Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 216 coupe] zegarek na desce wariuje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 216 coupe] zegarek na desce wariuje
Autor Wiadomość
mlody975 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Pon Mar 21, 2011 16:55   [rover 216 coupe] zegarek na desce wariuje
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam, mam problem z zegarkiem.
Krótko mówiąc zegarek co jakiś czas się resetuje... a dzieje się kiedy na przyklad jest duży pobór prądu (uruchamianie silnika, wlączenie świateł drogowych przy zgaszonym silniku), ale nie za każdym razem się tak dzieje kiedy jest zwiększony pobór prądu. Czasem nawet tak sam z siebie robi reset. kiedy jade, lub stoje, a czasem kiedy rano wsiąde do auta pokazuje ze jest np godzina 3, co wskazuje na to ze zrobil reset 3 godziny wczesniej...

nie wiem o co mu chodzi i jak to wyeliminowac. Chyba najprostrzym rozwiązaniem byłaby wymiana zegarka, ale nie wiem jak go wyjąć i jak zamocowane jest to drewienko na desce...
czy moze od tego jest jakis osobny przekaźnik?

Prosze o jakies pomysły na rozwiązanie tego problemu, lub wskazówki jak wymontować to ustrojstwo :)
Dziękuje z góry za pomoc i Pozdrawiam :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 21, 2011 16:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adasqp 



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 21, 2011 22:34   

mam dokłądnie ten sam problem... czasem wystarczy lekko puknać deske rozdzielczą i sie resetuje. również czekam na sugestie;)
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 06:01   

Moim zdaniem, powinniście sprawdzić podłączenie zegarków do zasilania. Całkiem możliwe, że coś nie łączy, może styki zaśniedziałe itp. Wtedy wystarczy chwilowy zanik zasilania i wtedy zegarek się resetuje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 22, 2011 08:25   

Zegarek wyciąga się razem z listwą. Trzeba ją delikatnie podważyć i wyciągnąć. Trzeba to robić z wyczuciem, gdyż zamontowana jest na metalowych spinkach, które jak sobie dobrze przypominam są przyklejone do listwy i wchodzą w kwadratowe otwory w desce.
 
 
mlody975 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 23:01   

teraz zauwazylem ze czasem tez jak docisne ten zegarek do góry lub w dół to tez robi reseta...

myslalem o tym ze moze styki od zasilania zasniedzialy, bede musial to sprawdzic, postaram sie jutro znalezc na to chwile, a jesli nie to w sobote sie tym zajme.

Więc zeby sciagnac ta listwe, wystarczy ja podważyć? duzo jest tych spinek ? od ktorej strony warto zacząć? nie chciałbym zeby sie cos zepsulo czy urwalo...
_________________
części z rozbiórki 820ti coupe
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 23, 2011 23:44   

Jeśli dobrze pamiętam, jest ich 4 lub 5. Dobrze jest zacząć od strony drzwi pasażera (jeszcze przed zakrętem jest pierwsza spinka). Musisz to robić z wyczuciem, bo ta listwa to sklejka i możesz pourywać zaczepy od spodu lub popęka Ci wierzchnia warstwa.
 
 
mlody975 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 178
Skąd: myszków

Rover Coupe

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 00:19   

dzieki za wskazówki :) dzis niestety nie bylem w stanie tego sprawdzic (bylem w pracy od 8 do 22...) a jutro jade na uczelnie wiec pozostaje sobota, dam znac jak sie za to zabiore :)


EDIT:
dziś wrócilem wcześniej z uczelni i miałem czas zeby to na spokojnie obejrzeć. Myśle że się udało, bo grzebalem sobie później przy samochodzie i zegarek jak narazie się nie zresetował.
Szczerze mówiąc, myślałem że pójdzie gorzej, ale na szczęście nie było tak źle.
Co do demontażu listwy to naprawde trzeba uważać zeby jej nie uszkodzić, warto zacząć od strony drzwi pasażera, tak jak mowił Tomi.
Tomi napisał/a:
Jeśli dobrze pamiętam, jest ich 4 lub 5. Dobrze jest zacząć od strony drzwi pasażera (jeszcze przed zakrętem jest pierwsza spinka). Musisz to robić z wyczuciem, bo ta listwa to sklejka i możesz pourywać zaczepy od spodu lub popęka Ci wierzchnia warstwa.

Najpierw trzeba podważyć jakimś cienkim śrubokrętem "pionową" krawędź listwy, tak aby pierwszy zaczep puścił.


Nastepnie trzeba ją złapać ręką od góry i od dołu jednocześnie i delikatnie odciągać od powierzchni deski rozdzielczej raz górą, a raz dołem i tak na przemian.


Szczególną uwagę nalezy zachować na "zakręcie" listwy i przy samym zegarku.
Kiedy już zdjąłem listwę, wypiąłem kable od zegarka, przeczyścilem styki i złożylem do kupy :) rano się przekonamy czy to pomogło :D
Wykonanie tych czynności zajęła mi około 20 minut. Poniżej kilka fotek, żeby każdy wiedział jak to tam dokladnie wyglada pod tą listwą :) może kumuś się to przyda :)



 
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Maj 02, 2017 10:17   

Wiem, że temat ja już swoje lata ale absolutnie nigdzie nie znalazłem zdjęć tej listwy od spodu. Wczoraj udało mi się odpiąć tylko 4 spinki od strony zegarka i za nic nie mogłem wyczepić tej na zakręcie.

Będę bardzo wdzięczny za zdjęcia.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 05, 2017 15:26   

mocno ją pociągnij
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: [r216] kupie zderzak coupe
filipo1992 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
13 Czw Mar 02, 2017 12:10
filipo1992
Brak nowych postów [Rover 214] Bateria w desce rozdzielczej
bachu93 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
4 Sob Lis 05, 2011 09:21
bachu93
Brak nowych postów [R214i 96'] Silnik krokowy wariuje
cejvark Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
12 Nie Mar 13, 2011 07:14
hertz25
Brak nowych postów [R416 Tourer] resetujacy sie zegarek
maniekott Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
1 Wto Lip 12, 2011 23:28
darek_wp
Brak nowych postów [rover 216 coupe] SWAP
Grequ Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
15 Sob Lut 12, 2011 23:50
Wojtek88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink