Forum Klubu ROVERki.pl :: Pytanie do komputerowców - gdzie kupić Windows 7?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do komputerowców - gdzie kupić Windows 7?
Autor Wiadomość
krokodylek 




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 45
Skąd: Mazury zachodnie



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 00:31   Pytanie do komputerowców - gdzie kupić Windows 7?

No właśnie. Chcę kupić windows7.
Na allegro są windowsy 7 po około 50zł jak i po 400zł czym one się różnią?
W tych po 50zł sprzedający podają jakieś paragrafy że sprzedają legalnie i że one są oryginalne - prawda to? Nie ukrywam że chcę kupić win jak najtaniej, z drugiej strony nie chcę złamać prawa, oraz nie chcę mieć kłopotów ze ściąganiem uaktualnień ze strony microsoftu.

Proszę o odpowiedź ludzi którzy naprawdę się na tym znają albo mają doświadczenie bo tekst typu "te tanie to na pewno piraty" może napisać każdy a ja jestem laikiem w tej sprawie. Do tej pory kupowałem laptopy z systemem operacyjnym i tym się nie interesowałem, ale ostatnio denerwuje mnie windows 10 i chcę sformatować dysk i zainstalować 7, w dodatku mieć go na płycie (nagrać lub kupić) i oryginalny klucz bo zamierzam w przyszłości kupować laptopy bez systemu.
_________________
(...) zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną. (...). Ps 23,4
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 27, 2017 00:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 01:01   

Jeśli masz win10, to powinno dać radę zrobić legalnie downgrade(w drugą stronę idzie na 100%), po prostu ściągasz sobie płytę z win7 i instalujesz używając cd-key który masz na tym systemie.
Co do tanich kluczy to prawdopodobnie są po prostu "używane".
 
 
krokodylek 




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 45
Skąd: Mazury zachodnie



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 11:12   

Dzięki za odpowiedź
Ten laptop miał oryginalnie windows 8, a potem były darmowe upgrade do 8.1 i w końcu do 10 to nie przeszkadza?
Czy takie downgrade może zrobić każdy? (np wyskoczy mi pole wyboru?) czy trzeba jednak trochę się znać i grzebać gdzieś głębiej w windowsie czy w biosie? (słyszałem że w biosie jest ukryty klucz).

Co do używanych kluczy, to źle? byłby jakiś problem w instalowaniu/użytkowaniu takiego windowsa ?
_________________
(...) zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną. (...). Ps 23,4
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 27, 2017 11:24   

A czy używany Windows to nie to samo gdybyś kupił sobie windowsa i odsprzedal własny klucz rejestracyjny?
_________________
75 Red Edition
 
 
nanab 



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 12:57   

krokodylek napisał/a:

Co do używanych kluczy, to źle? byłby jakiś problem w instalowaniu/użytkowaniu takiego windowsa ?

Używane więc już kiedyś były aktywowane na innych komputerach. Niby da się ich użyć jeszcze raz na innym komputerze, ale pewnie będzie trzeba aktywować przez telefon, no i to nie do końca legalne rozwiązanie, bo licencja jest sprzedawana na jeden komputer.
krokodylek napisał/a:
Ten laptop miał oryginalnie windows 8, a potem były darmowe upgrade do 8.1 i w końcu do 10 to nie przeszkadza?
Czy takie downgrade może zrobić każdy? (np wyskoczy mi pole wyboru?) czy trzeba jednak trochę się znać i grzebać gdzieś głębiej w windowsie czy w biosie? (słyszałem że w biosie jest ukryty klucz).

Miałem na myśli po prostu od nowa zainstalować z płyty win7 wpisując klucz który masz na tym systemie. Klucz masz zapisany w pamięci płyty głównej, można go odczytać z poziomu systemu.
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 27, 2017 13:28   

nanab napisał/a:
bo licencja jest sprzedawana na jeden komputer

Tak jest z licencjami OEM.
Raz czy dwa robiłem aktywację telefoniczną po zmianie sprzętu i nie było żadnych problemów.
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 13:37   

Legalnie już nie można kupić win 7 to co sprzedają drogo to zwykle są jakieś OEM które zostały w firmach itd. (u mnie w firmie mamy chyba jeszcze kilka takich) ale wg licencji nie wolno już ich sprzedawać bo Microsoft już wstrzymał dystrybucję. Można kupić win 7 np. na allegro wersję pudełkowa pod warunkiem że będzie kompletna z naklejka i nośnikiem. Kupienie klucza z nalepką jest piractwem ale jak go aktywujesz nawet przez tel to problemów nie ma z niczym. jedyny problem będzie jak policja ci komp skontroluje i odkryje że nie masz nalepki albo że numer był użyty już gdzieś i oni udowodnia gdzie. Jak komp miał fabrycznie win 8 to nie ma szans na downgrade do win 7. Poza tym jak miałes sprzet z Win 8 to upewnij sie ze sa w necie stery do win 7 bo wcale ich być nie musi i wtedy część podzespołów albo nie ruszy albo będzie pracować dziadowsko na sterach które sa w windowsach.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
krokodylek 




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 45
Skąd: Mazury zachodnie



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 15:07   

Tzn że sprzedawane klucze używane są legalne tylko wtedy jeżeli sprzedający skasuje swój windows z komputera i sprzeda swój klucz tylko raz? No bo inaczej nie rozumiem microsoftu czemu dopuszczałby rejestrację przez telefon. A co z nalepkami? U mnie jest pod spodem taka kwadratowa z jednej strony ścięta z oknami windowsa i napisem windows 8 to o nią chodzi? Teoretycznie przy sprzedaży klucza musiałbym ją zdzierać i wysłać razem z kluczem?


Nanab czyli muszę spisać mój klucz z kompa i wpisać go na stronie https://www.microsoft.com...wnload/windows7
żeby rozpocząć ściąganie, a potem przy instalacji wpisać go jeszcze raz jak się zapyta o klucz?
_________________
(...) zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną. (...). Ps 23,4
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 16:19   

krokodylek napisał/a:
Tzn że sprzedawane klucze używane są legalne tylko wtedy jeżeli sprzedający skasuje swój windows z komputera i sprzeda swój klucz tylko raz? No bo inaczej nie rozumiem microsoftu czemu dopuszczałby rejestrację przez telefon.
Nie koniecznie raz sprzedać ale zawsze z nalepka i nośnikiem czyli płytą. Takie z laptopa nie można sprzedać nawet jak nalepkę zerwiesz bo nośnik jest w kompie i to są wersje tzw. OEM tylko na jeden komputer. Można przez telefon aktywować więcej razy bo to jest po to żebyś mógł wymienić dysk albo płytę główna jak padnie.
Wersje pudełkowe można aktywować dowolna ilość razy na różnych sprzętach pod warunkiem że w tym samym czasie jest klucz wykorzystany tylko na jednej maszynie.
Jak kupisz wersję OEM to też tylko na jednej maszynie możesz ja aktywować i nie możesz sprzedać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
krokodylek 




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 45
Skąd: Mazury zachodnie



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 18:46   

Czyli szukać aukcji wersji box i najlepiej żeby na zdjęciu było oryginalne pudełko i płyty żeby była pewność.
Opcja za 50zł odpada :(

Próbowałem ściągnąć 7 podając klucz windowsa z mojego laptopa ale go nie akceptuje. Czyli z pomysłu "downgrade" nic nie będzie.
Natomiast jak chciałem ściągnąć 8 to od razu mogłem ściągnąć program do robienia iso i ten program zaczął ściągać 8 bez problemu - czyżby sam sprawdził klucz mojego kompa?

Teraz pytanie czy jak w moim biosie siedzi klucz do 8 to jak kupię wersję pudełkową 7 czy ona się zainstaluje?
_________________
(...) zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną. (...). Ps 23,4
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 19:13   

tak program sprawdził sobie że 8 ci pasuje. Bardziej sie martw o sterowniki bo zainstalować 7 się da bez kłopotu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
krokodylek 




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 45
Skąd: Mazury zachodnie



Wysłany: Nie Maj 28, 2017 00:05   

No zanim kupię zorientuję się czy są stery.
Znalazłem na allegro wersję pudełkową, wygląda w porządku, kosztuje 484,99zł ale w opisie jest

"Windows 7 Home Premium 32 i 64 bit Uaktualnienie BOX PL"

Co znaczy to uaktualnienie?
_________________
(...) zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną. (...). Ps 23,4
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Maj 28, 2017 11:43   

to znaczy że nie jest to zwykła wersja BOX tylko uaktualnienie z np. win Vista
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
krokodylek 




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 45
Skąd: Mazury zachodnie



Wysłany: Nie Maj 28, 2017 23:25   

ok szukam dalej, dzięki za cierpliwość
_________________
(...) zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną. (...). Ps 23,4
 
 
manuel 




Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pon Maj 29, 2017 00:05   

Hej,
A dlaczego nie zainstalujesz W10 ? Działa na każdym kluczu z W7 8 8.1

Jeśli chodzi o legalność to z tymi tanimi windowsami jest absurdalna sytuacja - wynika to z tego że stało się legalne sprzedawanie używanych licencji - sprzedający nie łamie prawa. Niestety nie jest to równoznaczne z legalnością oprogramowania.

Ps. takie oprogramowanie jest masowo podrabiane ( nawet w PL zamykają takie fabryki ) i niestety nie odróżnisz oryginału od podróby bo drukują wszystko idealnei tak samo - dlatego najwazniejszym czynnikiem jest cena - jeśli jest za niska to niemal pewne ze pirat.

Ps2. najpewniej oczywiście w znanych sieciówkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pytanie do komputerowcow
Perez Offtopic 7 Sro Mar 23, 2011 07:53
piterazim
Brak nowych postów Pytanie na szybko - gdzie w Wawie kupić łączniki silikonowe?
Yog-Sothoth Offtopic 0 Sob Lip 05, 2014 15:49
Yog-Sothoth
Brak nowych postów Jak to się nazywa i gdzie to kupić?
claudii Offtopic 6 Wto Kwi 19, 2011 08:33
claudii
Brak nowych postów Gdzie kupic Smirnoff Strawbery ?
marcin.misek Offtopic 1 Czw Sty 29, 2015 19:52
Rom
Brak nowych postów Gdzie kupić model rovera 75/MG?
sknerko Offtopic 8 Nie Cze 26, 2016 19:57
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink