wczoraj. Opiszę geneze problemu.

Miesiąc temu samochód nie chciał mi odpalać. Na początku myslałem, że to wina rozrusznika lub akumulatora, myliłem się. Okazało się, że pompa paliwa przy aku wytwarza bardzo małe ciśnienie. Kupiłem więc nową, do tego przy okazji wymieniłem filtr paliwa oraz powietrza. Mimo wymiany pompy na nową, samochód dalej nie chciał odpalać. Sprawdziłem bezpieczniki/przekaźniki, poruszałem, podociskałem i ku mojemu ździwieniu samochód odpalił (nie posiadałem w tamtym czasie miernika). Parę dni temu chciałem odpalić auto i znowu lipa. Nie odpala, znowu podaje mało ropy przez pompke przy aku. Tym razem przygotowałem się nieco bardziej. Kupiłem kabel do TOAF'a, miernik oraz bezpieczniki.

ANALIZA PROBLEMU

Część mechaniczno-manualna :)

1.
Tym razem sprawdziłem czy pompa w baku pracuje. Włączyłem zapłon i przyłożyłem ucho do otwartego wlewu paliwa. Słychać było, że coś tam się przelewa więc chyba pompa w baku pracuje prawidłowo.

2.
Sprawdziłem czy przekaźnik pompy (pod schowkiem pasażera) nie jest przypadkiem niedociśnięty (nie mam/nie wiem jak sprawdzić go czy działa)
-> Przekaźnik nr. R3 <-


3.
Zrobiłem pomiary miernikiem wszystkich bezpieczników przy silniku. Dają napięcie bez zarzutu.

4.
Powyciągałem i podociskałem na nowo kable:

- Wtyczka zasilająca pompe przy aku
- Wtyczka czujnika ciśnienia przy listwie CR (nie wyciągałem go bo nie mam klucza do odkręcenia torxa)
- Wtyczka czujnika od filtra paliwa.

Po braku jakiejkolwiek reakcji nadszedł czas podłączyć się pod TOAF'a.
Błędy ogólne, które mi się pokazały (świece/przekaźnik pokazywał mi już jakiś czas temu i nie było to przyczyną mojego problemu bo auto wcześniej odpalało normalnie)

1. Prawdopodobnie błąd (dużo powtórzeń) powstał podczas podłączania aku, tak mi się wydaje.


2.


3.a



Następnie uruchomiłem tryb LIVEDATA (plik scaliłem aby wszystko było w jednym miejscu):



Czy jest mi ktoś w stanie pomóc? Chciałbym sam to naprawić, bez oddawania pojazdu do mechanika bo nie mam nikogo zaufanego, a przypuszczam, że mogę to naprawić sam, z Waszą pomocą :)
_________________
Rover 75
2.0 CDTI
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 01, 2017 17:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 19:27   

Zainteresuj sie pompą paliwa przy akumulatorze. Bo ciśnienie wstępne musi być powyżej 3 bar, a Ty masz ledwo 1.5
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 19:33   

Pomiar ciśnienia paliwa wstępnego musisz robić w momencie włączenia zapłonu. Włącz zapłon, połącz się ze sterownikiem silnika, następnie wybierz live data i obserwuj ilość barów na pompie paliwa "wstępnego". Jeśli będzie 3,40 - 3,80 bar to będzie git. Potem mierz to ciśnienie ale w tym czasie zacznij kręcić rozrusznikiem, tak jakbyś chciał go odpalić. Jeśli wtedy paliwo spadnie poniżej 2,7 bara to musisz się zainteresować zaworem/regulatorem ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia lub zrobić próbę przelewową wtryskiwaczy. Jeśli natomiast ciśnienie wstępne paliwa będzie poniżej 2,7 bara (przy włączeniu zapłonu) to albo masz coś nie tak z pompą, albo zawór zwrotny paliwa (ten przy akumualtorze) nie działa prawidłowo i pompa nie jest w stanie nabić tyle ile potrzeba.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Motson 




Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 42
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 20:05   

MaReK napisał/a:
Pomiar ciśnienia paliwa wstępnego musisz robić w momencie włączenia zapłonu.


Robiłem pomiar w momencie włączenia zapłonu. Jutro pierdykne pare razy w nową pompe, doleje paliwa a jeśli nie podziała to chyba podłącze starą pompe paliwa, która defacto okazała się sprawna. Jeden gość mi mówił, że to może być właśnie wina zaworu zwrotnego.
_________________
Rover 75
2.0 CDTI
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 20:31   

Jesli zawór zwrotny to zaciśnij wężyk na próbę przed zaworem.
_________________
75 Red Edition
 
 
Motson 




Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 42
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 04, 2017 20:41   

Panowie, dzisiaj wymieniłem przekaźnik R4 odpowiadający za pompy oraz dolałem 15L ropy i dalej nie odpala. Kupiłem póki co uniwersalny zawór zwrotny paliwa (8mm), który jutro będę próbował podmienić za obecny, który tam siedzi (sprawdzę przy okazji jego stan) i tu pojawia się dylemat czy jest sens montowania tego uniwersalnego zaworu? (Słyszałem, że nie będzie spełniał swojej roli). Po dolaniu 15L paliwa i posłuchaniu jak pracuje pompa w baku przez wlew paliwa słychać w dalszym ciągu jedynie jak się przelewa paliwo, nie słyszę aby cokolwiek pracowało tam mechanicznie. Ciśnienie dalej jest bardzo słabe przy pompie w aku, leci jak z kranu, czasami mocniej tryśnie jakby się dławił. Nie wierzę, że pompa przy aku padła po miesiącu użytkowania (wcześniej tryskała jak szalona :D ). Wydaje mi się, że to wina pompy paliwa w baku. Nie znalazłem na forum czy są jakieś zamienniki. Przeczytałem jedynie, że można wymienić sam wkład. Powiecie mi coś więcej na ten temat?
_________________
Rover 75
2.0 CDTI
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 04, 2017 21:55   

Wkład pasuje od tdi 1.9.

Zamiast wymieniać zaworek, zaciśnij wąż przed zaworkiem
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 08:41   

z takim samym problemem jak Twój walczy kolega z Austrii. Co prawda nie ma go na forum, bo pisze na facebook na profil TOAF'a, ale... zobacz jak pracuje przekaźnik R4 u Ciebie. Otwórz obudowę i zobacz jak się zachowuje. Po przełączeniu zapłonu powinien zewrzeć i nie puścić do momentu jego wyłączenia. U tego człowieka, przekaźnik nie załącza się lub załącza się na chwilę i po 10 sek. rozłącza. Ale problem jeszcze nie rozwiązany... a jak u Ciebie ;) ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
markoni00 



Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 18

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 09:34   

Witam. Mam podobny problem wiec sie podpinam. U mnie kreci i odpala ale po dlugim kreceniu. Jak depne jadac na 5 biegu 70km/h to zgasnie. Odpali po dlugim kteceniu i jakby nierowno pracuje na luzie... help...
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 09:56   

sprawdz ciśnienie paliwa
_________________
75 Red Edition
 
 
markoni00 



Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 18

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 10:06   

Czyli za pompka przy aku odpiac waz i sprawdzic. A przychodzi mi do glowy jeszcze zawor wysokiego cisnienia w pompie CR. ?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 10:11   

możesz się brudzić odpinać węże i sprawdzać, a możesz kupic kabel podpiąc kompa i sprawdzić i możesz też poszukać w takim dziale jak workshop manual ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
Motson 




Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 42
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 10:48   

MaReK napisał/a:
z takim samym problemem jak Twój walczy kolega z Austrii. Co prawda nie ma go na forum, bo pisze na facebook na profil TOAF'a, ale... zobacz jak pracuje przekaźnik R4 u Ciebie. Otwórz obudowę i zobacz jak się zachowuje. Po przełączeniu zapłonu powinien zewrzeć i nie puścić do momentu jego wyłączenia. U tego człowieka, przekaźnik nie załącza się lub załącza się na chwilę i po 10 sek. rozłącza. Ale problem jeszcze nie rozwiązany... a jak u Ciebie ;) ?


Ostatnim razem jak mi auto nie chciało odpalić przez dłuższy czas to okazało się właśnie, że przekaźnik pod maską był rypnięty. Zaśniedział i nie miał styku. Przeczyściłem go i samochód od razu odpalił. Na wszelki wypadek ostatnio wymieniłem oba przekaźniki (pod maską/pod schowkiem pasażera) ale auto dalej nie odpala. Wiem tyle, że nie słychać pracy pompy paliwa w baku więc zamówiłem wczoraj samą pompe z 1.9tdi, która ponoć pasuje do Roverów, Audi, Citroenów, WV. W sobotę będę montował to dam znać. Pozdrawiam.
_________________
Rover 75
2.0 CDTI
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 14:45   

A do tej pompy dochodzi w ogóle zasilanie? Czujnik innercyjny sprawdzony?

W jednym z takich przypadków skończyło się na wymianie puszki bezpieczeników w komorze silnika.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Motson 




Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 42
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 23:25   

Wydaje mi się, że czujnik uderzeniowy nie ma nic wspólnego z podawaniem słabej dawki paliwa w pompce przy aku. Na dniach zerknę jeszcze raz do auta, a tak to w sobotę już oddaje do mechanika. Zobaczymy co on tam wynajdzie :D
_________________
Rover 75
2.0 CDTI
 
 
Piotrek21137 



Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 6



Wysłany: Czw Maj 31, 2018 07:54   

Witam mam podobny problem a mianowicie wczoraj wlałem ruskiego paliwa do mojego r 75 zrobiłem na nim 70 km,po czym zgasł i nie chce w ogóle odpalić.Odpowietrzyłem układ,wyczyściłem smok pompy w baku,regulator wysokiego ciśnienia również wyczyszczony.Wszystkie pompy pracują.Jaka może być przyczyna?.Czyż by paliwo było jakieś trefne ?? ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dziwnie kręci, ciąg dalszy
tetigon Rover serii 75, MG ZT 23 Sob Sty 26, 2013 19:11
tetigon
Brak nowych postów [MG ZT] - Sprzęgła ciąg dalszy...
MaReK Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Cze 26, 2008 08:58
Rowan
Brak nowych postów [r75] stukow z prawej strony ciag dalszy
krzysiek_551166 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lip 06, 2014 00:11
wschodni
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, problemów ciąg dalszy, dziwne objawy.
Muody Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lis 26, 2018 20:59
AeuquitasVerita
Brak nowych postów [Rover75CDT 2.l 2003r. ] Problem z komputerem - ciąg dalszy.
Lancashire Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Mar 23, 2009 14:22
penio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink